Trompet Fiyatları

Kendiniz veya ailenizdeki bir müzisyen için bir trompet almayı planlıyorsanız, şüphesiz en iyisini tercih etmek istersiniz. Trompet tercihini yapmanız için birçok faktörü göz önünde bulundurmanız gerekebilir. Trompeti kullanacak kişinin yeni başlayan mı yoksa profesyonel bir müzisyen mi olduğu, trompet satın alırken ilk göz önünde bulundurmanız gereken kriterdir.

Trompet, birkaç hareketli parçaya sahip nispeten basit bir müzik enstrümanıdır. Bir trompetin çalması ve doğru ses vermesi için, en iyi malzemeler ve en yüksek işçilik bir araya gelmelidir. En iyi trompete sahip olmanız için bir araya gelecek bu özelliklerin karşılığı olarak trompet fiyatlarını gözden çıkarabilir ve trompeti temin edebilirsiniz.

Trompet Türlerini Birbirinden Ayıran Kriterler

Boyut: Trompetler, küçük piccolodan basa kadar birçok boyuta sahiptir. Örneğin, Bb (B-flat) trompetini tercih etmek isterseniz, çoğu orkestra, grup ve popüler müzikte kullanılan trompet türü olduğunu bilirsiniz. İsim, bu enstrümanda çalınan yazılı bir C'nin aslında Bb olarak ses çıkardığı anlamına gelir.

Ağızlık: Trompet ağızlıkları birçok boyutta ve şekilde mevcuttur. Ağızlığın farklı bölümlerinin boyutları, farklı kayıtlarda ve ses seviyelerinde tonunuzu ve çalma kolaylığınızı radikal bir şekilde etkiler. Daha derin kaplara sahip ağızlıklar genellikle daha koyu bir ton üretir. Daha derin bir boğaz daha fazla hacim üretmeye yardımcı olur, ancak daha fazla fiziksel dayanıklılık gerektirir. Trompetlerin çoğu, yeni başlayanlar için ideal olan Bach 7C'ye eşdeğer bir ağızlık ile birlikte gelir.

Kurşun Boru: Ağızlığı ilk ayarlama kızağına bağlayan kısımdır. Müzisyenler genellikle ters kurşun boruları tercih eder, çünkü daha az hava direnci sunar ve tonlama üzerinde daha iyi kontrol sağlar. Ters kılavuzlar yüksek dinamik seviyelerde bozulmaya neden olabilir. Bu nedenle ters olmayan borular yüksek sesle oynamak için daha iyi bir tercihtir.

Vanalar: Modern bir trompet, ekstra borunun kısa bölümlerini ana gövdeye bağlayan ve perdeyi düşüren üç pistonlu vanaya sahiptir. Vanalar çeşitli metallerden yapılır, aynı zamanda hızlı ve sorunsuz bir şekilde çalışır. Eğer yapışırlarsa, trompeti çalmanız mümkün değildir. Düzenli olarak temizlemeli ve yüksek kaliteli valf yağı ile yağlamalısınız.

Öğrenci ve Profesyonel Trompetlerin Farklılıkları

Öğrenci trompetleri, henüz yeni yeni trompet çalmaya başlayacak olanlar içindir. Varlığının en temel amacı, trompet çalmayı öğretebilir olmasıdır. Ayrıca profesyonel trompetlere kıyasla her müzik türünde istediğiniz her sesi çıkaramayabilirsiniz.

Profesyonel trompetler, deneyimli, yüksek vasıflı ve profesyonel kullanıcıların taleplerini karşılamak için yapılır. Bu trompetler, tüm uygulamalarda ihtiyaç duyduğunuz işlevi ve sesi sağlar. Bu modeller mevcut olan en iyi ürünler olduğundan, en kaliteli malzemelerle üretilir, çok daha yüksek kalite standartlarına sahiptir ve piyasaya sürülmeden önce daha sıkı testlerden geçirilir.

Büyük İlgi Görmesinin Temel Sebepleri

 • Hem yeni başlayan hem de profesyoneller için farklı seçenekler sunar.
 • Nikel alaşımlı kızaklar, daha dayanıklı bir ürün olmasına katkı sağlar.
 • Funk ve caz da dâhil olmak üzere birçok müzik türü için ideal performans verir.
 • Her yaş grubunun kullanabilmesini mümkün kılar.

Soru 1: Ara trompetlerin farkı nedir?

Cevap 1: Ara trompetler, yeni başlayanlar ve profesyonel trompetlerden ayrı benzersiz bir enstrümandır. Ciddi veya gelişmekte olan müzisyenler için uygundur.

Soru 2: Trompeti değiştirmek için en doğru an ne zamandır?

Cevap 2: Tamamen kaydettiğiniz gelişme mesafesiyle ilgilidir. Yeni başlayan olarak trompetinize tam hâkimiyet kurmuş durumdaysanız, ara trompete geçiş yapabilirsiniz. Aynısı ara trompetten profesyonel olanlara geçiş için de geçerlidir.

Soru 3: Trompet seçiminde en çok hangi faktörler göz önünde bulundurulmalıdır?

Cevap 3: İlk olarak hangi seviye bir trompet kullanıcısı olduğunuz önem taşır. Bunun dışında sahip olduğunuz bütçe ve tasarım anlamında kişisel zevkiniz ön plana çıkacaktır.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Trompet Fiyatları

32 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Yamaha Trompetler
  2. Jinbao Trompetler
  3. Solo Trompetler
  4. Bach Trompetler
  5. JUPİTER Trompetler
  6. Black Raven Trompetler
  7. Fox Trompetler
  8. Helene Mia Trompetler
  9. Midex Trompetler
  10. Roy Benson Trompetler
  11. Superslick Trompetler
  12. Suzuki Trompetler
  13. Valler Trompetler
  14. Wisemann Trompetler
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Güncel Değerlendirme
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001501/2147483641/411209/411216
Başa dön