Viyolonsel

Viyolonsel Fiyatları

Viyolonsel, klasik müzik için kullanılan çok önemli müzik aletlerinden bir tanesidir. İyi bir şekilde çalınabilmesi ve iyi derecede öğrenilmesi için çok fazla emek ve çok fazla yetenek gerektirir. Elbette viyolonsel çalmayı iyi bir şekilde öğrenmek veya çalmak için öncelikle viyolonsel, viyolonsel teli, viyolonsel yayı, akort gibi viyolonsel ekipmanlarının bulunması gerekmektedir. Kalitelerine, markalarına, farklı detaylarına ve özelliklerine göre viyolonsel fiyatları değişiklik gösterir. Mesela kalitesi daha yüksek materyallerden olan, işçiliği daha fazla olan, ses kalitesi daha iyi olma garantili olan ve herkes tarafından bilinen markalardan olan viyolonseller diğerlerine göre fiyatları daha yüksek olabiliyor. Bu kısımda önemli olan kullanıcının viyolonsel kullanma amacına, viyolonselden beklediği permansa ve geri dönüşümüne karar vermesi gerekir. Bu unsurları göz önünde bulundurarak buna göre viyolonsel seçimi yapması gerekmektedir. Buna göre müzisyen viyolonsel satın almak için kendi bütçesini göz önünde bulundurması gerekmektedir. Örneğin eğer hobi için viyolonsel çalıyorsa orta derece de bir viyolonsel, viyolonsel teli, viyolonsel yayı ve viyolonsel ekipmanlarını alarak bunlarla beklentisini karşılayabilir. Ancak profesyonel viyolonsel sanatçıları beklentilerini fazlasıyla karşılayacak viyolonsel ve ekipmanlarına sahip olması gerekir. 

Viyolonsel ve ekipmanlarını tedarik etmek isteyen kişiler viyolonsel fiyat araştırması yaparak kendileri için uygun maliyette enstrümanı rahatlıkla bulacaktır. Özellikle son yıllarda birçok alanda olduğu gibi müzik aletleri konusunda da ileri teknoloji ile üretilen ürünler rahat ulaşılabilecek durumda ve kalitede üretilmektedir. Viyolonselin modelini ve markasını tercih ederken alacağınız ürünün özelliklerini çok dikkatli bir şekilde incelemek ve buna göre seçim yapılması gerekmektedir. Özellikleri çok iyi bir şekilde okumanız viyolonseliniz size ulaştığı zaman karşılaşacağınız olumsuz durumların önüne geçmesini sağlar. Nasıl bir ürün tercih ettiğinizi bilmeniz ve buna göre sipariş vermeniz son derece önemlidir. Diğer önemli konu ise viyolonsel seçimi ve özellikleri konusunda geniş bir araştırma yapılması uygun olur. Daha sonrasında ise kolaylıkla ve kısa sürede tek bir tıkla viyolonseli sipariş verebilirsiniz. Size, bütçenize ve ihtiyacınıza uygun viyolonsel ve viyolonsel ekipmanlarına kolayca ulaşabilirsiniz. 

Viyolonsel Özellikleri

Viyolonsel müzik aletinin atası denilen biraz daha gelişmiş viyola da gamba adı verilen dört adet telli ve perdeli olan müzik aletidir. Tam anlamıyla viyolonsel nedir sorusuna böyle bir cevap vermek daha doğru olur. Viyolonsel genellikle viyola, kontrbas ve keman ile ortak aileye mensup enstrümanlardır. Viyolonsel müzik aletinin, özellikle klasik ve batı müziğinde oldukça önemli bir yeri vardır. Orkestra ve de diğer müzik aletlerine eşlik etmek için kullanılan ve solo olarak da çalınabilen bir enstrümandır. Görüntüsü ve çalma şekli olarak keman enstrümanına benzese de bakıldığında kemandan çok daha büyük bir boyuta sahiptir. Alt bölgesi yere koyulup çalınmaktadır ve viyolonseli çalan kişinin bu enstrümanı çalmak istediğinde bir yere oturması gerekir. Viyolonsel çıkardığı ses itibariyle insan sesine en çok yakın olan müzik aleti olduğunu söyleyebiliriz. Viyolonsel teli ve viyolonsel yayı viyolonselin çalınabilmesi için son derece önemli temel elemanlardan birileridir ve bunların birden fazla çeşidi bulunmaktadır. 

Kalitesine, sağlamlığına, markasına ve bunlar gibi önemli unsurlara göre de çeşitlilik gösteren viyolonsel yayları ve tellerinin fiyatları da farklılık gösterir. Ancak viyolonsel çalan kişiler veya çalmak isteyen kişiler için bütçesine uygun fiyatlarda da viyolonsel ve viyolonsel yayları ile tellerini bulabilirler. Viyolonsel çalmak için ve viyolonseli iyi bir şekilde öğrenmek için teli ve yayı haricinde edinilmesi gerekli olan birkaç ekipman daha vardır. Bu ekipmanlardan bir tanesi akort aletidir. İnternet üzerinde satışı olan bazı viyolonsellerin yanında akort aleti birlikte gönderilebiliyor. Ancak satın alma işleminde akort aletinin de önemli olduğu düşünülmelidir. Akort aletini farklı müzik aletlerinde de kullanabilirsiniz. Viyolonsele özel bir alet değildir ve kullandığınız müzik aletinin notalarının, çıkardığı sesin doğru olup olmadığını teyit etmenize yaramaktadır. Viyolonsel çalmaya yeni başlayacaklar için başlangıç olarak daha orta derecede kalitesi olan viyolonsel alarak başlayabilirsiniz. Daha sonra ise kendinizi geliştirdikçe daha yüksek kalitede viyolonsel satın alabilirsiniz. 

Viyolonsel Modelleri

Viyolonsel öğrenmek ve viyolonsel çalmak istiyorsanız veya çalmakta olduğunuz viyolonseli daha iyi bir model ile değiştirmeyi düşünüyorsanız viyolonsel tercihinizi doğru bir modelde ve markadan almanız gerekir. Doğru tercih edilen bir viyolonseli çaldığınız zaman çok iyi bir performans sergilemenize katkıda bulunmaktadır. Yanlış tercih yapacağınız viyolonsel ihtiyacınızı karşılamayacak ve sizi çok fazla uğraştırıp zor duruma sokacaktır. Bu nedenle viyolonsel satın alacağınız zaman doğru modeli tercih etmeniz ve doğru seçimi yapmanız sizin için çok daha iyi olacaktır. Kaliteli markaların viyolonsel kaliteleri, özellikleri size kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Viyolonsellerin yapım aşamasında daha kaliteli materyaller kullanıldığı ve insanlar tarafından daha fazla emek verildiği için fiyatının diğer markalara göre daha yüksek olması son derece normal bir durumdur. Bu unsurların yanı sıra el emeği olan viyolonseller çok daha fazla emek sarf ederek yapıldığı için fiyatları daha yüksektir. 

Çocuklar için olan viyolonsellerin boyutlarının daha küçük olması ve kalitelerinin diğer profesyonel viyolonsellere bakılarak daha az önem vermesinden kaynaklı çocuk viyolonselleri diğer viyolonsellerden daha uygun fiyatlı olduğu görülmektedir. Eğer ki viyolonseli hobi olarak çalmak istiyorsanız ve çalmak için çok fazla zaman ayırmayacaksanız orta derecede kalitesi olan bir markadan daha uygun fiyatlara sahip olan bir viyolonsel size yeterli olacaktır. Ancak viyolonseli profesyonel bir şekilde çalmayı düşünüyorsanız kalitesi yüksek olan markadan daha iyi bir viyolonsel tercih etmeniz gerekmektedir. Ancak sadece viyolonsel satın alarak çalmaya başlayamazsınız. Viyolonsel alırken viyolonsel teli, viyolonsel yayı, viyolonsel akort aleti gibi diğer ekipmanlarını da almanız gerekmektedir. Tercih edeceğiniz markalar arasından kalitesi daha belli ancak daha düşük fiyatlı olan viyolonsellerin kullanımı daha zor olsa bile işinizi görür.

Viyolonsel Nasıl Çalınır?

Viyolonsel çalmak isteyen kişilerin öncelikle viyolonsel ve viyolonsel enstrümanlarını çalmak için bir bilgi sahibi olması gerekmektedir. Daha sonrasında bu enstrümanın tarzına ve onlara uygunluğundan, viyolonsel çalmak için gereken sabır, yetenek, azim gibi özelliklere sahip olduğundan emin olması gerekir. Ardından bir kursa kayıt olup viyolonsel ve diğer viyolonsel ekipmanlarını satın almaları gerekmektedir. Bundan sonrasında ise viyolonsel çalmayı öğrenip çalmaya başlayabilirler. Viyolonsel müzik aleti genellikle klasik müzik için, orkestra ile, farklı müzik aletlerinin yanında ya da tek başına da çalınabilmektedir. 

Viyolonsel Hangi Enstrüman Türüdür?

Viyolonsel tür olarak viyola, kontrbas ve keman gibi müzik aletlerinden oluşan yaylı müzik aletleri grubuna girmektedir. Tenor sesi olan bir müzik aletidir. Genel olarak klasik müzik için kullanılmaktadır.

Viyolonsel Nedir?

Viyolonsel bir diğer adıyla çello klasik müzik yapan sanatçıların kullandığı bir müzik aletidir. Orkestralar için çok önemli olan bir alettir. Bu nedenle de vazgeçilmez bir parçadır. Orkestralarda çalınan diğer müzik enstrümanlarına eşlik etmek için kullandığı gibi tek başına da çalınabilmektedir. Viyola ve kemanların boyut olarak daha büyük bir halidir. Görünüş olarak daha çok keman aletine benzetilmektedir. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Viyolonsel Fiyatları

5 ürün listeleniyor
Yurt Dışından Ürünler
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?