Nike

Hayatın en önemli alanlarından biri spor ve sporcuların yaşam kaliteleridir. Bir sporcu üstün yeteneklerini her koşulda gösterebilir. Ancak zorlu şartlarda başarıyı kolaylaştıran ana etmenler vardır. Hayatı kolaylaştırmak, konforu ve rahatlığı en üst seviyeye ulaştırmak adına kendine görev addeden Nike size tüm ihtiyacınızı sunmaktadır. 

Nike sporun ve sporcunun geleceğini korumaya yardımcı oluyor ve tüm ürünlerini de sıfır karbon, sıfır atık hedefiyle üretiyor. Genç nesil sporcuları çevreye duyarlı bir bilinçle hareket etmeleri konusunda yönlendirmektedir. 

Nike Air Force 1 Ayrıcalığı

Sporcu için bir ikon olan Nike’ın tüm ürünlerindeki önceliği konfordur. İlk adımda tüm ürünlerinde rahatlığı ve sağlığı gözetmeyi amaçlamaktadır. Bir sporcunun en çok neye ihtiyacı olduğunu bilerek üretimine başlamıştır. Tüm ürünlerinde kullanım amacına yönelik konforlu tasarımlar yapmıştır. Renk skalası oldukça geniştir. Hareketli ve renkli görselliği ile genç sporcuların ilgisini çeker. 

Geçmiş dönemlerindeki modellerini yani 80’li ve 90’lı yılların modasını daha da hareketli ve renkli bir tarz ile yeniden güncelleyerek sunmuştur. Ürünlerin tamamı yumuşak ve dalgalı deriden oluşur. Ayağa uyum sağlayan yan duvarları ayak kıvrımını sarmalar. Klasik bir stili kişiye özel hale getirmiştir. Nike air force 1 ile kişiliğinizi yansıtan modellerden birini tercih edebileceğiniz farklı modellere ve renklere sahip olabilirsiniz.

Nike Air Force

Malzemesinde gerçek deri kullanmaktadır. Nike air force modelleri göz alıcı ve canlı renklere sahiptir. Her ortamda parlamanızı ve modern görünüşünüzü kolayca yansıtabilirsiniz. Nike basketbol ayakkabı modelleri ile basketbol tutkunlarına özel olarak tasarlanmış tam bir ikondur. Nike basketbol ayakkabısı olan Af1 modelini ilk çıkardığı dönemlerde, dünyada hızlı bir şekilde yayıldı ve inanılmaz bir ilgi ile kısa sürede tükendi. Bugün ise Nike air force 1, sneaker tarihini tamamen değiştirerek daha yumuşak daha esnek yastıklama ile koruyarak köklerine bağlılığını devam ettiriyor. 

Farklı bir kullanım alanı olan Nike air force 1 faydaları ise;

  • Geri dönüşüm malzemelerinden üretilerek çevre ve doğa dostu bir üründür. Böylece sporcuları koruma altına almıştır. 
  • Sıfır karbon ve sıfır atık ile yola çıkılmıştır.
  • Herhangi bir hayvansal içerik yoktur. Sentetik malzemeler, tutkallar ve renkler tespit edilebilir miktarda kullanılmıştır. 
  • Ayakkabı yüzeyindeki dikişler klasik stil hem dayanıklılığı hem hareketliliği destekler. Burun kısmında delikler bulunur. Hava geçirgenliği vardır. 
  • Basketbol ayakkabılarında sporcuyu destekleyen özel yastıklama yöntemi kullanılır. Oldukça hafif ve rahattır. Orta tabanı köpüktür.
  •  Dolguludur. Düşük bilekli tasarımı ile zarif bir görünüm sağlar. 

Nike Air Max

Nike ayakkabı sporcuya özel üstün bir yastıklama kullanır. Özel olarak Nike air deneyimini sunan Nike air max ve Nike air jordan  ile stilinizi ortaya koyabilirsiniz. Modellerde dalgalı tasarım çizgilerini özellikle vurgular. Ayakkabı yüzeyindeki ferah filesi dönemin genç sporcularındaki isyankar stilini yansıtmaktadır. Topuk kısmında görünen air teknolojisi kullanılmaktadır. Nike jordan ile renk kombinasyonları ile etkileyici bir hava katmaya devam edebilirsiniz. Güvenli ve hafif yastıklama tasarımı, sporcuları ve tasarımcıları bütünleştirir. Ferah fileden üretilen sentetik, asla terletme yapmaz. Aslında performans koşu ayakkabısı için tasarlanmış olsa da air max özelliği ile basketbolcular arasında daha çok tercih edilmektedir. Tasarımını balina kuyruğundan esinlenerek dikkat çeken TPU kemeri denizden şehre geçiş yaşatılmaktadır. Kauçuk tabanlıdır. Nikel hemen tüm ürünlerinde gerçek ve sentetik deri kullanmaktadır. Dikiş ayrıntıları kendine özel tasarımlıdır.

Nike Krampon

Yeni bir maceraya atılmaya hazırsanız ihtiyacınız olan kramponlar için Nike krampon seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Özellikle deriden yapılan kramponlar yumuşak köpük yaslama tasarımları ile uzun ömürlü bir kullanım sağlar. Sert tutuşlara sahip olan desenler hakimdir. Kauçuk tabanı soğuk ve yağışlı günlerde zorluklarla başa çıkmanıza yardımcı olur.

Nike kramponlar deri ve sentetik deriden yapılmıştır. Uzun ömürlü olması dayanıklılığını da beraberinde getirmektedir. Kolay temizlenir. Yumuşak köpük tasarım ile hafif yastıklama sağlanır. Kauçuk taban ayaklarınızın üzerinde sert tutuşlara rağmen sabit kalmanızı sağlar. Topuğu çekme uçlu olması avantajlıdır.

Nike Spor Ayakkabı

Spor ayakkabının tek amacı rahatlık, kullanımda hafiflik ve esneklik sağlamasıdır. Nike spor ayakkabı tüm bunları amaç edinerek çıktığı bu yolda Nike erkek spor ayakkabı kategorisi içinde Nike ayakkabı erkek butonuna tıklayarak modellerin tamamını inceleyebilirsiniz. Tüm sporculara özel olarak tasarlanmış hissi veren marka tasarımlarına yeni bir soluk getirmiştir. Rahatlığın yanı sıra göz alıcı tasarımlarında kullanılan renkleri ile de dikkat çekmektedir. 

Nike spor ayakkabı erkek kreasyonları Jordan için farklı bir bağ kurmuş ve tasarımlarındaki çizgilerini bu kreasyonda yansıtmıştır. Bu özel modellerde taban astarlı, dayanıklı, destekleyici ve diğer tüm ürünlerinde olduğu gibi bu modelinde de hafif yastıklama da özel şekillendirilen köpük tabana sahiptir. Malzeme karışımı moderndir. Yani sentetik, kumaş ve süet kombinasyonları kullanılır. Şaşırtıcı bir şekilde hafif olması onun stilinin farkını yansıtır. Kolay kullanımı vardır. Giyilip çıkarılması için özel tasarım yapılmıştır. Sporcunun ayağını kavrayıcı kauçuk topuk klipsi ile kullanımda kolaylık sağlar. Özel ve ekstra bir yumuşaklığı vardır. Delikli köpük taban astarı bulunur. Ayrıca bu köpük hem bileğinizi hem de dil kısmı ile ayağınızı sararak rahat olmanızı sağlar. Bağcıkları ve burun kısmı deriden üretilmektedir. Ayakkabının yan kısımlarında çekme ucu bulunur.

Nike blazer tam bir basketbol ayakkabısıdır. Klasikliği, rahatlığı ve şıklığı ile vazgeçilmeziniz olacaktır. Nike revolution 5 ise yumuşak bilek kısımlarındaki rahatlığı ile her yerde kullanım imkânı sağlıyor. Yüksek konfor ile birlikte renkleri oldukça sade bir görüntüye sahiptir. Yumuşak ve son derece dayanıklı olan klasik bir stil sunuyor. Nike air max 270 modelleri tıpkı diğer ürünler gibi ayakkabının esnek, kauçuk taban, yumuşak köpük adımları yastıklayarak güçlendirilmiştir. Topuk kısmı hem kusursuz hem de destekleyici bir şekilde tasarlanmıştır.

Nike Tekstil Modelleri

Nike ilk merhabasını sporcuların dünyasına ayakkabı ile giriş yapmış olsa da aslında spor alanındaki tüm ihtiyaçlarını karşılamayı hedeflemiştir. Kendi alanında yine en iyisini yapma düşüncesi ile başlattığı tasarımlarından Nike eşofman veya Nike eşofman altı kesinlikle çok rahat ve kullanışlıdır. Buharlaşmayı sağlayan kumaşları özel olarak seçilir. Buharlaşma sayesinde teri vücuttan uzaklaştırır. Maça hazırlıklarda üstün bir kalite sunarak en iyi performansı sağlanır. Nike sweatshirt rahat kesimi, kanguru cebi modelleri ile standart kesim bedenleri vardır. Bel ve kol manşetleri fitillidir. Ter tutmaz, serin kalmanızı sağlar. 

Nike çorap özel dokulu kumaşlar ile teri tenden uzaklaştırarak, ayaklarınızın kuru kalmasını sağlar. Nike mont yalıtımlı tasarımı sayesinde bedene tam koruma sağlar. Dolgulu sentetik yapısı ile sıcaklığınızı aynı seviyede tutmanıza yardımcı olur.

Nike Kadın Spor Ayakkabı Modelleri 

Sporda öncelik rahatlık olsa da şıklıkta oldukça önemlidir. Nike farklı dokuları ve modaya uygun çizgileri ile tasarım harikasıdır. Nike kadın spor ayakkabı modelleri dayanıklı, hafif ve destekleyici iç şekillendirici tasarımlara sahiptir. Diğer tüm ayakkabılardaki kauçuk topuk yine Nike bayan spor ayakkabı tasarımlarında da bulunur. Sentetik, kumaş ve süet kombinasyonuna sahiptir. Oldukça hafif yapısının yanı sıra kolay çıkarılıp giyilebilir. Nike kadın ayakkabı yumuşak ve delikli köpük taban astar vardır. Burun kısmı deriden üretilmiştir. Hem erkek hem de kadın Nike terlik rahatlıktan feragat edemeyenler için tasarlanmıştır. Hafif, dayanıklı sentetik derisi ve köpük yastıklama ile ekstra rahatlık verir. Sabit bant ile ayağı kavramaktadır.

Nike Sırt Çantası-Nike Çanta

Nike sırt çantası çok yönlü bir kullanıma sahiptir. Çapraz, bel, omuz ve el çantası olarak takabilirsiniz. Yüksek korunum sağlar. Ceplerinin bulunması eşyalarınızın düzenli olmasını sağlar. Nike çanta %65 oranında geri dönüşümü olan polyester fiberden üretilmektedir. Zarif zinciri, logolu fermuarları ile her stile uyum sağlar.

Nike Spor Ayakkabı Ürünlerini Ve Modellerini Neye Göre Seçmeliyiz?

Nike aslında kullanıcının kullanım alanına göre belirlediği spor ayakkabılarını tercih etmelisiniz. Futbol için krampon, basketbol için basketbol ayakkabısı tercih edilmelidir. 

Nike Spor Ayakkabılarının Farkı Nedir?

Sporcunun, ayak ve vücut fonksiyonlarını destekleyen birden fazla özel tasarımı vardır. En önemli özelliği air teknolojisidir. Sporcuya kolay yükselebilme imkanı sağlar. 

Nike Ayakkabı İle Ün Saldı, Tekstil De Aynı Kaliteyi Sağlıyor Mu? 

Kesinlikle evet sağlıyor. Ayakkabıda ki geri dönüşümlü malzeme kullanımının beraberinde aynı yöntemi eşofmanlarında, montlarında ve çanta ürünlerinde de kullanıyor.
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...