Kemençe

Müzik aletleri ilgi duyanlar tarafından tercih edilen özel ürünlerden oluşur. Bu ürünler yetenekli kişilerin mükemmel müzikler yapabilmesine imkan tanıyan modellerdir. Farklı markalar tarafından üretilen müzik aletleri her bölgeye göre çeşitlilik gösterir. Karadeniz bölgesinin eşsiz müziklerini ortaya çıkaran kemençe modelleri bu alanda tecrübeli markalar tarafından sizlerin beğenisine sunulur. Karadeniz müziğinin eğlenceli ve coşkulu bir şekilde dinleyenlere aktarılmasını sağlayan bu ürün oldukça kaliteli malzemeler kullanılarak üretilir. Yuvarlak kemençe ve diğer tüm çeşitlerinde zamanla kullanıma bağlı olarak kırılma, tellerinde gevşeme veya bozulma gibi durumlar gözlenmez. Ürün çeşitleri üç telli olacak şekilde hazırlanır. Bu ürün telli çalgılar arasında çalabilmek için özel yetenek isteyen türlerden biridir. Aynı zamanda ağıtlarda da duygusal bir atmosfer oluşturan bu ürün özel günlerde kullanılır. Düğün, davet gibi belirli günlerde ortamın havasını değiştirmek için çalınan bu alet mükemmel bir müzik ortaya koyar. Herkes tarafından ilgi duyulan bu yöresel müziği ortaya çıkaran mükemmel ürünlere sahip olabilirsiniz. Çalmayı düşündüğünüz hafif bir yapıdan oluşan bu ürünler kullanım kolaylığı sağlar. Kullanım sırasında herhangi bir rahatsızlık hissi oluşturmayan modeller eşsiz tasarımı ile memnun eder. En güzel kemençe müziğini ortaya koymanız için özel tekniklerle üretilen bu ürünleri güvenerek satın alabilirsiniz. Sanatınızı ortaya koymanız için eşsiz bir fırsat sunan ürün modellerini istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Ürün modelleri farklı renk ve modellerde tasarlanan çeşitleriyle ilgi toplar. Üzerinde bulunan figür ve motiflerle farklı bir etki oluşturan bu ürünleri zevkinize göre tercih edebilirsiniz. Yeni başlayanlar için oldukça rahat bir kullanım şekli olan bu ürünü rahatlıkla alabilirsiniz. Tercihinize bağlı olarak üretilen küçük kemençe modellerini inceleyebilirsiniz. Özel olarak üretilen boyutlarıyla çocuklarında kullanımına sunulan bu ürünlerle müzik severleri memnun edebilirsiniz. Sevdikleriniz için hediye olarak alabileceğiniz amatör kemençe modelleri yeni başlayan her yaştan kullanıcıya hitap eder. Aradığınız kaliteyi sizler için sunan markaların bu ürünleri arasından inanılmaz seçimler yapabilirsiniz.

Kemençe Modelleri

Kaliteli yapısı ve rahat tutuşu ile dinlemeye doyamayacağınız bir müzik çalmanızı sağlayan bu ürünleri dilediğiniz şekilde tercih edebilirsiniz. Ürün üç veya dört telden oluşan dayanıklı bir yapıya sahiptir. 3 telli, 4 telli kemençe modelleri tiz ve kalın seslerin meydana geldiği seslerin bir arada bulunduğu kullanışlı ürünlerden oluşur. İçinizden geldiği şekilde tellere dokunarak ortaya çıkaracağınız her melodi ile çevrenizi etkisi altına alabileceğiniz bu ürünleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Ürün modelleri oturarak veya ayakta durarak çalmaya uygundur. Kemençe özellikleri bakımından her yaştan kullanıcının tercih edebileceği türden bir üründür. Tellere özel olarak üretilen bir yay sayesinde dokunarak keyifli müzikler çalabilirsiniz. Düğün, kutlama gibi ortamlarda Karadeniz yöresinin eşsiz müziğini ortaya koyan yaylı kemençe modellerini kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Oldukça pratik özelliklere sahip olan bu ürünün tercih edebileceğiniz modellerinden bazıları şunlardır:

 • Klasik kemençe modelleri ideal boyutlarda tasarlanan kullanışlı ürünlerden oluşur. Klasik formuyla herkes tarafından ilgi duyulan bu ürünü kısa bir süre içinde öğrenerek kullanmaya başlayabilirsiniz.
 • Müzik aletlerine ilgi duyanlar için geçmiş yıllardan günümüze kadar gelen bu ürün çeşitleri harika fırsatlar sunar. Gelişen ve yenilenen şartlara bağlı olarak modernize edilen modeller de mevcuttur.
 • Modern kemençe modelleri rahatlıkla akort edilebilen ve hareketli müzikler için inanılmaz bir performans sunan ürünlerden oluşur. Bu tarz üretilen bir kemençe satın alarak hayal ettiğiniz müziği oluşturabilirsiniz.
 • Farklı ses tonlarını bir arada sunan bu ürünlerle müziği derinden hissedebilirsiniz. Elektro kemençe modelleri yöresel müzikle pop müziği birleştiren farklı çeşitlerden oluşur. Ses tonlarının yüksek notalarda hissedildiği bu ürünle dolu dolu bir müzik keyfi yaşayabilirsiniz.
 • Etkileyici sesinin yanı sıra mükemmel görünümüyle beğeni toplayan tekerlekli kemençe modellerinde modern ve klasik çizgiler yer alır.
 • Tasarımları özenle yapılan bu ürünler her yönden büyük ilgi görür.
 • Kemençe ölçüleri olması gereken boyutlarıyla elinize tam olarak oturur. Kullanım sırasında kayma veya rahatsızlık hissi oluşturmayan bu ürünlerin küçük formda üretilenleri de mevcuttur.
 • Küçük çocukların boy ölçülerine göre tercih edebileceğiniz modellerle büyük bir rahatlık sağlayabilirsiniz.
 • Rum kemençesi olarak isimlendirilen modeller farklı kültürlere hitap eden ses tonlarıyla etkisi altına alır. Rum ve Karadeniz komşuluğundan doğan bu ortaklığı güzel bir şekilde ifade eden bu ürünlerle farkı hissedebilirsiniz.
 • Keman, bağlama, gitar gibi çok sayıda müzik aletinin yer aldığı bu gruptan ilgi duyduğunuz ürünü tercih edebilirsiniz.
 • Otantik kemençe modelleri bazı evlerde çalgı aleti olarak kullanılmasının yanı sıra dekorasyon eşyası olarak da tercih edilebilir. Bu ürün çeşitleri bulunduğu ortama farklı bir hava katan yöresel motiflerden oluşur.
Eşsiz Ses Tonlarıyla Kemençeler

Karadeniz bölgesi dışında İstanbul kemençesi veya armudi kemençe olarak isimlendirilen klasik modeller farklı ses tonlarına sahiptir. Dokusu ve yapısı ile etkisi altına alan tırnak kemençe modellerini inceleyebilirsiniz. Birbiriyle benzer özellikler gösteren çalgı türlerinin çok farklı sesleri ve yapıları vardır. Doğru teknikler kullanılarak kolayca çalmaya başlayabileceğiniz her çeşit kemençe etkileyici bir atmosfer oluşturur. Profesyonel kemençe modelleri Ermenistan, Rebap, Gürcü gibi farklı çeşitlerle birbirine yakın bölgelerde kullanılır. Kemençe nedir diye bakıldığında eski tarihlerden beri etkisini kaybetmeyen çeşitleriyle günümüzün sevilen müzik türlerinden birini oluşturur. Üflemeli çalgılar ile bir arada inanılmaz sesler ortaya koyan bu ürünleri zevkinize göre tercih edebilirsiniz. Kemençe çeşitleri yapısına ve ses tonuna göre farklılık gösterir. Karadeniz kemençesi uzun ve ince bir yapıdan oluşur. Bu ürünlerle istenilen notaları meydana çıkarmak için tellere basılması gerekir. Armudi bir forma sahip olan klasik kemençeler aynı zamanda tırnak kemençe adını alır.

Bütçenize Uygun Kemençeler

Kemençe fiyatı, tasarımı ve kullanımıyla herkesin beğenisini toplar. Bu ürün fiyatları bütçenize uygun olacak şekilde belirlenir. Ürün fiyatlarında üretici marka, ürün çeşidi ve özellikleri etkilidir. Aradığınız tonlarda müzik çalabilmenize imkan tanıyan kemençe türleri birbirinden avantajlı fiyatlarla karşınıza çıkar. Sağladığı özellikleri karşılayan fiyatlarla beğeni toplayan bu ürünleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Ayrıca kaliteli malzemesi ve eşsiz yapısıyla dikkat çeken modeller arasından seçeceğiniz ürünlerle mükemmel bir kullanım elde edebilirsiniz. En iyi kemençe modellerini sizler için tasarlayan markaların dayanıklı üretimleriyle kaçırılmayacak fırsatlara sahip olabilirsiniz. Farklı renk tonlarında üretilen bu ürünler arasından zevkinize uygun seçenekleri inceleyerek tarzınızı yansıtan seçimler yapabilirsiniz. Ahşap ve siyah kemençe modellerini istediğiniz gibi tercih edebilirsiniz. Bu ürün türüne bağlı olarak farklı çalma şekillerine sahiptir. Yay aracılığı veya basmalı olarak çalınan ürün çeşitlerine göz atarak kendiniz için uygun olanı belirleyebilirsiniz. Aradığınız kaliteli ve konforlu özellikleri sizler için sunan markaların tüm ürünlerine Hepsiburada üzerinden ulaşabilir, avantajlı fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Kemençeler Hangi Malzemeden Üretilir?

Bu ürün dut, kiraz, erik gibi farklı ağaçların kesildikten sonra oyulmasıyla üretilir. Doğal ağaç kullanılarak hazırlanan bu ürün çeşitlerinin kendine has bir yapısı vardır. Özel aletler kullanılarak şekillendirilen kalın kemençe modellerini istediğiniz gibi tercih edebilirsiniz.

Kemençe Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bu ürünü uygun boyutlarda tercih ederek kullanım kolaylığı sağlayabilirsiniz. Öğrenmeye yeni başlayanlar için tasarlanan modellerin yanı sıra profesyonel modeller mevcuttur. Yeni kemençe modelleri arasından yapmak istediğiniz müzik türüne göre bir seçim yapabilirsiniz.

Kemençeler Nasıl Çalınır?

Bu ürün çeşitleri özel çalma teknikleri ile kullanılabilir. Kemençe satın almak için kendinize uygun modelleri belirledikten sonra pratik bir öğrenim sağlayabilirsiniz. Bu ürünler belirli bir açı ve tutuş şekli ile rahatlıkla çalınabilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kemençeler

68 ürün listeleniyor
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 68 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?