Sanat etkinliklerini vazgeçilmez ürünlerinden biri olan kuru boya kalemi küçük yaş grubunda sıkça kullanılır. Özellikle okul öncesi yaş grubunda kullanımı yaygınlık gösteren bu ürün resim yapmaya yeni başlayan çocuklar için vazgeçilmez olur. Profesyonel sanatçıların sanat eserlerinde kuru boya kullanımı görülür. Kuru boya kalemleri geniş çeşitliliğiyle yaş özellikleri fark etmeksizin herkese hitap eder. Kuru boya kalemi tasarlanırken ahşap dış yapı özelliklerinden yararlanılır. Silindir şeklinde tasarlanan boya ahşap çerçevenin içerisine yerleştirilir. Kuru boya içeriklerinde çeşitli miktarlarda pigment yer alır. Kuru boyaların kalitesi iç yapısında bulunan pigment, katkı maddesi ve bağlayıcılardan oluşur. Kuru boya kalemleri dış yapı özellikleri açısından kurşun kaleme benzer. Boya yapmaya yeni başlayan çocuklar kuru boya kalemi kullanarak yaratıcılıklarını sergiler. Her yaş grubuna hitap eden bu ürünler renk seçenekleri sayesinde hayal dünyanızın tüm detaylarıyla resim defteri üzerine yansıtmanızı sağlar. Bu ürünleri kullanılarak resim yaparken farklı ürünlere ihtiyaç duyulmaz. Renk seçeneği bulunan boya çeşitleri resim yapmanız için gerekli tüm olanakları sunar. Bu ürün ile resim yapmak kolay ve pratiktir. Yanlış bir çizgi çizildiğinde ya da boyama yaptığınızı düşünürseniz bu ürünü kolayca silebilirsiniz. Boyama yaparken etrafın temizliğine önem veriyor olabilirsiniz. Bu ürünlerle boyama yaparken etrafın kirlenmesi gibi durumlar yaşanmaz. Ahşap sapları parmaklarınızla ürünü kolay kavramanızı sağlar. Bu ürünleri farklı sayıda yer alan kuru boya kalemi seti şeklinde satın alabilir, resim defterinize birbirinden farklı çizimler yapabilirsiniz. Kalemlerin dağılmasını önlemek için bu ürünleri sahip olduğu kutusunda saklayabilirsiniz.

Fark Yaratan Kuru Boya Kalemleri

Kuru boya çeşitleri farklı sayılarda satılır. Set şeklinde satılan bu ürün farklı sayılarda size sunulur. Bu ürün set şeklinde satılırken metal ve karton kutularda size sunulur. Kolay kullanım sergileyen kutuları tercihinize göre seçilebilirsiniz. 6 lı kuru boya kalemi seçimleri genel olarak resim yapmaya yeni başlayan çocuklar için tercih edilir. Bu ürünleri kullanarak çocuklarınızı resim yapmaya ve boya ürünlerine alışmasını sağlayabilirsiniz. Canlı, parlak ve kaliteli renklerle oluşturulan kuru boya seti çocuklarınızın gelişim alanlarına destek sağlar. El ve motor becerilerinin gelişimine katkı sağlayabilirsiniz. İçerik sayısı az olan ürünler standart renklerden oluşur. Standart renk seçenekleriyle bu ürünleri günlük etkinliklerde kullanabilirsiniz. Yaş grubu büyüdükçe set içerikleri değişim gösterir. Büyük yaş grubu ve yetişkinler için kuru boya kalemleri 24 ve daha fazla seçenekli setleriyle sunulur. 24 lü kuru boya kalemi yetişkinler için uygun olabilir. Ana renklerin yanında ara renkleri de içerik yapısına ekleyen bu setler sizlerin yaratıcı resimler yapmalarına olanak sağlar. Sahip olduğunuz boyaları kutusuyla ya da tek tek satın alabilirsiniz. Bu ürünler yaratıcılığınızı, hayal dünyanızı geliştirebilir. Hayal dünyanızda yer alan her şeyi resim kağıdına dökebilirsiniz. Ünlü ressamların resmi gibi kendi boyalarınızla siz de resimler yapabilirsiniz. Kuru boya kalemi 120 renk ürününü inceleyebilirsiniz.

Kuru Boya Kalemleri Özellikleri

Kuru boya üretiminde farklı özellikler taşıyan boya setleri tercihinde bulunabilirsiniz. Kalın uçlu kuru boya kalemi küçük yaş grubunda tercih edilebilir. Bu boya kalemi kalın ucu sayesinde çizgileri taşırmadan boyama imkanı sağlar. Daha küçük yaş grubu için bebek kuru boya kalemi bulunur. Bebeklerin parmak yapılarına uygun olarak tasarlanan bu ürün küçük kas gelişimlerini destek olur. Kuru boya kalemleri farklı çeşitleriyle her yaş grubuna hitap eder. Profesyonel resim yapıyorsanız profesyonel kuru boya kalemini tercih edebilirsiniz. Kuru boya kalemi seti profesyonel ressamlar gibi resim yapmanızda size yardımcı olur. Üçgen kuru boya kalemi üçgen ucu sayesinde kenarların çizgisini daha belirgin hale getirebilir. Bu boya kalemleri tercihi yapılırken kullanım alanı ve yaş grubu önem taşır. Kuru boyu kalemi önerilerini inceleyebilir, size uygun olan kalemlerin tercihinde bulunabilirsiniz. Yumuşak kuru boya kalemi resimlerinize boyama sırasında konfor sağlar. Kuru boya kalemleri içerisinde yer alan maddelerden dolayı yağ farklılıkları taşır. Yağlı kuru boya kalemi resim yaparken renklerin daha canlı olmasını sağlar.

Çeşitli Kuru Boya Kalemleri

Kuru boya kalemleri içerik yapısıyla farklılık gösterebilir. Yağ bazlı olarak üretilen boya çeşitleri kullanım açısından farklılık gösterir. Farklı renklerde üretilen bu ürünler yapacağınız resimlerde size eşlik eder. Bu ürün çeşitlerine bağlı olarak suya dayanıklılık gösterir. Yağ bazlı boya ürünleri profesyoneller tarafından sıkça kullanılır. Profesyonel olarak resim yapanlar tarafından kullanılan bu ürün biraz daha sert yapıdadır. Yağ bazlı kalemler ani kırılmayı önler. Resimlerinize renklendirme sunan bu ürünler yaratıcılığınızı yansıtmanızı sağlar. Ten rengi kuru boya kalemi kullanarak insan tenini daha gerçekçi şekilde yansıtabilirsiniz. Beyaz kuru boya kalemini kullanarak siyah zemin üzerinde resimlerinizi daha görünür yapabilirsiniz. Beyaz zemin üzerine siyah kuru boya kalemi sıkça tercih edilir. Özellikle portre çizimlerinde siyah renk kullanılır. Resimlerinize farklı hava katmak istiyorsanız simli kuru boya kalemi tercihinde bulunabilirsiniz. Resim tarzı ve konusuna bağlı olarak metalik kuru boya kalemi resminize farklı hava katabilir. Uzaktan resminizin görünür olmasını istiyorsanız fosforlu kuru boya kalemi kullanabilirsiniz. Nötr renkler ağırlıklı resim çalışması yapıyor olabilirsiniz. Gri kuru boya kalemi bu çalışmanızı destekleyebilir. Farklı markalar tarafından üretilen kuru boya kalem çeşitleri sunduğu canlı renklerle çocukların ve yetişkinlerin ilgisini çeker. Resim kağıdında yansıttığı tonlarla farklı çizimler ve tasarımlar yapmanızı sağlar. Hayal dünyanızda yer alan tüm olay ve durumları sanatsal kağıtlar üzerine bu boya renklerini kullanarak aktarabilirsiniz.

Kuru Boya Kalemleri Seçiminde Önemli Noktalar

Çocuklarınız ve kendiniz için tercih edeceğiniz bu ürünleri almadan önce dikkat etmeniz gereken birçok nokta bulunur. Bu noktalardan bazıları şu şekilde sıralanır:

  • Seçimini yapacağınız ürünün tamamen doğal boya pigmentlerinin sahip olmasına dikkat etmeniz tavsiye edilir. Parlak renk çeşitliliğiyle sunulan bu ürünler sağlam gövdelere sahiptir. Bu ürünlerin kolay kırılmayan yapıda üretilmesine dikkat etmeniz önerilir.
  • Küçük yaş grupları resimle tanışırken onların küçük kas becerilerini uygun olarak tercihlerde yapmanız gerekir. 12’li ya da 6’lı sunulan boya çeşitlerini tercih etmeniz tavsiye edilir.
  • Profesyonel resim yapanlar kuru boya kalemi seçerken kalıcı parlaklık sağlayan ürünler kullanmak ister, örtücülük oranı yüksek boyaları resimlerinde kullanmak isterler. Tercih edilen ürünün kalite ve performansı önem taşır. 100 ve üzeri renk çeşitliliği bulunan boya ürünleri tüm resimlerin ihtiyaç duyduğu boya tonlarını barındırır.
  • Sanat eseri havasında resimler üretmemize yardımcı olur. Seçimini yapacağını çeşitlerde renk sayısı, suya dayanıklılık oranı, yumuşak dokunuşlu olması, dikkat edilmesi gereken özelliklerden bazıları olarak yer alır. Hem kendiniz hem de küçük çocuklarınız için boya seçimi yaparken canlı renkte olan boyaları tercih etmeniz önerilir. Canlı tonlar hayal dünyanızı yansıtmanız da yardımcı olur.
  • Kuru boya tercihinde bulunurken kolay temizlenen boya ürünlerini almanız tavsiye edilir. Çocuklarınız boya yaparken kıyafetleri kirlenebilir, bu boya ürünleri yıkanarak kolaylıkla temizlenir.
Kuru Boya Kalemleri Kullanım Alanı

Kuru boya kalemleri genel olarak okul öncesi dönemden yetişkinlik dönemine kadar geniş kullanım alanında kullanılır. Bu boya ürünleri set şeklinde satılır. 6, 12. 20, 24, 36, 48 ve daha fazla renklerden oluşan bu setler resimlerinize birbirinden farklı renkler sunar. Boya ürünleri içerisinde kalemler ana renklerin dışında fosforlu, simli, metalik renklerde yer alır. Bazı setlerde bu renkler ve çok tercih edilen renkler bir araya toplanır. 5 yaş için 12 renk kuru boya kalemi tercihi uygun olabilir. Bu yaş grubu yeni tanıştığı renkleri sanat etkinliklerinde kullanır. 12 li kuru boya kalemi içerisinde ana renkler ve yeni öğrenilen ara renkler yer alır. Yaş grubu ilerledikçe kuru boya kalemi 24 lü kullanımı artış gösterir. 36 lı kuru boya kalemi lise yıllarında tercih edilen ürünlerden biri olur. Kuru boya kalemi 36 lı seçeneğinde birbirinden farklı renkler yer alır. Bu ürünü kullanarak başlangıç tablo eserlerinizi oluşturabilirsiniz. Tablonuzda kuru boya kalemi 36 renk tonlarına yer verebilirsiniz. Yapacağınız resim tarzına, konusuna ve tablo özelliklerine bağlı olarak boya kalemlerini seçebilirsiniz. 72 renk kuru boya kalemi kullanarak her detayı farklı renk tonuyla renklendirebilirsiniz.

Kuru Boya Kalemlerinin Avantajlı Fiyatları

Boya kalemleri ürünleri farklı set içerikleriyle size sunulur. Güzel resim yapmak, resim derslerine yeni başlamak ya da çocuklarınıza resmi etkinliklerini sevdirmek için kaliteli boyalar kullanmak istiyor olabilirsiniz. Kuru boya kalemi fiyatları farklı seviyelerde yer alır. Farklı markaların ürettiği kuru boya kalemleri farklı kalitelerde size sunulur. Sevilen markaların kuru boya kalemlerine uygun fiyatlı olarak sahip olabilirsiniz. Düzenli olarak yapılan indirim ve kampanya duyurularını takip ederek beğendiğiniz ürünleri olduğundan daha indirimli fiyatta satın alabilirsiniz. Boya seçiminde bulunurken en iyi boya siz sahip olmak istersiniz. En iyi boya kullanım amacınıza hitap eden boya olur. En iyi kuru boya kalemi sizin ihtiyaçlarınızı karşılayan ve sevdiğiniz renkleri barındıran ürünler olur. En ucuz kuru boya kalemi ürünlerini Hepsiburada üzerinden alabilirsiniz. Bu alanda yer alan kuru boya kalemi tavsiye alanını inceleyerek yorumları, önerileri, tecrübeleri ve deneyimleri okuyabilirsiniz. Kuru boya kalemleri arasında fiyat farklılıkları yaşanmasının diğer nedeni set içerik sayısı olur. Kuru boya kalemi 48 li set ile daha az sayıda olan set arasında fiyat farklılıkları görülebilir. Size ve çocuğunuza uygun 48 li kuru boya kalemi tercihinde bulunabilirsiniz. 48 renk kuru boya kalemi satın alabilirsiniz. Resim yapmaya yeni başlayan çocuğunuz için kalın kuru boya kalemi tercihinde bulunmanız onun gelişimine uygun olabilir. Bu ürün sevdikleriniz ve çocuğunuz için hoş hediye seçeneği olur.

Kuru Boya Kalemleri Çocukların Sağlığı için Uygun mu?

Bu ürün içerik yapısıyla sağlığa zararlı madde bulundurmaz. İçerisinde yer alan pigmentler sağlıklı olarak kullanılır. Çocuğunuz boya kalemlerini ağzına sokarsa bu durum onun sağlığına zarar verici olmaz. Bu ürünleri güvenle çocuğunuzla birlikte kullanabilirsiniz.

Kuru Boya Kalem Setlerinde Minimum Kaç Parça Bulunur?

Set ürünleri markalara bağlı olarak içerisinde bulunan boya sayısında değişiklik gösterebilir. Bu ürün minimum olarak 6’lı set şeklinde satışa sunulur. Sevilen markaların kuru boya çeşitlerini inceleyebilir, kendiniz ve sevdikleriniz için bu boyaları tercih edebilirsiniz.

Kuru Boya Kalemleri Seti En Çok Kaçlıdır?

Boya çeşitleri birçok seçeneği ile size sunulur. 6, 12, 24, 48, 100 ve üzeri olarak set içerikleri yer alır. Set içerisinde yer alan sayı sizin tercihinize göre değişim gösterir. ihtiyacınız olan kuru boya kalemlerini set şeklinde tercih ederek kullanabilirsiniz. Profesyonel çalışmalarınıza canlı renkler sunabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kuru Boya Kalemleri

Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 1633 ürün
DSACategoryId/2147483643/15344/80450004/21005097/15440