Zarif ve estetik tasarımları ile dikkat çeken Sony, 2013 yılında ürünlerine bir yenisini daha ekleyerek Play Station 4 ile birlikte yeni cihazını tanıtmıştı. Popülerliğini halen korumakta olan Play Station 4, oyunseverlerin gözdesi olmaya devam etmektedir. Hayal dünyanızı evinize, iş yerinize ya da istediğiniz herhangi bir yere getiren Play Station, kullanıcılarına tarifisiz bir deneyim sunmaktadır. Grafik kalitesi, işlemci hızı, yeni tasarımlı kumandalarındaki hareket sensörü ve verimli oyun konsolu ile birlikte bu teknolojinin tadını çıkarmaktan kendinizi alamayacaksınız.

Play Station 4 Kasa Özelliklerinin Farkları Nelerdir?

Play Station 4 serisi, güncel olarak piyasadaki yerini PS 4, PS 4 Slim ve PS 4 Pro olmak üzere üç farklı ürün ile almaktadır. Farklı fiyatlar ile piyasaya sunulan ürünlerden biri olan PS4 Pro diğer iki üründen daha ağır olmakla birlikte Grafik işlemci Ünitesi (GPU) daha gelişmiş vaziyettedir. Ürünler; işlemci (CPU), kablolu ağ, RAM, kumanda, USB bağlantıları, 4K çözünürlük (UHD - 3840x2160) ve medya desteğine sahip olmaları açısından ortak özelliklere sahiptirler. PS 4 ve PS 4 Slim kasalarında dahili hafıza seçeneği 500 GB ve 1 TB olmak ile birlikte, PS 4 Pro kasası sadece 1 TB’lik dahili hafızaya sahiptir. Renk ve parlaklık dengeleri ile daha canlı ve net görüntülerin elde edilmesini sağlayan HDR çözünürlük modunun yanı sıra, iki cihaz arasındaki dosya aktarım hızının artmasını sağlayan Wi-Fi 801.11a/ac kablosuz bağlantı standartları Slim ve Pro kasalarda ekstra olarak yer almaktadır.


Play Station 4 Kaç Fps Almaktadır?

FPS, diğer bir tabiri ile Saniyelik Görüntü Sayısı cihazın donanım birimlerine bağlıdır. FPS değerinin artması daha gerçekçi ve keyifli bir oyun deneyimi sunmaktadır. Cihaz, Full HD çözünürlükte (1920x1080) 30 fps almaktadır.


Play Station 4 Ne Kadar Enerji Harcar?

Play Station 4 oyun konsolları için aktif güç tüketimini tespit etmek adına cihazlara enerji testi yapılmıştır. Test, HD modunda aktif oyun oynama, Blu-ray oynatma, DVD oynatma, veri akış ortamı ve ana menü kullanıcı ara yüzü olmak üzere beş farklı kategoride incelenmiştir. Testin sonucunda konsolun oyun modunda ortalama 139,0 W enerji harcadığı gözlemlenmiştir. Oynatıcılardan Blu-ray ortalama olarak 56,0 W, ve DVD de 51,3 W enerji harcamaktadır. Play Station 4, veri akış ortamı dolayısıyla 57,4 W enerji harcarken ana menü kullanıcı arayüzü ile yaklaşık 58,5 W enerji harcamaktadır.
 

Play Station 4 Kullanım Ömrü Kaç Yıldır?

Sony ortalama olarak her 6 yılda konsolun bir üst modelini piyasaya sürmektedir. Kasım 2013 yılında piyasaya sürülen PS 4 kasasının yanı sıra, Play Station 4 Slim Eylül 2016’da Play Station 4 Pro kasası ise Kasım 2016 yılında piyasaya sürülmüştür. Kullanım esnasında cihazlara gösterilen özen ve kullanım sıklığına göre farklılık gösterebilen kullanım ömrü ortalama olarak 7 yıldır.

Play Station 4 Televizyon Uyumu Önemli Midir?

Tüm teknolojik cihazlarda olduğu gibi Play Station 4 de entegreli çalışacağı cihazların yüksek kalitede olmasını istemektedir. HDMI girişi olan her televizyon ile uyum sağlayabilen Play Station 4 serisinin olabildiğince üstün seviyedeki televizyonlar ile birlikte çalıştırılması önerilmektedir. Performans olarak en üst aşamaları hedefleyen kullanıcılar için televizyon uyumu oldukça önemlidir.

Play Station 4 Aksesuarları Neden Tercih Edilmelidir?

Play Station’da oyun oynamak insanlara keyif ve mutluluk vermektedir. Hayal dünyanızdaki sınırlara oyunlar sayesinde erişebilmeniz fazlasıyla mümkündür. Oynadığınız bir oyun esnasında olay örgüsü içerisinde yer alan duyuları algılayabilmek insanlara gerçeklik hissiyatı kazandırmaktadır. Görsel olarak algıladığınız grafikleri yüksek kalitedeki ses sistemleri ve ekipmanlar ile desteklediğinizde vazgeçemeyeceğiniz bir hazza erişeceksiniz. Konsolunuzun kullanım ömrünü olabildiğince uzatmak, tasarruf sağlamak, tasarım olarak göze estetik bir ambiyans oluşturmak ve eşsiz bir deneyim yaşamak adına Play Station ürünlerinin aksesuarları size oldukça büyük bir fayda sağlayacaktır.

Play Station 4 Sanal Gerçeklik Deneyimi

Teknolojinin her geçen dakika tarif edilemeyecek hızdaki büyümesi ile birlikte oyun konsolların performansı, fonksiyonelliği, işlevi ve tercih edilebilirliği artmaktadır. Siz de Play Station 4 Sanal Gerçeklik ürünleri ile oyundaki karakterin ta kendisi olma fırsatı yakalayacaksınız. Hayal dünyanızın daha da gelişmesini sağlayacak VR ürünleri ufkunuzu genişletecek ve vazgeçmek istemeyeceğiniz bir deneyim yaşatacaktır.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Playstation 4 Ürünleri

1.322 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Sony Playstation 4 Ürünleri
  2. StickerMarket Playstation 4 Ürünleri
  3. Dobe Playstation 4 Ürünleri
  4. Ubisoft Playstation 4 Ürünleri
  5. Electronic Arts Playstation 4 Ürünleri
  6. Bandai Namco Playstation 4 Ürünleri
  7. Konsol İstasyonu Playstation 4 Ürünleri
  8. Square Enix Playstation 4 Ürünleri
  9. Activision Playstation 4 Ürünleri
  10. Bethesda Playstation 4 Ürünleri
  11. Capcom Playstation 4 Ürünleri
  12. Wb Games Playstation 4 Ürünleri
  13. EA Playstation 4 Ürünleri
  14. Warner Bros Playstation 4 Ürünleri
  15. Konami Playstation 4 Ürünleri
  16. 505 Games Playstation 4 Ürünleri
  17. Kontorland Playstation 4 Ürünleri
  18. Ps Pazar Playstation 4 Ürünleri
  19. Kontrolfreek Playstation 4 Ürünleri
  20. SEGA Playstation 4 Ürünleri
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Kinect Uyumlu
 6. Uyumluluk
 7. Yaş
 8. Move Uyumlu
 9. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60003054/2147483602/80226057
Başa dön