PC Oyun

Bilgisayar Oyunları

Ortaçağ’da bir savaşçı, 2000’li yıllarda futbol menajeri veya oyuncusu, gelecekte uzay savaşçısı ve koloni sahibi, İkinci Dünya Savaşı cephesinde mermisi bitmek üzere olan bir asker, geceleri yapılan sokak yarışlarının aranan yarışmacısı olmak isteyebilirsiniz. Dinozorlar devrinde hayatta kalma mücadelesi veren bir insan, sevdiğiniz bir çizgi film ya da animasyonun karakteri ya da baştan aşağı tamamen sizin oluşturduğunuz bir kişi de olabilirsiniz.

Sanal olarak hangi karakteri canlandırmak istiyorsanız, bilgisayar oyunları sayesinde bu mümkün hale geldi. 1990’lı yılların başlarından itibaren bilgisayar donanımlarındaki hız ve kapasite yükselişi sayesinde, hayatınıza daha çok giren en eğlenceli yazılım olan oyunlar, son yıllarda türlerindeki çeşitliliği arttırarak oyun severlerin beğenisine sunuluyor. Bilgisayar oyunları son birkaç yıldır satış sayıları ve insanların ilgisi sayesinde Hollywood film endüstrisinin en büyük rakibine dönüştü.

Bilgisayar Oyunları

Özellikle son 15 yılda DirectX ve OpenGL teknolojilerinin ileri sürümleri ile bugün fotorealistik (gerçeğe en yakın) grafiklere sahip oyunlar dikkat çekiyor. Bu teknolojilerin bazıları sayesinde bilgisayar oyunlarındaki harita, çevre tasarımı ve kaplamalar gibi oyundaki atmosfere dâhil olmamızı sağlayacak etkenler, daha gerçekçi ve kabul edilebilir hale geldi. Hatta bazı donanımlarla birlikte gelen fizik etkileşimi özellikleri sayesinde, oyundaki karakterlerin hareketleri, çevreyle etkileşimleri aynı gerçek hayattaki gibi simüle edilebiliyor. Bu sayede oyunlardaki patlama, duman efektleri, insanların hareketleri, araçların hareketleri ve parçalanmaları, duvarların ve binaların yıkılması, ağaç, çalılık gibi çevre etmenlerin gerçekçi hareket etmesi, hatta insanların saçlarının oyundaki rüzgârın esme yönüne göre tel tel dalgalanması, bu fizik donanımları sayesinde gerçekleşebiliyor. Bu da bilgisayar oyunlarında yaşadığınız tecrübenin birkaç kat artmasını sağlıyor.

Oyun geliştirici firmalar, gelişen teknolojik detaylarla birlikte çok ciddi bir senaryo, oyunculuk, seslendirme, müzik, ses efekti ve yönetmenlik ekibine de oyunlarında yer verirler. Milyonlarca doları bulan geliştirme maliyetli aksiyon oyunlarında, oyunun hikâyesi ve atmosferi, ünlü oyuncuların seslendirmeleri, iyi bir hareket yakalama stüdyosu, zihinlerden çıkmayan müzikler ve özenli bir görüntü yönetmenliği ile efsane seriler haline geldiler.

Bilgisayar Oyun Çeşitleri

Her yaştan oyun sever için oyun geliştiriciler birçok yapımı beğenilere sunuyor. Örneğin çocuklar için zekâ ve dikkat geliştirmeye yönelik bulmaca oyunları, platform oyunları, gizli nesne bulma oyunları, zaman yönetimi oyunları, çizgi film ve animasyon karakterlerini yönetebildikleri şiddet içermeyen aksiyon ve yarış oyunları yer alır. Genç ve yetişkin oyun tutkunları içinse simülasyon, aksiyon, savaş, strateji, rol yapma, macera, gizlilik, korku-gerilim gibi tarzlarda oyunlar, geliştiricilerin oyuncuların beğenisine sundukları bazı oyun türleridir.

Özellikle son zamanlarda seri haline gelen, tarihi içerikli aksiyon / gizlilik oyunları, İkinci Dünya Savaşı’nı ve modern savaşları konu edinen, internet üzerinden de milyonlarca kişiyle aynı anda oynamayı sağlayan geniş haritalı savaş oyunları, yerli yapımcıların ellerinden çıkan savaş / rol yapma özelliği taşıyan bilgisayar oyunları gerek satış rakamlarıyla, gerekse de prodüksiyon kaliteleriyle ön plana çıkıyor. Nefes kesen araba yarışları, yapay zekâya ve internetteki rakiplere karşı kazanmaya çalışacağınız çoklu strateji yapımları da yine en popüler bilgisayar oyunları arasında yer alıyor.

Bir klasiğe dönüşen Football Manager 2016, Call Of Duty, Final Fantasy gibi oyunlar ile keyifle vakit geçirebilir ve maceradan maceraya koşabilirsiniz.

Birçok oyuncu için aksiyon ve araba sürme zevkini bir arada sunan açık dünya oyunlarının yeri bambaşkadır. Zira bu oyunlarla yapabileceğiniz şeylerin neredeyse sınırı yok gibidir. Hatta yeni dönem açık dünya oyunlarını internet üzerinden arkadaşlarınızla oynayarak, oyundaki görevleri birlikte yapabilir, o koskoca sanal dünyayı arabalarınızla, helikopterlerinizle kısacası envai çeşit araçlarınızla gezebilir, unutamayacağınız dakikalar geçirebilirsiniz. Yakın zamanda hayatınıza girecek sanal gerçeklik (Virtual Reality) teknolojisiyle oyunlardan alacağınız keyif daha da artacaktır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

PC / Bilgisayar Oyunları

145 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 145 ürün
DSACategoryId/60003054/2147483602/80226060/10278