Küçüklerin, zihinsel ve fiziksel gelişimlerinde büyük rol oynayan doğru beslenme, ailelerin de en çok özen gösterdiği konuların başında geliyor. Hazır içecek ve yiyeceklere karşı mesafeli olan ebeveynler, okul öncesi ve ilkokul çağındaki çocukları için beslenme çantaları edinerek evlerinde hazırladıkları içecek ve yiyecekleri bu çantalara yerleştiriyor. Çok sayıda marka tarafından ortaya konan beslenme çantası modelleri, her yaş aralığındaki çocuk için uygunluk sunuyor.

Beslenme Çantası Modelleri

Genellikle kumaş, polyester, çelik, plastik gibi materyallerle geliştirilen ve farklı boyutlara sahip olan beslenme çantaları, renk ve biçim açısından da büyük çeşitlilik gösteriyor. Çocukların severek izledikleri çizgi film ve animasyon filmlerine ait karakterleri üzerinde bulunduran lisanslı ürünlerin yanı sıra sevimli canlı figürleriyle zenginleştirilen modeller, canlı ve albenili yapılarıyla çocukları mutlu ediyor. Erkek ve kız çocuklar için ayrı ayrı tasarlanan beslenme çantası modelleri, geniş iç hacimleri ve özel bölmeleriyle kullanışlı bir yapı kazanıyor. Tercih edilebilecek kimi ürünlerde bulunan plastik çatal ve kaşıklar, çocukların bu gereçlerle tüketebilecekleri yiyecekler için yanlarında evde kullanılan çatal ve kaşıkları sürekli taşımalarına gerek kalmıyor. Ayrıca modellerle uyumlu renk ve görsellere sahip çatal ve bıçaklar, çocukların yemeklerini daha da severek yemelerinde motivasyon kaynağı olabiliyor.

Taşıma sırasında çocukların omuzlarına zarar vermeyecek şekilde imal edilen askılı beslenme çantalarının yanı sıra taşıma kulplarıyla gelen modeller, beslenme çantalarının son derece pratik bir şekilde taşınabilmesine imkan tanıyor. Fermuarlı yapılarıyla öne çıkan polyester formlu ürünler, genişleyebilir formlarıyla çok sayıda yiyecek ve içeceğin konumlandırılması için uygun hale gelirken, farklı biçimlerdeki çelik ve plastik ürünler, yiyeceklerin biçimlerinin bozulmadan taşınabilmesine izin veriyor. Termos özelliği ile yerleştirilen sıcak ve soğuk yiyecek-içeceklerin ısılarının korunmasında etkili olan beslenme çantası modelleri, şık tasarımları ve üzerlerinde yer alan kaliteli görsel baskılarıyla çocukların ilgisini çekiyor. Futbol tutkunu küçüklerin çok seveceği futbol takımı görselleri ve renkleriyle bezeli ürünler, özellikle erkek çocukların favorileri arasına kolaylıkla girerken, oyuncak bebeklerin görselleri ile farklılık kazanan çantalar, kız çocukları arasında popülerliğini sürdürüyor. Animasyon film karakterleri baz alınarak şekillendirilen modeller, geniş iç hacimleri ve görsel kompozisyon bütünlüğü ile büyük beğeni kazanıyor. Tüm bunların yanında, sade tasarımları ve düz renk seçenekleriyle fark yaratan beslenme çantaları da değerlendirmeye alınabilecek alternatifler arasında yer alıyor.

Beslenme Çantası Fiyatları

Çocukların, okul öncesi ve ilkokul sürecinde sağlıklı ve düzenli beslenebilmelerinde öncü rol üstlenen beslenme çantaları, her türlü gereksinime, görsel beğeniye ve beklentiye yanıt vermeyi başarıyor. Boyut, renk ve yapı açısından son derece geniş bir yelpazede yer alan beslenme çantaları, çok sayıda değişkene bağlı olarak farklı fiyat aralıklarında bulunuyor. Edinmeyi düşündüğünüz beslenme çantası fiyatları ürünlerin üzerindeki görsellerin lisanslı olup olmamasına bağlı olarak da değişebiliyor. Bu noktada, sahip olmak istediğiniz ürünlerin yapılarını göz önünde bulundurmanız ve ürünleri, ne kadar süreyle çocuklarınızın kullanımına sunacağınızı belirlemeniz, ürün seçiminizi kolaylaştırıyor.

Küçüklerin beğenerek kullanacağı beslenme çantalarını edindikten sonra, hijyen konusuna özen gösterilmesi daha da önem kazanıyor. Çocukların, tüketecekleri gıdayı taşıdıkları beslenme çantalarının, düzenli olarak temizlenmesi ve çantadaki gıda artıklarının giderilmesi, onların sağlıkları açısından gereklilik haline geliyor. Üreticilerin ambalaj ya da çanta üzerinde belirttikleri temizlik talimatlarına uyularak ürünlerin renk ve biçimlerini yitirmelerinin önüne geçilebiliyor. Ayrıca hem çocukların sağlıklarının olumsuz olarak etkilenmemesi hem de ürünlerin uzun süreler boyunca aynı formda kalabilmeleri için çamaşır suyu ya da ağartıcı gibi kimyasalların temizlik esnasında kesinlikle kullanılmaması gerekiyor.

Beslenme Çantaları

455 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Hakan Çanta
  2. Winx Club
  3. Herevin
  4. Trendix
  5. Yaygan
  6. Ümit Çanta
  7. Disney Cars
  8. Tyrrell Katz
  9. U.S. Polo Assn.
  10. Hello Kitty
  11. Barbie
  12. Spider-man
  13. Monster High
  14. Frozen
  15. DGN
  16. Disney
  17. Minnie Mouse
  18. Star Wars
  19. Angry Birds
  20. Minions
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483643/15344/21005092/278279
BAŞA DÖN