Kinesiology Bantı

Kinesiology Bandı 

Günümüzde halk arasında kinezyo bandı olarak adlandırılan kinesiology bandı, ağrı tedavilerinde kullanılan bir banttır. Pek çok ülkede tedavi yöntemi olarak uzun yıllardan beri kullanılıyor. İnsan derisinin özelliğine uygun üretilen bu bantların yumuşak ve elastik yapısı vardır. Hafif ve yapışkan yapısı sayesinde ağrı olan bölgelere uygulanır. Cildin hava almasını ve cilt altındaki yapılara destek sağlayarak ağrı sorununun ortadan kalkmasını sağlar. Kırmızı, mavi, sarı, siyah, yeşil gibi geniş renk seçenekleri mevcuttur. Suya karşı dayanıklı olan kinezyo bandı vücudunuzda 4-5 gün kalabilir. Özellikle sırt, boyun ve bel ağrılarında kullanılan kinezyo bandını cerrahi işlemler sonrasında kullanabilirsiniz. Doktorunuzun önerisine göre kullanmanız gerekirse. Bantlama uygulaması alanında uzman fizyoterapistler tarafından yapılmalıdır. Sizler de ciddi ağrı sorunları ile karşı karşıya kalıyorsanız kinesiology ağrı bandı kullanmaya başlayabilirsiniz. Rulo halinde satışa sunulan bu bantlar uzun süre kullanım sunar. Bandın desenli modelleri de mevcuttur. Renk ve desen tercihini kendinize uygun biçimde yapabilirsiniz. 

Kinesiology Bandı Kullanmanın Faydaları

Kas ve sporcu bandı olarak da bilinen kinesiology bandının saymakla bitmeyen faydası vardır. Kullanmadan önce en sık karşılaştığımız soru kinesiology bandı ne işe yarar sorusu oluyor. Sinir sistemine ve dolaşıma etki eden bant iyileşmeyi hızlandırıyor. Kas ve eklem ağrılarını ağrı kesici özelliği ile hafifletir. Yalnızca ağrı durumunda değil kötü duruş bozukları ve yumuşak doku sakatlıklarında da kullanılır. Cerrahi operasyonlar sonrasında morlukların kısa sürede tedavi edilmesini sağlar. Ağrı bandı, fizyoterapi yöntemleri ile beraber kullanıldığında etkisi daha hızlı olacaktır. Ödem ve şişliklere iyi gelir. Topuk dikeninin tedavisinde kullanılır. Kinesiology bandı nasıl kullanılır sorusu için fizyoterapistlerden detaylı bilgi alabilirsiniz. Vücudunuzun doğal iyileşme sürecine katkı sağlayacaktır. Tedavi etmede kullanılabildiği gibi tedbir amaçlı olarak da kinezyo bandı yapıştırılabilir. Sporcuların kas yaralanmalarının meydana gelmesini engeller. Ayak bileği ve el bileğinizde meydana gelen kas ağrılarında gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Kendine has özellikleri ile göz önünde olan kinezyo bantları cildinizin yapısına uyum sağlayacaktır. 

Kinesiology Bandı Fiyatları

Farklı ebat, renk ve uzunlukta üretilen kinezyo bantları her bütçeye uyum sağlar. Kullanımı son derece faydalı ve pratiktir. Rulo halinde satılan bantların uzunluğuna göre fiyatı değişir. Set halinde satın aldığınızda daha uygun fiyata denk gelecektir. Kinezyo bandı fiyatları sayesinde ağrı sorunlarınızdan kısa sürede kurtulabilirsiniz. Kinesiology bandının pek çok seçeneğini bulabileceğiniz internet sitesi üzerinden de satın alabilirsiniz. Kinezyo bandınızı banyo esnasında çıkarmanız gerekir. Renginin çıkmaması açısından önemli bir durumdur. Bandın fiyatı renk seçeneğine göre değişir. Desenli modeller düz renklere oranla daha maliyetlidir. Üretiminde kullanılan elastik malzeme sayesinde uzun ömürlü kullanım sunar. Çıkardığınız bandın yapışkan özelliği gider. Bu nedenle aynı bandı yeniden kullanamazsınız. Ağrı bölgesinin boyutuna göre keserek yenisini yapıştırabilirsiniz. İnternet sitesi üzerinden tek tıkla indirimli kinezyo bandı satın alabilirsiniz. Yapılan indirimler sayesinde ihtiyacınızı daha uygun fiyat aralığında karşılayabilirsiniz. Bandın etki edebilmesi için gerdirerek takılması gerekir. Düzenli olarak kullandığınızda evde kendiniz de takabilirsiniz.

Kinesiology Bandı Etkisi Ne Kadar Sürer?

Kinezyo bandı tedavi ya da önlem amaçlı yapıştırıldığı bölgede 3-5 gün etkisini gösterir. 

Kinesiology Bandı Kullanmanın Yan Etkisi Var mıdır?

Kinezyo bandını kullananlar alerjik reaksiyon ya da ciltte uyuşukluk, hazımsızlık, baş ağrısı gibi yan etkilerini görebilir. Ancak yan etkileri kısa süreli ve geçicidir.

Kinesiology Bandı Acı Verir mi? 

Yapışkan yüzeyi ile kinezyo bandı vücuttan çıkarırken talimatlara uygun çıkarıldığında acıya neden olmaz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kinesiology Bandı

372 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Fotoğraflı Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 372 ürün
DSACategoryId/60001546/2147483635/353044/60001995/60001997