Yabancı dilin öneminin her geçen gün arttığı günümüzde, yabancı dil biliyor olmanızın size katacakları tartışılmaz bir boyutta. Yüksek lisans, doçent ve doktora eğitimlerinin yanı sıra, zaman zaman kamu kurumları da personel seçerken, YDS'ye girilmesini ve bu sınavdan geçerli bir not alınmasını talep ediyor. Bunun yanı sıra, tıpta uzmanlaşmak isteyen tıp fakültesi mezunlarının girdiği TUS adaylarının da YDS'ye girmeleri, yılda iki kez yapılan sınava ilgiyi artırıyor.

YDS Nedir?

YDS, yani Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı, sınava katılanların yabancı dil bilgisini ölçen ve Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) aracılığıyla gerçekleştirilen bir sınavdır. İlkbahar ve sonbahar dönemleri olmak üzere yılda iki kez yapılan bu sınavdan geçerli bir not almak; çoğu zaman devam ettirmekte olduğunuz akademik eğitiminizi, şayet kamu personeli iseniz yurt dışında görev alma durumunuzu etkiliyor. Sınavın ilkbahar dönemi; Almanca, Arapça, Bulgarca, Çince, Danimarkaca (Danish dili), Ermenice, Farsça, Fransızca, Gürcüce, Hollandaca (Dutch dili), İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Korece, Lehçe, Macarca, Portekizce, Rumence, Rusça, Sırpça, Ukraynaca (Ukraince) ve Yunanca dillerinden oluşurken; sonbahar dönemi ise Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça dillerini kapsıyor. YDS barajını geçmek için alınması gerekenler puanlarsa, kademenize göre değişim gösteriyor. YDS'ye girmek için; yüksek lisansa başvuracak lisans mezunu, doçent, doktora yahut da sanatta yeterlilik adayı, Tıpta Uzmanlık Sınavı'na (TUS) girecek aday, kamu personeli olup da yurt dışı görevi veya benzeri görev yapan bir çalışan, yahut yalnızca bilgisini ölçmek isteyen lisans veya yüksek okul mezunu kategorilerinden birine dahil olmanız yeterli oluyor.

YDS Kitap Önerileri

Her sınav döneminden önce adaylar YDS kitapları ediniyor ve rekabetin çok çetin olduğu bu sınavda bir yer edinmeye çalışıyor. Birçok dershane ve kurs merkezinin YDS için hazırladığı kurslara ve derslere akın eden öğrencilerin kullandığı kitaplar, sınav sonuçlarına önemli ölçüde etki ediyor. Özellikle son yıllarda ilginin çok büyük oranda arttığı YDS için, birçok yayınevi, birçok formatta hazırlık kitapları üretip satışa sunuyor. Bu anlamda hazırlık için seçeceğiniz kitapların, sizi sınava doğru şekilde hazırlaması ve YDS formatında olması da sizin için önemli bir etken haline geliyor. Birçok öğrenci, hazırlık kitabı seçerken bunca seçeneğin arasında takılıp kalıyor. Hazırlık kitaplarınızı daha rahat ve doğru seçmek için, testlerin yapısından, daha önceki yıllarda YDS soru formatına yaklaşıp yaklaşmadığına bakabileceğiniz gibi, Güvender, Yediiklim ve Pelikan gibi çok tercih edilen yayınları da inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda kaynaktan daha çok verim almak istiyorsanız, sizi sıkmayacak fasikülleri ve kendinizi denemek için ideal bir fırsat olan deneme sınavlarını da tercih edebilirsiniz.

YDS Kitapları

Sayısı her geçen gün artan YDS kitapları, fasikülden denemelere ve soru analizlerine kadar birçok formatı içinde barındırıyor. Sınava tam anlamıyla hazır olmanız için çalışan ve adeta birbirleriyle yarışan yayınevleri, zaman zaman konu anlatımlarını da içeren CD formatları da tasarlıyor. Tüm bu kitap formatlarını incelemeniz ve çalışma tarzınıza en yakın kaynağı seçip kullanmaya başlamanız mümkün. YDS'de çıkacak her yabancı dil için ayrı ayrı üretilen YDS kitapları sayesinde, eksik konularınızı tespit edip konu anlatımlı CD'lerle destekleyebilir, testleri çözerek kendinizi pekiştirebilir, deneme sınavlarıyla kendinizi deneyip seviyenizi görebilir, soru analizleriyle anlamadığınız veya cevaplayamadığınız soruları öğrenebilirsiniz. Toplamda 150 dakika sürecek, 80 soru sorulacak ve sonuçları beş yıl boyunca geçerli olacak YDS'ye tam hazırlanmanızın yolu, doğru ve kaliteli kaynaklardan; YDS kitaplarından geçiyor.

YDS Kitapları

456 ürün var
 1. Yazar A-Z
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Markalar A-Z
  1. Pelikan Tıp Teknik Yayıncılık
  2. İrem Yayıncılık
  3. Yargı Yayınevi
  4. Yediiklim Yayınları
  5. Pelikan Yayınları
  6. Benim Hocam Yayınları
  7. YdsPublishing Yayınları
  8. Art Basın Yayın Hizmetleri
  9. Nüans Publishing
  10. Teorem Yayıncılık
  11. Kapadokya Kitabevi
  12. Nobel Akademik Yayıncılık
  13. Pelikan Tıp Teknik Yayıncılık - Cesur Öztürk
  14. Dilko Yayıncılık
  15. Me Too Publishing
  16. Tercih Akademi Yayınları
  17. Akın Yayıncılık
  18. Kurmay Yayınları
  19. Palme Yayıncılık - Akademik Kitaplar
  20. Yargı Yayınları - YDS Kitapları
 6. Basım Dili
 7. Boyut
 8. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033037/213021/1503568
BAŞA DÖN