Fıstık

Fıstık Çeşitleri ve Kullanıcılarına Sundukları Sayısız Fayda

İnsanların severek tükettiği fıstık ve fıstık çeşitleri kuru yemiş dünyasının lider türüdür. Aynı zamanda vücut için de sınırsız fayda sağlar. Altında Şam fıstığı, Antep fıstığı, yer fıstığı ve çam fıstığı gibi fıstık türlerini barındıran fıstık, sağladığı faydalar açısından bazı noktalarda orta özellikler taşırken, bazı noktalarda kendi aralarında farklılık gösterir. Örneğin; bütün fıstık çeşitleri kolon kanserine karşı koruyucu nitelik taşımaktadır. Kolon kanserinden kendinizi korumak istiyorsanız fıstığı 2 farklı biçimde tüketebilirsiniz. Günde yaklaşık 3 adet fıstık yiyebilir veya koruyucu, renklendirici veya tatlandırıcı gibi herhangi bir kimyasal madde içermeyen bir fıstık ezmesinden haftada 2 kaşık yiyebilirsiniz. İçeriğinde yüksek oranda polifenolik asit bulunduran fıstıklar aynı zamanda mide kanserine karşı da koruyucu olarak işlev gösterir. Aynı oranlarda tüketeceğiniz fıstık sayesinde kendinizi mide kanserine karşı korumanız da mümkündür. Kuruyemiş fıstık çeşitleri aynı zamanda stresin yol açtığı göğüs sıkışmalarına da iyi geldiği için stres semptomları olan kullanıcılar bu ürünleri gönül rahatlığı ile tercih edebilir. Eğer daha öncesinde safra kesenizde taş oluştuysa veya bünyeniz safra kesesi taşı oluşumuna meyilli ise farklı fıstık çeşitlerini düzenli aralıklarla yemeyi düşünebilirsiniz. Safra kesesinde taş oluşumunun tekrarını önlemek için günde 4 adet fıstık yemeniz yeterli olacaktır. Kilo vermek isteyen kullanıcılar fıstığı, özellikle de fıstık ezmesini çok yararlı bulabilir. Herhangi bir katkı maddesi içermeyen fıstık ezmesi günlük veya haftalık tüketimler ile kilo vermenizi kolaylaştıracaktır. Fıstıklar içeriğinde yer alan resveratrol sayesinde vücudunuzda nitrik asit üretimini destekler. Özellikle kalp krizi geçirmiş veya geçirme riski bulunan kullanıcılar için altın nitelikteki nitrik asit kalp ritmini düzenler, böylece kalp krizi ve inme gibi ihtimallerin önüne geçilmesini sağlar.

Sofralarınızı Tatlandıracak Antep Fıstık Çeşitleri

Fıstığın her türlüsü sofralarınıza yeni tatlar kazandırmanızı sağlar. Kalp rahatsızlıklarında kolon ve mide kanserine kadar koruyucu nitelikte olan Antep fıstık çeşitleri, aynı zamanda sofraları süslemek için de birebirdir. Puding, supangle veya ekler gibi çikolatalı tatlılarınızın üstünü Antep fıstığı ile süsleyebileceğiniz gibi, keşkül, muhallebi gibi sütlü tatlılarınızın üstünü de Antep fıstığı ile süsleyebilirsiniz. Oldukça özgün bir tada sahip olan bu fıstık, neredeyse her türlü tatlıyla birlikte rahatlıkla kullanılabilir. Aynı zamanda Ramazan akşamları veya bayramlar gibi özel zamanlarda da bu muhteşem fıstığı her şekilde değerlendirebilirsiniz. Antep fıstıklı baklava, burma veya muska tatlısı sayesinde misafirlerinize en özenli sofraları hazırlamanız çok kolaydır. Antep fıstığı hem İtalyan hem de Türk mutfağı gibi değişik pek çok mutfağı yüzyıllardır süslemektedir. Örneğin, Osmanlı mutfağının en güzel tatlıları arasında yer alan irmik helvası veya güllaç gibi tatlar Antep fıstıklı seçeneklere de sahiptir. Eğer Antep fıstığınızı daha farklı mutfakların tarifleri ile birleştirmek istiyorsanız sayısız seçeneğe göz atabilirsiniz. Örneğin; Antep fıstıklı brownie veya kurabiye bu seçeneklerden yalnızca birkaçıdır. Tatlıların ayrılmaz bir parçası olan bu fıstıklar sağlığa da oldukça iyi gelmektedir. Antep fıstığının içinde yer alan düşük kalori ve yüksek protein, kilo vermek isteyen veya sağlıklı kilo dengesini korumak isteyen kullanıcılar için adeta altın niteliği taşır. Vücuttaki kötü kolestrolün düşürülmesine yardımcı olan Antep fıstığı, içerisinde bulunan antioksidanlar, fitosteroller ve doymamış yağ asitleri sayesinde kalp sağlığını korumak için de oldukça uygundur.

Yer Fıstığı Çeşitleri

Yer fıstığı çeşitleri fıstığın işlenmesi ile tüketime sunulması aşamasında ortaya çıkmaktadır. Soslu, tuzlu ve kavrulmuş fıstık çeşitlerinin hepsi birbirinden lezzetlidir. Antep fıstığı gibi yer fıstığı çeşitleri de kötü kolestrol seviyesini düşürmek amacıyla yaygın olarak kullanılmaktadır. Kolon ve mide kanserine karşı koruyucu nitelikte olan bu fıstıklar, kan şekerini dengelemek için de birebirdir. Bu nedenle eğer kan şekeriniz çok hızlı düşüyorsa veya aç kaldığınız zamanlarda çok güçlük yaşıyorsanız çantanızda düzenli olarak yer fıstığı bulundurmayı düşünebilirsiniz. Yapısındaki zengin aminoasit ve proteinler sayesinde yer fıstığı özellikle gelişim çağında olan çocuklar için de oldukça faydalıdır, çocuğunuzun beslenme çantasına koyacağınız 3-4 adet yer fıstığı sayesinde fiziksel gelişimine katkıda bulunabilirsiniz. Yer fıstığı türleri arasında yer alan soslu fıstık çeşitleri yılbaşı gibi özel akşamlarda da yaygın olarak tüketilmektedir. Soslu fıstık paketleri farklı gramaj seçenekleri ile satışa sunulmuştur. Örneğin; çekirdek aileniz için bir etkinlik planlıyorsanız 500 gramlık bir paket sizler için yeterli olacakken daha kalabalık bir parti düşünüyorsanız 1 kiloluk bir paket daha yerinde bir tercih olabilir. Soslu yer fıstığını tek başına tüketebileceğiniz gibi farklı fıstıklar ile da tüketebilirsiniz. Örneğin tuzlu fıstık hem soslu yer fıstığı ile hem de çeşitli içecekler ile çok iyi gider. İçeceğiniz, patlamış mısırınız ve soslu fıstığınızla çok pratik ve lezzetli bir film menüsü hazırlayabilirsiniz.

Birbirinden Lezzetli Kabuklu Fıstık Seçenekleri

Tuzlu tatlardan vazgeçemeyen kullanıcılar tuzlu yer fıstığı, soslu yer fıstığı, cips fıstık veya çiğ yer fıstığını sipariş edebilirken tatlının yanında tuzluyu da arayan kullanıcılar susamlı veya ballı susamlı fıstığı tercih edebilir. Fazla tuz kullanmamaya özen gösteren kullanıcılar ise kavrulmuş tuzsuz fıstık çeşitlerini kendileri için yararlı bulabilir. Kabuklu fıstık seviyorsanız yer fıstığı veya Antep fıstığını gönül rahatlığı ile sipariş edebilirsiniz. Paketler gramaj açısından kendi aralarında değişim göstermektedir. Örneğin 122 gramlık 3 paketin bir arada satıldığı setler günlük hayatta kullanım kolaylığı sağlar. Alacağınız 122 gramlık bir paketi bir ya da bir buçuk hafta boyunca işe giderken yanınızda götürebilir ve acıktığınız anlarda tüketebilirsiniz. Antep fıstıkları yapısında bulunan düşük kalori ve yüksek protein sayesinde kilo vermeye çalışan kullanıcılar için oldukça faydalıdır. Mesai sırasında ara sıra yiyebileceğiniz Antep fıstığı ve yer fıstığı sizlere tokluk hissi de kazandıracağı için diyetinizde sizlere destek olur. Onlarca fıstık seçeneği ile tatlılarınızı süsleyebileceğiniz gibi salatalarınızı da renklendirebilirsiniz. Örneğin; ofise giderken hazırlayacağınız fıstıklı salata alternatifleri küçük bir öğünle dahi doygunluk hissine ulaşmanızı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda özel yapısı ile vücudunuzun ihtiyaç duyduğu besin değerlerini sizlere sunar. Özel gün ve akşamların vazgeçilmezi olan kuruyemişler arasında yer alan fıstıklar sofralarınızı süslemeye yardımcı olur. Bu fıstıkları diğer kuruyemişlerle birlikte sunabileceğiniz gibi yaptığınız tatlı veya salataların içine de bu fıstık çeşitleri ile doldurabilirsiniz. Örneğin soslu fıstık tek başına yemek için oldukça uygunken keşkül veya baklava gibi tatlarınızı Antep fıstığı ile taçlandırabilirsiniz.

Yer fıstığı ne tür faydalar sağlar?

Kolon ve mide kanserine karşı koruyucu nitelikte olan yer fıstığı çeşitleri kötü kolestrol seviyesini düşürmek ve kan şekerini dengelemek için de birebirdir.

Antep fıstığı kullanıcılarına ne tür kullanım alanları sunar?

Antep fıstığı açlık hissi oluştuğu sırada tek başına tüketim için uygundur. Düşük kaloriye ve yüksek proteine sahip bu fıstık çeşidi diyet sırasında rahatlıkla kullanılabilmektedir. Sütlü, şerbetli ve çikolatalı tatlıların lezzetine lezzet katmak amacıyla da tercih edilebilir.

Yer fıstığı çeşitleri nelerdir, nasıl kullanılabilir?

Kan şekerini düzenlemeye yardımcı olan bu ürünler açlık hissi oluştuğu anda da kullanılabileceği için işe giderken yanınıza almaya uygundur. Kabuklu ve tuzlu seçenekler her zaman tüketilebileceği gibi, şekerli tatlar da arıyorsanız ballı susamlı fıstıklar tam size göre olabilir..rTable { display: table; width: 100%;} .rTableRow { display: table-row; } .rTableHeading { background-color: #ddd; display: table-header-group; } .rTableCell, .rTableHead { display: table-cell; padding: 3px 10px; border: 1px solid #999999; } .rTableHeading { display: table-header-group; background-color: #ddd; font-weight: bold; } .rTableFoot { display: table-footer-group; font-weight: bold; background-color: #ddd; } .rTableBody { display: table-row-group; }
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Fıstık Çeşitleri

2387 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 48 / 2387 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?