Ankastre Setler

Mutfakların temel ihtiyaçlarından olan ankastre setler, hem hijyen açısından ve hem de görsel açıdan mutfağınıza bir bütünlük oluşturur. Mutfağınızın dizaynında ana görev gören ankastre ürünler, tek tek uygulanacağı gibi, yeri hazırlanmış bölümlere set halinde de yerleştirilebilir. Mutfak dolapları ile uyumu açısından farklı model seçenekleri ile üretilen setler aspiratör, fırın, davlumbaz ve ocaktan oluşturulur. Yerleri direkt belli olabileceği gibi, ufak tadilatlarla sonradan eklenebilen ürünler yerden tasarruf etmenizi sağlar.

Ankastre Setler Ve Fiyatları

Mutfağınızda şık tasarımlar yaratmak için, seçeceğiniz ankastre üründe, uyumu ve kullanım avantajını yakalamak oldukça önemlidir. Gümüş, siyah ve beyaz renklerdeki modellere, 250 - 500 TL ve 2500 TL'nin üzerindeki geniş fiyat skalası arasından ulaşabilirsiniz. Bütçenize uygun modelleri inceleyebilirsiniz.

Evde geçirilen zamanın büyük bir bölümü mutfaklarda harcanır. Bu yüzden mutfakların ihtiyaçları doğrultusunda seçimler yapmanız, kullanım kolaylığı sağlar. Farklı markaların farklı model ve ebatlarında bulunan setlerin çeşitliliği, mutfağınıza en uygun seçeneği bulmanızı kolaylaştırır. Model, marka ve özelliklerine göre ürünlerin fiyatları değişkenlik gösterir. Modellerin görünümü, malzemesi ve fonksiyonel özellikleri setlerin fiyatlarını etkiler.

Aspiratör ya da davlumbazlar, mutfağınızın havasını temizlerken, son teknoloji ürünü fırınlar, lezzetli yemekler yapmanızı pratik hale getirir. Set üstü ocakların kolay temizlenen ve güvenlik önlemleri arttırılmış olanları ise daha fazla tercih edilir.

Ankastre Set Nasıl Kurulur?

Ankastre setler kurulumundan önce, yerleri belirlenir. Yer belirlerken havalandırma sistemlerinin yerleri önemlidir. Cihazların etrafında, tehlike oluşturabilecek unsurların olmamasına dikkat edilmelidir. Başka bir elektronik alet ya da perde gibi tutuşması kolay malzemelerin yanına konulmamalıdır. Aspiratör ve davlumbaz, baca ya da dış bağlantılı bir havalandırma borusuna göre ayarlanır. Ayrıca mutfakta estetik bir uyum yakalamak için fırın, ocak ve aspiratör yeri bulaşık makinesi ve lavaboya uyumlu konumlandırılmalıdır.

Ankastre setlerin yeri belirlendikten sonra, tezgahlar ankastre ürünlerinin ölçülerince kesilir ve ürünler tam oturacak şekilde ayarlanır. Eşyalar yerleştirildikten sonra oluşabilecek boşluklar, tek taraflı sızdırmaz bantla kapatılır. Daha sonrasında ise vidalama işlemiyle set yerine sabitlenir.

Sabitlenen setin gaz bağlantısı doğru bir şekilde ve işin uzmanı kişiler tarafından yapılmalıdır. Bağlantı yapıldıktan sonra doğru bir şekilde çalışıp çalışmadığı yetkili kişi tarafından kontrol edilmelidir. Tüm kontrolleri yapılan cihazlar, kullanıma uygun hale gelir. Sonrasında hazırlayacağınız birbirinden güzel sofraların keyfini sürebilir, yemekleri afiyetle yiyebilirsiniz.

Ankastre Set Ne Almalıyım?

Zanussi, Candy, Termikel gibi pek çok farklı markanın değişik model ve renklerde ankastre setleri mevcuttur. Mutfağınızda bu ürünler sayesinde modern bir hava oluşturabilir ya da daha klasik parçalarla mutfak dizaynını tamamlayabilirsiniz.

Ankastre set alırken dikkat edeceğiniz noktalar, öncelikle eşyaların fonksiyonel özellikte olmasıdır. Sıklıkla kullanacağınız ürünlerin kullanım kolaylığı, mutfakta pratik bir kullanım sağlayacaktır. Ankastre ürünleri seçerken yağ ve leke tutmama özelliği olan ürünler tercih edilmelidir.

Aspiratör ve davlumbaz fan gruplarının emiş gücü hijyen açısından dikkat edilen unsurlardandır. Yıkanılabilir yağ filtreli olanlar, kullanım kolaylığı sağlar. Otomatik kapatmalı olanlar ise enerji tasarrufu açısından tercih edilir.

Emniyet açısından da seçenekleri bulunan setler, özellikle taşma ve unutma durumlarında devreye giren otomatik kapatma sistemleri sayesinde güvenlidir. Ayrıca aydınlatma olan ürünler hem görsel hem de kullanışlı olması açısından elverişlidir.

Fırınların kolay ısınıp soğuması, zamandan ve enerjiden tasarruf sağlar. Turbo özellikli fırınlar ısı yalıtımlı olacağından, yemeklerinizi eşit şekilde pişirir. Bu fırınlar çoklu göz seçenekleri sayesinde, aynı anda birden fazla yemek pişirebilir ve turbo özelliği ile kokularının birbirlerine bulaşmasını engeller.

Sitemizde bunların dışında çok sayıda beyaz eşya çeşidini bulabilirsiniz.

Ankastre Set Fiyatları

426 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Ferre
  2. Kumtel
  3. Simfer
  4. Termikel
  5. Eminçelik
  6. Silverline
  7. Mekappa
  8. Lanova
  9. Ventino
  10. Arçelik
  11. Naturel
  12. Esty
  13. Hoover
  14. Teka
  15. Electrolux
  16. Samsung
  17. Çetintaş
  18. Luxell
  19. Simfer oscar
  20. Vestel
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483637/235604/234329
BAŞA DÖN