Sıvı deterjanlar, konsantre formülleri ve pratik ambalajlarıyla hem beyazlar hem de renkliler için etkili bir temizlik çözümü sunar. Düşük sıcaklıklarda bile çözünebilen formülleri ile çamaşırlarda deterjan lekelerine neden olmaz. Renklilerin yanı sıra ipek ve yün gibi hassas kumaşlar için üretilmiş sıvı deterjan çeşitleri de bulunur. Sıvı deterjanların büyük bir bölümü konsantre formüle sahiptir. Ultra konsantre sıvı deterjan çeşitleri, daha az miktarda deterjan ile daha fazla çamaşır yıkamayı sağlar. Düşük ısıda bile etkili olmaları sayesinde hem su hem de elektrik maliyetlerini düşürür. Diğer deterjanlarla karşılaştırıldığında ultra konsantre sıvı deterjan fiyatları, aynı miktarda çamaşırı daha az deterjanla yıkadığı için yıkama başına daha ekonomiktir.

Beyazlar İçin Sıvı Deterjan Çeşitleri

Beyaz kumaşlar için üretilen sıvı deterjan çeşitleri, beyaz kıyafetlerinizin parlaklığını korumanın yanı sıra zaman içinde oluşabilecek aşınmalara karşı özel olarak formüle edilir. Birçok deterjan markası sararmayı önlemek için kumaşların beyazlığını artıran ve yeni gibi görünmelerini sağlayan özel renk teknolojilerine sahiptir. Beyaz çamaşırlar için üretilen sıvı deterjanlar, içerdikleri ağartıcı bileşenler ile kumaşın liflerine işleyen lekeleri çözer. En önemli özelliklerinden biri, düşük ısıda çözünmesidir. Toz deterjanlar genellikle daha yüksek sıcaklıklarda çözünür. Yüksek ısıda yıkamaya elverişli olmayan beyaz çamaşırlar için sıvı deterjan daha etkili bir temizlik çözümü sunar. Toz deterjanların aksine makine parçaları üzerinde veya çamaşırlarınızda istenmeyen parçacık kalıntıları bırakmaz. 

Renkliler İçin Sıvı Deterjan Çeşitleri

Renkli çamaşırlar için üretilen sıvı deterjan çeşitleri, giysilerin solmasını önlemek için özel olarak formüle edilmiş renk koruyucuları içerir. Özel renk teknolojileri sayesinde çamaşırlardaki lekeler, kumaşın rengine zarar vermeden çıkarılır. Bu sayede çamaşırlar solmadan temizlenir ve canlı renkler muhafaza edilir. Sıvı deterjanlarda lekeleri çıkarmak için genellikle çeşitli enzimler kullanılır. Bu yüzden toz deterjana kıyasla sıvı deterjan çeşitleri yağ, çikolata ve çimen gibi organik lekeleri çıkarmakta daha iyidir. Suda tamamen çözünür, çamaşırın liflerinde birikmez. Toz deterjanla karşılaştırıldığında, deterjan lekeleriyle karşılaşma riski daha düşüktür. Çamaşır yüküne göre kolayca ayarlanabilen sıvı ölçeği sayesinde kullanımı daha kolaydır. Çamaşır makinesinin deterjan gözünü tıkamaz. Pratik ambalajı sayesinde yer kaplamadan ve etrafa saçılmadan kolayca saklanır.

Hassas Kumaşlar İçin Sıvı Deterjan Çeşitleri

İpekli, yünlü ve dantel giysilerin özel lif yapıları nedeniyle daha özel deterjanlarla yıkanması gerekebilir. Hassas kumaşlar için üretilen deterjanlarda, kumaşın doğal yapısını aşındırabilecek enzimler, parlatıcılar veya ağartıcılar genellikle bulunmaz. Birçoğu paraben, ftalat ve fosfat içermez. Kıyafetlerinizin rengini ve kumaşını koruyan sıvı deterjanlar, genellikle düşük sıcaklıkta su ile yıkama için formüle edilir. Özel kumaşlar için temiz giysilerden daha fazlasını elde etmenize yardımcı olur. Giysilerinizin görünümünü ve dokusunu iyileştirir. Bazı deterjanlar solmaları önlemek için kloru etkisiz hale getiren formüllere sahiptir. Kıyafetlerinizi hassas çamaşırlar için üretilen deterjanlar ile yıkayarak daha uzun süre yeni gibi görünmelerini sağlayabilirsiniz.

Organik Sıvı Deterjan Çeşitleri

Çamaşır yıkama için doğal bir çözüm arıyorsanız organik sıvı deterjanları tercih edebilirsiniz. Özellikle bebek çamaşırları ve hassas ciltler için tercih edilen organik deterjan çeşitleri enzim içermediği için hassas ciltleri tahriş etme riski daha düşüktür. Bebek deterjanları genellikle sabun bazlıdır. Leke çıkarma ve ağartıcılık için kullanılan bileşenler hindistan cevizi yağı gibi doğal maddelerden yapılır. Bitkisel aktiflerle formüle edilen organik deterjanlar sentetik kokular ve renklendiriciler içermez. Bununla birlikte yapısında zorlu lekeleri çıkartmak için kullanılan enzimler barındırmaz. Özellikle alerjik bünyelere sahip kişiler için popüler deterjan çeşitlerinden biridir. 

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Sıvı Deterjan Fiyatları

693 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Ariel
  2. Uni Baby
  3. Omo
  4. Boron
  5. Bingo
  6. Dalin
  7. Perwoll
  8. Persil
  9. Vanish
  10. Vernel
  11. Mom's Green Ecologic
  12. Alo
  13. Tursil
  14. The LifeCo
  15. Siveno
  16. Frosch
  17. U Green Clean
  18. Calgon
  19. ABC
  20. Friendly Organic
 2. Deterjan Özelliği
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Ürün Puanı
 5. Miktar A-Z
  1. 30 kg
  2. 20 kg
  3. 15 kg
  4. 8 kg
  5. 7 kg
  6. 5 kg
  7. 4,5 kg
  8. 4 kg
  9. 3,6 kg
  10. 3 kg
  11. 2 kg
  12. 1,5 kg
  13. 1 kg
  14. 750 gr
  15. 100 gr
  16. 1 lt
  17. 3 lt
  18. 2 lt
  19. 1,5 lt
  20. 750 ml
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483619/28001525/28001529/80364057/60001088
Başa dön