Fosforlu Kalem

Fosforlu Kalem

Vurgulama yapmak ve çalışma kağıtlarına renk katmak amacıyla kullanılan fosforlu kalem modelleri her geçen gün çeşitli renk ve boyutları ile sizlere sunulmaya devam ediyor. Kullanımı oldukça keyifli olan bu kalemler en çok tercih edilen kırtasiye malzemeleri arasında yer alır. Çocuklar tarafından ve yetişkinler tarafından kullanıma uygundur. Fosforlu olarak adlandırılmasının nedeni ise içerisinde kullanılan mürekkebin fosfor ile renklendirilmesidir. Daha canlı kalemler olarak da bilinirler. Normal kalem boyutlarına oranla daha büyük boyutlara sahiptir. Okulda, ofiste, ders çalışırken ve daha pek çok alanda kullanımına yer verilen kalem grupları içerisinde yer alır. Rengarenk çeşitleriyle, simli çeşitleriyle ve pastel çeşitleriyle her geçen gün kırtasiye malzemeleri arasında ön plana çıkmayı başarır. Oldukça işlevsel bir kullanıma sahip olan fosforlu mürekkeplere sahiptir. Sarıdan turuncuya, pembeden maviye, yeşilden kırmızıya tüm renk tonlarını içeren çeşitleri mevcuttur. Kullanılmasındaki en temel amaç ise vurgu yapmaktır. Kelime ezberi yaparken, notlar arasında ön plana çıkan ve daha önemli olan alanların altını çizerken ve özellikle de satır başlarını belirlerken kullanımına ihtiyaç duyulur. Çarpıcı renkleri sayesinde hem küçük yaş grupları tarafından hem de büyük yaş grupları tarafından severek kullanılır. Farklı ihtiyaçlarınıza yönelik bir şekilde farklı renk tonlarını seçebilirsiniz. 

Fosforlu Kalem Çeşitleri

Jel mürekkep, kuru mürekkep, tükenmez kalem gibi çeşitli mürekkepli kalemleri kullandıktan sonra vurgu yapmak için fosforlu kalemler en çok tercih edilen kalemler içerisinde yer alır. Beyaz kağıt üzerine, renkli kağıtlar üzerine, çizgili ve kareli kağıtlar ve defterler üzerine yazılan yazıları vurgulamak ve önemli yerlerin altını çizmek için sizler de bu kalem çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Mini boyutlu çeşitleri, orta boyutlu çeşitleri ve büyük boyutlu çeşitleri mevcuttur. Mini boyutları ister çantanızda ister cebinizde dilediğiniz her an her yere taşıyabilirsiniz. Metinler arasında önemli olan bilgileri ön plana çıkarmak, daha çarpıcı hale getirmek için renkli vurgular yapmak oldukça önemlidir. Ders çalışırken ve okuma yaparken sizler de vurgu yapmak için uzun süreli kullanımı olan fosforlu kalemlerden tercih edebilirsiniz. Diğer mürekkeplerle etkileşime girmeyen özellikleri bulunur. Mürekkepler iyice kuruduktan sonra istediğiniz her alanda çizim ve vurgu yapabilirsiniz. Mürekkep özelliği sayesinde çok çabuk kuruma gösterir. Tekli olarak satışa sunulan çeşitlerin yanı sıra set şeklinde sunulan modeller de mevcuttur. Uç kısımları sivri olan, yatay olan ve dikey olan modeller de bulunur. Parmak acıtmadan ve ağrıma yapmadan yumuşak şekilde kullanılan modeller sıklıkla tercih edilir. Sıvı mürekkep içermesine rağmen kullandığınız anda hızlıca kuruma sağlar ve kağıtların arka kısmına geçiş yapmaz. Böylece hem defter ve kitaplarda hem de not kağıtlarında rahatlıkla kullanıma uygundur. 

Fosforlu Kalem Fiyatları

Tekli ya da set gibi çeşitli modelleri bulunan fosforlu kalem fiyatları da oldukça uygundur. Bütçenizi aşmanıza gerek kalmadan tüm çeşitleri rahatlıkla temin edebilirsiniz. Sarıdan turuncuya, maviden yeşile tüm renk tonlarına sahip olan kalemlerde renk pigmentine bağlı olarak ve simli, pastel gibi çeşitlere bağlı olarak da fiyat farklılığı ortaya çıkabilir. Normal kalem görünümlerinin yanı sıra üçgen, çiçek, kalp gibi şekilli ve formlu olan modeller de mevcuttur. Modellere ve set durumuna bağlı olarak da fiyatlarda artış ya da azalma meydana gelebilir. Ancak genel olarak markalara, renk çeşidine, set ve tekli alıma göre uygun fiyatlara sahip olduğunu görebilirsiniz. Kullanımı hem çok keyifli hem de çok önemli olan fosforlu modeller küçük metinlerde, büyük metinlerde ve tüm yazılı materyaller üzerinde kullanıma uygundur. Çok çabuk kuruma özelliği olduğu için mat, parlak ve yağlı kağıt gibi türler üzerinde de kullanılabilir. Islanmaya ve kirlenmeye karşı da dayanıklı olan fosforlu modeller mutlaka herkesin kırtasiye malzemeleri içerisinde yer alması gereken en uygun fiyatlı ürünlerdir. 

Fosforlu Kalem Setleri

Tekli olarak kullanıma ve satışa uygun olan çeşitlerin yanı sıra fosforlu kalem seti çeşitleri de mevcuttur. Set şeklinde olan modellerde 2’li setler, 4’lü setler ve 6’lı setler gibi daha çok çift sayılı setlere ulaşım sağlayabilirsiniz. Set içeriğinde yer alan kalem sayısı arttıkça renk tonlarında da değişiklik ve çeşitlilik artış gösterir. Çizim ve boyama amacıyla da kullanılan fosforlu modelleri set şeklinde temin ettiğiniz takdirde çok daha fazla renk içeriğine sahip olabilirsiniz. Böylece yanlış bir renk kullanma olasılığınız da en aza iner. Aynı zamanda fosforlu kalem seti ucuz şekilde sizlere sunuluyor. Tüm markaların tüm çeşitli formlarına sahip olan modellerde fiyatlar da oldukça idealdir. Kırtasiye malzemeleri içerisinde mutlaka yer verilmesi gereken bu çeşitleri ucuz fiyatlar dahilinde temin edebilir ve rengarenk şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. İçerdiği mürekkep çeşidi tamamen fosforlu kalemlere özel olan bir mürekkep çeşididir. Tüm kağıt türlerinde kullanıma uygun şekilde tasarlanır ve bazı çeşitlerinde bittiği zaman doldurma özelliği de mevcuttur. Kalemlerin uç kısmında verilen çizme bölümünde ise pamuklu ve sert bir yapı bulunur. Böylece çok bastırmaya dahi dayanıklı şekilde kullanılır. Yıpranmaya, ıslanmaya ve akmaya karşı da en dayanıklı olan kalem çeşitlerinden birisidir. 

Fosforlu Kalem Nasıl Kullanılır?

Fosforlu kalem mini, orta ve büyük boyutlara sahiptir. Çeşitli boyutların her biri herkes tarafından kullanılabilir. İçerdiği yoğun mürekkep sayesinde yoğun çizimlere, yoğun boyamalara olanak sağlar. Kullanımı pratik olan kalem çeşitleri arasında yer alır. Uç kısmının yataylık oranına bağlı olarak kullanım kolaylığı da artar. Defterlerde, kitaplarda ve not kağıtları üzerinde kullanıma uygun bir yapısı vardır. Uç stili yatay olan, yuvarlak olan ve daha sivri olan modeller mevcuttur. Sızdırmaz özelliği sayesinde çizimlerinizi ve boyamalarınızı çok daha rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Renkler arasında zevkinize en uygun olanları tercih edebilirsiniz. Notlarınızı ve özel bilgileri ön plana çıkarırken aynı zamanda ders çalışma tekniklerinizi de bu kalemlerle çeşitlendirmiş olursunuz. Hem çizgili hem kareli hem de düz kağıtlar üzerinde vurgu yapılması için tercih edilen kalemlerin kullanımı için normal tutuş tekniği geçerlidir. Soft renklerden parlak renklere, simli renklerden pastel renklere varana kadar tüm renkleri istediğiniz alanda kullanabilirsiniz. Tükenmez kalem ve kurşun kalemler gibi normal tutarak kullanabilirsiniz. 

Fosforlu Kalem Ne İçin Kullanılır?

Orta, büyük ve fosforlu kalem küçük olan modeller kalemliklerde, ceplerde ve çantalarda taşımaya uygundur. Birçok tasarımı olan bu kalemler çizim yapmak, boyama yapmak ve önemli bilgileri vurgulamak için kullanılır. Ders çalışırken ezber yeteneğinizi geliştirmek için kullanabilirsiniz. Ezberlemek istediğiniz ya da aklınızda kalıcı olarak kalmasını istediğiniz kelimelerin üzerini bu kalemler ile çizerek göze çarpmasını sağlayabilirsiniz. Notlarınızı açtığınız zaman mutlaka bilmeniz gereken alanları fosforlu şekilde çizerek bilinçaltınıza daha net şekilde girmesini sağlayabilirsiniz. Dergilerde, gazetelerde ve defterlerde önemli olan alanları çizmek için kullanılır. Renkleri oldukça çarpıcı olduğu için çizdiğiniz bölgelerin önemli olduğunu size hatırlatır. Özellikle yoğun ve belirgin renkler kullanılan fosforlu modeller sızdırma ve akma özelliğine sahip değildir. Bu niteliği sayesinde her türlü kağıt yapısına da uyum sağlar ve arka tarafa renk geçirmez. Kabartma ve ıslaklığa dayanıklıdır. Çok çabuk kuruma özelliği olduğu için karton tarzı kalın kağıt türleri üzerinde de kullanılabilir. Vurgulamayı çok net şekilde yapmak için kullanılan bu kalemlerin çift uçluları, tek uçluları, mat ve parlak uçluları bulunur. Tarzınıza ve en sevdiğiniz renge dayalı olarak seçim yapabilirsiniz. Böylece hem notlarınızda hem de okumalarınızda en sevdiğiniz renklerin olduğu alanları daha kolay ezberleyebilir ve çalışmanızı arttırma hevesini elde edebilirsiniz. 

Fosforlu Kalemlere Dolum Yapılır Mı?

Sarıdan turuncuya, pembeden yeşile tüm fosforlu kalem renkleri her geçen gün çeşitlilik göstermeye devam ediyor. En sevilen özellikleri arasında ise dolum yapılabilmesi yer alıyor. Biten kalemlerinizi aynı renk tonuna sahip olan fosforlu mürekkepler ile doldurabilirsiniz. Sarı, turuncu ve pembe en klasik olan kalem renkleridir. Bu renkler en canlı tonları ile kullanılır. Bu renklerin yanı sıra gri fosforlu kalem, uçuk pembe, parlak mavi gibi renk tonlarını da görebilirsiniz. Temin ettiğiniz kalemlerin mürekkebi bittiğinde ve atmak istemediğinizde, özellikle de uç kısımlarında yıpranma meydana gelmediğinde yeniden dolum yaparak kullanabilirsiniz. Dolumlarını yapmak da oldukça kolaydır. Kalemlerin arka kısmında yer alan tüp girişini açarak buradan mürekkebi doldurabilirsiniz. Kalemlerin iç kısmında pamuklu ve emme özelliği bulunan malzemeler mevcuttur. Doldurduğunuz mürekkebi içine emerek uzun ömürlü bir kullanım sağlar. Uç kısımları ise daha sert yapılıdır ve yıpranmaya karşı dayanıklıdır. Bu sayede çizmek ve vurgu yapmak istediğiniz her alana rahatlıkla yapabilirsiniz. 

Fosforlu Kalemler Silinir Mi?

Kullanılan mürekkep çeşidinden ve yoğun, belirgin renk tonlarından ötürü bu kalemlerin silinmesi mümkün değildir. Kurşun kalem gibi bir yapısı olmadığı için silgi kullanılarak silinmez. Ancak renkler arası geçiş yapmak istediğinizde farklı renk tonlarını karıştırarak kullanabilirsiniz. Tamamen yanlış kullanımda ise daksil kullanarak rengin üzerini yeniden beyaz şekilde kapatabilirsiniz. Daksil ile silinen rengin üzerine doğru renkli kalemi seçerek çizim ve vurgu yapabilirsiniz. Birden fazla renge ihtiyacınız olacağı durumlar için set olan modelleri tercih edebilirsiniz. Aynı anda iki renk kullanarak daha renkli çizimler yapmak istediğinizde ise çift uçlu olan modelleri tercih edebilirsiniz. Sarı pembe, turuncu yeşil gibi çift renkler uçtan ayrı ayrı çıkış sağlar. Çizmek istediğiniz alanları bu çeşitler ile birden fazla renk kullanarak çizmiş olursunuz. Mürekkebin kuruması için de dakikalarca beklemenize gerek kalmaz. Saniyeler içerisinde kurur ve yeni bir kullanım alanına geçiş yapabilirsiniz. Sayfaları çevirdiğinizde ise arka taraflara mürekkebin geçmediğini görebilirsiniz. Fosforlu kalem ucuz şekilde sunulan ver herkesin severek kullandığı kalem türleri arasında yer almaya hızla devam ediyor. Sizler de çeşitli çalışmalar için, belirgin boyamalar için bu modelleri tercih edebilirsiniz. Özellikle de silinmesini istemediğiniz noktalar için fosforlu modellerin kullanımı oldukça idealdir. 

Fosforlu Kalem Renkleri

Çok uzun yıllardır kullanımına devam edilen fosforlu kalemler çizimden vurguya önemli alanların altını belirtmek için tercih edilir. En klasik kullanılan renk tonları içerisinde pembe, sarı ve turuncu renklere rastlamak mümkündür. Ancak her geçen gün gelişen ve giderek daha farklı mürekkep yapılarına sahip olan kalemlerde mor, gri, pastel tonlar ve parlak tonlar da karşınıza çıkar. Tüm renk tonlarına istisnasız bir biçimde mürekkebin yapısına uygun olarak yer verilir. Yağlı kağıtlar üzerinde daha çok mor ve mavi gibi düz renk tonlarının kullanımı tercih edilir. Mat kağıtlar üzerinde daha çok göze çarpan parlak tonlar tercih edilir. Parlak tonların içerisinde yer alan simli çeşitler de mevcuttur. Vurgu yapmak istediğiniz alanın tam olarak göze çarpmasını sağlar. Üstelik fosfor özelliği taşıdığı için gece boyunca da okumalarınıza yardımcı olur. 

Simli Fosforlu Kalem Çeşitleri

Çocuklar ve gençler tarafından en çok sevilen çeşitleri arasında simli modeller yer alıyor. İçerdiği mürekkebin en öne çıkan özelliği simli olmasıdır. Gri, turuncu ve mor gibi daha koyu renk tonlarında simli içerikler tercih edilir. Üstelik bu çeşitler daha parlak bir görünüme sahiptir. Bu özelliği sayesinde koyu renkli kağıtlar üzerinde de kullanılabilir. Siyah ve kahve gibi özel renk tonlarından elde edilen kağıtlarda, defterlerde ve kitaplarda kullanıma uygundur. Kesinlikle dağılma ve akma yapmayan bu modeller aynı zamanda parlaklığı ile de dikkat çeker. Kalemliklere, çantalara ve ceplere sığan çeşitli boyutları mevcuttur. En küçük modelleri cepte taşımak ve anlık ihtiyaç halinde kullanmak için tercih edebilirsiniz. Aynı anda birden fazla renge ihtiyacınız olabilir. Bu ihtimale dayalı olarak çift uçlu olan modelleri de kullanabilirsiniz. Kurşun kalem, tükenmez kalem ve jel kalem üzerine çizim için uygundur. Hazır yazılı metinler üzerinde çalışırken de tercih edebilirsiniz. 

Soft Fosforlu Kalem Çeşitleri

Soft renk tonlarına sahip olan fosforlu modellerin renkleri daha az göze çarpar. Çok canlı ve belirgin renk tonlarından hoşlanmayanlar için en ideal modeller arasında yer alır. Yoğun çizimler ve boyamalar yapmak istemediğinizde soft olan modelleri tercih edebilirsiniz. Soft çeşitler içerisinde kullanılan renk tonları hafif turuncu ve hafif sarı, açık pembe, bebe mavisi, yavruağzı gibi farklı tonları bulunur. Ele bulaşmayı önleyen, sayfaların arka kısımlarına geçişi önleyen ve özellikle de ince ve kalın farklı uç yapılarına sahip olan çeşitler arasındadır. Kullanımı oldukça rahat olan soft renkli modeller daha uçuk tonlara sahiptir. Bu sayede çocuklar tarafından da rahatlıkla kullanılır. Uç kısımları ince ya da kalın olan modellerde yatay ve yuvarlak gibi kesimler de mevcuttur. İster dikey olarak ister yatay olarak çizimlerde kullanabilirsiniz. Soft renk tonlarına sahip olan modeller ile gölgelendirme de yapabilirsiniz. 

Pastel Fosforlu Kalem Çeşitleri

Fosforlu kalemlerin içerisinde son dönemlerde en çok göze çarpan ve birçok kırtasiye malzemesi içerisinde ön plana çıkan pastel modeller de mevcuttur. Pastel renk tonları kullanılarak elde edilen bu modeller daha hafif çizimler yapmak isteyenler için idealdir. Çok hoş hafifliğe sahip renk tonları mevcuttur. Lila, eflatun, turkuaz, su yeşili ve tozpembe gibi pastel tonları tam anlamıyla ön plana çıkaran modellerdir. Pembe, sarı ve turuncu gibi çok belirgin ve yoğun renk tonlarını kullanmak istemeyenler için ideal hafif modeller arasında yer alır. Tüm kağıt türleri ile kullanıma uygun olan bu modeller 30 saniyeden çok daha kısa süre içerisinde kurur. Üstelik doldurma kapasitesi de olan bu modelleri bittiğinde yeniden uygun renk mürekkep ile doldurarak kullanabilirsiniz.

Fosforlu Kalem Yazı Yazmak İçin Kullanılır Mı?

Fosforlu özelliğe sahip olan kalemlerim uç kısımları ince ve keskin olduğunda da yazı yazmak için de kullanılır. Renkli yazılar yazmak ve renkli materyaller hazırlamak için uygun modellerdir. 

Fosforlu Kalem Uç Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Kullanılacak olan alanın genişliğine göre uç seçimi yapılmalıdır. Daha geniş alanlar için yatay ve geniş uçlu modelleri, daha dar alanlar ve ince yazılar için keskin ve sivri uçlu modelleri tercih edebilirsiniz. 

Fosforlu Kaleme Nerelerde İhtiyaç Duyulur? 

Kitap, defter, gazete, dergi ve not kağıtlarında vurgu yapmak, önemli yerleri çizmek için bu kalem çeşitlerine ihtiyaç duyulur. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Fosforlu Kalem

4279 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Fotoğraflı Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Marka
Toplam 48 / 4279 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?