Su altında yapılan doğa sporlarından biri olan dalgıçlık, aletli dalış ve serbest dalış olarak ayrılır. Serbest dalış hava tüpü kullanmadan yapılan dalış türüdür ve profesyonel serbest dalış yapan sporcuların yanında zıpkınla balık avlarken de sıkça kullanılan bir yöntemdir.

Aletli dalış denilen tüplü dalış profesyonellerin ve su altında vakit geçirmek isteyen amatör sporcuların kullandığı yöntemdir. Aletli dalış için hava tüpünden dalış elbisesine kadar birçok dalış malzemesi kullanılır.

Dalış Malzemesi Çeşitleri

Outdoor spor malzemeleri arasında yer alan dalış malzemeleri temel ekipmanlardan aksesuarlara kadar gerekli olan tüm malzemeleri alıcıya sunar. Dalış malzemeleri arasında şamandıralar, regülatörler, maskeler ve zıpkınlar bulunur. Hava tüpüyle dalgıç arasında bağlantıyı kuran regülatör modelleri, markasına göre değişiklik gösterir. Genellikle silikon malzemeden üretilen, farklı basınç çıkışları bulunan regülatör 1 ve 2. kademe olarak bulunabilir. Aynı zamanda yüksek ve alçak basınç çıkışlarına sahiptir. Regülatör modelleri, soğuk ve sıcak su dalışları için farklı ürün çeşitleri eşliğinde bulunabilir. Dalış şamandıraları arasında PVC malzemeden üretilen bayrağı ile satılan ürünler yer alır. Turuncu, sarı gibi renk seçenekleri ile kolay görülen şamandıralar, deniz araçlarına karşı dalgıçları korumayı sağlar. Özellikle serbest dalış yapan dalgıçlar için önemli olan şamandıralar, ipi ile birlikte satılır. Ayrıca kuruşu ile birlikte satılan şamandıraları bulabilir veya şamandıra kurşunlarını ayrıca satın alabilirsiniz.

Maske ve dalış şnorkeli ise dalış için gerekli olan en temel malzemelerden biridir. Yetişkinler için, profesyonel dalgıçlar için ve çocuklar için farklı modeller eşliğinde satılan maske ve şnorkel çeşitleri, sert PVC’den üretilir. Maske modelleri arasında dalış gözlüğü ile satılan kullanışlı ürünleri bulmak mümkündür. Profesyonel dalgıçlar için geliştirilen modeller ise ikinci hava kaynağı kullanımına uygun teknik özellikleri ile alıcının dikkatini çeker.

Dalış Aksesuarları ve Dalış Setleri

Dalış setleri arasında serbest dalış için geliştirilen setler bulunur. Dalış setleri 4 veya 5 parçalık ürünler olarak alıcıya sunulur. Dalış kıyafeti, eldiven, maske, çorap, şnorkel gibi parçalardan oluşan standart setler, zıpkınla balık avcılığı yapmak için kamuflaj renklerde tasarlanmıştır. 7 parçalı dalış setleri içinde ise palet, gözlük, zıpkın tabancası gibi farklı ürünler yer alır. Çok parçalı setler çantası ile birlikte satılıp eksiksiz bir kullanım sunar. Dalış kıyafetlerini kapsayan setlerin yanında regülatör set çeşitleri de ürünler arasında yer alır. Tüplü dalışlar için tasarlanan setler regülatör, hortumlar, basınç ölçer, dirsek gibi parçaları kapsar.

Temel dalış malzemelerinin yanında tamir malzemeleri, yapıştırıcı, dalış feneri, çanta gibi ürünler aksesuarlar arasında bulunur. Dalış ekipmanlarında hasar oluşması halinde kullanılan yapıştırıcılar ve tamir kitlerini inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda çanta çeşitlerini bulabilir, su damlatmayan çantalar ile dalış kıyafetlerinizi rahatça taşıyabilirsiniz.

Dalış Kıyafetleri ve Seviye Yelekleri

Dalış kıyafetleri arasında dalış elbisesi, eldiven, palet, dalış çorabı, başlık gibi temel ekipmanlar bulunur. Dalış başlıklar arasında tüplü dalışlar için tasarlanan neopren malzemeden üretilmiş başlıklar öne çıkar. Hava çıkış sistemi ile desteklenen modeller, dalış kıyafetleri ile uyumlu kullanılabilir. Dalış elbiseleri ise kadın ve erkekler için farklı modeller ile bulunabilir. Modeline göre kısa kol, uzun kol, kısa paçalı veya tam paçalı modellere erişebilirsiniz. Dalış kıyafetlerini tamamlamak için ise eldiven çeşitlerini inceleyebilir, dalış çorabı ve paletleri ile tam donanımlı bir set oluşturabilirsiniz.

Dalış ekipmanları arasında yer alan seviye yelekleri ise dalgıç yeleği olarak bilinir ve yeni başlayanlar için ideal bir kullanım sergiler. Ahtapot tutucu, tüp takma sistemi ve güvenilir bıçak bağlantı noktaları ile değişen modelleri farklı beden seçenekleri ile kolayca bulabilirsiniz.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Dalış Malzemeleri Fiyatları

Regülatörler
Sea Scooter
Şamandıralar
Maske ve Şnorkeller
Zıpkınlar ve Zıpkın Uçları
BC (Seviye Yelekleri)
Dalış Bıçakları
Dalış Başlıkları
Dalış Elbiseleri
Dalış Eldivenleri
Dalış Fenerleri
Dalış Paletleri
Dalış Patikleri
Aksesuar ve Yedek Parçalar
Dalış Setleri
Konumseçilmedi
Kategori
Toplam 24 / 3602 ürün
DSACategoryId/60001546/2147483604/22007826/22003835