Maske ve Şnorkeller

Havaların ısınması, özellikle tatil sezonunu açtığı için ayrı bir öneme sahiptir. Plaj tatili çoğu bireyin iple çektiği bir süreçtir. Bunun yanında keyifli bir plaj tatilinin vazgeçilmezleri arasında olan yüzmek, hem eğlenceli hem de sağlıklı bir eylem olarak yazın yapılacak en iyi sporlar arasındadır. Amatör ya da profesyonel olarak dalış yapmak ve bundan keyif almak içinse, önemli bazı ekipmanlar olmazsa olmazlar arasındadır. Şnorkel tam da bu noktada ilk sıralardadır. Şnorkelin en büyük amacı, kullanıcıların su altında çok daha rahat görmesi ve hareket etmesini sağlamasıdır. Sıklıkla suya dalıp çıkan bireylerde en çok görülen şey, burna su kaçması ve çıplak göz ile su altını izmelenin zorluğudur. Şnorkeller, hem bir gözlük görevi görerek su altını net bir biçimde izlemenizi sağlar hem de burnunuza su kaçmasını engeller. Başınız suyun içindeyken şnorkel sayesinde ağzınızdan nefes almanız kolaylaşır. Dolayısıyla, dalma eylemlerinizin oldukça keyifli geçmesine ön ayak olur. Şnorkeller, pek çok farklı vücut tipi ya da ihtiyaca göre üretilir. Şnorkeller, kadın erkek ya da çocuk olmak üzere herkesin kafa yapısına uygun bir şekilde tasarlanır. Yüzmeyi yeni öğrenen bir çocuğunuz varsa, güzel bir görünüme sahip şnorkel ile bu süreci hem hızlandırıp hem de keyifli bir hale getirebilirsiniz. Sevdiklerinizle beraber derin dalışlar yapmak için, buna uygun şnorkellerden birini tercih ederek denizleri keşfetmeye çıkabilirsiniz. Bütün bu özellikleri ile beraber talepleriniz doğrultusunda uygun seçilmiş olan bir şnorkel sayesinde, birbirinden keyifli dalış işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Farklı Alanlara Uygun Şnorkel Çeşitleri

Şnorkeller, birbirinden farklı kullanım alanlarına sahiptir. Eğer profesyonel bir yüzücüyseniz, profesyonel kullanıma uygun bir şnorkel tercihi yaparak spor müsabakalarında ya da yüzme eğitimlerinde kullanabilirsiniz. Bunun yanında amatör olarak çeşitli dalış aktivitelerinde kullanabileceğiniz şnorkeller de mevcuttur. Şnorkellerin çeşitlenmesini sağlayan bir diğer husus da üretimi esnasında kullanılan malzemelerdir. Şnorkelin üretimi esnasında kullanılan malzemeler, hem kimlerin kullanabileceğini hem de hangi koşullar için üretildiğini gösterir. Siyah silikonlu şnorkel maske ürünleri, dalış için kullanıldığında açık renklilerden daha iyi performans verir. Bunun temel sebebi ise siyah renkli şnorkellerin çevredeki ışığı soğurarak kullanıcısının gözünün kamaşmasını engellemesidir. Bunun yanında bazı şnorkel tasarımları arasız ya da burunsuz olur. Burunsuz olmaları derin dalışlar için pek elverişli değildir. Ancak burunsuz olmasının artısı ise özellikle geniş burunlu bireylere rahatlık sunmasıdır. Şnorkellerin bir diğer avantajı ise oldukça kolay ve hızlı bir kullanıma sahip olmasıdır. Bundan dolayı şnorkel nasıl kullanılır sorusunun cevabı da oldukça basittir. Pratik ve hızlı bir baştan geçirme hareketi ile şnorkeli hemen kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Öte yandan kafa ebatlarına uygun olması için small, medium, large ya da x large gibi seçenekler de hemen her şnorkel markasında mevcut bir seçenek olarak öne çıkar. Şnorkeller üretilirken, hafif olmasına olabildiğince özen gösterilir. Bunun temel sebebi ise hafif yapıdaki şnorkellerin su içerisinde kolay hareket sağlamasıdır. Böylece uzun süreler şnorkel kullanımının ardından baş ya da boyun ağrısı gibi problemlerin önüne geçilir. Şnorkeller, su ve vücut arasındaki tek ürün oldukları için bu gibi hususlar dikkate alınarak üretilmesi önemlidir. Şnorkeller açısından bir diğer önemli nokta ise, göz çevresini dış etkenlerden korumasıdır. Bu ürünler, su basıncını dengeleme özelliğine sahip olduğu için, gözünüze adeta yapışır. Böylece hem dış basınç farkı önlenir hem de gözünüzün içine su kaçması engellenir. Bütün şnorkeller, makineler aracılığıyla üretildiği için olabildiğince az kalıplar yardımı ile son halini alır. Bu durumun en büyük faydası ise ürüne getirdiği sağlamlıktır.

Rengarenk Şnorkel Tasarımları

Şnorkel tasarımları, rengarenk olarak üretilir. Şnorkellerin cıvıl cıvıl görüntüsü, özellikle çocuklar için üretilen versiyonlarında oldukça öne çıkar. Renkli desenler ile bezenmiş hoş görüntüye sahip şnorkeller sayesinde çocuğunuza unutamayacağı bir hediye verebilirsiniz. Bunun yanında yetişkin bireylerin zevklerini de karşılayan şık ama sade şnorkel modelleri de mevcuttur. Kişisel istek ve zevklerinize uygun bir şnorkeli hiç zorlanmadan kolayca bulabilirsiniz. Böylece, keyifli plaj günlerinizde ya da havuzda suya girerken, kendinizi iyi hissettiren bir şnorkeli takarak zevk ile yüzmeye başlayabilirsiniz. Şnorkel tasarımları, kullanıcının konforunu da önemseyen bir numaralı etkendir. Örneğin; eğer gözünüz bozuksa, uygun şnorkel tercihi ile numaralı gözlük kullanımı herhangi bir sorun teşkil etmez. Dolayısıyla, bu tür performans nitelikleri sayesinde deniz ya da havuz altı dalış deneyiminizi maksimum verimle yaşayabilirsiniz. Bazı şnorkel tasarımlarını ayıran en temel özellik, yüzü tamamen kapatmasıdır. Yüzü tamamen kapatması ve nefes borusunun hem burna hem ağıza temas etmesi, nefes alıp vermeyi kolaylaştırır. Ek olarak bazı şnorkeller 180 dereceye kadar görüş kapasitesine sahiptir. Dolayısıyla kafanızı sola ya da sağa çevirirken herhangi bir şekilde görüşünüzün kısıtlanmamasını sağlar. Şnorkel seçiminizi yaparken bu gibi hususlara dikkat etmeniz sizin için oldukça faydalıdır. Su geçirmeyen şnorkel çeşitleri su altında keyifli zaman geçirmenize olanak tanır. Dolayısıyla bütün maske şnorkel modelleri su geçirmeme özelliği ile gelir. Su geçirmemeye ek olarak dayanıklılık da bir numaralı etkendir. Dış etkilere maruz kaldığında herhangi bir deformasyonun sağlanmaması için uygun malzemeden üretilen şnorkeller, yüzünüze takılıyken herhangi bir tehdit oluşturmaz.

İlgi Alanlarınıza Göre Şekillenen Şnorkeller

Şnorkel nedir sorusu ve bir şnorkelden beklentiniz, ilgi alanınıza göre şekillenir. Şnorkeller sadece bir dalış ekipmanı olmanın yanında, içerdikleri fazladan aparatlar sayesinde hobilerinize de hizmet edebilir. İlk olarak karar verilmesi gereken nokta, kullanılmak istenen şnorkelin havuzda mı yoksa açık denizde mi kullanılmak istendiğidir. Çünkü iki farklı ortamda da seçilmesi gereken şnorkel tipleri farklılaşır. Havuz şnorkel modelleri adına da uygun şekilde havuz koşullarına uygun üretilir. Uzun şnorkel seçenekleri genellikle açık deniz tipi için uygundur. Bu modellere uzun şnorkel denmesinin en büyük sebebi ise, nefes almak için kullanılan borunun boyutudur. Borunun uzun olması su altında daha güvenilir bir şekilde kalmanıza olanak verir. Bunun yanında ne kadar derine dalmak istediğiniz ya da derinlere dalarken nasıl bir performans beklediğiniz de şnorkel seçimi söz konusu olduğunda etkilenen faktörler arasındadır. Örneğin; özellikle derin dalmaya uygun şnorkel maskeleri yüksek koruyucu özellikler ile üretilir. Tam yüz şnorkel modeli olarak da bulunan bu ürünler, yüzünüzün tamamını kapsar. Böylece hem yüzünüz korunur hem de ağız ve burundan nefes alma seçeneğiniz oluşur. Bu tür ürünler genellikle set olarak satılır. Dolayısıyla eksiksiz bir şnorkel seti sizin dalış esnasında oluşabilen hemen her talebinizi karşılar. Eksiksiz şnorkel setini oluşturan aparatlar ise belirli başlı koşullarda değişse de genel hatları ile bellidir. Set içerisindeki öğeler ağızlık, nefes borusu ve ana şnorkelin kendisidir. Bir diğer husus da kullanacak kişinin fiziksel yapısıdır. Kadın, erkek ya da çocuk olmasına göre şnorkellerin tipi ve boyutu değişkenlik gösterir. Bunun temel sebebi ise bu üç vücut tipinde de yüz yapısının farklılığıdır. Öte yandan bazı şnorkel modelleri ayarlıdır. Arka tarafında adeta kemer gibi görev gören şnorkel modelleri, çocuktan yetişkine kadar her bireyin kafasına tam oturur. Dolayısıyla, tek bir şnorkel alıp ailecek kullanmak gibi bir niyetiniz varsa, bu modeller sizler için doğru tercih olabilir.

Dalış Performansını Artıran Şnorkeller

Yüzmek, yazın yapılan en eğlenceli aktiviteler listesinde bir numarada yer alır. Özellikle yazın yoğun sıcaklarında ferahlatıcı bir etkiye sahip olması, üstelik bütün bunlara ek olarak spor faaliyeti sunması yüzmeyi kendine has etkinliklerden biri kılar. Yüzmenin eğlence katsayısını daha da artırmak için şnorkellerin yanı sıra palet çeşitlerini de kullanabilirsiniz. Hızlı yüzmenizi sağlayan palet modelleri sayesinde sevdikleriniz ile denizleri keşfedebilirsiniz. Eğer çocuğunuz varsa, şnorkel ile yaptığınız faaliyetler eğitici olabileceği gibi eğlenceli bir aktivite de olabilir. Çocuğunuza bir yandan dalmayı öğretirken diğer yandan da hayal dünyasını besleyebilirsiniz. Çocuklar sıklıkla gözlerini su altında açtığı için, deniz ya da havuzun pis olma ihtimaline karşın gözlerin korunması gerekebilir. İşte tam bu noktada şnorkel kullanımı hem siz hem de sevdiklerinizin göz sağlığını korur. Böylece olası iltihap ya da mikroorganizmalardan izole edilmiş olursunuz. Bunun yanında özellikle denizdeki tuzlu suyun gözünüzü kurutmasını da engellersiniz. Hem çocuk hem yetişkin şnorkel çeşitleri sayesinde 7’den 70’e her bireye uygun ürün mevcuttur. Yetişkin şnorkel ürünler, kadın ve erkek olarak da ikiye ayrıldığı için, kendinize uygun modeli bulmanız hiç zor olmaz. Şnorkel yapımında kullanılan malzemeler, olabildiğince antialerjik olarak üretilir. Dolayısıyla ortam koşulları ne olursa olsun, yüzünüzde herhangi bir alerji oluşumuna sebebiyet vermeden şnorkelinizi doyasıya kullanabilirsiniz. En iyi şnorkel, en keyifli vakti geçirmenize katkı sunan modellerdir. Şnorkellerin gözün önünde bulunan kısımlarının şeffaf olması oldukça önemlidir. Tam olarak cam olmasa da adeta bir cammış gibi işlev görmesi, şnorkel içerisinden su altını net görmek için gereken bir numaralı etkendir. Alırken dikkat ediilmesi gereken en önemli noktalardan biri şnorkelin başınıza olması gerekenden daha büyük ya da küçük gelmesidir. Bu durumda da şnorkelin kafa çevrenizi tam olarak sarmaması sızdırmazlığının tam verimli çalışmamasına neden olabilir. Dolayısıyla, özellikle gözünüze su sızıntıları yaşanabilir. Bir diğer nokta da burun ve çevresidir. Eğer yüzme stiliniz veya yüzmek istediğiniz yer sebebi ile burnunuza çok fazla su kaçıyorsa, bu sizi rahatsız edebilir. Bu durumda burun koruyucusu bulunan bir şnorkel tercih etmeniz daha mantıklı bir seçenek olabilir. Bütün bu kıstaslara göre şnorkel tercihi yapmak önemlidir.

Profesyonel Alanda Şnorkeller

Eğer profesyonel olarak dalış sporları ile de ilgileniyorsanız, profesyonel şnorkel modellerinden birini tercih edebilirsiniz. Bu modellerin amatör olanlarından en büyük farkı, profesyonel yüzücülerin beklentilerine uygun şekilde üretilmesidir. Profesyonel şnorkel takımı düzenlenen spor müsabakalarında belirlenen standartları karşılamak üzere üretilir. Dolayısıyla, boyut ve ölçüleri çok önemlidir. Bunun yanında malzeme kalitesi de daha üst düzey olarak yapılır. Ancak dayanıklılık ve sağlamlığına karşın, bu şnorkeller yüzde kullanılırken oldukça konforlu bir deneyim sunar. Dolayısıyla, deniz veya havuz içerisindeki herhangi bir dalış hareketinde, maske tarafından sizi engelleyici bir tepki ile karşılaşmamanız amaçlanır. Bunlara ek olarak yüzü tam olarak kapatan dalış maskeleri de vardır. Şnorkel yüz maskesi adı ile satışa sunulan bu ürünler, hem ağız hem de burundan nefes alma imkânını sizlere sunar. Bütün bu özelliklere rağmen, şnorkeller profesyonel alanda oldukça şahsi ürünlerdir. Dolayısıyla bir şnorkel satın almadan önce, şnorkel tavsiye ve yorumlarının incelenmesi oldukça büyük bir öneme sahip olabilir. Şnorkel seçerken dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan biri kullanıcı yorumlarıdır. Şnorkel kullanıcı yorumlarının önemli olmasının en temel sebebi ise hiç şüphesiz müşterilerin deneyimleridir. Bir şnorkelin ne kadar iyi performans verdiği, deneyimlenmeden tam olarak kestirilemeyebilir. Onlarca şnorkel modelinin yorumlarını okuyarak kendi taleplerinize uygun modeli bulabilirsiniz. Profesyonel şnorkeller sadece spor müsabakaları için üretilmez. Aynı zamanda profesyonel çekim yapan kişiler için de kameralık bulunduran şnorkel modelleri mevcuttur. Bu modellerde kafanın üstüne yerleştirilen kameralar aracılığı ile su altı çekimleri yapılabilir. Bu tasarıma sahip şnorkellerden tam verim alabilmek için, üzerlerine yerleştirilen kameraların su geçirmez teknoloji ile üretilmesi son derece önemlidir. Aksi takdirde su altına dalışlarda kamera zarar görebilir. Eğer tüm koşulları uygun bir şekilde sağlarsanız, bakmaya doyulmayacak güzellikteki videoları neredeyse hiç zorlanmadan çekebilir ve göz alıcı görüntüleri sonsuza kadar kaydederek, dilediğiniz zaman defalarca izleyebilirsiniz.

Farklı Tasarımlara Sahip Şnorkel Fiyatları

Şnorkel fiyatları, kullanıcıların taleplerine göre değişiklik gösterir. Şnorkelin üretildiği malzeme kalitesi, boyutu, hangi amaçla ve nerede kullanılacağı gibi faktörler şnorkel fiyatlarını belirlemede en temel unsurların başında gelir. Bazı modeller daha çok fiyat performans ilkesini belirlerken, bazıları tam donanımlı olmayı amaçlar. Fiyat performans modeller düşük fiyat yüksek verimlilik ilkesiyle üretilir. Ancak tam donanımlı şnorkel modelleri, özellikle profesyonel kullanımda sıklıkla tercih edilenler arasındadır. İster bütçe dostu ister de tam donanımlı olsun, her şnorkel modelinin yerine gerçekleştirmesi gereken belli başlı kritik görevleri vardır. İlk olarak her şnorkellerin su geçirmez olması beklenir. Şnorkellerin su geçirmesi, görevlerini tamamen yerine getirmedikleri anlamına gelir. Bu konuda silikon büyük işleve sahiptir. Şnorkellerin kenarlarında bulunan silikonlar, yüzünüze yapışarak tamamen izole ve su geçirmez bir alan yaratılmasına olanak verir. Bunun yanında özellikle dış etkenlerden kolayca etkilenmeden dirençli malzemeler ile üretilmesi, amatör ya da profesyonel fark etmeden şnorkellerden beklenen nitelikler arasında yerini alır. Eğer sizler de yaz dönemlerinde plaj tatilini seviyorsanız ve yüzmekten fazlasıyla keyif alıyorsanız, şnorkel modelleri tam size göre bir üründür. Hem bireysel olarak hem de sevdiklerinizle keyifli dakikalar geçirmenize olanak veren, yüzme faaliyetine farklı bir boyut katan şnorkel markaları tarafından üretilen modelleri, Hepsiburada aracılığı ile birbirinden bütçe dostu fiyat seçenekleri ile satın alarak keyifle kullanmaya başlayabilirsiniz.

Şnorkel Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Şnorkel seçiminde dikkat edilmesi gereken önemli birçok husus bulunur. Öncelikle ilk olarak kafa tipiniz önemlidir. Bir diğer husus da kullanım amacıdır. Derin dalışlar yapmak ya da profesyonel olarak kullanmak istiyorsanız, bu alanda üretilen şnorkel tercihlerini yapmadığınız takdirde çeşitli sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Doğru Şnorkel Tercihi Yapılmazsa Ne Olur?

Şnorkel tercihinin doğru yapılmaması görevini tam yapamaması gibi bir sonuç doğurabilir. Örneğin eğer kafa tipinize dar gelen bir şnorkel tercihinde bulunursanız, şnorkel kafanıza basınç yapar. Bu basınç sonucunda da konforsuz bir deneyim oluşur. Dahası, uzun süre kullanımda baş ağrısı gibi birtakım sonuçları da doğurarak yüzme keyfinizi ciddi manada baltalayabilir.

Şnorkel Kullanıldıktan Sonra Nasıl Bakım Yapılmalıdır?

Şnorkel kullanılırken oldukça güvenli olsa da kullanıldıktan sonra özellikle dış çevresinde deniz ya da havuzdan gelen çeşitli maddeler kalabilir. Bunların temizlenmeden uzun süre şnorkel üzerinde kalması, uzun vadede tekrar tekrar kullanımda çeşitli iltihaplara gebe olabilir. Dolayısıyla, şnorkeller kullanıldıktan sonra temizlenmelidir. Temizleme işlemi antibakteriyel bir sabun ile ılık suda ovalanarak tamamlanabilir. Şnorkelinizi düzenli aralıklar ile temizleyerek hem kendiniz hem de sevdikleriniz için güvenli bir ortam yaratmış olursunuz.

  • Dalış Maskesi Nedir?

  • Geçmiş dönemlerde deniz gözlüğü gibi isimler ile anılan su sporları ekipmanı, günümüz teknolojisiyle spesifik özelliklere de sahip olmuştur. Önceki örneklerde yalnızca göz ve burun kısmını kapatan maskelerin yeni modelleri, yüzün büyük bir bölümünü sarar. Malzeme kalitesi gibi faktörler de bu değişimden olumlu etkilenmiştir. Dalış maskelerinin temel kullanım amacı suyun altındaki dünyayı izleyebilmek, mucizelere tanıklık etmek olarak özetlenebilir. Silikon ve plastik gibi malzemelerden üretilen dalış maskelerinin her bir modeli ayrı özellikler barındırır. Bu durum, geniş bir alternatif kümesi sunar.
  • Dalış Maskesi Seçimi

  • Dalış maskesi seçimi yaparken istek ve ihtiyaçlarınızı doğru analiz etmeniz gerekir. Profesyonel bir yüzücüyseniz özel dalış maskeleri daha mantıklı bir tercih olacaktır ancak amatör yüzücüler ya da hobi olarak ilgilenenler için basit ve pratik modeller, bir adım öne çıkacaktır. Dalış maskesi seçimini etkileyen bir diğer faktör de aksiyon kamerası ile ilgilidir. Suyun altında göreceklerinizi bir aksiyon kamerası ile kaydetmek ve bu anları saklamak isterseniz spesifik modelleri tercih edebilirsiniz. Bu dalış maskesi modellerinin üst kısımlarında aksiyon kamerası takmak için dizayn edilmiş özel bölmeler bulunur ve böylece aksiyon kameraları, maske üzerine güvenle yerleştirilebilir.
  • Şnorkel Nedir?

  • Şnorkel de tıpkı dalış maskesi gibi suyun altının görülebilmesini sağlar. Dalış maskesine kıyasla daha kompakt bir yapıya sahip olan şnorkeller, su yüzeyindeyken kullanılır. Ağız kısmına takılan bir boru, su içerisindeyken nefes alabilmenize olanak tanır. Bu nefes borusunun uzunluğu da suyun altında ne kadar dalabileceğinizi gösterir. Genellikle amatör yüzücüler, şnorkel kullanmayı tercih eder. Şnorkel satın almak isteyenlerin de önüne pek çok seçenek çıkar çünkü dalış maskesi gibi şnorkellerin de bazı spesifik özellikleri olabilir. Malzeme yapısı, nefes borusu uzunluğu gibi pek çok faktör, dileyenler için alternatif yaratacaktır.
  • Şnorkel Seçimi

  • Şnorkel seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken hususların başında boru uzunluğu gelir. Öte yandan şnorkel boyutu da modelden modele farklılık gösterir. Çocuk yüzü ile yetişkin yüzü arasında boyut farklılığı olacağından çocuklar için ayrı, yetişkinler için ayrı şnorkel modelleri üretilir. Buna dikkat etmeniz tavsiye edilir. Şnorkel modellerinin hemen hepsi aynı işlev amacıyla tasarlansa da kimi şnorkel modelleri, kullanım konforu da sağlar. Örneğin bazı şnorkellerin nefes borusu ucunda kapakçıklar vardır. Bu kapakçıklar suyun altına girdiği an kapanır ve borunun su dolması engellenir. Kapakçığa sahip olmayan şnorkel modellerinde boru suyun içine girerse su ile dolacaktır.
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Dalış Maskesi ve Şnorkeller

1155 ürün listeleniyor
Yurt Dışından Ürünler
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 38 / 1155 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?