YDS sınavı yabancı dil seviyesini ölçen sınavlardan biridir. YDS’den alınan not sınava girilen yabancı dile ne kadar hakim olunduğunu gösterir. Her sınavda olduğu gibi YDS’de başarılı olmak için yapılması gereken doğru yöntem ve kaynaklar ile sınava hazırlanmaktır. YDS’den hedeflediğiniz notu almak için sınava yönelik uzman kişilerin hazırlamış olduğu özgün içerikli kitaplardan faydalanabilirsiniz.

YDS Kitap Türleri Nelerdir?

YDS’ye hazırlık sürecinde faydalanılabilecek bir çok farklı türde YDS kitapları vardır. YDS kitapları genel olarak konu anlatım kitapları, kelime kitapları ve soru kitapları olarak üç kategoriye ayrılır. Konu anlatım kitapları arasında gramer kitapları, soru türlerine yönelik kitaplar ve sınav teknikleri kitapları bulunur. Gramer kitapları, sınava yönelik temel gramer konularının pratik olarak anlatıldığı, örnek gramer sorularının ve test sorularının bulunduğu kitaplardır. Soru türüne yönelik kitaplar ise soru tiplerinden birine özel olarak odaklanan, çözümlü örnekler yardımıyla o soru türünü detaylarıyla anlatan kitaplardır. Sınav teknikleri kitapları, YDS soru türlerinin hangi mantık kullanarak çözüldüğünü anlatan kitaplardır. Sınava gireceklerin sorulara yaklaşım tarzlarını geliştirerek soruları daha kolay çözmelerini amaçlar.

YDS kelime kitapları sınavda çıkabilecek kelimelerin etkili ve hızlı bir şekilde öğrenilmesi sağlayan kitaplardır. YDS soru kitapları ise kendi içerisinde farklı formatlara sahiptir. Yaprak test kitapları belirli soru türünde arka arkaya çok sayıda soru çözmeye imkan sağlayan kitaplardır. Deneme kitapları, YDS sınavı formatıyla birebir aynı deneme sınavlarının bulunduğu kitaplardır. Deneme kitapları sayesinde sınava girecek aday kendini test etme seviyesini görme imkanına sahip olur. Genel olarak YDS sınavına yönelik yatkınlığın artmasını sağlar. Ayrıca sınava girmeden önce zamanın nasıl kullanılması gerektiği konusunda fikir verir. Çözümlü soru kitapları, soruların cevaplarının detaylı olarak anlatıldığı kitaplardır. Yanlış cevaplanan soruların detaylı çözümleri incelenerek hangi konuda bilgi eksikliği varsa tespit edilebilir. Daha sonra bu eksiklikler konu anlatım kitaplarına başvurarak giderilir.

YDS Kitapları ile Sınava Nasıl Çalışılmalıdır?

YDS’ye girmeden önce sınava yönelik çalışırken üç temel konuda yeterli bilgi seviyesine ulaşmak gerekir. İlk olarak gramer bilgisindeki yetersizlikler YDS gramer kitapları vasıtasıyla mutlaka giderilir. Gramer konusunda yeterli düzeye gelindikten sonra ikinci önemli konu olarak kelime bilgisi üzerinde durulur. Etkin ve kalıcı öğrenme sağlayan YDS kelime kitapları ile çalışarak bu konudaki eksiklikler de tamamlanır. Gramer ve kelime konularında herhangi bir problem kalmadığında YDS soru kitaplarıyla tempo düşürmeden sınav tarihine kadar çalışmaya devam edilir. Sınava girmeden önceki ayda YDS deneme sınavı kitaplarından süreli tam sınav provaları yapılmaya başlanır. Yapılan denemelerde yanlış yapılan soruların çözümlü cevapları dikkatlice incelenerek gerekli geri beslemeler yapılır. 

YDS Kitap Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

YDS’ye hazırlık kitabı alırken ilk dikkat edilecek husus alınacak kitabın güncel içeriğe sahip olup olmadığıdır. Mutlaka güncel bilgileri içeren özgün kitaplar tercih edilmelidir. Konu anlatım kitaplarını seçerken YDS konu kapsamına uygun olup olmadıkları kontrol edilmelidir. Soru kitapları, YDS’de çıkan soru türlerine uygun içeriğe sahip olanlardan seçilmelidir. Çözümlü soru kitapları YDS’ye hazırlananlar için en faydalı kitap türlerindendir. Soru çözümlerinin detaylı bir şekilde anlatıldığı kitaplarının satın alınması çözümlerdeki bilgilerden de faydalanılmasına imkan verir. Deneme sınavları için, farklı yabancı dil sınavlarına yönelik hazırlanmış kitaplardan ziyade YDS formatı ile birebir aynı olan kitaplar satın alınmalıdır. YDS kelime kitapları, yabancı kelimeleri sadece liste halinde sunan kitaplardan ziyade kelimelerin kullanımlarını örnek cümleler ile gösteren, kelimelerin eş ve zıt anlamlılarını veren, okuma parçaları ile kelimelerin öğrenilmesini kolaylaştıran kitaplar arasından seçilmelidir. Hatalı kitap seçiminin hem zaman hem de emek kaybına yol açacağını asla unutmayınız. Doğru ve kaliteli YDS kitapları ile sınava hazırlanmanız sizi hedeflediğiniz YDS notuna bir adım daha yaklaştıracaktır.


ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

YDS Kitapları

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 652 ürün
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033037/213021/1503568