Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

İyi Hissetmek - David Burns

Psikonet Yayınları
265,00 TL
( / adet)
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (9)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

280,00 TL
311,00 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/9925/9936
İyi Hissetmek - David Burns

İyi Hissetmek İyi Hissettiriyor

İşte size iyi bir haber; kendinizi kaygı, suçluluk, kötümserlik, erteleme, düşük benlik saygısı ve depresyonun diğer "dipsiz kuyu" lardan ilaçsız kurtarabilirsiniz!İYİ HİSSETMEK'te, psikiyatrisst David Burns duygularınızı harekete geçirecek ve hayata daha olumlu bakmanızı sağlayacak, bilimsel olarak test edilmiş teknikler sunuluyor.

 

Duygudurumunuzdaki dalgalanmaların nedenlerini anlayın

Olumsuz fikirleri kafanızdan silip atın

Suçluluk duygunuzla başa çıkın

Sevgi ve onay bağımlılığınızın üstesinden gelin

Özgüveninizi arttırın

"Hiç bir şey yapmamak" ile baş edin

Depresyonun acı veren girdabından kurtulun

İyi Hissetmek-Yeni Duygudurum Terapisi bugüne kadar dünyada 3 milyondan fazla sattı. Yapılan son ulusal araştırmada, İyi Hissetmek, depresyon üzerine yazılmış-yaklaşık 1000 kendine yardım kitabı arasında- en faydalı kitap seçildi ve Amerikan akıl sağlığı uzmanları tarafından depresyondaki hastalara en sık tavsiye edilen kitap oldu. Dr.Burns’ün İyi Hissetmek El Kitabı aynı araştırmada ikinci seçilmişti. Kendine yardım kitapları tartışmalı bir konu olsa da, geçen on yılda bilimsel dergilerde basılmış beş kontrollü çalışma İyi Hissetmek’i okuyan depresif kişilerin yüzde 70’inin, başka tedavi görmemelerine rağmen ilk dört hafta içinde iyileştiklerini gösterdi. Buna ek olarak, aynı hastalar üç yıllık takip döneminde de ilerlemelerini korudular. Şaşırtıcı olan, İyi Hissetmek’in; majör depresyon atakları geçiren hastalarda antidepresan ilaçlar ya da bireysel psikoterapi kadar antidepresan etkisinin olmasıdır. Dr.Burns hiçbir kendine yardım kitabını profesyonel terapi yerine önermemektedir, ancak İyi Hissetmek, depresyon ya da kaygı şikayeti olan herkese oldukça aydınlatıcı gelecektir.

 

İyi Hissetmek Harika Bir Duygu!

İyi hissetmek kendinize olan borcunuzdur!

 

"Okunacak ve tekrar okunacak bir kitap!"

-Los Angeles Times-

 

 Dünyanın her yerinde depresyon, tükenmişlik hissi, kaygı bozukluğu gibi pek çok psikolojik sorun giderek yaygınlaşıyor. Öyle ki, bazı fiziksel hastalıkların sebeplerinde özellikle stres gibi psikolojik sorunlar etken olabiliyor. Buna paralel olarak da duygu durum bozuklukları, panik atak ve kaygı bozuklukları gibi psikolojik sorunların tedavisinde kullanılan yöntemler üzerine yapılan çalışmalar her geçen gün derinliğini artırmakta. Her insanın psikoterapiye kolayca ulaşamadığı çağımızda psikolojik destek kitapları insanların en sıkıntılı zamanlarında yardımına başvurdukları önemli kaynaklar. Bu yüzden bu tip kitaplar “Kitap en iyi arkadaştır” düsturuna adeta yeni bir boyut getirmekteler.

İyi Hissetmek, psikoloji kitapları arasında türünün en etkili örneklerinden biri. Amerika’da yayınlandığı tarihten sonra onlarca dile çevrilmiş, dünyanın pek çok yerinde satışa çıkmış ve en çok satanlar arasına girmiş çok başarılı bir psikoloji kitabı. Ülkemizde de satışa çıktığı gibi en çok satanlar raflarında yerini almış ve bu raflarda uzun süre kalmış bir kitap. Kitabın Amerikalı yazarı David Burns, insanların iyi hissetmeyi kendi kendilerine başarabileceklerine inanan, bu konudaki çabasını içtenlikle kitaplarına aktarmış ve mesleğinde oldukça başarılı bir psikiyatr. Meslek hayatı boyunca edindiği tecrübeleri ve özveri ile geliştirdiği kendi tedavi yöntemlerini aktardığı pek çok kitabı bulunmakta. Fakat bunların içinde Türkçe’ye de çevrilen en üst düzey başarıya ulaşmış kitapları yalnızca Panik Atakta ve İyi Hissetmek.

İyi Hissetmek duygusal sorun yaşayan insanlar için oldukça destekleyici bir kendine yardım kitabı olmasının yanı sıra, herkes için oldukça ilgi çekebilecek bir genel kültür ve kişisel gelişim kitabı olarak da değerlendirilebilir. Günümüzde yaygın olarak kullanılan ve en etkin terapi yöntemlerinden biri kabul edilen bilişsel davranış terapinin duayenlerinden olan yazar David Burns, İyi Hissetmek’te geniş bir okuyucu skalasına hitap ediyor. Çok teknik olmayan bir dil kullanarak günlük hayatlarımızdan yer yer oldukça eğlenceli örnekler veriyor. Eğer kendi duygusal tepkilerinizi daha iyi analiz edebilmek ve her gün biraz daha iyi hissetmek istiyorsanız ya da çevrenizdeki insanları daha iyi anlayabilmek ve onları daha iyi hissettirmek istiyorsanız, İyi Hissetmek aradığınız kitap olabilir. Kitap aynı zamanda akademik bir değer de taşıyor. Psikoterapi yapan psikolog ve psikiyatrlar için de seanslarında kullanabilecekleri güzel bilgiler içeriyor, psikoterapi metotları bakımından kaynak kitap olabilecek nitelikte bir kitap.

2015 yılında Psikonet Yayınları Blişsel ve Davranışçı Terapiler Serisi’nden çıkan kitap oldukça akıcı ve samimi dili sayesinde okuyucuyu daha ilk sayfalardan içine çekiyor ve okuma kolaylığı sağlıyor. Burns eserinde isimlerini ve yaşadıkları konuları tamamen değiştirdiği gerçek vakalar üzerinden neredeyse her tip duygu durum bozukluğuna değiniyor. Kitabın içerisinde bulunan testler ile interaktif bir okuma deneyimi sunması bir yana, nasıl doldurulması gerektiği örneklerle ve ayrıntılarıyla açıklanmış terapi ödevi tabloları ile kendine yardımı ileri boyutlara taşıyor. Bu tablolar dolduruldukça, kişiyi içinde bulunduğu olumsuz ruh halinden ya da hiçbir şey yapmadan durma halinden adım adım çıkarıyor ve kişinin ruh durumunu çok daha olumlu bir seviyeye çekmesine yardımcı oluyor. Ayrıca eğer kitabın ödevleri yapılırsa, depresyon, kaygı, özgüven eksikliği, erteleme sorunu, öfke kontrolü sorunu gibi günlük hayatınızı etkileyen pek çok duygusal ve davranışsal pürüzün kolayca çözülebileceğini öneriyor. David Burns, sadece mesleki tecrübelerini değil, kendi özel hayatından kişisel deneyimlerini de aktarıyor. Kitabın ilk sayfasından son sayfasına kadar duygu durum tedavi sürecinizde size eşlik ediyor.
 

İyi Hissetmek psikoterapi seanslarına ya da psikolojik tedavi ilaçlarına bir alternatif olarak sunulmuyor. Terapi ve ilaç tedavisine destekleyici olarak öneriliyor ve bu doğrultuda kullanıldığı takdirde tedavinin daha başarılı sonuç verdiği bilimsel verilerle açıklanıyor.

Boyut Normal Boy
Yazar David Burns
Basım Dili Türkçe, Türkçe, Türkçe
Yayın Tarihi 2015
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 408
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu KPSIKONET02
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat

Benzer ürünler

Yeme Bozuklukları Için Şema Terapi - Susan Simpson Hep Aynı Yerde Takılıyorum - Dila Selengil Uyan - İsmail Bülbül Hayatı Yeniden Keşfedin - Gençler Için Stres Azaltma Psikonet Yayınları Genç Psikiyatristin El Kitabı: Psikiyatrik Muayene Ve Semiyoloji - İsmet Kırpınar Beden Dilini Anlamak - Scott Rouse Iyi Hissetmek - David Burns Panik Atakta - David D. Burns Narsistle Ateşkes - Wendy Behary Şema Terapi: Klinisyenin Rehberi - İda A. Shaw Hayatı Yeniden Keşfedin - İyi Hissetmek - Not Defterli Seti Reiki (İlahi Aydınlanma) - İsmail Bülbül Toplum Psikolojisi Ve Empati 100 Kadim Öğreti – Arda Bafra Beyhan Budak Senin Suçun Değil - Kendine Iyi Davran Güzel Insan - Irade Terbiyesi Kitap Set Eray Hacıosmanoğlu 3 Lü Set / Mahfuz / Şifa / Öze Dönüş Travma Uygulaması - Stabilizasyon ve Iyileşme Için Araçlar - Psikonet İyileştiren SınırlarSağlıklı Sınırlar Çekmek Ve Hayır Demek Üzerine - İ. Volkan Gülüm Iyi Hissetmek - Birlikte Iyi Hissetmek 2 Kitap Set - David D. Burns Psikonet Yayınları Kaygı ve Endişe Çalışma Kitabı - Bilişsel Davranışçı Çözüm Yaygın Kaygı Bozukluğu Çalışma Kitabı - Melisa Robichaud - Michel J. Dugas Iyi Hissetmek - Hayatı Yeniden Keşfedin - 2 Kitap Set Eyvah! Kötü Bir Şey Olacak - H. Alp Karaosmanoğlu Utangaçlık ve Sosyal Kaygı Çalışma Kitabı - Martin M. Antony Yaşam Tuzakları İçin Şema Terapi - Eckhard Roediger Şizofreninin Bilişsel Tedavisi: Kanıta Dayalı Tedavi Rehberi - David G. Kingdon Bilinçli Farkındalık ve Karakter Güçleri - Gelişmek Için Pratik Bir Rehber Psikonet Yayınları Panik Atakta - Sosyal Beyin 2 Kitap Psikonet Yayınları Depresyondan Çıkış Yolu Kendi Kendine Yardım Kitabı - Hakan Türkçapar Psikoterapistler Ve Mitlere Yolculuk-Rollo May
Başa dön