YDS

ÖSYM’nin düzenlediği birçok sınav gibi YDS’de de başarılı olmanız için öncelikle hedefinizi belirlenmesi tavsiye edilir. Bu süreçte de size uygun olduğunu düşündüğünüz en iyi kaynakları seçmeli ve planlı bir şekilde çalışmanız önerilir. Planlı çalışma başarı getirir. Adaylara kendilerine uygun ve düzenli bir çalışma programı oluşturması ve ellerinden geldiğince bu plana sadık kalması tavsiye edilir. Bu planlı çalışmayı desteklemede adayın en önemli yardımcısı YDS kitaplarıdır. YDS sınavına hazırlanan bir kişi öncelikle YDS başlangıç kitapları eşliğinde çalışmalıdır. Bu süreçte ise istenilen puan aralığına göre aday, YDS akademik kelime çalışması, YDS okuma kitapları ve Gramer çalışmasına yönelir. YDS sınava girecek adayların kelime bilgisini ölçmeye odaklanan bir sınavdır. Bu nedenle YDS’ye çalışırken kelime bilgisinin artırılması önerilir. Kelime öğrenmek için de çok okuma yapmak gerekir. YDS kelimelerine çalışırken bol bol makale okumak da önemlidir. YDS kelime kitabı önerileri doğru bir kitaba ulaşmanızı kolaylaştırır. Kelime öğrenirken YDS kelime kitapları sizlere yardımcı olur. Kelime öğrenmek kadar önemli olan bir diğer konu da adayların gramer konularına çalışmaya ağırlık vermesidir. YDS çalışırken birçok kitaba ihtiyaç duyarsınız. Kelime, Gramer, paragraf, çıkmış sorular gibi kitaplara parça parça almadan YDS kitap seti halinde de tüm kitaplara sahip olmanız mümkün. Eğitim hayatımız süresince dil öğrenimi için farklı kitaplardan yararlanmanız gerekebilir. YDS için de bu şart geçerlidir. Kaynak kitaplardan yararlanmanız sizi başarıya daha hızlı götürür. Kaliteli YDS kaynakları arasında yer alan her biri ayrı özgün kelime, okuma, paragraf, anlatım bozuklukları, diyalog ve yakın anlam soruları içeren kaynaklar bulunur. Aynı zamanda pek çok çıkmış soruya yer verilen YDS çalışma kitapları özellikle dil bilgisi çalışmanız gerektiğinde sizler için önemli bir kitap olarak karşınıza çıkar. Yeni nesil soruların bol bol yer aldığı YDS soru kitapları hazırlanırken tüm kontrolleri özenle yapıldığı için hata payı düşüktür. Kontrolleri yapılan sorular ve anlatımlar içerir. YDS kitapları, sınava girmeden önce benzer sorularda ön hazırlık yapmanız için soru çözümlerinde ihtiyacınız olan tüm desteği sizlere sunmayı amaçlar. Tüm bu detayları göz önünde bulundurarak sınava girmeden önce YDS kitap satın alabilirsiniz. Yardımcı ders kitapları arasından İngilizce derslerine yönelik olanlar da incelenebilir.

YDS Kitabı Almadan Önce Bilmesi Gerekenler

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavına çalışırken kaliteli olduğu düşünülen kaynaklardan yardım alınması tavsiye edilir. YDS hazırlık kitapları satın almadan önce dikkat etmeniz gereken önemli hususlar bulunur. Sınava yardımcı olan kitaplar seçilirken iyi ve detaylı bir araştırma yapılması, uzmanların tavsiyeleri dinlenmesi önerilir. Adayların bu noktada sınavı ve kendini tanımları oldukça önemlidir. YDS sorularını iyi bir şekilde tanımak ve kavramak sınavda başarılı olmanın temel anahtarıdır. YDS kitapları genelde basitten zora doğru ilerler. Bu noktada başlangıç seviyesindeyseniz, kitabınızı bu seviyeye göre satın almanız faydalı olabilir. Sınavı gözünüzde büyütmemeniz noktasında kitap tercihiniz önem taşır. YDS ile ilgili birçok kitap mevcuttur. YDS kitabını satın almadan önce özgün, sade ve net olan kitapları tercih etmeniz, süreci daha iyi değerlendirmeniz açısından önem taşır. Size uygun olmadığını düşündüğünüz bir kitabı satın almanız sizleri zaman kaybına uğratır. Soru türlerini basitten zora doğru ilerleyerek tanımak çok daha kolay olabilir. Satın alacağınız kitabın içerisinde YDS formatında olan tüm konuları ve bilgileri kapsaması önerilir. YDS kitaplarında sadece konu anlatımı ve testlerin bulunması yeterli olmayabilir. Bu kitaplarda çıkmış soruları ve soru çözümlerini de detaylı anlatan kitapları tercih etmeniz önem taşır. Sınava hazırlık aşamasında soru çözümlü olan kitaplardan faydalanmanız önemli olabilir. Bu şekilde kitaplardaki soru çözümlerinde yer alan bilgilerden de faydalanmanız mümkün hale gelir. YDS çıkmış sorular soru çeşitlerini tanımak ve anlamak için incelenmesi önerilen kaynaklardır. Sınavda çıkacak soru türleri ve soru çözümleme teknikleri konusunda YDS kitapları oldukça uygundur. Deneme sınavına yönelik kitapları satın almak istemeniz durumunda, sınavlara yönelik hazırlanan ürünler yerine, YDS formatıyla benzer yapıda yer alan ürünler tercih etmeniz gerekir. YDS kitaplarının içeriğinde yoğun okuma parçaları bulunan ürünleri tercih etmeniz halinde kelimeleri öğrenme seviyeniz gelişecek, cümleleri, kelime yapılarını daha hızlı ve kolay bir şekilde kavrayabilirsiniz. Bir dil sınavına çalışırken hangi kitabı alacağınız konusunda kararsızsanız, YDS çalışma kitabı tavsiye ve yorumları okumanız faydalı olabilir. Size en doğru geldiğini düşündüğünüz ve kaliteli olan ürünleri tercih etmeniz halinde sizi en hızlı şekilde başarıya götürür.

YDS Kitap Avantajları

Sınavın kısıtlı sürede olması ve uzun paragraf sorularının olması adayların sınavda başarısız olmasına neden olabilir. Sınav stratejileri ve soru çözme tekniklerini içeren bu tür kitaplar adayların YDS’nin soru mantığına alışmasını, hızlı okuma alışkanlığı kazanmasını ve süreyi değerlendirilmesine olanak tanır. YDS soru kitapları içerisinde adayların aradağı birçok imkan mevcut. Bunlardan ilki adayların yoğun kelime ezberini sağlayacak kelime alıştırmaları bulunur. YDS formatındaki bir sınav için paragraf sorularının yoğunluğu adayın sınav esnasında paragraf sorularını daha iyi kavramasını sağlar. YDS paragraf kitabı ile paragraf çözmedeki sıkıntılarınızı alıştırmalar yaparak giderebilirsiniz. Diğer bir avantajı ise YDS kitapları başlangıç, orta ve ileri seviye şeklinde hazırlanmasıyla öğrencilerin kendine uygun olan kitabı satın almalarına yardımcı olur. Sınava hazırlanan adayların birçoğu kalın kitaplardan hoşlanmaz. Bu konuda da birçok yayınevi YDS kitaplarını daha ince ve işlevsel şekilde tasarlamaya çalışır. İnce kitapların dışında da YDS için cep boy kitapların üretilmesi adaylar için kolaylık sağlar. YDS formatına en uygun yapısı olan ve oldukça geniş bir kitleye hitap eden kitapları mutlaka tercih ediniz. YDS’ye çalışırken birden fazla farklı kaynağı satın alıp çalıştığınız da sınavla ilgili oluşacak fikirleriniz sınavın mantığını kavramanız için önemli olabilir. Bu avantajları göz önünde bulundurduğunuzda sınav ile ilgili endişelerinizi ortadan kaldırmaya çalışan YDS kitapları sizlere sınavınızda kolaylık sağlayabilir.

YDS Kitap Önerileri

YDS adaylarının, sınava girmeden önce kaynak seçimini doğru yapması ve yeterli çalışması gerekir. Doğru bir kaynak seçimi yapmamak adayın sınava hazırlık sürecini doğrudan etkiler. Kişinin dil seviyesi kaynak seçiminde oldukça önemlidir. YDS giren birçok aday olduğu için artık piyasada çok fazla kaynak bulunur. Bu durum ise adayların en iyi ve en doğru kaynağı bulmalarını bir hayli zor hale getirir. YDS kaynakları tercih ederken, güvenilir olması ve güncel bilgiler içermesine dikkat edilmesi önerilir. Bunun için doğru kaynak seçimi adaylar oldukça önemlidir. YDS kitapları önerileri incelenirken kişinin kendi ihtiyaçları göz önünde bulundurulmalıdır. Bu durumda YDS’ye hazırlık aşamasında kaynak seçerken şu hususları göz önünde bulundurmanızda fayda olabilir.

 • YDS sınav formatına uygun soru kalıplarına ve biçimlerine yer veren kitaplar, adayları sınava daha iyi hazırlar ve sınav sorularına daha iyi aşina olmanızı sağlar.
 • YDS ana amacı adayların okuma ve anlama yeteneklerini ölçmektir. Bundan dolayı soru ve YDS test kitapları dışında okuma ağırlıklı olan kitapları seçmelisiniz. Okuma parçaları daha fazla yer alan kitapları dikkat ederek satın almalısınız.
 • Sınav esnasında daha hızlı bir okuma alışkanlığı edinmek ve kelime haznenizi geliştirmek için hangi dilde girmek istiyorsanız ona uygun YDS kitabı tercih edilmesi önerilir. YDS makale kitabı ve dergi gibi kaynakları inceleyip sonrasında satın alabilirsiniz.
 • Çeşitli kaynak seçimiyle YDS’ye uygun farklı soru tiplerini de bir arada görmüş olursunuz.
 • Sınava girmeden önce, daha önceki yıllarda çıkmış olan YDS kitaplarını YDS kitap alabilirsiniz.
 • Sınav soru kalıplarına aşina olmak için YDS sorularını çözebilirsiniz.
YDS Kitap Fiyatları

YDS sınavına çalışanların ilk olarak bir kitapta baktığı fiyat ve performans ürünü olup olmadığıdır. Kitap fiyatlarındaki değişikliğin genelde kitabın özgünlüğü, kullanılan materyaller, kitabın kalınlığı gibi birçok nedeni vardır. YDS kitap fiyatları her kitabevine göre değişiklik gösterebilir. Bu kitapların fiyat aralıklarını belirleyen en önemli noktalardan birisi yukarıda belirtildiği gibi kitabın kalınlığı ile alakalıdır. Bu noktada YDS konu başlıkları fazla olduğu için her konu için ayrı ayrı soru çeşitleri mevcuttur. Bu da kitabın daha yoğun ve kalın olmasına neden olur. YDS kitaplarını soru bankası ve konu anlatım şeklinde parça parça satılmayan kitap fiyatları sizler için daha uygun olabilir. Parça parça satılan kitaplar daha pahalı olarak gözükse de daha detaylı bir anlatım için ve yanınızda taşırken daha rahat etmeniz için tercih edebilirsiniz. YDS’nin cep boy kitapları da mevcuttur. Bu cep boy YDS kitapları küçük olmasından dolayı oldukça işlevseldir. YDS cep boy kitaplarının fiyatları da oldukça uygundur. YDS kitabı satın alacak kişilerin kendine en uygun gelen kitabı almaları gereksiz masraftan kaçınmalarına yardımcı olur. Bu noktada hangi seviyede olduğunuzu bilmeniz bütçenize yardımcı olur. Kaliteli bir içeriğe sahip YDS kitaplarını indirimli alabilmek için size uygun fırsatları takip etmeniz yeterlidir.

YDS Kitabı Özellikleri

YDS hazırlık kitapları her soru tipine özel olarak hazırlanan ve her konu için ayrı çözüm stratejileri bulundurur. Böylece farklı soru tiplerini kolayca çözmenizi sağlar. YDS kitaplarının özellikleri:

 • YDS kitaplarında hem konu hem deneme sınavları yer alır.
 • YDS kitapları set halinde ve parça parça satılır.
 • YDS kitapları test çözme tekniğine uygun bir şekilde hazırlanır.
 • YDS kitapları birbirinden farklı ve özgün soru tarzıyla hazırlanır.
 • Bu sınava adım adım yaklaştıran kitapların içerisinde kelime soruları, paragraf tamamlama, çeviri, anlatım bozukluğu, çıkmış YDS soruları gibi pek çok konu ve soru yer alır.
 • Kitabın içerisinde her konuya yönelik örnekli soru çözümlerine de bol bol yer verilir.
 • Kelime ezberleme konusunda sıkıntı yaşayan yaşayan öğrenciler için kelime listeleri oluşturularak hazırlanan kelime pratiklerinin yapıldığı bir kısım bulunur.
 • YDS sınavına hazırlanırken kelime, okuma ve test çözmek her ne kadar önemli olsa da yeterli değildir. Deneme çözmekte YDS pratiği açısından epey önemlidir. YDS deneme kitapları bu noktada sınav hazırlığınızı pekiştirmeniz açısından önemli rol oynar.
 • Okulda, parkta ve yolculuk esnasında bile yanınızdan ayırmak istemeyeceğiniz YDS cep kitabı sizlere ağırlık yapmadan ve yer kaplamadan yanınızda taşıyarak rahatça yabancı dil çalışabileceğiniz mükemmel bir fırsattır.
 • Yabancı dil öğrenirken çoğu öğrencinin yakındığı şey okuma ve okuduğunu anlama oluyor. YDS hikaye kitapları ile birlikte okuma ve anlama konusundaki sorunların üstesinden gelebilirsiniz. Hızlı okuma ve anlama özelliği kazandırabilir.
 • En temel İngilizce seviyesinden ileri seviyeye kadar birçok seçeneği olan YDS dil kitapları öğrencilerin ihtiyacına yönelik bir şekilde tasarlanır.
 • Birbirinden farklı renkli tabloların kullanıldığı, her konuya özel örnek cümle yapılarının yer aldığı, okuma parçalarının bulunduğu YDS sınav kitaplar ile dil sınavına kolaylıkla girmeniz mümkün.
 • Basım hataları gibi aksaklıkları önlemek için de kitapta anlaşılmayan yerler için karekodlu bir sistem bulunur.

YDS hazırlık sürecinde iyi bir yardımcı kaynağa ihtiyaç duyuyorsanız bu özellikleri dikkate alarak kitap seçmelisiniz. YDS kitap önerileri ile ilgili bilgilendirmeler dahilinde artık size en uygun olan kitabı rahatlıkla satın alabilirsiniz. Yabancı Dil kitapları ile dil ve kelime bilgisini geliştirebilirsiniz.

Farklı Dil Seçenekleri ile YDS Kitapları

YDS denildiğinde genelde herkesin aklına öncelikle İngilizce gelse de Fransızca, Arapça, İspanyolca, Rusça ve Almanca dillerinde YDS'ye girecek olanların sayısı azımsanmayacak kadar çoktur. İngilizce öğrenirken öğrencilerin en zorlandığı kısım kelime ezberlemek olur. Bu dilde kelime yoğunluğunun epey bir yoğun olmasından dolayı öğrenciler kelime ezberlemede zorlanır. İngilizce YDS kitapları sayesinde kelime öğrenmek sanıldığından daha kolay olabilir. Özenle hazırlanan İngilizce YDS kitapları kelime konusunda da oldukça özenli davranır. Sınavda çıkan tüm kelimeler İngilizce YDS kitaplarında yer alıyor. Bu sayede kelime, okuma ve anlama konusunda İngilizce YDS kitaplarıyla sınava hazırlanmak çok daha kolay hale geliyor. YDS Fransızca kitap için öncelikle bu dile özgü sözcük bilgisi ve dil bilgisi yer alır. Soru türleri, çözüm ipuçları ve deneme sınavına yer verilmeye çalışılır. Bir diğer YDS kitabı ise Almanca YDS kitabıdır. Gramer yapısı olarak zor görülen Almanca, YDS kitabınca bolca dilbilgisi soruları mevcuttur. YDS Almanca kitapları, Alman diline ilişkin bolca metin soruları, gramer soruları, diyalog soruları, cümle tamamlama kısımları içerir. Türkçe - Almanca çeviri sorularıyla sıkı bir hazırlık yapmayı planlayanlar için hazırlanır. YDS İspanyolca kitap için ise, YDS formatında, oldukça sade ve özenle hazırlanan kitaplardır. Her seviyeye göre ayrı ayrı hazırlanan bu kitap, YDS hazırlığında oldukça yardımcı olur. Diğer dillere nazaran farklı bir dil yapısı olan YDS Arapça kitapları diğer kitaplar gibi YDS adayları için dikkatli bir şekilde hazırlanır. Birçok farklı seçeneği olan Arapça YDS kitaplarının dil sınavını kolaylıkla geçmeniz konusunda oldukça faydası dokunur. YDS dil sınavının büyük bir çoğunluğu da Rusça sınavına girenler oluşturur. Bu sınava hazırlanırken YDS Rusça kitap, gramerden paragraf sorularına kadar birçok konuyu detaylı bir şekilde öğrenmenize yardımcı olur. Rusça sınavına hazırlık için YDS Rusça kitaplarını almanız sizi başarıya hızlı bir şekilde ulaştırır. Birbirinden kaliteli YDS kitap çeşitlerini Hepsiburada ile bulabilirsiniz.

En İyi YDS Kitapları Hangileridir?

YDS sınavına yeni başlamışsanız ya da hali hazırda bir YDS sınavına çalışıyorsanız en iyi YDS kitapları hangisi diye düşünebilirsiniz. Hata payı en aza indirilmiş ve iyi kalitede sorularla hazırlanmış olan kitaplar öncelikli tercihiniz olmalıdır. En iyi YDS kitaplarını daha önce YDS çalışmış olan kişilerin YDS kitap tavsiye önerileri de size yardımcı olur.

YDS Kitap İçerikleri Nelerdir?

YDS sınavında, dil bilgisi (Gramer), kelime bilgisi ve okuduğunu anlama bilgisi ölçülür. YDS kitapları kelime, dil bilgisi, cloze test, cümle tamamlama, çeviri soruları, paragraf, diyolog, restatement (cümleye yakın anlam), paragraf tamamlama, akışı bozan cümle konu içeriklerine sahiptir. Bu kitaplara daha detaylı bir şekilde YDS kitapları konu anlatımlı olanlarda bulabilirsiniz.

YDS Kitabı Nasıl Olmalıdır?

Kelime, gramer, cümle tamamlama, paragraf tamamlama, cümlenin akışını bozan ifadeyi bulma gibi farklı tarzlarda sorularla, YDS’ye girecek adayların yabancı bir dilde, temel olarak okuduğunu anlama dil becerisini ölçmeye yoğunlaşır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

YDS Kitapları

1055 ürün listeleniyor
Acegen Yayınları YDS
Akademisyen Kitabevi YDS
Akdem Yayınları YDS
Akın Dil Eğitim YDS
Akın Publishing YDS
Akın Yayıncılık YDS
Alfa Yayınları YDS
Altınordu Yayınları YDS
Anıl Dil Yayınları YDS
Ankara Dil Akademisi YDS
Armada Yayınları YDS
Art Basın Yayın Hizmetleri YDS
Astana Yayınları YDS
Barış Platin Basın Yayın YDS
Barron's YDS
Benim Hocam Yayınları YDS
Beşir Kitabevi YDS
Black Cat Yayınları YDS
Bora Yayıncılık YDS
Campus Publishing YDS
Kuponlu Ürünler
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Fiyat Aralığı
Toplam 48 / 1055 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?