Fotokopi Kağıtları

Fotokopi Kağıtları

Kullanım sahası her geçen gün genişlemeye devam eden fotokopi kağıt türleri, çeşitli renk ve boyutlarda karşınıza çıkmaya devam ediyor. Kullandıkça daha çok ihtiyaç duyulan ve özellikle de eğitim sektöründe bir hayli gerek duyulan fotokopi kağıdı ilk kullanılmaya başladığı yıllardan bu yana hızla kullanılmaya devam ediyor. Fotokopi demek var olan bir resmin, çizelgenin, sayfanın aynısından renkli ya da renksiz bir sayfa daha elde etmek demektir. Bazı durumlarda renkli sayfalara ihtiyaç duyulurken bazı durumlarda siyah beyaz olarak da adlandırılan renksiz sayfalara ihtiyaç duyuluyor. Burada devreye giren gramajı, renk türleri ve yapısı olan çeşitli kağıtlar sayesinde sizler de ihtiyacınız olan her türlü durumu fotokopi olarak elde edebilirsiniz. Özellikle de A3, A4, A5 ve A6 gibi boyutlara sahip olan fotokopi kağıtları sayesinde tüm boyutlarda fotokopi elde etmek artık daha da mümkündür. Daha çok kırtasiyelerde ve matbaalarda kullanımı ortaya çıkan bu kağıtlar zamanla evlerde ve ofislerde de kullanılır hale gelmiştir. Her geçen gün daha fazla kullanım alanına sahip olan bu kağıtlar ile ihtiyaç duyulan her türlü basımı yapmak mümkün hale geliyor. Ofis çalışanları için, evrakla işi olanlar için ve özellikle de öğretmen ve öğrenciler için fotokopi vazgeçilmez bir parçadır. Hayatın her alanında da evrak işi her an her yerde lazım olabilir. Bu hususta kağıtların kaliteli tercih edilmesi ve en uygun boyutlarda olması oldukça önemlidir. En çok tercih edilen ve ihtiyaç duyulan boyutlar a4 boyutu olarak bilinir. Ancak bunun yanı sıra a3, a5 ve a6 boyutları da sık sık ihtiyaç duyulan boyutlar arasında yer alır. Numara büyüdükçe kağıt boyu küçülüyor. Bu durum ters orantı olarak karşınıza çıkıyor. Standart bir a4 fotokopi kağıdı standart boyutlara sahiptir ve fotokopi makinelerinde, çizimlerde ve eskizlerde daha çok tercih edilir. Standart ölçüsü ise 21,0 x 29,7 cm’dir. 

A4 Fotokopi Kağıtları

En genel şekilde kullanımına ihtiyaç duyulan boyutlardan biri a4 boyutu kağıtlardır. Yapısı yumuşak şekilde elde edilen a4 fotokopi kağıdı 80 gr 1 koli (5 paket) şeklinde bir yıl boyunca ihtiyacı karşılamaya yetmektedir. Okullarda, iş yerlerinde, ofislerde, bürolarda, devlet kurum ve kuruluşlarında, özel sektör kurum ve kuruluşlarında en çok kullanılan kağıt türlerinden birisidir. Bu nedenle de tekli alım yerine koli şeklinde temin etmek her zaman daha uzun süreli kullanım sağlar. Öğretmenler için, öğrenciler için, ofis çalışanları için en temel gerek duyulan kırtasiye ürünlerinden biridir. Kullanılan ağaç türüne bağlı olarak kağıtların renk tonu ve inceliği de ön plana çıkar. Daha koyu renk tonlarının ve sıvı kalemlerin kullanılacağı kağıtlar daha beyaz ve kalın tercih edilirken, daha açık renk tonlarının ve kurşun kalem gibi hafif kalemlerin kullanılacağı kağıtlar daha ince şekilde tercih edilir. Bu kağıtlar çizim, fotokopi çekimi, eskiz ve müsvedde gibi durumların yanı sıra kağıt oyunları, el işi ve hobi gibi aktiviteler için de kullanılabilir. Fotokopi kağıdı a4 en standart boyutlara sahiptir ve 210 mm x 297 mm olarak karşınıza çıkar. Fotokopi makinelerinde de yerleşim yerinde en çok a4 boyutlar kullanılır. Üstelik a4 fotokopi kağıt fiyatları oldukça uygundur. Tekli alımlarda da çoklu koli alımlarında da uygun fiyatlar dahilinde satın alabilirsiniz. Uzun süreli kullanım için koli fiyatlarını değerlendirerek temin edebilirsiniz. Okullarda ve ofislerde daha çok kullanımına ihtiyaç duyulan a4 boyutları için a4 kağıt top şeklinde alınır. Böylece ihtiyaç halinde çok daha çabuk erişim sağlanır. 

A6 Fotokopi Kağıtları

105 x 148 mm boyutlarına sahip olan a6 fotokopi kağıdı a4 boyutundan küçüktür. Genel olarak matbaa işlerinde ve kırtasiye işlerinde kullanılan kağıt türüdür. Resim, çizim, broşür ve benzeri işlemlerde daha fazla ihtiyaç duyulan ve yer verilen bir kağıt çeşididir. Yapısı yumuşaktır ve hem çizimler için hem de basımlar için oldukça uygundur. Fotokopi makinelerinde de kullanılabilir boyutlara ve özelliklere sahiptir. Aynı zamanda tanıtım ve reklam gibi işlemler için daha renkli basımların yapıldığı bir kağıt boyutudur. Piksel olarak da oldukça net görüntüler sunan a6 kağıdı ile reklam ve promosyon gibi broşürlük tüm işlemlerinizi son derece rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Kullandıkça ne kadar memnun kaldığınızı görebilir ve böylece broşür ve reklamlarınızı da daha net bastırmaya devam edebilirsiniz. Basılı olan a6 kağıtlarından fotokopi çekmek istediğinizde de fotokopi makinelerinde özel çekim boyutlarının var olduğunu görebilirsiniz. Davetiye ve benzeri baskı işlemlerinde de kalınlığından ötürü dikkat çeken ve kullanımına yer verilen kağıt türüdür. Yapısı yırtılmaya ve ıslanmaya dayanıklıdır. Islak kalemler ve renkli kalemler kullanıldığında da arka tarafına geçirmeden kuru bir kullanım sağlar. 

Fotokopi Kağıtları Fiyatları

Tekli şekilde, top şeklinde ya da koli şeklinde satışa sunulan fotokopi kağıt fiyatları da oldukça idealdir. Günlük kullanımda bir hayli ihtiyaç duyulan bu kağıtlar sayesinde en uygun fiyatlı alışverişi yapabilirsiniz. Hem matbaa ürünü olarak hem de kırtasiye ürünü olarak pek çok alanda kullanımlarına devam ediliyor. Özellikle de tekli alım yerine a4 fotokopi kağıdı 2500 adet gibi fazla sayılı aldığınızda çok daha uygun fiyata elde etmiş olursunuz. Fotokopi çekmek için, resim çizmek için, eskiz yapmak için, not kağıdı olarak ya da müsvedde olarak kullanmak için, yazı yazmak için, baskı ve boyama gibi hobi işlerini yapmak için bu kağıtlara ihtiyaç duyulur. Çeşitli boyutlarda ihtiyaç duyulan kağıtlar sayesinde tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Boyutlarında büyüme ve küçülme olsa da, standart geometrik şekil dikdörtgen olarak kullanılır. Tüm fotokopi kağıtlarında dikdörtgen şekilleri görmek mümkündür. Defterler ve kitaplar da bu kağıtların özellikleriyle doğru orantılı olarak basılmaktadır. Bu nedenle fotokopi kağıtlarının kullanım alanı her geçen gün artış gösterir.

Koli Fotokopi Kağıtları 

Kağıtların kullanım sahası azımsanmayacak kadar fazladır. Bu nedenle sık sık tekli alım yapmak hem fiziksel açıdan yorucu hem de maddi açıdan daha fazla külfettir. Sizler de sürekli farklı amaçlar doğrultusunda kağıtlara ihtiyaç duyuyorsanız fotokopi kağıdı a4 500 yaprak 80 g gibi koli şeklinde birden fazla temin edebilirsiniz. Koli içlerinde 5adet, 10 adet ve 20 adet gibi farklı sayılar ve toplarda kağıtlar mevcuttur. Üstelik kalitesinden hiçbir şekilde taviz verilmeyen ve son derece beyaz, kalın şekilde kullanılabilen kağıt türleridir. Dokunduğunuz zaman inceliğini ve kalınlığını rahatlıkla anlayabileceğiniz kağıt türleridir. Genel olarak beyaz şekilde kullanılan kağıtların aynı zamanda kendinden renkli olan çeşitleri de mevcuttur. Koli olarak alınan fotokopi kağıdı en ucuz çeşitler arasında yer alır. Toptan alma mantığı ile koli ile alarak daha uygun fiyatlara temin etmiş olursunuz. Basımda, matbaada, broşürde, tanıtımda, çizimde ve daha pek çok alanda ihtiyaç duyulan kağıtların koli ile alınması daha fazla ve pratik şekilde kullanılmasına da olanak sunuyor. 

Renkli Fotokopi Kağıtları

Daha çok küçük yaş grupları tarafından sevilen ve günlük aktivitelerde kullanılan renkli fotokopi kağıdı 100’lü paketlerle satışa sunuluyor. Çocukların daha çok el işi yapabilmesi, amigurumi ve origami gibi kağıt işleri ile yakından ilgilenmesi için renkli tonlar satışa sunuluyor. Evlerde, okullarda ve kreşlerde sık sık kullanımına yer verilen renkli kağıtlara, sarıdan kırmızıya, pembeden yeşile, turuncudan mora, kahveden maviye, siyahtan beyaza tüm renk tonları açık ve koyu olmak üzere yerini alıyor. Bu renkli kağıtlar ile yapılan işlemler çocukların daha fazla ilgisini çekiyor. Bu sebeple renkli kağıtların kullanımı da her geçen gün artış gösteriyor. Resmi işlemler ve evraklar dışında her alanda kullanımı uygundur. Tüm boyutları bulunan renkli fotokopi kağıtlarının çalışma isteğini arttırdığı, daha verimli çalışma ve odaklanmaya olanak sağladığı ve herkes tarafından daha fazla sevilerek kullanıldığı da gözler önüne serilmiştir. Çocukların ders çalışma azmini kazanması, yetişkinlerin tuttukları notları unutmaması ve günlük planlamaları için renkli kağıtları daha fazla tercih ettikleri aşikardır. Kullanımı hem pratik olan hem de son derece keyifli olan renkli kağıtlar ile sizler de plan ve programlarınızı daha keyifli hale getirebilirsiniz. Resim yapmak için, eskiz çizmek için, not tutmak için, ders çalışmak için, çeşitli stickerlar hazırlamak için renkli kağıtları tercih edebilirsiniz. Tıpkı beyaz standart fotokopi kağıtlarında olduğu gibi renkli çeşitlerinde de a3, a4, a5 ve a6 boyutlarını bulabilirsiniz. Üstelik tekli paketlerin yanı sıra 100’lü, 500’lü ve koli gibi paketlerini de temin edebilirsiniz. Böylece kullanmak istediğiniz tüm kağıtları ister beyaz ister renkli olarak kullanmaya devam edebilirsiniz. Sadece fotokopi işlemlerinde değil tüm matbaa işlemlerinizde renkli çeşitlere de yer verebilirsiniz. 

100’lü Fotokopi Kağıtları

Alması en mantıklı olan kağıtlar içerisinde 100’lü paketler yer alıyor. Hem pratik kullanım sunan hem de her alanda ihtiyaç duyulan beyaz kağıtlar için tekli alımdan ziyade 100’lü alımlar tercih ediliyor. İçinde 100 adet kağıt bulunan top şeklinde paketler mevcuttur. Bu paketlerin hem kullanım ömrü fazladır hem de tekli alımdan daha uygun fiyatlara temin edilir. Beyaz fotokopi kağıtlarında olduğu gibi renkli kağıtlarda da 100’lü alım mevcuttur. A0 boyutundan a6 boyutuna ve diğer tüm kağıt boyutlarına varana kadar 100’lü paketleri bulmanız mümkündür. Yapacağınız tüm işlemler için temin edebilirsiniz. Tekli alımlardan daha karlı bir biçimde alınan 100’lü alımlarda a4 fotokopi kağıt en ucuz şekilde sizlere iletilmiş olur. Birden fazla kağıt sahibi olarak daha uzun süreli kullanmaya da devam ediyor olursunuz. Kullanımı her geçen gün artış gösteren bu kağıtlar sayesinde artık elinizi attığınız anda ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. İster evde ister ofiste ister okullarda ve bürolarda sık sık ihtiyaç duyulan kağıtları daha özenli kullanmak ve daha uzun süre kağıt almadan kullanmak için 100’lü olan paketleri tercih edebilirsiniz. 

Çeşitli Boyutlarda Fotokopi Kağıtları

Kağıt kullanımı her alanda ihtiyaç duyulan ve geri dönüşüm imkanı olan bir işlemdir. Fotokopi çekimleri ve standart portre çizimler için daha çok a4 boyutları tercih edilir. A4 boyutu standart olarak 210 mm x 297 mm’dir. A harfinin yanında yer alan rakam büyüdükçe, ters orantılı bir şekilde kağıdın boyutunda küçülme meydana gelir. A0 boyutunda bir kağıt 841 mm x 189 mm’dir. A1 boyutunda bir kağıt 420 mm x 594 mm’dir. A2 boyutunda bir kağıt A1 boyutunun ikiye katlanmış şeklidir. A3 boyutunda bir kağıt 297 mm x 420 mm’dir. A5 boyutunda bir kağıt 148 mm x 210 mm’dir. A6 boyutunda bir kağıt ise 105 mm x 148 mm’dir. Tüm boyutlar birbirinden farklıdır ancak en ortak özellikleri arasında dikdörtgen olmaları yer alır. Tüm boyutlar fotokopi makinelerinde çekim için ve diğer tüm işlemler için tercih edilebilir. Ancak boyutlarına bağlı olarak özel işlemlerde kullanıldığı zaman ve yerler de mevcuttur. A serisinin yanı sıra B serisi kağıtlar da mevcuttur. Bu kağıtlar daha çok dünya çapında ihtiyaç duyulan kağıtlardır. B0, B1, B2, B3 olarak adlandırılırlar. A serisinden daha az çeşide sahiptir. B0 boyutunda bir kağıt 1000 x 1414 mm’dir. B1 boyutunda bir kağıt 707 x 1000 mm’dir. B2 boyutunda bir kağıt 500 x 707 mm’dir. B3 boyutunda bir kağıt ise 353 x 500 mm’dir. A serisinden sonra ülkemizde de sık sık kullanımına ihtiyaç duyulan bir fotokopi kağıdı serisidir. Boyutlarına göre kağıtların fiyatlarında farklılıklar olabilir. Uygun fiyatlara almak istediğiniz a3 fotokopi kağıdı en ucuz şekilde top ya da koli ile aldığınızda elde edebilirsiniz. 

Çeşitli Gramlarda Fotokopi Kağıtları

Kağıtların doğru bir şekilde kullanılabilmesi için uygun gramlarda seçilmesi gerekir. Özellikle de fotokopi çekilmesi gereken kağıtların gramajı düşük olmamalıdır. Basım mürekkebinin sıvısını kaldırabilecek seviyelere sahip olması gerekir. Hem ön yüzünden hem arka yüzünden baskı yapılabilecek özeliğe sahip olması gerekir. Gramı düşük olan kağıtlarda basım sonrasında ön ve arka yüzeye mürekkep geçişleri yaşanabilir. Bu durum hem estetik açıdan uygun değildir hem de kullanılacak olan alan açısından uygun değildir. Son derece yüksek kaliteye ve renge sahip bir çıktı alabilmek için gramı yüksek olan kağıtlar tercih edilmelidir. Bu hususta fotokopi için seçilecek olan kağıtların gramı minimum 200 gram olmak zorundadır. 80 gramın altında kalan kağıtların kullanım amacı ve yerleri farklıdır. Fotokopi çekmek ve çıktı almak için uygun değildir. Özellikle de ister renkli ister siyah beyaz fark etmeksizin çift taraflı çıktı alınacağı zaman mutlaka 200 gram ve üzerinde yer alan kağıtlar tercih edilmelidir. 

Fotokopi Kağıt Çeşitleri Nelerdir? 

Fotokopi çekimi ve diğer amaçlar için kullanılan kağıtlar da elbette kendi içerisinde çeşitlerine ayrılıyor. Kullanım alanlarına göre, kağıt hamuruna göre, gramına göre değişkenlik gösteriyor. Kağıtlar arasında en başta farklılık yaratan durum boyutlarıdır. A0’dan başlayan kağıtlar A6’ya kadar uzanır ve ardından B serisine geçiş yapılır. Her kağıdın boyutu farklıdır. Aynı zamanda kullanılacak olan alana göre de çeşitlenir. Fotokopi için hafif kağıtlar gerekliyken baskı ve kartvizit gibi işlemler için daha sert ve kalın olan kağıtlara ihtiyaç duyulur. Yumuşak kağıt çeşitleri, saman kağıt çeşitleri, yağlı kağıt çeşitleri ve mat kağıt çeşitleri, içerdiği bileşenlere ve kullanım alanına göre ayrılıyor. Yumuşak kağıtlar daha çok beyaz renkte ve fotokopi için kullanılıyor. Saman ve mat kağıt çeşitleri daha çok kitap ve defter basımlarında, eskiz çalışmalarında tercih ediliyor. Yağlı kağıtlar ise daha çok broşür ve ambalaj gibi basımlarda ortaya çıkıyor. Bu sayede her çeşidin kullanım alanının farklı olduğunu görebilirsiniz. 

  • Fotokopi Kağıdı Nasıl Kullanılır?

Fotokopi makinelerinde çıktı almak ve fotokopi çekmek için kullanılır. Kullanım alanına göre ince ya da kalın olarak seçilir. 

  • Fotokopi Kağıtları Sağlam mıdır?

Gramına bağlı olarak kağıtların sağlam olup olmadığını anlamak mümkündür. Gramı yüksek olan kağıtlar her zaman daha sağlamdır. 

  • Fotokopi Kağıtları Makinede Yırtılır mı? 

Fotokopi makinesinin yapısına uygun olarak tasarlanan kağıtlar makinede yırtılmaz. Ancak gramı 200 gramdan aşağıda kalan kağıtlar fotokopi çekimine ve çıktı almaya uygun olmadığı için makinede de, elde de yırtılma meydana gelebilir. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Fotokopi Kağıtları

1851 ürün listeleniyor
Kırtasiye / Ofis
Kırtasiye / Ofis
Fotokopi Kağıtları
Fotokopi Kağıtları
A4 Fotokopi Kağıdı
A4 Fotokopi Kağıdı
A3 Fotokopi Kağıdı
A3 Fotokopi Kağıdı
A5 Fotokopi Kağıdı
A5 Fotokopi Kağıdı
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın