Dalış Eldivenleri

Dalış tutkusuna sahip kişilerin, çevresel etkenlere karşı zarar görmesini engellemek amacıyla üretilen dalış eldivenleri, başlıklar ve dalış tulumları su altı aktiviteleri kapsamında kullanılan önemli ekipmanlardandır. Üretiminde kullanılan malzeme bileşenleri açısından son derece dayanıklı yapıda olan eldivenler, özellikle açık sularda yapılan dalışlarda, sert kayalar ve su altı bitkilerinin zarar verici etkilerine karşı koruyucu bir ekipman rolü üstlenir. Ayrıca ellerin anatomik yapısına birebir uyum sağlayan formlarıyla dalış esnasında, önünüze yabancı bir cisim çıktığında ya da tulum ve yelek gibi diğer dalış ekipmanlarınız üzerinde ayarlamalar yapmanız gerektiğinde herhangi bir zorluk yaşamadan ellerinizi aktif bir şekilde kullanmanıza da olanak tanır.

Dayanıklı ve İşlevsel Yapı 

Dalış eldiveni, yapısal özelliği itibarıyla su altı basıncına mukavemet gösterecek şekilde dizayn edilir. Üretiminde esnek yapılı neopren kumaş tercih edilen dalış eldivenleri, bu özelliği sayesinde kısıtlama yaşamadan ellerinizi hareket ettirebilmenize imkan tanır. Neopren kumaş, termal yapısıyla da -20 dereceye kadar ellerin soğuktan etkilenmesini önler. Bu sayede hem keşif hem de hobi amaçlı dalışlar gerçekleştirdiğinizde, dalış eldiveninin sağladığı kolaylıklar neticesinde ellerinizi zorlu şartlara karşı üstün bir şekilde koruyabilir ve su altının sunduğu güzellikleri doyasıya yaşayabilirsiniz. 

Dalış için özel olarak üretilen eldivenler, konforlu ve işlevsel özellikleriyle de dalış tecrübenizi verimli bir şekilde tamamlamanıza olanak sağlar. Eldivenler, rahat kesime ve kaliteli dikişlere sahiptir. Bu detaylar ve eldivenin iç kısmında bulunan kaplama, dalış esnasında ellerinizi herhangi bir rahatsızlık hissetmeden güvenle hareket ettirmenizi sağlar. Avuç içi kısmında tırtıklı bantlar kullanılarak tasarlanan eldivenler sayesinde suyun kayganlaştırıcı özelliğinden etkilenmezsiniz. Dolayısıyla suyun altındayken herhangi bir nesneyi kavramak istediğinizde zorluk yaşamazsınız.

Kullanım Amaçlarına Göre Dalış Eldivenleri

Dalış eldivenleri, gerçekleştirmek istediğiniz dalışın amacı, hava şartları ve dalışı gerçekleştireceğiniz alanın özelliklerine göre farklılıklar gösterir. Bu farklılıklar neticesinde eldivenlerde kullanılan kumaş türleri, eldivenlerin fiziksel yapısı ve kumaş kalınlığı gibi detaylar da değişir. Dolayısıyla eldiven tercihinde bulunmadan önce dalış yapmayı planladığınız alan özelliklerinden hava ve su sıcaklığına kadar geniş çaplı bir değerlendirme yapmalı ve bu değerlendirme doğrultusunda malzeme özelliği en uygun olan dalış eldivenleri arasından tercihte bulunmalısınız. 

Yaptığınız planlamalar doğrultusunda dalışınızı ilkbahar ya da yaz aylarında yapmayı düşünüyorsanız, 2 - 3 mm kalınlıktaki yazlık eldivenleri kullanabileceğiniz gibi su sıcaklığının 10 -15 derece olduğu dönemler için de ıslak tip dalış eldiveni tercihinde bulunabilirsiniz. Bununla beraber hava ya da su sıcaklığının daha düşük olduğu dönemler için de bilek kısımları çift katlı olan ve dikiş yerleri izole edilen yarı kuru dalış eldivenlerini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Her bütçeye hitap eden dalış eldiveni fiyatları arasından kullanım alanınıza uygun modelleri tercih ederek, güvenli bir kullanım deneyimleyebilirsiniz. 


  • Dalış Etkinliklerinden Sonra Eldiveni Nasıl Muhafaza Edilir?

  • Dalış eldivenleri tuzlu ve klorlu suya karşı dayanıklı özellikte olduğu için fazladan bir işlem gerekmeksizin tamamıyla kurumasını sağladıktan sonra özel bir kılıf içerisinde muhafaza edebilirsiniz.
  • Yazlık Dalış Eldiveni Soğuk Havalarda Gerçekleştirilen Dalışlarda Kullanılabilir mi?

  • Yazlık dalış eldiveni, yapısal özelliği itibarıyla su sıcaklığının yüksek olduğu dalışlara uygundur. Dolayısıyla tam koruma sağlayamayacağı için soğuk havalarda gerçekleştirdiğiniz dalışlarda kullanamazsınız.
  • Dalış Eldivenlerinin Temizliği Nasıl Sağlanır?

  • Kumaş ve malzeme özelliğini göz önünde bulundurarak uygun su sıcaklığında, eldivenin formunun ve fiziksel özelliklerinin bulunmaması açısından elde ya da narin program ayarında olması koşuluyla çamaşır makinasında yıkayabilirsiniz.
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Dalış Eldiveni Fiyatları

190 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 190 ürün
DSACategoryId/60001546/2147483604/22007826/22003835/1300019