En ucuz Oyun ve Oyun Konsol Fiyatları

İki tür oyun konsolu vardır. Bunlardan ilki oturma odanızda televizyona bağlayarak kullanabileceğiniz modeller, ikincisi ise yanınızda taşıyabileceğiniz seçeneklerdir. Televizyona bağlanarak kullanılan konsollar güçlüdür ve tüm ailenin keyfini çıkarabileceği sürükleyici bir oyun deneyimi sunar. Taşınabilir konsollar ise oyun severler için en ideal modellerdendir. Bunların üzerinde yer alan dayanıklı batarya tek şarjla saatler süren oyun deneyimi sağlar. Taşınabilir konsollar için ekstra bir ekipman kullanmanıza ihtiyaç kalmaz. Yolculukta, deniz kenarında ve kafede taşınabilir konsol ile keyifli vakit geçirebilirsiniz. Büyük konsollar ise medya ve eğlence merkezi olarak işlev görür. Web’de gezinmenizi ve çevrimiçi oyunları oynamanızı sağlayan donanımları içerir. Oyun konsolu alanında tüm dünyada popüler olan; Sony PlayStation, Microsoft Xbox, Nintendo olmak üzere üç ana platform mevcuttur. Bunların dışında bilgisayarınızda uygun bir grafik kart varsa abonelik akış platformları, konsol olmadan oyun oynamanızı sağlar. Ancak çoğu oyun stüdyosu, video oyunlarını geliştirirken ana konsollara odaklanır. Ayrıca her oyun her platformda oynanamaz. Çapraz platform oyunları olarak adlandırılan kategoriye dahil olan oyunlar, çoğu platform göz önünde bulundurularak tasarlanır. Özel oyunlar ise yalnızca bir platform düşünülerek kodlanmıştır. Örneğin Nintendo, rakipleri kadar ham bilgi işlem gücüne ve konsol çeşitliliğine sahip değildir. Ancak Super Mario ve Animal Crossing gibi Nintendo ile özdeşleşen özel oyunlar bulunur. Her konsolun birbirinden üstün birçok farklı özelliği mevcuttur. Ancak hepsi, gelişmiş görüntü sistemleri ve kaliteli oyunlar ile her yaştan oyun severe hitap edeceğini kanıtlar. Seçiminizi yapmadan önce ne tür oyunlar oynamak istediğinizi veya oyunları oynayacak kişinin yaşını dikkate alabilirsiniz. Özellikle Nintendo kolay kullanılabilir arayüzü ile çocukların kullanımı için idealdir.

Oyun ve Oyun Konsollarında Sony PlayStation

Sony’nin yeni nesil oyun konsollarından birisi olan PlayStation 4, God of War, Horizon Zero Dawn ve Spider Man gibi çok sayıda özel ve görsel olarak zengin olan oyunlarının da etkisiyle tüm zamanların en çok satan oyun konsoludur. Sony’nin en son kazanç raporuna göre yeni PlayStation 5, selefi ile uyumlu olarak şimdiden 4,5 milyon adet satmıştır. Ayrıca PlayStation platformu, kendi sanal gerçeklik başlığına sahiptir. Netflix ve Hulu gibi uygulamaları destekleyerek neredeyse her şeyi yapabilen bir oturma odası eğlence sistemi özelliği sunar. Şu anda satışta ve popüler olan iki adet PS5 ve eski PS4 oyun konsolu mevcuttur.

En son sisteme sahip olan PlayStation 5, yeni Call Of Duty: Black Ops Cold War ve Assassin’s Creed: Valhalla’s oyunlarının yanı sıra Spider Man: Miles Morales ve Demon’s Souls gibi oyunlar da dahil olmak üzere en yeni oyunları 4K HDR kalitesinde görüntüleyen donanıma sahiptir. Ayrıca hemen hemen tüm PS4 oyununu görüntüleyebileceğiniz sistemiyle fark yaratır. Aynı zamanda konsolun dahili disk sürücüsü ve blu-ray oynatıcısı sayesinde oyunları dijital olarak ve diskte satın alabilirsiniz. PlayStation 5 Digital Edition ise PS5’e göre kısmen daha ekonomiktir. PS5’le hemen hemen aynı donanıma sahiptir. Tek farkı bu üründe disk sürücüsü olmamasıdır. Tüm oyunları dijital olarak aynı görüntü kalitesinde oynamanız mümkündür.

Xbox Oyun ve Oyun Konsollarının Özellikleri

Microsoft’un Xbox platformu, Sony’nin sahip olduğu özel oyunlar hariç PS4 ile oynanan oyunların çoğunu destekler. Ancak son nesil Xbox One ve Series X ile bazı oyunlarda alternatiflerinden çok daha fazla güç, performans ve hız elde edilir. Ayrıca Gears Of War ve Halo gibi PS4’te olmayan birkaç oyuna sahiptir. Bugün piyasadaki en güçlü oyun konsollarından birisi Xbox Series X’dir. Bu konsol yalnızca grubunun en iyi grafik çipine sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda FreeSync’i de destekler. FreeSync teknolojisini destekleyen televizyonlarla birlikte kullanıldığında maksimum hız ve hareket sunar. Bu hareketlilik hızlı sahnelerin arasında donma ve takılma yaşanmadan yumuşak geçişler sağlar. Son dönemlerin Dolby Vision teknolojisi ile güçlenen oyunları için Dolby ATMOS ve surround ses geçişi sunar. Bu doğrultuda Xbox Series X ile Call Of Duty:Black Ops War ve Assassin’s Creed: Valhalla ve önceki nesil birçok oyunda mükemmel ses kalitesiyle fark yaratır. Microsoft’un oyun konsolu grubunda alternatiflerinden daha ekonomik olan Xbox Series S’de son derece kalitelidir. S Serisi, alternatif Xbox modellerine göre daha küçük bir belleğe ve daha zayıf bir işlemciye sahiptir. Bu, yükleme sürelerinin kısmen daha uzun olduğu ve grafik kalitesinin biraz azaldığı anlamına gelir. Xbox Series X’de görüntü 8K’ya ulaşırken bu modelde Full HD ve 4K arasında duran 1440 piksel çözünürlük sunan sahneler elde edilir. Ancak, bu çözünürlük de yüksek olduğu ve 4K TV’lerin daha az yaygın olduğu düşünülürse bu sizi etkilemeyebilir. PS5 Digital Edition gibi Xbox Series S’de bir disk sürücüsünden yoksundur. Bu nedende PS5 ve Xbox Series X gibi Blu-Ray oynatıcı olarak kullanılmaz. Ancak oyunları dijital olarak saniyeler içerisinde satın alıp oynamaya başlamanızı sağlar.

Nintendo Switch Oyun ve Oyun Konsolları

Nintendo Switch; Xbox Series X ve PlayStation 5 ile aynı oyunlardan bazılarını destekler. Ancak grafik yetenekleri kısmen daha azdır. Switch’in en büyük özelliği Super Mario, The Legend Of Zelda ve Animal Crossing gibi Nintendo serileridir. Bu özellikle genç oyuncular için cihazı harika kılar. Yine de bunun sadece çocuklara özel bir konsol olduğunu söylemek doğru olmaz. Bu oyunlar yaşınız ne olursa olsun eğlenceli ve keyifli bir oyun deneyimi yaşamanızı sağlar. Ayrıca Nintendo’da Doom Eternal ve The Witcher 3 gibi yetişkin oyun severlere hitap eden çok sayıda seçenek mevcuttur.

Nintendo Switch hem eski tip bir Game Boy el konsolu hem de bir oturma odası konsolu özellikleri içerdiği için benzersizdir. Bu doğrultuda bağlantı cihazının yardımı ile oturma odasında kullanacağınız zaman televizyona bağlanabilir. Böylece televizyonda oynadığınız oyununuza dışarı çıktığınız zaman da devam etmenizi sağlar. Nintendo Switch Lite ise Switch’in daha uygun fiyatlı olan ve yalnızca elde taşınabilen versiyonudur. Neredeyse aynı oyunları destekler. Siyah, mercan, turkuaz ve sarı olmak üzere dört farklı rengi mevcuttur.

Oyun ve Oyun Konsollarının Teknik Farklılıkları

PlayStation ve Xbox oyun sektörünü elinde tutan iki ana platformdur. PS5 ve Xbox Series X aslında birbirlerine çok benzer özellikler taşır. Her ikisi de yüksek işlemciler ve yonga setleri tarafından desteklenen, 4K HDR grafik çıkışı sağlayan cihazlardır. İki ürünün de fiyatları birbirine yakın seviyelerdedir. Her ikisi de Full HD’den 16 kat daha yüksek kalitede ve 8K grafik gösterme yeteneğine sahip, son derece güçlü konsollardır. Aynı zamanda iki cihaz da saniyede 120 kare grafik çıkışı sağlar. Oyunlarda her şey sadece grafiklerle ilgili değildir. İşlem gücü de kaliteli oyun deneyimi için son derece önemlidir. Oyun grafikleri yüksek çözünürlüklü olduğu için, işlem gücü zayıf bir konsolun bekleme süreleri çok yüksektir. Her iki konsol da yüksek işlem gücüyle size zaman kazandırır. Ancak PS5’in yükleme süresi Xbox Series X’den biraz daha hızlıdır. Fakat bu hız süresi göze batacak miktarlarda değil tamamen saniyeler bazındadır.

PS5’te XBox Series X’den farklı olan özellik Dualsense denetleyicisidir. Bu denetleyici, dokunsal geri bildirim de denen markaya özel bir teknoloji ile çalışır. Dokunsal geri bildirim, sizi oyun deneyimine kaptırmak için oyundaki karakterinizin üzerinde yürüdüğü zeminin dokusunu veya karakterin üzerine düşen yağmuru hissetmenizi sağlar. Bununla birlikte denetleyici, bir yayın gergin hale geldiğini veya silahın geri tepmesini anlamanıza yardımcı olur. İki ürünün diğer bir farkı ise görünümleridir. PS5 büyük bir beyaz kule şeklindedir. 39 cm boyuta, 10 cm genişliğe ve 26 cm derinliğe sahiptir. Xbox series X ise 15.1 cm yükseklik, 15,1 cm derinlik ve 30.1 cm genişliktedir. Bu durumda Xbox alternatifine göre çok daha az yer kaplar.

Oyun ve Oyun Konsolları Nasıl Seçilmelidir?

Microsoft Xbox tüm eğlenceyi bir arada görmek isteyenler için idealdir. Çevrimiçi oyun oynama, video ve müzik akışı, Blu-ray film gösterimi ve çok oyunculu özelliklere sahiptir. Hareket ve ses kontrolü için Kinect sensörüne entegre edilerek çalıştırabilir. Xbox Game Pass, Forza Horizon 4’ten Halo:The Master Chief Collection’a kadar 100’den fazla benzersiz oyuna erişim sağlar. EA Access’in katılmasıyla birlikte, oyun erişimine FIFA ve The Sims gibi popüler seçenekler de dahil edilmiştir. Orijinal Xbox ve Xbox 360 oyunları, en son sürüm olan Xbox Series X’de oynanabilir. Nintendo ise çeşitli çocuk dostu oyunları ve basit bir kullanıcı arayüzünü tercih eden oyuncular için idealdir. Mario’nun yanı sıra Pokemon gibi aile dostu video oyunlarının yaratıcısıdır. Nintendo Switch Online, klasik video oyunlarından oluşan geniş bir kütüphane sunar. Ek olarak, çevrimiçi çok oyunculu oyunlara erişim, buluta kaydetme ve ücretsiz retro Nintendo oyunları da konsolun özellikleri arasındadır. PlayStation da hızlı tempolu, yoğun grafikli aksiyon oyunlarını seven hardcore oyuncular için en ideal seçenek olabilir. Yazılım ve donanım yükseltmeleri, grafik işlemcisi ve hızlı belleği sayesinde mevcut neslin en güç konsollarını sunar. Videoları paylaşmanıza ve oyun oturumlarını yayınlamanıza izin verir. Son sürüm olan modellerde popüler akış hizmetlerini erişim mevcuttur. PlayStation Plus koleksiyonu, mevcut tüm PlayStation Plus üyeleri için tamamen ücretsizdir. Zamanla gelen güncellemeler sayesinde tüm PS4 oyunları, PS5 ile uyumlu olacaktır. Önceki nesillerin eski oyunlarına ise PlayStation Now üzerinden kolaylıkla erişilebilir.

Konsol ve taşınabilir konsollar arasındaki en temel fark taşınabilirliktir. Bu durum hareket halinde oyun oynamayı sevenler ve sık seyahat edenler için switch konsolları ideal hale getirir. Ancak geniş ekranda kaliteli görseller ve efektler isteyenler için televizyona entegre edilen seriler daha uygun olur. Televizyona bağlanan konsollar daha büyük ve daha ağırdır. Oynatmak için bir kurulum gerektirir. Ancak switchleri kullanmanız için herhangi bir kuruluma gerek yoktur. Ayrıca, televizyonlar ile birlikte kullanılabilen konsolların aksesuar ürün yelpazesi geniştir. 3D ses destekli kablosuz kulaklık, gürültü önleyici mikrofon, HD kamera ve DualSense denetleyici şarj istasyonu gibi birçok ürün konsolu daha keyifli hale getirmenize yardımcı olur. Her ürünü diğerlerinden üstün kılan özellikleri bulunur. Aynı zamanda konsolların tamamı dünya markaları tarafından üretildiği için uzun ömürlüdür. Güncellenebilir sistemleri sayesinde değerini yitirmeden uzun süre kullanılır. Sizler de oyun ve oyun konsolları arasından bir tercih yapmak isterseniz, tüm ürün modellerini ihtiyaç duyabileceğiniz aksesuarlarla birlikte Hepsiburada.com’da bulabilirsiniz. Aradığınız ürünün özelliklerini inceleyerek size en uygun olanını hemen satın alabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Oyunlar ve Oyun Konsolları

10.000+ ürün listeleniyor
Hobi ve Oyun Konsolları
Hobi ve Oyun Konsolları
Oyun & Oyun Konsolları
Oyun & Oyun Konsolları
Playstation 5
Playstation 5
Xbox Series X
Xbox Series X
Xbox Series S
Xbox Series S
Playstation 4
Playstation 4
Playstation 3
Playstation 3
Xbox 360
Xbox 360
Xbox One
Xbox One
Nintendo
Nintendo
PSP / Vita
PSP / Vita
Playstation 2
Playstation 2
PC
PC
Diğer Oyun Konsolları
Diğer Oyun Konsolları
Koleksiyon & Figür
Koleksiyon & Figür
Oyun Ödeme Kartları
Oyun Ödeme Kartları
Hepsiburada Limiti
Yurt Dışından Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Fiyat Aralığı
Toplam 47 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?