Sağlıklı bir yaşam için ilk koşul iyi beslenmek; özellikle çocuklar için öğünleri doğru ve dengeli belirlemek çok önemlidir. Şüphesiz ki beslenme çantaları bu konuda ebeveynlerin en büyük yardımcısıdır. Beslenme çantası hazırlayarak çocuğunuzun öğünlerini, onun yeme alışkanlıklarına ve beslenme programına göre belirleyebilir, kantin veya kafelerden alacağı sağlıksız besinlerden onu koruyabilirsiniz. Evde hazırlayacağınız yiyecekler çok daha ekonomik olacağından beslenme çantası hazırlayarak aile bütçenize de katkı sağlayabilirsiniz.

Beslenme Çantası Nasıl Seçilir? 

Çocuğunuz için beslenme çantası seçerken ilk aklınızda bulundurmanız gereken konu porsiyon büyüklüğüdür. Yaşına ve beslenme alışkanlıklarına göre tercih edeceğiniz çanta da değişir. Çok küçük modeller zaman içinde ihtiyaçlarınızı karşılamada sizi zorlayabilir, büyük beslenme çantaları da çocuğunuz için yük oluşturacağından pratik olmayabilir. Beslenme çantası seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ortopedik ve pratik taşınabilir olmasıdır. Çocuğunuzun hayatını kolaylaştırmak için askılı modelleri tercih edebilir, dilerseniz beslenme kaplarını tercih ederek okul çantalarına öğünlerini de koyabilirsiniz.

Beslenme Çantası Türleri Nelerdir?

Beslenme çantaları temelde 3 çeşittir. Okul çantasından ayrı olarak kullanılan askılı beslenme çantaları bunlardan ilki. Bu çantaları tercih ederseniz içine beslenme kabı, meyve ve matara gibi tüm ihtiyaçları ekleyebilirsiniz ve okul çantasından ayrı olduğu için olası aksiliklere çocuğunuzun eğitim materyalleri bu durumdan etkilenmez. Diğer seçenek elde taşınabilecek beslenme çantaları. Plastik klipsli ya da kumaş olabilen bu beslenme çantaları da tercih edilebilir. Bazılarının yanında matara tutucu aparatı da olduğundan bu modeller de tercih edilebilir. Son olarak beslenme kaplarını tercih edebilirsiniz. Farklı tasarım ve büyüklükteki beslenme kaplarını çocuğunuzun okul çantasına koyabilir ve onu bir çantanın daha sorumluluğunu eklememiş olursunuz. Beslenme kabı ile ilerleyecekseniz ürünün sızdırmaz klipsli olduğundan veya kapaklarının güvenli olduğundan emin olmalısınız. 

En Kullanışlı Beslenme Çantası Hangisidir? 

Farklı beslenme çantaları arasından en kullanışlı olanı seçmek temelde ihtiyaçları doğru tanımlamak ve o ihtiyaca cevap verecek ürünleri bulmakla ilgilidir. Beslenme çantalarını çocuğunuzun kullanacağını göz önünde bulundurarak kolay yıkanabilir veya temizlenebilir olmasına dikkat etmelisiniz. Askılı bir model tercih ediyorsanız ortopedik ve kolay taşınabilir bir tasarımı olması oldukça önemlidir. Bunun dışında bölmeli beslenme çantaları ve kapları oldukça kullanışlıdır, bu sayede besinleri birbirine karıştırmadan muhafaza eder ve çocuğunuz için iştah açıcı bir öğün sağlar. 

Beslenme Çantası Nasıl Hazırlanır?

Beslenme çantası hazırlarken farklı besin gruplarından yiyeceklere yer verebilirsiniz böylelikle çocuğunuzun protein, karbonhidrat ve sağlıklı yağları dengeli bir şekilde almasına katkı sağlayabilirsiniz. Porsiyon büyüklüğünü çocuğunuzun beslenme alışkanlıklarına göre hazırlayabilir, okulda veya kursta kolaylıkla tüketebileceği yiyeceklere öncelik verebilirsiniz. Meyve ve evde hazırlanan sağlıklı atıştırmalıkları da beslenme çantasına ekleyerek yalnızca ana öğün de değil ara öğünlerinde de ona lezzetli atıştırmalıklar sunabilirsiniz. Beslenme çantası hazırlarken dikkat etmeniz gereken bir diğer konu mevsim meyve sebzelerini kullanmaktır. Bu hem çocuğunuzun öğününden maksimum fayda olmasını sağlar hem de yeme alışkanlıklarını daha bilinçli olarak kazanmasına yardımcı olur. 

Beslenme Çantası Nasıl Temizlenir?

Çocuklar ve beslenme konusunda en önemli konulardan biri de şüphesiz ki hijyendir. Çocuğunuza sağlıklı bir öğün sağlayabilmeniz için beslenme çantası ve kabının temizliğine titizlikle dikkat etmelisiniz. Beslenme çantası seçerken çamaşır makinesinde yıkanabilir veya kolay temizlenebilir modelleri tercih edebilirsiniz. Kullanılan malzemenin antibakteriyel olması çocuğunuzun sağlığı için dikkat etmeniz gereken kriterlerden biridir. Beslenme kabı seçerken bulaşık makinesinde yıkanabilir veya elde temizlendiğinde her köşesine kolay ulaşılabilir modelleri tercih edebilirsiniz. Çocukların beslenme kaplarını temizlerken kimyasal kullanımından kaçınmanızı mümkün olduğunca organik içerikli temizlik ürünlerini tercih etmenizi öneririz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Beslenme Çantaları

Yurt Dışından Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 2241 ürün
DSACategoryId/2147483643/15344/21005092/278279