Ankastre Setler

Ankastre Setler

Mutfakların temel ihtiyaçlarından olan ankastre setler, hem hijyen açısından ve hem de görsel açıdan mutfağınıza bir bütünlük oluşturur. Mutfağınızın dizaynında ana görev gören ankastre ürünler, tek tek uygulanacağı gibi, yeri hazırlanmış bölümlere set halinde de yerleştirilebilir. Mutfak dolapları ile uyumu açısından farklı model seçenekleri ile üretilen setler aspiratör, fırın, davlumbaz ve ocaktan oluşturulur. Yerleri direkt belli olabileceği gibi, ufak tadilatlarla sonradan eklenebilen ürünler yerden tasarruf etmenizi sağlar.

Ankastre Setler Ve Fiyatları

Mutfağınızda şık tasarımlar yaratmak için, seçeceğiniz ankastre üründe, uyumu ve kullanım avantajını yakalamak oldukça önemlidir. Gümüş, siyah ve beyaz renklerdeki modellere, 250 - 500 TL ve 2500 TL'nin üzerindeki geniş fiyat skalası arasından ulaşabilirsiniz. Bütçenize uygun modelleri inceleyebilirsiniz.

Evde geçirilen zamanın büyük bir bölümü mutfaklarda harcanır. Bu yüzden mutfakların ihtiyaçları doğrultusunda seçimler yapmanız, kullanım kolaylığı sağlar. Farklı markaların farklı model ve ebatlarında bulunan setlerin çeşitliliği, mutfağınıza en uygun seçeneği bulmanızı kolaylaştırır. Model, marka ve özelliklerine göre ürünlerin fiyatları değişkenlik gösterir. Modellerin görünümü, malzemesi ve fonksiyonel özellikleri setlerin fiyatlarını etkiler.

Aspiratör ya da davlumbazlar, mutfağınızın havasını temizlerken, son teknoloji ürünü fırınlar, lezzetli yemekler yapmanızı pratik hale getirir. Set üstü ocakların kolay temizlenen ve güvenlik önlemleri arttırılmış olanları ise daha fazla tercih edilir.

Ankastre Set Nasıl Kurulur?

Ankastre setler kurulumundan önce, yerleri belirlenir. Yer belirlerken havalandırma sistemlerinin yerleri önemlidir. Cihazların etrafında, tehlike oluşturabilecek unsurların olmamasına dikkat edilmelidir. Başka bir elektronik alet ya da perde gibi tutuşması kolay malzemelerin yanına konulmamalıdır. Aspiratör ve davlumbaz, baca ya da dış bağlantılı bir havalandırma borusuna göre ayarlanır. Ayrıca mutfakta estetik bir uyum yakalamak için fırın, ocak ve aspiratör yeri bulaşık makinesi ve lavaboya uyumlu konumlandırılmalıdır.

Ankastre setlerin yeri belirlendikten sonra, tezgahlar ankastre ürünlerinin ölçülerince kesilir ve ürünler tam oturacak şekilde ayarlanır. Eşyalar yerleştirildikten sonra oluşabilecek boşluklar, tek taraflı sızdırmaz bantla kapatılır. Daha sonrasında ise vidalama işlemiyle set yerine sabitlenir.

Sabitlenen setin gaz bağlantısı doğru bir şekilde ve işin uzmanı kişiler tarafından yapılmalıdır. Bağlantı yapıldıktan sonra doğru bir şekilde çalışıp çalışmadığı yetkili kişi tarafından kontrol edilmelidir. Tüm kontrolleri yapılan cihazlar, kullanıma uygun hale gelir. Sonrasında hazırlayacağınız birbirinden güzel sofraların keyfini sürebilir, yemekleri afiyetle yiyebilirsiniz.

Ankastre Set Ne Almalıyım?

Zanussi, Candy, Termikel gibi pek çok farklı markanın değişik model ve renklerde ankastre setleri mevcuttur. Mutfağınızda bu ürünler sayesinde modern bir hava oluşturabilir ya da daha klasik parçalarla mutfak dizaynını tamamlayabilirsiniz.

Ankastre set alırken dikkat edeceğiniz noktalar, öncelikle eşyaların fonksiyonel özellikte olmasıdır. Sıklıkla kullanacağınız ürünlerin kullanım kolaylığı, mutfakta pratik bir kullanım sağlayacaktır. Ankastre ürünleri seçerken yağ ve leke tutmama özelliği olan ürünler tercih edilmelidir.

Aspiratör ve davlumbaz fan gruplarının emiş gücü hijyen açısından dikkat edilen unsurlardandır. Yıkanılabilir yağ filtreli olanlar, kullanım kolaylığı sağlar. Otomatik kapatmalı olanlar ise enerji tasarrufu açısından tercih edilir.

Emniyet açısından da seçenekleri bulunan setler, özellikle taşma ve unutma durumlarında devreye giren otomatik kapatma sistemleri sayesinde güvenlidir. Ayrıca aydınlatma olan ürünler hem görsel hem de kullanışlı olması açısından elverişlidir.

Fırınların kolay ısınıp soğuması, zamandan ve enerjiden tasarruf sağlar. Turbo özellikli fırınlar ısı yalıtımlı olacağından, yemeklerinizi eşit şekilde pişirir. Bu fırınlar çoklu göz seçenekleri sayesinde, aynı anda birden fazla yemek pişirebilir ve turbo özelliği ile kokularının birbirlerine bulaşmasını engeller.

Sitemizde bunların dışında çok sayıda beyaz eşya çeşidini bulabilirsiniz.

Ankastre Ürünler Nelerdir? 

Ankastre ürünler aslında beyaz eşyalardır. Fırın, ocak, buzdolabı, davlumbaz, bulaşık makinesi gibi gömülebilir mutfak eşyalarına ankastre setler denir. Mutfağınızı daha işlevsel ve geniş bir hale getirmenin yanı sıra şık bir dekor da sunarlar. Ankastre ürünler, gereksiz yer kaplamaların önüne geçtiği gibi son teknolojiye göre üretilirler. 

Ankastre Ürün Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Günlerinin büyük çoğunluğunu mutfakta geçiren bayanlar şüphesiz ki kaliteli ankastre ürünlere ihtiyaç duyarlar. Fırın, ocak, bulaşık makinesi, davlumbaz, buzdolabı gibi ürünler mutfakta gün içinde en çok kullandığımız mutfak eşyalarıdır. Dolayısıyla kaliteli ve verimli olması her şeyden önemlidir. Ankastre ürün alırken yer kaplamamaları, kullanım rahatlığı, verimliliği, dayanıklılığı önemlidir ve can güvenliğini ön planda tutan markalar tercih edilmelidir. Bunun dışında mutfağın yer kazanımı bakımından iyi dizayn edilmesi gereklidir. 

Ankastre Ürünlerde Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Inoks Teknolojisi

Ankastre ürünlerde genellikle paslanmaya ve yıpranmaya dayanıklı Inox paslanmaz çelik kullanılır. Pürüzsüz ve sert yüzeyi herhangi bir koruyucu tabakaya ihtiyaç duymaz. Yüzeyi zahmetsizce ve kolaylıkla dezenfekte edilebilir, mikrop ve kir tutmaz, asitlenmez. Yüksek ısıya dayanır ve dekoratif görünür. Genellikle ankastre ürünlerde Inox tercih edilir. 

Temperli Cam Teknolojisi 

Aynı kalınlıktaki diğer camlara oranla 5 kat daha güçlendirilmiş cam teknolojisidir. Isınmaya ve kırılmaya maksimum seviyede dirençlidir. Temperli camlar herhangi bir sebeple kırıldıkları zaman çok küçük parçalara ayrılarak dağılırlar ve bu özellik sayesinde yaralanma riski minimuma çekilmiş olur. Temperli cam teknolojisinin kullanıldığı ürünler, ankastre fırın, ocak, davlumbaz gibi ürünlerdir.

Ankastre Davlumbaz ve Ocaklar 

Yeni nesil karbon filtreli davlumbazlar, üzerilerindeki milyonlarca gözenek sayesinde istenmeyen koku ve gazları yakalar ve hapsederler. Karbon filtreye sahip olan davlumbazlarda bu özellik sayesinde ekstra baca çıkışına ihtiyaç duyulmaz. Ankastre setler içinde uzaktan kumandalı veya otomatik kapanan davlumbazların yanı sıra farklı fonksiyonlara sahip klasik davlumbazlar da yer alır.

Ankstre ocaklarda da pek çok yenilik bulunur. Örneğin yeni nesil ankastre ocaklarda kızartma, soteleme veya hızlı ateşte pişmesi gereken yemekler için üç yerden alev veren WOK gözü bulunur. Daha hızlı ve daha güçlü bir ateş üzerinde kısa sürede çeşit çeşit yemek yapma olanağı sunar.  

Gaz kesme emniyet sistemi, dışardan gelecek herhangi bir sebep nedeniyle ateşin sönmesi halinde akmaya devam etmekte olan gazı siz tekrar açıncaya kadar keser ve can güvenliğinizi sağlar. 

İndüksiyonlu ocaklar da ankastre ürünlerde kullanılan teknolojilerden biridir. Diğer pişirme yöntemlerinden farklı olarak indüksiyonlu ocaklarda ocağın üzerine konulan tava veya tencere ısınır ancak ocağın kendisi ısınmaz. Yemeğin taşması halinde ocak soğuk olduğu için leke bırakmaz kolayca temizlenir. İnsan sağlığını tehdit eden herhangi bir manyetik alan oluşturmaz. İndüksiyon özelliği olan tencere ve tavalarla çalışır. Isı verimliliği yüksektir ve bu durum tüketim tasarrufu sağlar. 

Vitroseramik yüzey teknolojisi de ankastre ürünlerde kullanılan bir teknolojidir. Isıya, darbeye ve çizilmeye karşı dayanıklı yüzeylerdir. 

Ankastre fırınlarda da teleskopik ray sistemi, kendi kendini temizleme özelliği ve ısıtma çekmecesi gibi hayatınızı kolaylaştıran özellikler bulunur. 

Ankastre Ürün Fiyatları Nasıldır?

Ankstre set fiyatları, alacağınız ankastre ürünün özelliklerine, fonksiyonlarına göre değişiklik gösterir. Daha çok özellik barından son teknoloji ürünlerle klasik ürünler arasındaki fiyatlar değişkenlik arzeder. Ankastre ürünleri dilerseniz set halinde dilerseniz tek tek satın alabilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Ankastre Set Fiyatları

2052 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Renk
Toplam 24 / 2052 ürün
DSACategoryId/2147483637/235604/234329