Ud

Ud müzik aleti telli çalgı olarak yer alır. Dinleyeni etkisi altına alan özel bir sesi olan ud modelleri amatör ve profesyonel kişiler tarafından çalınır. Hoş sesiyle insanların keyifli vakit geçirmesine destek olan bu ürün öd ağacından yapılır. Geleneksel müzikleri ve farklı tarzları seven müzik dinleyenler ibu müzik aletini kullanır. Teknolojinin getirdiği yenilikleri kullanılarak tasarlanan ud çalgısı kaliteli ve uzun süre dayanıklılık sunar. Dayanıklı malzemeler kullanarak ud enstrümanı kusursuz ses almanıza destek olur. Müzik alanında kendinizi geliştirmek istiyorsanız sizlere yüksek motivasyon sağlar. Geleneksel kültürün modern unsurlarla bir araya gelmesini, ahenk yaratmasına destek olur. Hoş sesiyle insanların eğlenceli vakit geçirmesine destek olan ud modelleri Ortadoğu ve Avrupa'da birçok bestenin alt yapısını oluşturur. Geniş dinleyici kitlesi bulunan ud, müzik severler tarafından sıkça tercih edilir. Türk kültürüyle bağdaşan ses tınısı birçok insanın dikkatini çeker. Çeşitli kurslara katılarak telli çalgılar kullanmayı siz de öğrenebilirsiniz.

Gelişmiş Ud Modelleri

Ud modellerinin hoş ve baskın sesi birçok besteye eşlik eder. Ud özellikleri incelendiğinde farklı birçok detayla karşılaşmak mümkün olur. Ud aleti, tekne, kapak, tel ve sap gibi kısımlardan oluşur. Kendine özgü orijinal tarihe sahip olan ud kalın parçalardan oluşan kalıp üstünde üretilir. Estetik ve dayanıklı olması için tasarımlarında kullanılan ürünler kaliteli seçilir. Ceviz, zeytin, erik, kiraz ağacı gibi materyaller kullanılarak oluşturulur. Etkileyici ses sağlamak için yüksek performans sunan Ladin ve benzeri ağaçlar da kullanılabilir. Birçok farklı beste ve müzik tarzında kullanılan ud esnek müzik aleti olarak geçer. Ses kalitesini iyi seviyede almanızı sağlayan ud çeşitleri çalan kişi tarafından akort edilir. Pena kullanarak ud çalabilirsiniz.

Ud Modellerinin Kullanım Özellikleri

Ortadoğu ve Avrupa ülkelerinde yaygın olarak kullanılan ud telli çalgı olarak enstrümanlar arasında yerini alır. Türk kültüründe önemli yer edinen ud modelleri Türk sanat müziği bestelerinde sıkça tercih edilir. Hoş ses ve tını sergileyen ud geniş kitlelere hitap eder. Ud ile beslenmiş şarkıları dinlemeyi ve çalmayı seviyor olabilirsiniz. Standart ölçülerde, çok büyük olmayan enstrüman olarak dizayn edilen ud herkes tarafından kullanılabilir. Pena yardımıyla çalınan ud sert vuruşlarda ellerin ve tırnakların zarar görmesine engel olur. Güçlü ve kusursuz ses elde etmenizi sağlayan bu çalgı çalma kolaylığı sağlar.

Ud Modelleri ve Fiyatları

Ud fiyatları kullanılan malzeme ve materyallere göre değişim gösterir. Tel kalitesi, sahip olduğu boyutu ve birçok özelliğe bağlı fiyat farklılıkları görülebilir. Ud seçiminde bulunurken fiyat aralıkları belirleyici olabilir. Her bütçeye hitap edecek genişlikte fiyat aralıkları bulunan ud modelleri Hepsiburada üzerinden satışa sunulur. Ud fiyatları ne kadar kaliteliyse o kadar yukarı yönlü artış gösterebilir. Bestelere eşlik etmek için ud satın alabilirsiniz.

Ud Modellerinde Kaç Tel Bulunur?

Ud modelleri 11 tel yapısından oluşur. 11 tele sahip udu kullanarak farklı birçok beste çalabilir, eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz. Pane kullanarak tellerden ses alabilir ve bu telleri akord ederek doğru tınıları elde edebilirsiniz.

Ud Modellerinde Ağaç Çeşidi Kullanılabilir mi?

Ud modelleri birçok farklı ağaç kullanılarak üretilir. Farklı marka ve kalitelerde üretilen ud modellerinde kullanılan materyal yapısını inceleyerek seçimlerinizi yapabilirsiniz. İstediğiniz ağaç çeşidinden üretilen ud modellerini satın alabilirsiniz.

Ud Modellerinin Farklı Renkleri Mevcut mu?

Ud modelleri materyal özelliğine bağlı olarak farklı renklerde üretilir. Farklı ton ve renk çeşitliliği bulunan ud modellerini inceleyebilir, sizin zevkinize hitap edenlere sahip olabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Ud Modelleri

117 ürün listeleniyor
Bade Müzik Ud
Rhn Music Ud
Sultan Instruments Ud
Arapoğlu Ud
İdol Müzik Aletleri Ud
Ses Müzik Aletleri Ud
Treydap Ud
Artemis Ud
Pyramid Ud
Suzidil Ud
Gold Müzik Market Ud
Manuel Raymond Ud
Sultan Ud
Aydın Ud
Aydın Müzik Ud
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 117 ürün
DSACategoryId/60001501/2147483641/60001365/10784