Alman-Amerikalı girişimci William J. Voit tarafından 1922 yılında kurulan Voit, tüm dünyada tanınan bir spor ürünleri şirketi olarak faaliyetlerini sürdürüyor. 1922 yılında Los Angeles'ta lastik kaplama ürünleri fabrikası işleterek işe koyulan kurucu Voit, 1920'li yılların sonuna doğru kauçuktan üretilmiş ilk şişirilebilir top modelini geliştirerek bu ürünün patentini aldı. Marka, bu dönemde hassas cep ve kol saatleri geliştirme işleri ile de ilgilendi. 1931 yılında ilk lastik atletik topları üretmeye başlayan ünlü markanın bu topları da patent aldı ve şirketin ismi W.J Voit Corporation yerine Voit Rubber Corporation olarak değiştirildi. 

1930'lu yılların sonunda topları naylon ipliklerle saran şirket, ürünlerinde hem dayanıklılığı hem de doğru yapıyı bir araya getirmeyi başardı ve seri üretime geçti. Dünyaca ünlü patentlere sahip ürünlerle birlikte okullarda atletizm ve spor faaliyetleri arttı ve pek çok alanda Voit ürünleri kullanılmaya başlandı. Şirket, 1957 yılında AMF adlı başka bir firma tarafından satın alındı. Amerika'daki ilk beş profesyonel dalış ekipmanı üreticisi arasında yer alan markanın Swimaster alt markası, özgün ürünleriyle patent alma hakkı kazandı. Bu gelişmeyle birlikte Voit dalış tüpleri, ünlü James Bond filmi Thunderball'da da kullanıldı ve ünlenmeyi başardı. Profesyonel golf ekipmanları olan Equi Staff serisi de Voit'in önemli buluşlarından biri olarak adlandırıldı. İlk kauçuk gövdeli su topu patentini de alan şirket, uluslararası olimpik yarışlarda ve okullarda ürünleri tercih edilen bir marka hâline geldi.

Ünlü spor ürünleri şirketi, 1990'lı yılların sonunda ise spor ürünlerini teknoloji ile birleştirmeye karar vererek casio C-Shock ve V-Shock gibi iki farklı segmentte ürün piyasaya sürdü. Casio serisi, üstün özellikleri ile orta-üst segmente hitap ederken V-Shock serisi ise bu ürünün bir alt grubunda daha uygun fiyatlı bir alternatifi olarak satışa sunuldu.

Bugün dünyanın önde gelen spor ekipmanları üreticilerinden biri olan Voit; bireysel ya da takım sporları, kas geliştirme, kardiyo ve spor aksesuarları alanında geniş bir ürün yelpazesi ile tüketicilerle buluşuyor. Profesyonel sporcuların ve sporu yaşam biçimi hâline getirenlerin gözde markası olan Voit'in spor aksesuarları arasında yüzücü ekipmanları, kardiyo ve kondisyon aletleri, özel top çeşitleri, spor giyim ürünleri, scooter modelleri, patenler ve çeşitli spor aletleri öne çıkıyor.

Kardiyo aletleri arasında bulunan koşu bantları, farklı ihtiyaçlara özel olarak üretiliyor. Eğimli koşu bantları, bacak kaslarını güçlendirmek isteyenlere eşsiz bir deneyim sunuyor. MP3 girişi ve hoparlör bulunan ürünler, sporu keyifli bir aktivite hâline dönüştürüyor. Mekik aparatı ve twister gibi ekstra özellikleri olan modeller, tüm vücut kaslarının çalıştırılması yönünde kullanıcıları teşvik ediyor. Tek tuş ile istenilen hıza kolayca ulaşılan koşu bantlarının yanında ekliptik ve egzersiz bisikletleri ise geniş LCD gösterge ekranı ve özel aksesuar koyma bölümü ile ideal bir kullanım sunuyor. 

Pilates bantları, yoga matları ve ağırlıklar ise evde spor yapmak isteyen kullanıcılara hitap ediyor. Dayanıklı malzemeler ve kaliteli işçilikle üretilen ekipmanlar, özel yapıları sayesinde terleme gibi sorunları ortadan kaldırıyor; verimli bir kullanıma imza atıyor. Gerçek deriden üretilen ağırlık eldivenleri, kas çalışmaları sırasında bilek sakatlanmalarını ve nasır oluşumunu önlüyor. Hava alan yüzey yapıları sayesinde antrenman sırasında eller terlemiyor. Yüzücü giysileri ve ekipmanları, profesyonel yüzücülerin yanında bu sporu hobi amaçlı olarak yapan kullanıcılar için de uygun özellikler taşıyor. Deniz gözlükleri, boneler ve yüzücü mayoları, su içinde rahat kullanım sağlıyor. Ürünler, UV ışınlarına dayanıklı malzemelerden üretiliyor ve uzun süreli kullanım imkanı sunuyor.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Voit

617 ürün var
  1. Ürün Çeşidi A-Z
  2. Fiyat Aralığı
    -
  3. Değerlendirme Puanı
  4. Renk A-Z
  5. Fırsat Ürünleri
  6. Satıcı A-Z
Başa dön