İlk olarak 2003 yılında Alfa Yayın Grubu bünyesinde kurulan Artemis Yayınları, 2005 senesinde yayın ilkelerinde köklü değişikliklere giderek popüler türde romanlara ağırlık vermeye karar verdi. O tarihten beri 150’den fazla kitap yayınlayan Artemis Yayınları, popüler kurgu türlerinin yanı sıra kişisel gelişim ve başvuru kitapları, çocuk ve gençlik edebiyatı, ve vintage tarzından seçkin örnekler ile raflarda yerini alıyor. Okuyucularına kaliteli işler sunmak isteyen yayınevi; yenilikçi, dinamik, ve disiplinli bir ekip ile çalışıyor.

Eğitici ve Eğlenceli Çocuk Kitapları Artemis Yayınları’nda

Çocukların yaşam boyu sürecek kitap okuma alışkanlığı kazanması için erken yaşta eğitici ve kaliteli olduğu kadar eğlenceli kitaplarla tanışmaları önemli. Tom ve Jerry, Scooby Doo, Ayı Yogi, Çakmaktaş Ailesi, ve Snoopy gibi dünyanın en sevilen çizgi kahramanlarının yer aldığı çocuk kitapları, Artemis Yayınları aracılığıyla küçük Türk okurlarıyla da bir araya geliyor. Popüler çizgi film karakterlerinin kitapları dışında; Küçük Kara BalıkBoşluk“Unutma, Yaz” Defteri gibi çocuk edebiyatında büyük ses getirmiş klasik ya da ödüllü yapıtlar da Artemis Yayınları’nın çocuk kategorisinde yer alıyor. Boyama kitapları, çocukların yaratıcılığını ve el becerisini geliştirirken eğitici İngilizce kitapları da onları erken yaşta dil öğrenmeye teşvik ediyor.

En Sevilen Gençlik Kitapları

Birbirinden renkli ve eğlenceli çocuk kitaplarıyla çocuklara okumayı sevdiren Artemis Yayınları, gençleri de unutmuyor. Yayınevinin en popüler gençlik kitapları yazarlarının başında, özellikle Bir Genç Kızın Gizli Defteri serisiyle yıllardır ilköğretim ve lise çağındaki gençlerin hayatında yer edinen İpek Ongun geliyor. Serra isimli bir genç kızın lise çağından evliliğine kadar uzanan maceralarını konu alan bu seri, İpek Ongun’un tek eseri değil. Yaş On Yedi ve Bir Pırıltıdır Yaşamak gibi çok sayıda kitap da gençlerin beğenerek okuduğu yerli gençlik romanları arasında bulunuyor. Artemis Fowl ve Dedektif Kurukafa gibi seriler de yabancı edebiyata ilgi duyan gençlere hitap ediyor. Fıstıklar Takımı veGemma Doyle gibi seriler, özellikle ergenlik çağına yeni girmiş genç kızların ilgisini çekiyor.

Seçkin Yerli ve Yabancı Yazarlar

Yerli ve yabancı çok sayıda ünlü yazarın eserleri, Artemis Yayınları kalitesiyle okuyucularını bekliyor. İclal Aydın, Nilgün Bodur, Nilay Örnek gibi ünlü yerli isimler, Artemis Yayınları ile çalışmayı tercih ediyor. Yurtdışında çok ses getiren Vampir Günlükleri Serisi, Ölmek İçin On Üç SebepBen Efsaneyim gibi popüler yabancı romanlar, Artemis Yayınları’nın çevirmenleri ile Türk okuyucuların beğenisine sunuluyor. Artemis Yayınları, klasik eserlere ilgi duyan okuyucularını da unutmuyor. DrakulaRüzgar Gibi GeçtiAşk ve GururMuhteşem Gatsby gibi klasik romanlar da yine yayınevinin bastığı eserlerden. Artemis Yayınları’nın edebiyat kategorisindeki kitaplar sadece romanlarla sınırlı değil. Öykü, anı, biyografi, ve deneme türünden eserler de yayınevinin bünyesinde bulunuyor.

Ufkunuzu Açacak Kişisel Gelişim ve Rehber Kitapları

Artemis Yayınları, seçkin kişisel gelişim ve rehber kitaplarını da seçkisinde bulunduruyor. Bu tarz kitapların başında, Rhonda Byrne’in ilk yayımlandığı 2011 yılından beri çok ses getiren ve filmi de çekilen The Secret, yani Sır isimli eseri geliyor. Byrne, Sır’da bahsettiği öğretiyi kullananların, hayatın her alanında gerçekten istedikleri her şeyi elde edebileceklerini iddia ediyor. Özel hayatı için rehber kitaplara ihtiyaç duyan okurlar ise evlilik danışmanı İlhan Uçkan’ın kadın-erkek ilişkileri üzerine yazdığı kitapları okuyor. Uçkan, kitaplarında kadın-erkek ilişkilerine dair tespitlerini ve önerilerini yalın ve eğlenceli bir dille anlatıyor. Artemis Yayınları’nın bu çok özel kitapları, okurların ufkunu genişletip hem iş dünyasında hem de özel hayatta onlara başarının kapılarını açıyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...