Nike markası sahip olduğu Swoosh tasarımına sahip logo ile dünya çapında isim yapmış markalardan bir tanesidir. Nike, ayakkabı başta olmak üzere bir çok alanda üretmiş olduğu ürünler ile adından sıkça söz ettirmektedir.

Nike markasının başlangıcında insan vücudunun potansiyelini ortaya çıkartmak üzerine yapılan çalışmalar yer alıyor. Nike markası insanlar tarafından Just Do It! Sloganıyla tanınmaya başlamıştır. İlk etapta farklı bir isimle başlamış olan marka, daha sonra Nike ismine sahip olmuştur. Ülkemiz dışında bir çok ülkede en çok sevilen markalardan bir tanesi olan Nike, gün geçtikçe popülerliğini de arttırmayı başarmaktadır. Marka sunmuş olduğu ürünlere çeşitli isimler vermektedir. Bu isimlere göre de ürünler birbirinden ayrışmaktadır.

Eğer sizde yeni bir Nike ürününe sahip olmak istiyorsanız, öncelikle bu yazımızda bahsettiğimiz Nike ürünleri hakkında çeşitli bilgilere göz atabilirsiniz.

Nike Air Max

Nike Air Max kadın ve Nike Air Max erkek olmak üzere aslında kendi arasında 2’ye ayrılmaktadır. Belki de Nike tarihinin en popüler ayakkabı serisi olan Nike Air Max, herkes tarafından en sevilen ayakkabı seçenekleri arasında yerini her zaman korumaktadır. Nike Air Max serisinin ortaya çıkması 80’lere dayanıyor. 1987 yılında Nike ayakkabılarının tabanında bir pencere ortaya çıktı. Bu pencerenin ortaya çıkmasıyla birlikte insanların hayatına da Nike Air Max serisi yerleşmeye başladı. Gösterişin tam anlamıyla önem taşıdığı yıllarda ortaya çıkan Nike Air Max, farklı renkleri, ilginç tasarımları ile standartlardan sıkılanların ilk tercihi haline gelmeye başladı. Standart bir ayakkabıdan çok daha farklı bir noktada konumlanan Nike Air Max, 80’lerde ilk serisi olan Nike Air Max 1 adı ile anılıyordu. Daha sonra bu seriye çeşitli isimler eklenerek, yeni Nike Air Max ürünleri kullanıcılara sunuldu. Nike Air Max 1 günümüzde de bir çok kişinin gözünde ayrı bir yere sahiptir.  Nike Air Max’leri farklı kılan en büyük husus sahip olduğu doku ve renkler oluyor. Standartdan tamamen uzaklaşmış olan Air Max, hafif ve nefes alma özellikleri ile rakiplerini geride bırakmayı başarıyor.

Nike Air Force

Nike Air Max kalitesinden bu kadar söz ettikten sonra Nike Air Force serisinden söz etmemek hata olacaktır. Nike Air Force sıradışı tasarım yerine biraz daha sadeliğe önem veren kişilerin öncelikli tercihi haline geliyor. Günlük kullanım için en uygun ayakkabı çeşitlerinden bir tanesi olan Nike Air Force, kendine has tarzıyla da ilgi çekmeyi başarıyor. Sadeliğinin arkasında bıraktığı kalite algısı ve Nike logosunun gösterişi Nike Air Force serisini rakiplerinin arasında  ayrı bir yere konumlandırmayı başarıyor. Nike Air Force’un başlıca özelliği alt tabanının diğer ayakkabılara oranla çok daha dayanıklı olması oluyor. Bunun yanı sıra hava alabilen kısımlar da konforu tam anlamıyla yaşatmayı hedefliyor. Nike Air Force hem sade giyim tarzı, hem de sportif giyim tarzı ile tam anlamıyla uyum sağlıyor.

Nike Huarache

Nike Huarache aslında tamamen standartların dışında bir ayakkabı, Nike Huarache’i farklı kılan en büyük detay ise tamamen standartlardan uzak tasarımı oluyor. Ayakkabı tabanıyla zaten rakipsiz olan Nike Huarache, sahip olduğu tasarım ile de görenlerin meraklı bakışlarını ortaya çıkartıyor. Farklılığını ortaya koyan Nike ürünlerinden bir tanesi olan Nike Huarache, sahip olduğu orijinal yastıklama ve topuk kayışı ile taban kısmında da kendini kanıtlıyor. Eğer farklı tarzda bir ayakkabı almayı düşünüyor, bir o kadar da rahatlığınıza önem veriyorsanız Nike Huarache sizin için vazgeçilmezi zor seçeneklerden bir tanesi olacaktır. Nike Huarache tasarımıyla ilgi çekici olduğu kadar, çeşitli renkleri ile de göz doldurmayı başarıyor.

Nike Mercurial

Nike markası sadece standart insanların kullanacağı ayakkabılar üretmiyor. Nike Mercurial serisi kramponları ile ön plana çıkan model, sahada hız konusunda rakipsiz olmanızı sağlamayı hedefliyor. Eğer futbol oynamayı seviyor, tam anlamıyla size başarı getirecek bir ayakkabı arıyorsanız tercihinizi Nike Mercurial yönünde kullanabilirsiniz. Mercurial serisinin ön plana çıkan en büyük özelliği çok hafif oluşu ve minimal yapısı oluyor. Cristiano Ronaldo, Neymar gibi çeşitli futbolcuların da başlıca tercihi olan Nike Mercurial, size standartların çok dışında bir deneyim sunacaktır. Ayakkabının yüzeyinde yer alan NikeSkin teknolojisi sayesinde topa tam anlamıyla kontrol sağlayabileceksiniz. Fitilli yapısından kaynaklanan teknoloji, çıplak ayağı andıran bir şekil de topu kontrol etmenizi sağlar. Nike Mercurial serisinin alt kısmında yer alan 3D şekilli plakalarda, hız kazanmanız için özel olarak geliştirilmiş unsurlardan bir tanesidir.

Nike Hypervenom

Futbol ayakkabıları konusunda kendini kanıtlamış modellerden bir tanesi olan Nike Hypervenom serisi, altında Hypervenom Phantom, Hypervenom Phinish ve Hypervenom Proximo gibi çeşitli seriler bulunduruyor. Bu serilerin ortak özelliği de üretimde kullanılan hafif malzeme oluyor. Hafif malzemenin yanı sıra Hypervenom serisinde kullanılan sentetik üst kısım da maksimum çeviklik sağlıyor. Dynamic Fit bilekliği gibi seçenekleri de yer alan seri, sunmuş olduğu ayakkabılarla uzun süre kullanım imkanı sunuyor.

Nike Pegasus

Nike Air Zoom Pegasus 33 olarak ön planda olan Nike Pegasus, hızlı tepki vermesiyle ön plana çıkan yastıklama teknolojisini gün yüzüne çıkartıyor. Nike Pegasus’un topuk ve ayak tarağı olarak kısımlandırılan noktalarında yer alan yastıklama teknolojisi, konforu  size yaşatmayı hedefliyor. Ayrıca tam anlamıyla özel geliştirmeler ile yapılmış olan file üst taraf da, ayağınızın tam anlamıyla sarılmasını sağlayarak konforu ortaya çıkartıyor. Taban kısmına değinecek olursak eğer, destekleyici kanallar da adımlarınızı yumuşatmanız konusunda yardımcı oluyor. Eğer konfor sizin için önem taşıyor, ayakkabı da en önem verdiğiniz hususlar arasında yer alıyorsa, Nike Pegasus modelleri arasında seçim yaparak hızlıca sahip olabilirsiniz. Nike Pegasus konforu sunduğu kadar, sunmuş olduğu tasarım kalitesiyle de adından bahsettirmeyi başarıyor.

Nike Cortez

Nike Cortez denildiği zaman ilk akla gelen 2 kavram sunmuş olduğu rahatlık ve kendine has tarzı oluyor. Nike Cortez’in bir çok serisinde yer alan deri üst kısımı koşudan ilham alan bir tasarımla ortaya çıkmıştır. Cortez’in deri üst kısmı rahatlığı ve dayanıklılığı beraberinde getiriyor. EVA orta tabanı da yasatıklama sağlamayı tam anlamıyla yerine getiriyor. Ayrıca yapışkan kauçuk maddesine sahip dış tabanı, zikzak deseniyle birleştiği zaman dayanıklılığını bir kez daha kanıtlamasına yardımcı oluyor. Diğer Nike serilerine oranla biraz daha uygun fiyatlı olan Nike Cortez, sadeliğini şıklıkla bir araya gelmesiyle ortaya çıkıyor. Eğer Nike kalitesini deri bir üst kısımla yaşamak istiyorsanız, Nike Cortez ürünlerine de göz atabilirsiniz.

Nike Roshe

Nike Roshe’da kendi içerisinde Roshe Two, Roshe One, Roshe Classics ve Roshe ID gibi çeşitlere ayrılıyor. Çeşitli kendine has renkleri ve tarzıyla ön planda olan Roshe, günlük kullanım için kısa sürede vazgeçilmezlerin arasında yerini alacaktır. Günlük kullanıma uygun hazırlanmış olan yastıklama yapısı, minimal tasarımı ve hafif oluşu Roshe serisini insanların ilk tercihi yapıyor. Nike Roshe serisi altında çok fazla sayıda renk çeşidi bulma şansına sahip oluyorsunuz. Bu renkler arasında yapacağınız tercih ne olursa olsun, tarzınızı tam anlamıyla ortaya koyabileceğinize emin olabilirsiniz.

Nike Air Zoom

Nike Zoom bir çok koşu ayakkabısı arayan kullanıcının tercih ettiği sayılı ayakkabı modellerinden bir tanesi olmasıyla karşımıza çıkıyor.  Nike Zoom’un sahip olduğu air teknolojisi basınçlı havanın iç fiberler ile birleşerek hızlı tepki vermesini sağlıyor. Ayrıca hızlı bir şekilde yayılmasıyla bilinen yastıklaması hareket imkanınızı üst seviyeye çekecektir. Nike Air Zoom’un sahip olduğu Air teknolojisi, her adımınızda bir sonraki adım için hazırlıklı olmanızı sağlar. Yere bastıktan sonra ortaya çıkan ezilmeyi küçük fiberler ortadan kaldırarak, sonraki adımınızda eski halini alır. Bu da hız konusunda en üst seviyeyi yakalamanızı sağlar.  Nike Air Zoom koşu ayakkabısı dışında, antrenman ve basketbol kategorisinde de kullanım imkanı sunuyor.

Nike Dual Fusion

Dual Fusion serisi altında yer alan ayakkabının en büyük değişkenlikleri renkleri oluyor. Bir çok renkte sunulan Nike Dual Fusion spor ayakkabısı, hem bayanların hem de erkeklerin spor ayakkabı konusunda öncelikli tercihleri arasında yer alıyor. Eğer renkli spor ayakkabılar sizin de yaşam tarzınız arasında yer alıyorsa Nike Dual Fusion serisi ürünlerini inceleyebilirsiniz. Yeni alacağınız Nike Dual Fusion spor ayakkabısıyla, tarzını çevrenize yansıtabilirsiniz.

Nike Downshifter

Nike Downshifter modelinde yer alan Nike ayakkabılar, günlük kullanım için tam anlamıyla rahatlığı sunuyor. Normal kullanım için uygun tasarımları ve çeşitli renkleri ile Nike felsefesini tam anlamıyla yaşatıyor. Nike Downshifter ayakkabılar uygun fiyatlı oluşu ile de kullanıcıların tercih kriterleri arasında öncelik kazanmayı başarıyor. Nike Downshifter spor ayakkabılar, günlük kullanımınızda uzun süre yanınızda olacaktır.

Nike Flyknit

Nike Flyknit kendisini sınır tanımayan özgürlük adıyla tanımlıyor. Flyknit altında yer alan çok sayıda koşu, antrenman, basketbol ve futbol gibi kataegoriler için üretilmiş ayakkabılar, her biri birbirinden üstün özellikleriyle göz dolduruyor. Alacağınız Nike Flyknit ürünlerinde en belirleyici husus hafif oluşu oluyor. Hafif olmasının beraberinde sağlamlığı ile de adından sıkça söz ettiren Flyknit, doğru tercihi yapmanız halinde severek kullandığınız Nike serisi ayakkabılar arasında yerini alacaktır.

Nike Lunarglide

Nike Lunarglide serisinin son harikalarından bir tanesi olan Nike LunarGlide 8 yeni standartlarınızı ortaya çıkartacaktır. Ayakkabının sahip olduğu destek ve yumuşaklık, kısa sürede farkını kanıtlamayı başaracaktır. Nike Lunarglide modellerinin nefes alabilen file kısmı, ayağınızın tam anlamıyla rahatlığını sağlamayı hedeflemektedir. Ayrıca alt tabanında yer alan lazer ile kesilmiş olan Lunarlon köpük, kusursuz bir şekilde koşu deneyimi yaşamanızı sağlar. Hafif destek sağlamayı hedefleyen dolgusu da, rahatlığı bir üst seviyeye çekiyor. Nike Lunarglide serisi ürünleri hem bayanlar için, hem de erkekler için üretiliyor. Eğer sizin de ilginizi çekiyorsa, hemen Nike Lunarglide serisi ürünleri incelemeye başlayabilirsiniz.

Nike markasının üretmiş olduğu ayakkabılardan bu kadar söz ettikten sonra markanın sadece ayakkabı üretmediğini tekrar vurgulamakta fayda bulunuyor. Nike markası ayakkabı dışında giyimden, aksesuara bir çok kategoride çeşitli ürünler sunmaktadır. Her biri kendine özgü özellikleri ile ön planda olan ürünler, tek ortak nokta olarak Nike kalitesini yansıtmasıyla bir noktada birleşiyor. Eğer sizde yeni bir Nike ürününe sahip olmayı düşünüyor, hala daha tereddüt yaşıyorsanız daha fazla vakit kaybetmeden yeni bir Nike ürünü sipariş verebilirsiniz.

Alacağınız ürün ne olursa olsun, aldıktan çok kısa bir süre sonra Nike kalitesini yaşamaya başlayacaksınız. 

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Nike

9.980 ürün var
  1. Ürün Çeşidi A-Z
  2. Fiyat Aralığı
    -
  3. Değerlendirme Puanı
  4. Cinsiyet
  5. Beden A-Z
  6. Renk A-Z
  7. Fırsat Ürünleri
  8. Satıcı A-Z
Efsane Teslimat1-2 iş günü içinde kapınızda olacak ürünleri görmek için konum seçin.
Konum:
seçilmedi
Başa dön