Wasa olarak bilinen Wasabröd İsveç’te faaliyet gösteren bir ekmek üreticisidir. İskandinav tarzı ekmek üretir. Vikingler döneminde uzun seferlerde ekmeklerin bozulmasını önlemek için fırınlanmasını, üzerine peynir, et ya da balık gibi yiyecekler koyarak tüketme fikrini ilham aldığı belirtilmektedir. Wasa, 1919 yılında İsveç’te ilk fırınını açarak başlamıştır. 1948’de üretilen gevrek ekmeklerin ABD’ye ihraç edilmesiyle Wasa uluslararası olarak tanınmaya başlamıştır. İsveç dışında Norveç ve Almanya’da da üretim tesisleri bulunmaktadır.

Sağlıklı atıştırmalıkların daha çok gündeme gelmesiyle Wasa özellikle tanınan markalardan biri haline gelmiştir. Düşük kalorili ve lifli beslenme programlarında da önerilen yiyeceklerden biri olduğunu görebilirsiniz. Wasa çeşitleriyle hem sağlığınıza hem de damak tadınıza uygun şekilde beslenmek mümkün. Sizin için en uygun olan Wasa hangisi, karar vermek için Wasa ekmeğinin özelliklerini ve çeşitlerini Hepsiburada ile inceleyerek alışverişinize başlayabilirsiniz.

Wasa Gevrek Ekmek Özellikleri

Wasa ekmeklerin en önemli özelliği fırınlama yöntemiyle, işlenmemiş tahıllardan üretilmesidir. Wasa ürünleri sağlıklı mı, merak edilen sorulardan biridir. Tam tahıllardan üretilen Wasa, insan vücudu için faydalı olan lif ve vitamin ihtiyacının da karşılanmasını amaçlar. Wasa ürünlerinin çeşitlerine bağlı olarak lif, vitamin ve enerji değerleri değişebilir. Şeker ilavesiz bir üründür. Wasa ekmeklerinin ambalajlarının üzerinde sahip olduğu değerleri görebilirsiniz. Ayrıca Wasa ürünlerinde koruyucu bulunmadığı belirtilmektedir.

Wasa ekmeklerinin kullanım şekli oldukça çeşitlidir. Sağlıklı kahvaltılarda öğünlere dahil edilebilir. Sadece peynirle değil farklı yiyeceklerle de uyumlu lezzetler oluşturmak kolaydır. Baharatlı dip soslar da Wasa ekmekleri ile kullanılabilir. Fıstık ezmesi, muz, erimiş çikolata ve meyveler, fındık ezmesi ya da reçel gibi tatlı sürülebilir yiyeceklerle tüketebilirsiniz. Salataların yanında, somon, fesleğen, nohut salatası, humus gibi tuzlu yiyeceklerle de tercih edebilirsiniz. Wasa gevrekleri ana öğün ya da ara öğün için de oldukça doyurucu bir seçenek olarak sunulmaktadır.

Wasa Gevrek Ekmek Türleri

Wasa tam tahıllı ve sağlıklı gevrek ekmeklerini farklı içeriklerde tüketicilere sunar. En fazla görebileceğiniz seçenekler arasında Wasa’nın sade ekmekleri vardır. Tam çavdarlı, buğday ya da susamla lezzetlendirilmiş çeşitlerini de tadabilirsiniz. Ayrıca bazı ürünleri alerjen gıdalar hassasiyet gösterenler için de uygun. Gluten ya da laktoz tüketemiyorsanız Wasa’nın glutensiz ve laktozsuz ekmeklerini deneyebilirsiniz. Bununla birlikte mısır unu, pirinç unu, patates nişastası kullanılan ürünlerinin lezzetini test edebilirsiniz.

Wasa ürünleri nasıl saklanır, tüketici olarak merak edebilirsiniz. Wasa ürünlerinin içeriğinde suyun büyük oranda alınmış olması raf ömrünün uzun olmasını sağlamaktadır. Bununla birlikte bütün gıda ürünlerinde olduğu gibi Wasa gevrek ekmeklerinin de ambalaj üzerindeki raf ömrüne dikkat edilmesi gerekir. Serin, karanlık, kokusuz ve rutubetsiz bir ortamda saklanması ürünün tazeliğini koruması için önemlidir.

Wasa Sade Ekmek Orijinal

Wasa’nın Sade Gevrek Ekmek/Crispbread Original 275 gr. ürün diğer Wasa ürünlerine göre daha kalındır. Bilinen en klasik, kıtır kıtır özelliğindedir. Yüksek liflidir. %73’ü tam tahıl, %19’u liften oluşur. İçeriğinde çavdar tahılı ve çavdar ürünü bulunur. Çavdar unu, su, maya ve tuz içerir. Uzun süre tok tuttuğu için diyetlerle de önerilir. Kahvaltıda kullanılabileceği gibi ara öğünlerde süt, yoğurt, peynir ve meyve gibi yiyeceklerle tüketilebilir. Wasa sade gevrek kaç kalori, paket üzerinde kalori bilgilerine ulaşmak oldukça kolay. Bir dilimi 38 kcal/162 kj olarak belirtilmektedir. Vegan beslenme şekline uygun ve şeker ilavesiz bir üründür. Wasa sade ekmek farklı yiyeceklerle uyumu nedeniyle de en sık tercih edilen ürünlerden biridir. Ekmeğinizi nasıl daha lezzetli tüketebileceğinize dair birçok alternatif ve tarifler bulabilirsiniz.

Wasa Susamlı Gevrek Ekmek

Wasa susamlı gevrek ekmek, buğday kullanılarak fırınlanmıştır. İnce ve çıtır yapısıyla oldukça lezzetlidir. Koruyucu ve katkı maddesi bulunmadığı belirtilmektedir. Yüksek oranda lif içerir. Her öğün tüketilmeye uygundur. Ara öğünlerde oldukça sağlıklı bir alternatiftir. Buğday unu, susam tohumu, maya, Ayçiçek yağı, tuz, şeker ve gluten içerir. Buğday unu %85 oranındadır. %10 susam tohumu bulunur. Wasa susamlı gevreğin içeriği ve enerji değerleriyle ilgili detayları ambalajında inceleyebilirsiniz. Wasa’nın susamlı ürünleri arasında susamlı ve deniz tuzlu yuvarlak gevrekleri de bulunur. Wasa susamlı ve deniz tuzlu gevrek kaç kalori merak edebilirsiniz. Bir dilimi 59 kcal/249 KJ ve 100 gramı 407 kcal/1715 KJ olarak belirtilir. Farklı soslar ve peynirlerle uyumludur. Lezzetli ve sağlıklı bir atıştırmalık olarak önerilir. Yüksek lifli, ekstra gevrek ve deniz tuzlu özellikleri ile öne çıkan Wasa ekmekleri arasındadır.

Wasa Glutensiz Gevrek Ekmek

Gluten, arpa, buğday ya da çavdar gibi tahıllarda bulunan bir protein grubudur. Gluten, diğer proteinlerden farklı olarak parçalanmadan ince bağırsağa ulaşır. Glutene hassasiyeti olan kişilerde bağırsağı etkileyen çölyak hastalığına sebep olmaktadır. Bu nedenle gıda sektöründe glutensiz ürünlerin de üretilmesi gluten hassasiyeti olanlar için oldukça avantajlıdır. Ayrıca rahatsızlık veren diğer bir alerjen de laktozdur. Wasa, glutensiz ve laktozsuz gevrek ekmekleriyle sağlıklı bir alternatif sunmaktadır. Şeker ilavesiz ve katkısızdır. Kalori olarak da bir dilimi 53 kaloridir. Yüksek lif içerir. Diğer ekmek türevlerine göre liften daha zengindir.

Wasa Krem Peynirli Sandviç

Wasa krem peynirli sandviç 30 gramlık paketleriyle işte, okulda, dışarıda nerede isterseniz size sağlıklı bir alternatif sunar. Wasa krem peynirli sandviç çeşitleri arasında baharatlı, kırmızı biberli ve sade krem peynirli ürünlerini deneyebilirsiniz. Tam tahıllı, çavdar unundan üretilmiştir.

Wasa baharatlı krem peynirli sandviç bitkisel yağ, susam tohumu, tuz, maya ve baharat karışımları içerir. Gluten içerdiği ve alerjen madde içerikleri de ürünün ambalajında belirtilmektedir. Wasa kırmızı biberli ve krem peynirli sandviç iki parça halinde jer yerde kolayca taşıyabileceğiniz bir atıştırmalıktır. Bir dilimi 84 kaloridir. Peynir dolgusu kıtır ekmeği oldukça lezzetli bir hale getirir. Klasik krem peynirli sandviçler de gevrek ekmeğinde sadece peynir tadı almak isteyenler için idealdir.

Wasa gevrek ekmekleri arasında Delikatess ve Fibre çeşitlerini de görebilirsiniz. Yine yüksek lif içeriğine sahip bu ekmekler 5’li paket seçenekleriyle de sunulur. Delikatess bir pakette 30 dilim, Fibre de 23 dilim Wasa ekmeği içerir. Wasa gevrek ekmekleri damak tadına uygun ve doyurucu çeşitleriyle öğünleriniz için oldukça faydalıdır.

Wasa Fiyatları

Wasa gevrek ekmekleri orjinal ürünlerinin yanı sıra farklı içeriklerde sunulur. Bu nedenle Wasa gevrek fiyatları da ürün çeşidine göre değişiklik göstermektedir. Bununla birlikte ürünlerin gramajındaki farklılıklar da ürünlerin fiyatlarını etkilemektedir. Wasa ekmeklerini ve fiyatlarını nerede bulabilirsiniz online araştırmak mümkün. Wasa ürünlerini temin ederken de online alışverişin pratikliğinden faydalanabilirsiniz. Wasa ürünleri tekli olarak ya da çoklu paketlerde sunulabilir. Wasa sade gevrek ekmeklerini ikili paketlerde alabilirsiniz. Krem peynirli sandviç ürünleri üçlü paketlerde tercih edilebilir. Ürünlerin fiyatlarını inceleyerek çoklu paketlerin indirim avantajlarından yararlanabilirsiniz. Bunun için hepsiburada aracılığı ile Wasa ürünlerinde fiyat sıralaması yapabilir, indirimli ürünleri ön plana çıkarabilirsiniz. Hangi içerikteki ürünü denemek istiyorsanız Hepsiburada ayrıcalıklarıyla sunulan filtreleme seçeneklerini deneyebilirsiniz. Wasa ürünlerini hızlı ve kolay bir şekilde hepsiburada rehberliğinde temin edebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Wasa

52 ürün listeleniyor
Süpermarket
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler