Oda Kokusu, Koku Giderici

Ortamdaki enerjinin değişmesi ve pozitif yönde hissetmek için koku seçimleri oldukça önemlidir. Evin tüm odalarında, banyo ve lavabolarda çeşitli esanslara yer verebilir, ortamın sürekli olarak temiz kalmasını sağlayabilirsiniz. Kullanılacak oda kokusu meyve, bitki, ağaç aromalarından elde edilerek kendine özgü tarzlarda hazırlanır. Doğanın etkisini evinizde en iyi şekilde yaşatabilir, okyanus esintileri ile ferah alanlar oluşturabilirsiniz. Sürekli yemek yapılan mutfaklar, odun sobalarının kullanıldığı alanlar, hayvan beslenen ortamlar özel esanslarla kalıcı kokular yok edilebilir. Bu alanlar için otomatik sistemlerinin kullanılması rahat bir kullanım avantajı sunar. Geniş bir yelpazesi bulunan oda kokuları tazeliği ön planda tutar. Ortamın havasını değiştirmek ve ferahlık katmak dışında zihninizi iyi anlamda etkileyen ve ferahlatan aromalı konuları ev ortamında bulundurabilirsiniz. Oda kokusu tavsiye listesi arasında öncelikli olarak ürünlerin ortamda biriken ve sinen kötü kokuları yok edici özelliğinin bulunması sizin için öncelik olabilir. Sadece kokunun sıkılması anlık olarak bir değişiklik hissettirir. Kalıcı olması için aparatlı oda kokularını deneyebilirsiniz. Hava temizleyici özelliği bulunan ve gerginliği, stresi azaltan, solunumu iyi hissettiren ürünler arasından tercihte bulunabilirsiniz. Her mevsimin tazeliğini evinizde yaşatarak pratik kullanımlı ürünlerin sağladığı hoş esintilerden yararlanabilirsiniz. En güzel oda kokusu kendinize iyi geldiğini düşündüğünüz hafif veya ağır tarzlardaki ürünlerdir. Şekerli aromalara sahip ürünler enerjinizi yükseltirken çiçek aromaları sakinlik özelliği gösterir. Miski amber ve gül gibi klasik koku tarzlarına da evinizde yer verebilirsiniz. Kötü ve kirli havanın temizlendiği bunun üzerine güzel kokuların ortama yayılmasını sağlayan özellikteki tüm ürünler en güzel koku tavsiyeleri arasında yer alır.

Şık Tasarımlarıyla Oda Kokuları

Ortamların havasını değiştirmek için tercih edilen koku çeşitleri pek çok farklı tasarımlarla oluşturulur. Esansların önemi kadar dış tasarımına önem verenler için özel stillerde dekoratif amaçlı modeller sunulur. Elinizin altında sürekli olarak sprey şeklinde kullanabildiğiniz ürünler klasik tasarımlardandır. Bunların yanı sıra bambu oda kokusu salon ve oturma odalarında yer verilen, şık bir dekor oluşturan modellerdendir. Cam ve porselen küreler içerisine bambu çubukları yerleştirilerek evin farklı noktalarına konumlandırılabilir. Vitrin ve ayna önlerinde, köşelerde yer alan duvar süslerinde ve masaların üst kısımlarında bir dekor görevi görür. Farklı renklerde ve desen geçişlerinde hazırlandığı için diğer aksesuarlarla da kolaylıkla uyum yakalar. Hediyelik oda kokusu olarak da tercih edebileceğiniz bambular doğal görünümlerin oluşabilmesine yardımcı olur. Farklı şekillerde hazırlandığı için dekor seçmeniz kolaylaşır. Ortamı bu sayede dilediğiniz gibi süsleyebilir, evinize uygun kokulardan ferahlık sağlayabilirsiniz. Uçucu yağların damlatma yöntemi ile kullanılabilmesi için özel buhurdanlıklar da mevcuttur. Büyük yemek masalarının üzerinde bahçe, balkon, teras bölümlerinde buhurdanlıkların sağlıklı kullanım avantajından faydalanabilirsiniz. Özellikle klimalı ortamların nemlendirilmesinde etkili olan buhurdanlıklar doğal yağlarla ortamı ferahlatır. Küçük ve renkli koku kartlarını evin istediğiniz bölümlerine asarak hareketlilik katabilirsiniz. Üzerine akıttığınız parfüm yağı ile uzun süreli kokunun yayılması sağlanır. Banyo ve tuvaletler için en uygun tasarımlar arasında yer alan jeller, farklı renklerde ve içeriklerde hazırlanır. Yoğunluğunu istediğiniz gibi belirleyebilir, deniz ve okyanus esintilerinin, okaliptüs bitkisinin ferahlığının, yosun özlerinden elde edilen sade esansların, jellerin içerisinden yayılmasını sağlayabilirsiniz. Cam fanusların özel formlarda hazırlandığı ve dekoratif kapaklara yer verildiği kokulardan da evin her bölümünde tercih edebilirsiniz. Dekoratif değeri yüksek olan cam fanuslu modeller renkli görünümleriyle alanlara canlılık katar.

Pratik Kullanımlı Oda Kokusu Çeşitleri

Evin farklı noktalarında kullanılabilmesi ve pratiklik açısından pek çok çeşitli tasarımlarda oda kokuları üretilir. Bazı markalar püskürtmeli ve sprey şeklinde sıkılan özelliklere sahip ambalajlarda ürünlere yer verir. Duvarlara monte edilerek otomatik bir sistemle çalışabilen otomatik oda kokusu rahat bir kullanıma sahiptir. Özellikle toplu ortamlar ve ofis alanları için belirlenen saat dilimlerinde düzenli olarak havayı temizler. Sürekli takip etmek durumunda kalmadığınız otomatik kokular büyük kolaylık sağlar. Mekanizmalar içerisine farklı gramajlarda yerleştirilen cam veya plastik şişeler 45, 50 güne kadar kalıcılık etkisini gösterir. Duvara monte şeklinde durduğu için kaybolma veya nereye koyduğunuzu unutma riskiniz yoktur. Mutfaklar yemek pişirilen alanlar olduğu için temizlenmediği zaman dilimlerinde duvarlara, halılara, zeminlere kokular silmeye başlar. Otomatik tasarımlardan yararlanarak cihazın bu ortamları kendiliğinden temizlemesini sağlayabilirsiniz. Şık tasarımları ile en çok tercih edilenler arasında yer alan çubuklu oda kokusu, salonlarda dekoratif amaçlı olarak da kullanılır. Bir fanusun içerisinde tahta çubukların batırılarak oluşturulduğu bu oda kokusu çoğunlukla cam şişelerde yer alır. Püskürtme gibi yöntemler kullanılmadan oda içerisinde sürekli güzel kokuların yayılmasını sağlar. Aroma difüzörlerinde damlatma yöntemi ile kullanılan ve nemlendiricilik etkisi bulunan ürünler de mevcuttur. Uçucu yağlardan elde edilen bu tarz kokular çoğunluklu olarak solunum yolu rahatsızlıkları olanlar için uygunluk gösterir. Pratik bir şekilde kullanılabilen bu ürün, bir mekanizma içerisine özel damıtmalı cam şişesinden birkaç damla bırakılarak etrafa koku yayar. İstediğiniz kademede bırakabildiğiniz ve yoğunluğunu ayarlayabildiğiniz jel kokuların dolaplarda kullanım avantajından da yararlanabilirsiniz. Kampanya dönemlerini takip ederek dilediğiniz markanın ürünlerini indirimli fiyatlar üzerinden temin edebilirsiniz. Hepsiburada üzerinden indirim fırsatlarını yakalayarak çeşitli ürün alternatiflerini inceleyebilir, siparişinizi kolay bir şekilde oluşturabilirsiniz.

Koku Giderici Oda Kokuları İçerikleri

Doğada binbir çeşit bulunan bitkiler, çiçekler, ağaçlar, otlar çeşitli işlemlerden geçirilerek evlerde, odalarda ve vücut üzerinde kullanılabilecek kokulara dönüştürülür. Girdiğiniz her ortamda kötü bir koku yerine güzel ve ruhunuzu ferahlatan kokularla karşılaşmanız mümkündür. Oda kokusu esansları zevkinize ve sağlığınıza göre farklı içeriklerle hazırlanır. Bunların ilk sırasında çiçekler yer alır. Ardından ağaçlar ve diğer bitkilerle sunumlar hazırlanır. Meyveler arasından turunçgiller, çiçekler arasından lavanta, yasemin, ağaçlar arasından misk ve sedir en çok tercih edilenler arasında yer alır. Bu durum kişilerin zevklerine göre değişiklik gösterir. Bazı bitkilere alerjik reaksiyon gösterilmesi ve vücuda iyi gelmemesi gibi sonuçlarla karşılaşılması oda kokusu yağları çeşitlerinin farklı içeriklerle hazırlanması konusunda etkilidir. Kiraz ağacı, yasemin, zambak, bahar çiçekleri, manolya, şeftali, kayısı, nar çiçeği, elma, tarçın, gül kapalı alanlara girdiğinizde sakinlik hissetmenize katkı sağlar. Daha ağır ve kalıcılık oranı yüksek tercihlerde bulunmayı istiyorsanız bu içeriklerle hazırlanan ürünlerin dışında olanlara göz gezdirebilirsiniz. Kokuların bazılarının zihinsel dinginliğe iyi geldiği düşünülür, yoga gibi bedensel rahatlama aktivitelerinde kullanılan bazı çeşitleri bulunur. Nane, leylak, limon otu, sandal ağacı gibi kokular farklı aromaları seven kullanıcılar için uygun olabilir. Kullanım alışkanlıklarınıza göre kalıcı oda kokusu çeşitleri arasından tercihte bulunabilirsiniz. Bunun için püskürtmeli ya da otomatik sayaçları bulunan tasarımlardan yararlanabilirsiniz. Özellikle mutfaklara sinen kokunun temizlenebilmesi için kalıcılık oranı yüksek, tazelik hissi uyandıran kokulu ürünlerden tercih etmeniz mümkün olabilir. Yüzey temizleyici çeşitlerine de göz gezdirerek kokuların daha etkin bir hale gelmesini ve kısa süre içerisinde mutfaktan kötü kokuların uzaklaştırılmasını sağlayabilirsiniz.

Farklı Aromalarıyla Oda Kokusu Kullanmanın Katkıları

Hoş olmayan kokular yaşam alanlarınızda huzur bulmanızın önüne geçer. Sürekli zaman geçirilen ortamların temizlik hissi veren enfes kokular yayması her anlamda ortama uyum sağlamayı kolaylaştırabilir. Farklı aromalar fiziki açıdan kendinizi iyi hissetmenize ve enerjik bir gün geçirmenize katkı sağlar. Uçucu yağlardan elde edilen kokuların güçlü etkilerinden yararlanarak da kısa süre içerisinde farkı keşfedebilirsiniz. Oda kokusu çeşitleri meyve ve türlü bitkilerin aromaları ile hazırlanarak sizlere seçim hakkı sunar. Herkesin aynı kokudan hoşlanmayacağı ve alerji gibi reaksiyonlar göstereceği için bu çeşitlilik önemlidir. Oda kokularının katkıları şu şekilde sıralanabilir:

 • Kapalı bir ortama girdiğinizde etrafınızı saran çeşitli çiçek kokuları keyif duymanıza ve mutlu olmanıza katkı sağlar.
 • Enerjinizi yükselterek kendinizi iyi hissetmeniz konusunda bazı kokuların önemli özellikleri vardır.
 • Uykusuzluk gibi problemlerin önüne geçerek gece boyunca rahat bir uyku süreci geçirmenize yardımcı olabilir.
 • Kendinizi güçlü hissetmenize katkı sağlayan esansların varlığı gibi sakinlik ve dinginlik veren faydaları da mevcuttur.
 • Zihin ve beden sağlığımızı destekleyici aromalar kendinizi iyi hissetmenizi sağlayabilir.
 • Antibakteriyel özelliğe sahip bitki özlü kokular size rahatlık, bulunduğunuz ortama ferahlık kazandırır.
 • Doğal oda kokusu, alerjik reaksiyonlara karşı etkili bir çözüm sunabilir.
 • Başta sivrisinek olmak üzere zararlı canlıların vücudunuza ve yaşadığınız ortamlara yaklaşmasını bu kokular sayesinde önleyebilirsiniz.
 • Nefes darlığı, solunum yolu rahatsızlıkları için nefes açıcı etkisi bulunan bitkilerden elde edilen koku esanslardan faydalanabilirsiniz.
 • Sakinlik hissi veren vanilyalı oda kokusu sayesinde gün boyu kaliteli gece uykuda huzurlu olabilirsiniz.
 • Zihninizi rahatlatan kokular fiziki açıdan kendinizi iyi hissetmenize katkıda bulunur.
 • Nemli ve havasız kalan ortamlar için sürekli kullanılan benzer kokular doğal bir ortam oluşturur.
 • Spor yaparken, ders çalışırken ya da yoğun iş temposu için odanızda bulunduracağınız kokular mekana tazelik hissi verebilir.
Oda Kokularının Kullanım Alanları

Yazın klima, kış döneminde klimalar ile beraber kaloriferlerin kullanımından kaynaklı olarak bulunduğunuz ortamlar havasız kalabilir. Isı kaybının yaşanması istenmediği için sık havalandırılmayan odalar veya alanlar vardır. Litrelik oda kokusu çeşitlerini, bu tür elektronik ev eşyalarının çalıştığı ortamlarda, nemlilikten kaynaklı olarak kötü kokuların yok edilmesinde kullanabilirsiniz. İş yerleri, ofis ortamları, evdeki odalarda kullanım için idealdir. Kapalı alanların kötü koku oluşmasından kaynaklı olarak 3 saatte bir kokunun yenilenmesi gerekir. Litrelik ürünleri dolaplarda ve çekmecelerde bulundurarak ihtiyaç halinde kullanabilirsiniz. Beğendiğiniz kokuları hem ev ortamında hem de arabalarda hissetmek isterseniz aynı rayihalardan bu alanlar için de tercih edebilirsiniz. Klimaların arabalarda da kullanılması bakımından nem kokusu oluştuğundan aynı ürünleri kullanabilirsiniz. Oda kokusu markaları arasından zevkinize uygun tasarımların alımını gerçekleştirebilirsiniz. Mutfaklardan yemek yapılması bütün alana kokuların sebep olur. Oda kokularının kullanım alanları içerisinde yer alan mutfaklar en çok ihtiyacın bulunduğu yerlerdendir. Bu bölümdeki hoş olmayan kokuların iyi rayihalarla değiştirilmesi evin bütün alanlarına yayılmasını engeller. Böylelikle eve her girdiğinizde ferahlıkla nefes alabilir, eşyalarınızın temiz olduğu hissini fark edebilirsiniz. Lavabolar kullanım ihtiyacının doğduğu bir diğer önemli alanlardandır. Bu tip ortamlar için kalıcılık oranı yüksek olan ve 3 saate kadar güzel kokuların test edilmesini sağlayan çeşitler arasından tercihte bulunabilirsiniz. Lavanta kokuları en ideal seçimlerden biridir. Hayvanların beslendiği yerler düzenli olarak kokularla temiz ve ferah bir ortama dönüştürülmelidir. Okaliptüs ve nane kokuları baskın bir şekilde hayvanların yaşadığı alanlardaki istenmeyen kokuları siler. Kalabalık kişilerin bulunduğu ortamlarda oda kokularına yer verilmesi önemlidir. Kapalı sinema ve tiyatro gibi alanların hatta bahçe ve teras katlarının ihtiyacı olduğu durumlarda uygun mekanizmaya sahip cihazlarla kokuları ferah esanslara dönüştürülebilir.

Her Bütçeye Uygun Oda Kokusu Fiyatları

Her zevke hitap eden ve farklı oda kokusu seti kirli havaların temizlenmesine katkıda bulunur. Hapsolmuş ve başka eşyaların üzerine sinen kokular bir süre sonra rahatsız edici bir duruma dönüşür. Yenileyici özelliği bulunan ve ortama tazelik katan koku setleri arasında tekli ya da dörtlü alımlar gerçekleştirebilirsiniz. En beğendiğiniz kokuların indirim dönemlerine takip ederek 1 adetten fazla sayıda temin etmeniz mümkündür. Setlerin içerisinde yer alan farklı özellikte ve notalara sahip ürünlere şans vererek yeni denemeler yapabilirsiniz. Zararlı kimyasal maddelere yer verilmeden %100 doğal içeriklerle hazırlanan ürünler, kızartılarak yapılan yemeklerde ve baskın kokuları olan tüm yemek çeşitlerinin hazırlanması sırasında kullanılabilir. Havayı temizleme özelliği olan ürünleri ise sonraki dönemlerde kullanarak eşyaların üzerine sinmişliği ortadan kaldırabilirsiniz. Ürünlerin farklı işlevlerde çalışması ve çeşitli teknolojilerle hazırlanması fiyatların değişiklik göstermesinde etkilidir. İçinde bulunan maddelerin yoğunluk durumuna göre kalıcılık oranı değişir. Bu değişiklik kokuların 60, 50, 40 gibi farklı gün sayıları kadar etkili olmasına yansır. Farklı mekanizmaya sahip otomatik koku cihazları ile birlikte sunulan oda kokusu fiyatları farklı seçeneklerde karşınıza çıkar. Püskürtmeli ve sprey şeklinde sunulanları ise fiyat konusunda değişiklik gösterir. Markalar farklılığı ve içinde kullandıkları malzemeler fiyatların değişikliğine etki eden diğer unsurlardandır. Aromalarının doğada bulunan bitkilerin nadirliğine göre değişiklik göstermesi fiyat konusunun da farklılaşmasına etki eder. Uçucu yağlardan sağlanan esanslar ve koku kartlarında yer alanların fiyatları farklılık gösterir. Kademesini kendinizin belirleyebildiğiniz jeller ve cam fanus içerisinde sunulan esanslar farklı özelliktedir. Damlatma ve püskürtme yöntemi ile kullanılması bakımından ürünler arasında oluşan farklılıklar fiyatlara yansır. Doğada bulunan endemik bitkilerden ve farklı çiçeklerden zenginleştirilerek elde edilen ürünler arasından zevkinize uygun rayihaları ve dekor olarak kullanabileceğiniz tasarımlardan elde edilen modelleri bulabilirsiniz.

Oda Kokusu Ne İşe Yarar?

Fiziksel ve zihinsel olarak birtakım farklılıkların yaşanmasını hissettiğiniz anda esansların avantajlarından yararlanabilirsiniz. Ortamda oluşan kötü kokuların giderilmesi ve ortama ferahlık katması oda kokularının işlevleri arasında yer alır. Sakinleştirici ve rahatlatıcı etkisi bulunan esanslar zihinsel anlamda fayda sağlar. Oda kokuları stres dönemlerinde rahatlatıcı etkilere sahiptir. Hem zevk için hem de sağlık anlamında pek çok işlevi vardır.

Oda Kokusu Nasıl Kullanılır?

Otomatik ve püskürtmeli sistemlerle hazırlanan oda kokuları farklı işlevlerde çalışır. Oda kokusu nasıl kullanılır sorusu bu sebeple merak edilenler arasındadır. Otomatik sistemle çalışanlar belirli bir dakikaya ayarlanır. Çubuklarla yayılmaya çalışan kokular damlatma ya da esans içerisinde bekletme yöntemi ile kullanılır. Püskürtme sistemlerinde belirli bir süreye kadar kokuların oda içerisinde kalma durumunun garantisi verilir. Bu süre dolduktan sonra kapak üstünde yer alan mekanizmaya basılabilir.

Oda Kokusu Havayı Temizler mi?

Kötü kokuların kapalı ortamda oluşması hoş değildir. Uzun süre havalandırılmadığında ve dışarıdan herhangi bir koku ile müdahale edilmediği durumlarda kalıcılık oranı artar. En iyi oda kokusu öncelikli olarak içerde bulunan kötü kokuyu gideren ve ferahlık sağlayan çeşitleridir. İtici gazlara yer verilmeyen ve ortamda bulunan kötü havayı uzaklaştıran etkisi bulunan kokular da vardır.

Oda Kokularının Etkileri Neler?

Doğru notaların bir arada kullanılması buharlı oda kokusu çeşitlerinin zararlı hale gelmesini önler. Kullanılan ürünlerin doğallığı zararlı olmaması bakımından önemlidir. Bu durum markaların çeşitlilik göstermesi ve farklı içeriklere yer vermesinden dolayı değişir. Sentetik kokulara yer verilmeyen ve iyi kaliteye sahip ürünler sağlığa herhangi bir yan etki de bulunmaz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Oda Kokusu ve Koku Giderici Fiyatları

10.000+ ürün listeleniyor
Elito
Auran
Esved
Glade
Discover
Juniberry
Carpex
Paradise
Akscent
Lofty
Duey
Beluci
Air Wick
Gardone
Ata Market
Areon
Scentmega
Ynt İthalat
Febreze
ALVİNA
Oda Kokusu
Esans
Çubuklu Oda Kokusu
Oda Spreyi
Asma Koku
Kumaş ve Oda Spreyi
Sıvı Oda Kokusu
Otomatik Sprey Makinesi Yedeği
Oda Spreyi Yedeği
Otomatik Sprey Makinesi
Jel Oda Kokusu
Koku Kesesi
Pisuvar Kokusu
Krem
Tablet
Süpürge Kokusu
Hepsiburada Limiti
Lavanta
Menekşe
Pudra Soft
Bahar Çiçekleri
Okyanus
Vanilya
Akdeniz Esintisi
Sandal Ağacı
Amber
Yasemin
Çiçeksi
Beyaz Sabun
Gül
Dağ Esintisi
Çiçek
Anti Sigara
Mango
Kokusuz
Oryantal
Meyveli
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Türü
Toplam 48 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?