Bilgisayar kabaca belirli programlara göre verileri işleyen, saklayabilen ve gerektiği zaman tekrar kullanılmasına imkan sağlayan elektronik alet olarak adlandırılıyor. İş yerlerinde ya da evlerde kişisel kullanımlar için uygun olan türü masa üstü bilgisayar diğer ismiyle Pc  olarak adlandırılıyor. Pc kelime açılımı olarak Personel Computer yani kişisel bilgisayar olarak tanımlanıyor. Son zamanlarda özellikle ev ortamında daha çok oyun oynamak amacıyla kullanılıyor. Pc parçalarının dizüstü bilgisayarlara oranla değiştirilebilir ve kapasitelerinin arttırılabilir olması, ekran kalitesinin de yine aynı şekilde iyileştirilebilir olması nedeniyle bilgisayar oyunu oynayanlar için en iyi seçenek olma özelliğini koruyor. Günümüzde bilgisayar oyunları başlı başına bir endüstri oluşturuyor. Bu sektörde oldukça yüksek meblağlarda yatırımlar yapılıyor. Atılan her teknolojik adımda gerçeklik algısına daha fazla yaklaşılıyor ve hem şahsi olarak hem de online olarak birden fazla kişinin aynı anda oynadığı oyunlar yaygınlaşıyor.  

Pc Oyunları

Pc oyunları teknolojinin eğlence alanında en bilinen ve tercih edilen türü olarak biliniyor.  Bilgisayar teknolojisindeki ilerlemeler gün geçtikçe daha iyi ve gerçeğe yakın oyunlar üretilmesini sağlıyor ve her ne kadar bilgisayarların temel kullanım amacının dışına çıkıyor görünsede bu oyunlar da tıpkı diğer bilgisayar uygulamaları gibi birer yazılım olma özelliğini koruyor. Günümüzde Pc oyunları oyuncuları tarafından hayatlarının büyük kısmını kaplıyor. Hem kişisel oyunlar hem de internet üzerinden oynanan grup oyunlarında özellikle gençler fantastik dünyalara konuk oluyor hatta çoğu zaman o dünyaların bir parçası oluyor. Böyle büyük bir tutku haline dönen oyunlar beraberinde büyük de bir teknolojik ilerleme yaşatıyor. Görselleri günden güne hayret uyandıracak derecede gerçeğe uygun hale gelirken, bu dünyanın bir parçası olmak için de çeşitli düzenek ihtiyacını doğuruyor. 

Pc Joystick&Gamepad 

Oyunlara katılımı daha seri ve konforlu hale getiren pc parçaları elbette Pc joystick & Gamepad çeşitleri oluyor. Bu şekilde oyuncular, oyuna daha fazla adapte oluyor bu kollar sayesinde evde bilgisayar karşısında bambaşka dünyalara konuk oluyor. oyun sevenler için bilgisayarın parçalarından birisi olan Joystick, oyun zevkini artıran bir bilgisayar bileşeni olarak biliniyor. Joysticklerin kablo ile bilgisayar kasasına montajı yapılanları olduğu gibi kablosuz bir şekilde bağlantısı da yapılabiliyor. İngilizce ismi Joystick olan ve Türkçe’de “Oyun Çubuğu” olarak isimlendirilen bu bilgisayar parçası teknolojinin gelişmesi ile birlikte yine önemli pc aksesuarlarından biri oluyor. Çeşitli modelleri ve tasarımları ile bilinen joystickler oyun kontrolünü sağlıyor ve oyuna giriş, çıkış ve yönlendirme gibi görevleri yerine getiriyor. Bilgisayarlarda klavye ile de oyun oynanabiliyor ancak oyun kollarının verdiği hız ve konforu maalesef sağlayamıyor. Bu sebeple bilgisayar oyunu oynayanlarca sıklıkla tercih ediliyor. Klasik joystick, İkinci nesil joystick ve yeni nesil joystick gibi türlere ayrılıyor. Hepsi ilerleyen teknoloji ile yeni donanımlar kazanarak kullanım kolaylığı ve konfor sağlamaya devam ediyor. 

Bu günlerde hakkında olumlu ya da olumsuz pek çok yorum yapılan pc oyunları kuşkusuz hemen hemen her evin bir gerçeği olma özelliğini koruyor. Birbirinden farklı dünyaların kapılarını açan bilgisayar oyunları ve oynarken tam bir adaptasyon sağlayan joystickler ve gamepadler her bütçeye uygun modelleriyle tüketiciye sunuluyor. Gelişen teknolojiyle birlikte yan ürünlerin de geliştirilmesi devam ediyor. Her geçen gün yenisi üretilen bu ürünler raflarda yerlerini alıyor. Oyun severler bu teknolojiyi ve ilerlemeleri, çıkan yeni modelleri çok yakından takip etmeye devam ediyor. En yeni modelleri ve ihtiyaç duyduğunuz tüm ürünleri güvenle ve kolaylıkla satın alabilirsiniz.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Pc

449 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Snopy Pc
  2. Incagold Pc
  3. Thrustmaster Pc
  4. Activision Pc
  5. Ubisoft Pc
  6. Hadron Pc
  7. 1company Pc
  8. Electronic Arts Pc
  9. Platoon Pc
  10. Alawar Pc
  11. Tradeks Pc
  12. Trilogic Pc
  13. L4u Pc
  14. Magbox Pc
  15. Techland Pc
  16. Yukka Pc
  17. Bethesda Pc
  18. City Pc
  19. EA Pc
  20. Kontorland Pc
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Türü
 5. Uyumluluk A-Z
 6. Fotoğraflı Değerlendirme
 7. Fırsat Ürünleri
 8. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60003054/2147483602/80226060
Başa dön