Psikoloji kitapları, benliğimizi keşfetmemizi ve zihnimizin derinliklerinde çeşitli yolculuklar yapmamızı sağlayan kitaplardır. En basit tanımı ile psikoloji, insan ve hayvanların duygularını ve davranışlarını çözümleyen, analiz eden ve araştıran bir bilim dalıdır. Gerek bilinçli olarak gerekse bilinçaltında yatan sebepler ile gerçekleşen pek çok davranışın hem bireysel hem de toplumsal anlamda çok sayıda çözümlemesi bulunmaktadır. Psikoloji kitapları sayesinde okurlar, kendileri ile ilgili pek çok şey öğrenmenin yanı sıra hayata dair yeni bakış açıları kazanmaktadır.

Psikoloji Kitapları Nelerdir?

Psikoloji kitapları, her yaştan ve okuma deneyiminden okurun kendine hitap edecek örneklerini bulabileceği kitaplardır. Bu sebeple psikoloji kitapları, yalnızca akademik anlamda psikoloji bilimi ile ilgilenen ve bu alanda eğitim gören kişilere hitap etmenin ötesindedir. Her bireyin zihninde farkında olduğu ve fark etmediği birçok düşünce ve edim vardır. Her bilim dalı gibi psikoloji de yenilenen ve sürekli bir bilgi akışı ile zenginleşen bir alandır. İnsan zihninin süreçleri, koşullanmaları ve sırları ile ilgili pek çok bilgi, psikoloji kitapları ile nesilden nesile aktarılmaktadır.

Psikoloji Kitapları Neden Faydalıdır?

Psikoloji, insanla birebir ilişkili ve hayatın her anında var olan bir bilim dalıdır. Bu sebeple psikoloji kitapları, iyi anlaşılmak ve iyi anlayabilmek isteyen her okura rehber olabilecek değerli kaynaklardır. Psikoloji kitapları kendi içinde birçok kategoriye ve konuya ayrılır. İnsan psikolojisi ile ilgili genel anlamda bilgiler veren kitapların yanı sıra, belirli bir psikolojik rahatsızlığa, yaş grubuna ya da ilişki biçimine odaklanan kitaplar da bulunmaktadır. Hayatla ilgili beklentiler, çocuk psikolojisi, özgüven ve tatmin, kişilik bozuklukları, doğru iletişim biçimleri, kalıtsal psikolojik etkiler gibi pek çok konu farklı psikoloji kitaplarında tüm detayları ile işlenmiştir. 

Psikoloji Kitapları Yazarları Kimlerdir?

Psikoloji kitapları büyük çoğunlukla alanında uzman psikolog ve psikiyatrlar tarafından kaleme alınmaktadır. Elbette herhangi bir psikolojik problemin veya benzer sıkıntıların yaşanması durumunda bir uzman ile yüz yüze görüşmenin önemi büyüktür. Ancak böyle bir sürecin öncesinde, sonrasında ya da süreç sırasında da psikoloji kitapları sizi cesaretlendirmek, bilgilendirmek ve desteklemek adına başarılı kaynaklardır. Ek olarak, psikoloji kitaplarının okunması için herhangi bir probleme sahip olmak gerekmez. Aksine, kendi zihninizin sınırlarını keşfedebilmek ya da çevrenizdeki insanlar ile kurduğunuz iletişimleri daha verimli kılabilmek adına psikoloji kitapları oldukça isabetli bir tercihtir. 

Bazı psikoloji kitapları ise bu alanda akademik eğitimi olmadığı halde rüşdünü ispatlamış, çeşitli tecrübeler ve araştırmalar sonucu psikolojide yetkin hale gelmiş yazarlar tarafından yazılmıştır. Hangi yazarın kitaplarını tercih edeceğiniz konusunda kararsızsanız veya bir yazarın ismine aşina değilseniz, yazarlar hakkında kısa bir araştırma yaparak kitap seçiminizi yapabilirsiniz. 

Hepsiburada.com'da yer alan psikoloji kitapları arasında uzmanlar tarafından derlenmiş ilginç vaka ve rahatsızlıkları listeleyen kitaplar da bulunmaktadır. Bu kitaplara göz atarak tarihte yaşanmış en farklı ve şaşırtıcı psikolojik durumları, problemleri ve tedavileri inceleyebilirsiniz. 

Psikoloji Kitapları Nasıl Seçilmelidir?

Hangi psikoloji kitabını okumak istediğinize henüz karar vermediyseniz, öncelikli olarak kitapların işledikleri konulara ve işleyiş biçimlerine göz atabilirsiniz. Her psikoloji kitabının ele aldığı konu ve ele alış şekli birbirinden farklıdır. Söz gelimi, depresyon ile ilgili iki farklı psikoloji kitabından ilki konuyu yaşanmış olaylardan ve sonuçlarından incelerken, diğeri kuramsal yaklaşımlar ile pratikte yaşananları harmanlıyor olabilir. Size en hitap eden öyküleme ve derleme biçiminde karar kılarak bu doğrultuda seçim yapabilirsiniz. Seçeceğiniz kitaplar hangileri olursa olsun mutlaka yeni bilgiler kazanacağınızdan ve hayata dair yeni bakış açılarına sahip olacağınızdan emin olabilirsiniz. 


ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Psikoloji Kitabı

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 2894 ürün
DSACategoryId/60001501/2147483645/9925/9936