Waffle Makineleri

Hamur işlerini çok tercih edenler için en sevilen tariflerin başında gelen waffle, gitgide yaygınlaşarak vazgeçilmez tatlılar arasında yerini alıyor. Her yaştan insanın gönlünde taht kuran waffle’ın yapımı da oldukça basittir. Kolay tarifi sayesinde evlerde ve ofislerde waffle yapımı da yaygınlaşmaya başladı. Eskiden sadece waffle yapan dükkanlarda bulunan waffle makinelerinin daha pratik ve ev tipi olanlarının geliştirilmesi ile artık herkesin kendi damak zevkine göre waffle hazırlaması da kolaylaştı. Remta, Korkmaz, Arzum gibi tanınmış markalar da, birçok farklı özellikte waffle makineleri geliştirerek, herkesin kendi waffle’ını yapmasına imkan sağlıyor.

Waffle Makinesi Fiyatları

Evinizde veya iş yerinizde kullanım için satın alacağınız waffle makinelerinin de özellikleri değişiklik gösterir. İhtiyaca yönelik olarak farklılaşan özellikler, yüzey şekilleri ve ürün renkleri fiyat dengesini değiştiren faktörlerdendir. Ayarlanabilir ısı derecesi, çıkartılabilir ve temizlenebilir plakalar, pişirme yüzeylerinin çizilmez ve yapışmaz özellikte olup olmaması, çelik, döküm, teflon malzemelerin kullanımı ürünleri farklılaştırır.

Kaç kişilik tatlı yapacağınız ya da waffle’ın boyutunun ne kadar olmasını arzuladığınız da ihtiyaç duyulan makinenin fiyatını etkileyecektir. Kalabalık gruplar için daha fazla plakaya sahip cihazlar olduğu gibi, yüzey genişliği ile büyük hamurlar yapmayı kolaylaştıran cihazlar da bulunur. Çabuk ısınma, geç pişirme gibi farklı performanslar da satın alacağınız makinenin boyutuna ve markasına göra değişiklik gösterebilir. Özelliklerine göre yaklaşık 60 TL’den 1000 TL’ye kadar değişen fiyatlarda cihaz bulabilirsiniz. Dolayısıyla satın alacağınız ürünün fiyatını büyük ölçüde beklentileriniz ve ihtiyaçlarınız şekillendirecektir.

Waffle Makinesi Nasıl Kullanılır?

Ürününüzü satın aldıktan sonra, ilk başta temizlemeniz gerekir. İlk kullanımdan önce makinenizi nemli bir bez yardımıyla sildikten sonra, fişini prize takabilirsiniz. Tost makineleriyle aynı prensipte çalışan ürününüz bir yandan ısınırken, siz de malzemelerinizi hazırlayabilirsiniz. Isı ayarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Bu ısı ayarı tatlınızın yumuşak ya da sert oluşunu ve lezzetini etkileyecektir. Çeşitli ısı ayarlarında deneyerek, kendi zevkinize göre olan hamuru zamanla anlayabilirsiniz. Daha sonra malzemeyi yüzeye döküp pişirebilirsiniz. İstediğiniz waffle kalınlığını yakalamak için, birkaç deneme de yapabilirsiniz.

Makinenin ısı ayarı seçildikten sonra belli bir süre ısınması gerekir. Isındıktan ve tatlınızın malzemesini plakaya döktükten sonra, ürüne bastırmayınız. Ek malzemeleri, hamuru makinenin üzerinden aldıktan sonra kullanmanız, temizlik açısından kolaylık sağlayacaktır. Pişirme işlemi bittikten sonra, ürünün soğumasını beklemeli, ardından temizlemelisiniz. Makinenizi kuru bir şekilde muhafaza edebilirsiniz.

Waffle Makinesi Nasıl Temizlenir?

Waffle makinesi ile tatlı yapmak kadar ürünü temizlemesi de oldukça basit ve pratiktir. Lezzetli ve ev yapımı tatlınızı dilediğiniz gibi süsledikten ve ikram ettikten sonra, makinenin üzerinde kalan kırıntıları ve yapışmış hamurları ahşap veya plastik bir malzeme ya da bir bez yardımıyla temizleyebilirsiniz. Bazı ürünlerin sahip olduğu çıkarılabilir plakalar, temizliği daha kolay hale getirir. Çıkarılamayan plakalarda kalan yağları, kuru bir bezle giderdikten sonra, nemli bir bezle temizliği bitirebilir ve cihazı kuruduktan sonra bir dahaki kullanıma kadar, elektrikli mutfak aletlerinizin arasında ufak bir köşede muhafaza edebilirsiniz.

Defalarca kullanımdan sonra makinenin plakalarında birikmiş inatçı lekeler olabilir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalındığında, bir miktar sirkeyi plakalarda gezdirip bir müddet bekledikten sonra bir bez yardımıyla silebilirsiniz. Aşındırıcı kimyasalları temizlik için kullanmaktan kaçınınız. Bu tür temizleyiciler cihazınızın plakasında birikebilir, hamur malzemesine karışabilir. Ayrıca aşınmış plakalar, döküm malzemesinin yapımında kullanılan bileşenlere göre sağlık açısından olumsuz etkilere yol açabilir.

Her hamur pişirme işleminden sonra temizlik işlemi tekrarlanmalıdır. Böylece tatlı yapımı daha hijyenik hale gelmiş ve ürün kullanım ömrü uzamış olur.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Waffle Makinesi Fiyatları

Siyah
Inox
Gri
Kırmızı
Pembe
Mavi
Mor
Rose Gold
İnox
Fuşya
Krem
Lila
Mürdüm
Siyah - Gri
Yuvarlak
Kare
Çiçek
Kalp
Tekli
İkili
Dörtlü
Konumseçilmedi
Toplam 24 / 43 ürün
DSACategoryId/2147483637/22001/231689