Korku ve gerilim en popüler türler arasında yer alıyor. Polisiye, macera ve gizem gibi alt türleri de içerebilen korku türüne ait kitaplar okurda korkma, ürkme, şaşırma, merak etme ve irkilme gibi etkiler uyandırıyor. Bu da adrenalinin artmasını sağlayarak okurun daha dikkatle ve merakla hikayeye yönelmesini sağlıyor. Gerilim ve korku türü edebiyatın en eski ve ilgi çekici türleri arasında yer alıyor. Yazın alanında uzun süredir var olan ve sinemaya da uyarlanan bu edebiyat türü ürünlerinin oldukça geniş bir külliyatı bulunuyor. Bilim kurgu ve fantastik türlerden de beslenebilen bu kitaplarda dünya dışı varlıklardan kötücül insanlara kadar pek çok tema işlenebiliyor. Yerli ve yabancı yazarların korku gerilim eserleri farklı yayınevleri tarafından satışa sunuluyor. Korku ve gerilim kitaplarının çocuk, genç ve yetişkinlere özel olanları arasından dilediğinizi satın alabilir, hayal gücünüzün sınırlarını zorlayabilirsiniz.

Korku ve Gerilim Türü Nedir?

Temel olarak korku ve gerilim birbiri ile iç içe geçmiş iki tür olarak ifade edilebiliyor. Bu konsepte sahip yazınsal içerikler temel olarak okuru korkutmayı ve okurda merak uyandırmayı amaçlıyor. Korku kitaplarında işlenen konular büyük bir çeşitlilik sunuyor. Paranormal, snuff ve gore gibi alt türleri bulunan korku hikayelerinde seri katillerden perili evlere, vampirlerden kurt adamlara, hayaletlerden dummy’lere kadar pek çok konu işleniyor. Klasik haline gelen figürler yeni bakış açılarını içeren konseptlerle işlenmeye devam ediyor. Alternatif evren, gerçeküstücülük, psikolojik çözümleme gibi temalar da bu türlerin ikonografileri arasında yer alıyor. Doğu ve Batı edebiyatının birbirinden kültürel olarak farklı korku hikayeleri bulunuyor. Gerilim ve korku unsurları toplumun endişelerine, kaygılarına, inanışlarına, değer yargılarına da ışık tutuyor. Bu bakımdan çeşitli açılardan okura özdeşleşme imkanı da sunuyor. Mistik elementlerle totem ve Şamanizm gibi geçmiş kültürlerden gelen geleneklerle çevrelenen korku edebiyatı, son derece önemli bir tür olarak okurun karşısına çıkıyor. Korku ve gerilim kitaplarının etkileyiciliği bu türün popülerliğini yitirmeden yükselmesinde kendini gösteriyor. Fantastik türden de beslenebilen korku gerilim hikayeleri yaratıcılığı artırıyor, hayal gücünü geliştiriyor ve problem çözme edimi kazanmaya yardımcı oluyor. Korku yazarları, popüler korku öyküleri, kültler ve klasikler arasından dilediğiniz gerilim ve korku kitaplarını satın alabilirsiniz.

Korku Gerilim Kitabı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Korku ve gerilim kitabı seçiminde, diğer türlerde de olduğu gibi ilgi alanına yönelik olanları tercih etmek gerekiyor. Bu noktada devreye alt türler giriyor. Korku hikayeleri seven herkes her korku alt türünden aynı zevki almayabilir. Bu sebeple sevdiğiniz tema, olay örgüsü ve konvansiyonlara yönelebilirsiniz. Korku yazarları arasından tercih yapabilir ya da yayınevine göre seçim yapabilirsiniz. Sinemaya uyarlananları veya seri öyküleri de tercih edebilirsiniz. Özellikle kült ve klasikler arasında yer alan korku ve gerilim eserlerinin özel ciltli olanlarını satın alarak bu kitapların uzun süre eskimeden kitaplığınızda kalmasını sağlayabilir, popüler dönem korku kitaplarını tercih edebilir ya da çok satan korku öykülerini satın alabilirsiniz.

Korku ve gerilim öykülerinin çocuklar için hazırlananları da mevcuttur. Çocuklar için kitap seçerken yaş aralığı bilgisi olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. Ayrıca genç ve yetişkinlere yönelik kimi kitaplarda da yaş sınırı bulanabiliyor; kan, cinayet, doğaüstü vaka hikayeleri içerebilen korku kitaplarının ya da yoğun gerilim ve gizem içeren gerilim romanlarının yaş sınırı etiketine de dikkat etmek oldukça önemlidir. Tarzınıza ve ilgi alanınıza hitap eden gerilim ve korku romanları ile gizemli ve mistik olayların içerisine sürüklenebilir, keyifli bir okuma sürecinin tadını çıkarabilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Korku Gerilim Kitapları

Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 1519 ürün
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501753/1501702/1501715