Nefesli & Üflemeli Çalgılar

Tüm dünyanın kuşkusuz tek ortak dili müzik. Müzik dinlemenin insan ruhu ve vücudu için sayısız iyileştirici etkiye sahip olmasının yanında müzik yapmak da bir o kadar onarıcı bir etki yaratıyor. Titreşimleriyle ruhunuzu besleyen müziğin pek çok aracı enstrümanı mevcut. Vurmalı, yaylı, telli şeklinde çeşitli evrensel çalgı türü olduğu gibi nefesli çalgılar da ellerinizle birlikte nefesinizi de dahil ettiğiniz enstrümanlar arasında bulunuyor. Flüt, melodika, klarnet, yan flüt, mızıka, ney gibi üflemeli çalınan enstrümanlar çıkardıkları tonlarla farklı tarzda müzikleri ortaya çıkarıyor. Eğer nefesli çalgılara merakınız varsa ya da uzmanlık alanınız nefesli bir çalgıysa ve kendinize profesyonel bir enstrüman arıyorsanız, satın almadan önce her birinin özelliklerini detaylı olarak incelemenizde fayda var.

Kaliteli Bir Blog Flüt ile Müzikle Bağınızı Doğru Kurun

Nefesli çalgılar kategorisinde çocukların okul çağında tanıştığı ilk enstrüman kuşkusuz blog flütler. Miniklerin müzikle olan ilk bağlarının gelişiminde oldukça önemli role sahip flütler notaların doğru şekilde öğrenilmesi ve basılması açısından da hem kolay hem de temel bir enstrüman oluyor. Blog flüt seçiminde tasarımın kalitesi müziğin doğru algılanmasını etkiliyor. Bu nedenle kusursuz bir nota doğruluğuna ve mükemmel ses kalitesine sahip olan flüt tasarımlarını tercih etmelisiniz. Flütlerin ABS gövde tasarımına sahip olanları 3 farklı parçaya ayrılabilen yapılarıyla çok rahat bir şekilde temizliğinin yapılabilmesini sağlıyor. Bununla orantılı olarak ürünün kullanım ömrü de uzamış oluyor. Japon ve Soprano Alman müzik eğitimine uyumlu şekilde geliştirilmiş olan flütler yeni başlayan yetişkin, genç ve çocuklara ideal bir enstrüman modeli sunuyor. Flütlerin koruyucu kılıfları da güvenli bir şekilde muhafaza etmeyi kolaylaştırıyor. 

Hem Nefesli Hem Tuşlu Melodika Tasarımları

Bir başka üflemeli enstrüman ise melodika ismiyle anılıyor. Tasarımı Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olan melodikalar hem tuşlu hem de üflemeli enstrümanlar arasında yer alıyor. Üfleme hortumu ile birlikte satılan melodikaların notaları tuşlu dizilim aracılığıyla basılırken ses hortuma üflenerek dışarı veriliyor. Paslanmaz bakır iç mekanizmaları ürünün kullanım ömrünü artırırken çantaları ise güvenli şekilde korunmalarını sağlıyor. Melodikaların hortumlarının uç kısımlarında ise değiştirilebilir ağızlıklar bulunuyor. Sağlığa zarar vermeyen  malzeme kullanılarak üretilen ağızlıklar insan sağlığı için hijyenik oluyor. Bunun yanında temizleme bezleri de ürünün pratik şekilde temizlenmesine yardımcı oluyor. Melodikalar öğrencilerin gözde enstrümanı olduğu gibi yetişkinler bakımından da kalitesi ve nota dizilimiyle tercih ediliyor. 32 tuşlu yapı ve oktav aralığı iyi müzik yapmak isteyen melodika severlerin dikkat ettiği özellikler oluyor. 

Türk Müziğinin Vazgeçilmez Enstrümanı Klarnetler

Türk müziğinde sıklıkla yerini alan nefesli çalgılardan biri de klarnetler. Hem yeni başlayanlar hem de profesyonel müzisyenler tarafından tercih edilen klarnetler portatif tasarımları ve kaliteli malzemeleriyle dikkat çekiyor. Enstrümanın üst kısmında bulunan polyester cila ses kalitesini ve seviyesini olumlu yönde etkiliyor. Bunun yanında rahat bir tutuş hissine sahip olmasından ötürü oldukça konforlu ve ergonomik bir çalma deneyimi sunuyor. Tecrübeli klarnetçilerin seçimleri arasında yer alan, sol klarnet olarak isimlendirilen çeşitler hem tam bir performans modeli olmasıyla hem de uygun bütçesiyle öne çıkıyor. Ebonit gövdeye sahip, 21 perdeli klarnetler gümüş perde kaplamasıyla hem göze hem de müziğin ruhuna hitap ediyor. Enstürman bir adet temizlik bezi ve ayar tornavidasıyla birlikte sunuluyor. 

Yan Flütler ile Batı Müziğinin Yumuşak Tınısına Açılan Kapı 

Yumuşak sesiyle kulakların pasını silen ve çok sevilen bir müzik enstrümanı da yan flüt oluyor. İnce işçiliği ve dayanıklı malzemeden üretilen yapılarıyla profesyonel müzisyenlerin de tercihi olan flütler Fransız perde tuş takımıyla çok daha kaliteli bir müzik deneyimi sunuyor. Yükseltilmiş ve özel tasarım olan Cy kesim ambişür yani ağızlık ile kaliteli ve kesintisiz ses alma potansiyeli artıyor. Gümüş kaplama olan ambişür, gövde ve ayaklar, 3. oktavdan mi sesi almayı kolaylaştıran Mi mekanik Quot sistemi öne çıkan özellikler oluyor. Bunun yanında el ve parmak duruşlarınızı çok daha dengeli hale getiren Off-Set G Quot tuşe tasarımı da yan flüt modellerini ayrıcalıklı kılıyor. Kapalı perde sitemine sahip olan, tam aralıklarda her zaman temiz ses veren yan flütler taşıma çantaları ve temizleme bezleriyle birlikte satışa sunuluyor.

Blues ve Caz Müziğin Vazgeçilmez Enstrümanı Mızıkalar

Üflemeli müzik enstrümanlarının oldukça keyifli ve kolay ses çıkaran bir çeşidi de mızıkalar. Mızıka çalmaya başlamak için en uygun seçenek 10 delikli tasarımlar oluyor. Ses kaliteleri ve estetik görünümleriyle eğlenceli müziklere kaynaklık eden enstrümanlar hem profesyonel hem de amatör müzisyenler için iyi bir tercih oluyor. Blues ve caz müzik türlerine kusursuz şekilde eşlik edebilecek olan mızıkalar çift taraflı ses yapılarıyla hem üflenerek hem de içe çekilerek icra ediliyor. 10 delikli diatonik mızıka çeşitleri temel major notaları üzerinde barındırırken farklı teknikler uygulanarak ara notalar da çıkarılabiliyor. 3 oktav aralığında notaların çalınabildiği enstrüman daha geniş ses aralıklarında müzik yapmak için de olanak sunuyor. Caz ve blues tarzının yanında country, rock ve folk müziklerine de kolay bir şekilde eşlik edilebiliyor. Ürünler güvenle muhafaza edilebilecekleri kutularıyla satışa sunuluyor.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Nefesli & Üflemeli Çalgılar

Klarnet
Yan Flüt
Ney
Melodika
Flüt
Mızıka
Mey
Kaval
Saksafon
Zurna
Trompet
Trombon
Korno
Bariton
Konumseçilmedi
Kategori
Toplam 24 / 1443 ürün
DSACategoryId/60001501/2147483641/411209