1963 yılında V. Rodrik Hayati öncülüğündeki bir grup Türk girişimci tarafından marka yolculuğuna başlayan Scrikss, kusursuz kalitede yazı yazma olanağı sunan enstrümanlardan üretilen bir koleksiyon hayaliyle doğmuştur. Zahmetsizce yazma deneyimini geliştirmek ve yazı yazmaya meraklı kişilere bu deneyimi sunmak amacıyla yola koyulan ekip, ürünlerinde 99 yıllık yaşam boyu garanti süresi ile üstün üretim kalitesini gözler önüne sermektedir. Bugün, Türk pazarının en büyük kalem üreticilerinden biri olan marka, Asya'nın bazı bölgelerinde yürüttüğü pazarlama faaliyetlerine de devam etmektedir. Scrikss ürünleri, benzersiz kalite anlayışı ve farklı tasarımlarıyla alanında fark yaratmayı başarır. Şirketin ürünleri, hem sevdiklerinize hediye edebileceğiniz hem de kendiniz için düşünebileceğiniz şık ve ergonomik modellerden oluşmaktadır. 1963 yılında Metal ve Plastik şirketi olarak kurulan marka, dönemin en ünlü kırtasiye ithalatçıları ve üreticilerinden oluşan ekibin vizyonu ile bugünkü konumuna ulaşmayı başarmıştır. İspanyolca kökenli "Escribir", yani "yazmak" kelimesinden türetilen marka ismi, günümüze kadar değişmeden gelmiştir.

Kurulduğu yıllarda Londra'daki fabrikada üretime başlayan firma, ilerleyen yıllarda ise üretimini Türkiye'ye kaydırmıştır. İlk olarak "17" ve "WAS" isimli kalemlerin üretimi Türkiye'de gerçekleştirilmiştir. Kalem kalitesi ve müşteri memnuniyetini daima ön planda tutan markanın belirli ürünlerine bir yıl garanti süresi verilmiştir. 1968 yılında masa seti kalem modelleri ile tüm ofislerde kendine yer edinmeyi başaran marka, ülkede adını duyurmaya başlamıştır. 1974 yılına gelindiğinde Waterman şirketi ile birleşen Scrikss, Waterman isimli kalem ve kartuş üretimine geçerek yepyeni bir ürün portföyü oluşturmuştur. 1980'li yıllarda paslanmaz çelikten üretilen Fineliner kalem koleksiyonu ile dikkat çeken firma, kalem çeşitliliğinde başı çeken markalardan biri olmuştur. 1982 yılına gelindiğinde şirket, önemli bir karar alarak tüm ürünlerinde garanti süresini yaşam boyu, yani 99 yıl olarak genişleterek ürün kalitesini üst seviyeye taşıyan bir hamlede bulunmuştur. Tüm mekanik arızaları kapsayan bu süre ile birlikte firma, sektördeki başarısını perçinlemiştir. 1984 yılında Waterman ile olan anlaşmasını fesheden şirket, bunun yerine dünyaca tanınmış kalem markaları olan Cross ve Pelikan ile distribütörlük konusunda el sıkışmıştır. Daha sonraki yıllarda promosyon ürün üretimine de geçen firmanın ürünleri, toptan satış mağazalarında yer almıştır.

2000'li yıllarda tasarımcı iş birlikleri ile ürün gamına farklı bir boyut kazandırmayı amaçlayan markanın ilk projesi Kunter Şekercioğlu ile gerçekleşmiştir. 2005 yılında iki farklı yüzeye sahip "T54" adlı kurşun kalemi üreten tasarımcı, multipen twist mekanizması ile ürettiği kalemle sektöre yeni bir soluk kazandırmıştır. 2006 yılında İtalyan Aquila firmasının ürünlerini de bünyesine katmayı başaran Scrikks, yazı araçlarının yanı sıra markalı ofis ürünleri üretimine de başlamıştır. 2007 yılında %50'lik hissesi Oscar Group tarafından satın alınan marka, böylece hedeflerini genişletme fırsatı bulmuştur. Tasarımcı iş birliklerine devam kararı alan şirket, Hülya Pabuççuoğlu'nın deri materyallerle ürettiği Katre-i Zer ofis ürünlerini çıkarmıştır.

Geniş kalem koleksiyonuna sahip olan markanın öne çıkan ürünleri arasında yer alan Proxi modellerinin gövde tasarımlarını siyah, kırmızı, mavi, yeşil ve turuncu gibi renkler oluşturmaktadır. Hybrid modeli ise siyah, mavi ve kırmızı renkleri ile dikkat çekmektedir. Scrikssimo CT, siyah lake kaplama gövde tasarımı ile beğeni toplamaktadır. Fluorescent marker kalem çeşitleri ise metin işaretleme ve vurgulama gibi işlemlerde kullanıcılara benzersiz sonuçlar sağlar. Tükenmez ve mekanik kalem olarak tasarlanan Vintage 53 serisi, paslanmaz çelikten üretilen mat renkleri ile adından söz ettirmektedir. Modelin krom halkaları ise ürüne çağdaş bir dokunuş kazandırır. Benzersiz aerodinamik formları ve ergonomik kullanımları ile dolma kalem çeşitleri de markanın önemli ürün grupları arasında yer alır. Özgün ve ayrıcalıklı tasarımlara sahip olan Scrikks, kaliteden ödün vermeden ürettiği yazı araçları ile marka imajını güçlendirmeye devam etmektedir.

ARA
Loading interface...
Loading interface...

Scrikss

1.661 ürün var
  1. Ürün Çeşidi A-Z
  2. Fiyat Aralığı
    -
  3. Değerlendirme Puanı
  4. Renk
  5. Satıcı A-Z
  6. Kelime Filtresi
Başa dön