Kaynak Kitap

Kaynak kitaplar, sınavlara hazırlık sürecine ya da okul derslerine destek olmak amacı ile kullanılır. Doğru kitap seçimi, çalışmalarınızın daha verimli olmasına yardımcı olur.

Kaynak Kitaplara Hangi Durumlarda İhtiyaç Duyulur?

Okul ya da kursta dinlediğiniz konunun tekrarını yapmak, anlaşılmayan bölümlerin üzerinden geçmek, farklı bilgiler edinmek veya soru çözmek için kaynak kitaplara ihtiyaç duyabilirsiniz. Kaynak kitap alırken kullanım amacınıza ve seviyenize uygun olmasına dikkat edebilirsiniz.

İlköğretim İçin Hangi Kaynak Kitaplar Alınabilir?

İlköğretim, öğrencilerin okul ile ilk tanıştıkları süreç olduğu ve eğitim hayatlarını doğrudan etkileyeceği için kaynak seçimine daha fazla dikkat etmek gerekir. Seçeceğiniz kitapların eğlenceli ve ilgi çekici olmasına dikkat edebilirsiniz. Soruları kolaydan zora doğru ilerleyen kitaplar hem öğrencinin sıkılmasının önüne geçer hem de kendine olan güvenini geliştirir. Ayrıca okulda öğrenilen konuların tamamen pekişmesine de yardımcı olur.

LGS İçin Hangi Kaynak Kitaplar Alınabilir?

Öğrencilerin nitelikli liselerde okumak için girdikleri bir sınav olan LGS’ye çalışmak için konu anlatımlı kitaplardan yararlanabilirsiniz. Eğer okulda öğrendiğiniz konuları yeterince bildiğinizi düşünüyorsanız konu anlatımlı kitaplar yerine konu özetli kaynakları kullanabilirsiniz. Kolaydan zora doğru ilerleyen soru bankaları sayesinde adım adım kendinizi geliştirebilir ve netlerinizdeki artışı görebilirsiniz. Okulda ya da kursta soru çözüyorsanız ve yanınızda taşıdığınız kitapların ağırlık yapmamasını istiyorsanız sadece çözeceğiniz soruları yanınızda taşıyabilmenizi sağlayan yaprak testleri kullanabilirsiniz.

Üniversite Sınavlarına Hazırlık İçin Hangi Kitaplar Alınabilir?

Üniversite sınavlarına hazırlık için pek çok kaynak kitap bulunur. Alacağınız kitapların TYT ve AYT için ayrı olması çalışmalarınızın daha verimli geçmesini sağlar. Sözel öğrencilerinin sayısal derslerde, sayısal öğrencilerinin ise sözel derslerde konu özetli kitapçıklardan yararlanması zaman tasarrufu sağlar. Soru bankalarını seviyenize göre seçebilir ve zaman içerisinde daha zor kaynaklara yönelebilirsiniz. Çözümlü soru bankaları, çözemediğiniz soruların çözümlerini kolayca öğrenmenizi sağlar. Ayrıca YKS’de başarılı olmak için düzenli deneme çözmenin önemi oldukça büyüktür.

KPSS İçin Hangi Kaynak Kitaplar Alınabilir?

KPSS hazırlık sürecinde seviyeniz ve hedefinizi göz önünde tutarak kullanacağınız kaynak kitapları belirleyebilirsiniz. Temeliniz zayıfsa konu anlatımlı kitap ya da video setlerin yanı sıra başlangıç seviyesi soru bankalarını alabilirsiniz. Konuyu öğrendikten sonra basit soruları çözüp konuyu pekiştirebilirsiniz. Arkasından orta ve zor seviye soru bankalarını bitirerek sınavda başarılı olma şansınızı artırabilirsiniz. Ayrıca geçmiş yıllarda çıkmış soruları çözmek ÖSYM’nin KPSS soru tarzına alışmanız için faydalı olur.

İngilizce İçin Hangi Kaynak Kitaplar Alınabilir?

İngilizce kaynak kitapları arasında seçim yaparken kitabı hangi amaçla kullanacağınızı göz önünde bulundurabilirsiniz. İngilizce öğrenmek ya da bir sınava hazırlanmak için kullanılacak olan kitaplar farklılık gösterir. Hatta YDS, TOEFL, YÖKDİL gibi sınavların soru tarzları farklı olacağından dolayı her sınav için farklı kitaplar kullanmak gerekir. İngilizce sınavlarına hazırlanıyorsanız bir gramer kitabının faydasını görebilirsiniz. Gramer eksiklerinizi tamamladıktan sonra 1-2 soru bankası bitirerek hem İngilizcenizi geliştirebilir hem de soru çözme pratiğinizi arttırabilirsiniz. Aynı zamanda kelime haznenizi geliştirecek kitaplar okuyabilir ya da kelime ezberlemeye yönelik kitaplar kullanabilirsiniz.

Kaynak Kitaplardan Nasıl Yararlanılır?

  • Hiç bilmediğiniz bir konuyu, konu anlatımlı yardımcı kaynaklar üzerinden çalışabilirsiniz. Çalışırken not çıkarır ve konunun püf noktalarına dikkat ederseniz konuyu daha kolay öğrenebilirsiniz.
  • Daha önceden öğrendiğiniz konuların tekrarını yapmak için konu özetli kitapları kullanabilirsiniz. Böylece zaman kaybetmeden konuyu anımsayabilir ve aklınızda daha uzun süre kalmasını sağlayabilirsiniz.
  • Öğrendiğiniz konularla ilgili soru çözmek için soru bankalarından yararlanabilirsiniz. Mümkün oldukça fazla soru çözmek çalışılan konuların pekişmesi için çok önemlidir.

 


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kaynak Kitaplar

10.000+ ürün listeleniyor
Karekök Yayıncılık
Ankara Yayıncılık
Tonguç Akademi
Hız Yayınları
Günay Yayınları
Kafa Dengi Yayınları
Aydın Yayınları
Palme Yayıncılık
Okyanus Yayınları
Çap Yayınları
Bilfen Yayınları
Nartest Yayınevi
Gazi Kitabevi
Tudem Yayınları
Mavi Deniz Yayınları
Editör Yayınları
Ata Yayıncılık
Pegem Akademi Yayıncılık - Akademik Kitaplar
Model Eğitim Yayıncılık
Kırmızı Beyaz Yayınlar
Üniversite Hazırlık
Mesleki Hazırlık
8. Sınıf
7. Sınıf
6. Sınıf
5. Sınıf
10. Sınıf
11. Sınıf
2. Sınıf
3. Sınıf
4. Sınıf
1. Sınıf
9. Sınıf
12. Sınıf
Anasınıfı
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Sınıf
Toplam 37 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?