Korkmaz

1972 yılında kurulan ve günümüzde 100’e yakın ülkeye ihracat işlemi gerçekleştiren Korkmaz, küçük ev aletlerinden mutfak restorasyonuna kadar farklı birçok farklı ürün seçeneği ile kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. Ürettiği ürünlerin kalitesi ile adından sıklıkla söz ettiren ve bu alanda rüştünü kanıtlayan Korkmaz firması, sunduğu güvenli kullanım imkanı nedeniyle kullanıcıların öncelikli olarak tercih ettiği seçenekler arasında yer almaktadır. Korkmaz firmasına ait birçok farklı mutfak eşyası piyasada mevcuttur. Bunlar arasında tencereden kahve makinesine, tost makinesinden termosa birçok farklı ürün yer almaktadır. Ürünlerin üretiminde kullanılan malzemelerin kalitesi, sağlık dostu olmakla birlikte uzun ömürlü özellikler de arz etmektedir. Paslanmaz çelik ürünler, uyulması gereken bakım kaideleri takip edildiğinde uzun yıllar sürecek birliktelikleri mümkün kılabilecek niteliktedir. Granit tavalar ise metal malzeme ile temas ettirilmediği ve uyulması gereken diğer kullanım koşullarına uyulduğu takdirde sağlık açısından sakınca meydana getirmez ve güven içerisinde kullanılabilir. Rendeler ve bıçak setleri ise uzun yıllar keskinliklerini koruyabilirler ve mutfakta geçirdiğiniz süreyi keyifli hale getirebilirler.

Korkmaz ile mutfağınızın ihtiyaçlarının büyük bir bölümünü üstün kaliteli ürünler ile karşılayabilmeniz mümkündür. Sabahları ihtiyaç duyduğunuz kahveyi demleyecek bir kahve makinesinden kahvaltıda çocuklara tost hazırlarken ihtiyaç duyacağınız tost makinesine kadar birçok farkı ürün Korkmaz’da mevcuttur. Dışarı çıkmadan önce kahve demlemek ve kahvenizi yanınızda götürmek isterseniz, Korkmaz markalı termoslar ile kahvenizi yanınızda güven içerisinde taşıyabilirsiniz. BPA içermeyen ürünleri ile insan sağlığını öncelemekte, kullanıcılarına bu alanda güven vermektedir. Korkmaz, 50 yıla yakın tecrübesi ile hem dayanıklılık, hem de sağlıklı kullanım söz konusu olduğunda, adından sıklıkla söz ettiren bir firmadır ve mutfak eşyaları alanında rüştünü kanıtlamıştır. Geniş seçenek yelpazesi arasından ihtiyacınız olan ürünlere göz atabilir, siz de Korkmaz ailesinin bir üyesi olabilirsiniz.

Korkmaz ile Mutfak Yaşamınızı Pratik Hale Getirin

Korkmaz, mutfak alanında ürettiği ürünler ile adından sıklıkla söz ettiren bir firma olarak gerek elektronik aletler, gerekse basit mutfak aletleri alanında başarılı işlere imza atmıştır. Piyasaya sürdüğü ürünler üzerine düşünülmüş ve mutfakta geçirdiğiniz süreyi keyifli hale getirmenize imkân tanıyan tasarımlardır. Evini yeni düzmeye başlayanların sıklıkla tercih ettiği seçenekler arasında Korkmaz çeyiz seti yer almaktadır. Bu setin içerisinde evin mutfak ihtiyaçlarını çoğunlukla karşılayacak ürünler yer almaktadır. Bunun yanı sıra, hali hazırda temel ihtiyaçları giderilmiş bir mutfağa sahipseniz, ufak tefek ihtiyaçlarınızı karşılamak için Korkmaz’a başvurabilirsiniz. Kullanıcıların sıklıkla tercih ettiği seçenekler arasında Korkmaz düdüklü tencere modelleri yer almaktadır. Düdüklü tencere kullanımı mutfaklarda sıklıkla tercih edilmektedir. Hem pişme süresini kısaltması, hem de yemekleri çok daha lezzetli hale getirmesi dolayısıyla evlerimizin vazgeçilmezleri arasında yer alan düdüklü tencerelerin tercihi de özenli bir biçimde gerçekleştirilmelidir. Güvenilir olmayan ürünler, mutfakta istenmeyen olayların yaşanmasına sebep olabilir. Bu nedenle kullanıcılar, düdüklü tencere kullanımı söz konusu olduğunda, Korkmaz’a sonuna kadar güvenebilmektedirler. Düdüklü tencereler, gerekli bakım koşullarına uyulduğunda uzun süreli bir kullanım imkânı sunar. Çelik malzemeden üretilen tencereler, sağlık üzerinde de olumlu etkilere sahiptir.

Bunların yanında, sıklıkla tercih edilen ürünler arasında Korkmaz çaycı da yer almaktadır. Çoğunlukla geniş ailelerin ve sıklıkla misafir ağırlayan kişilerin tercihleri arasında yer alan bu ürünler, pratik bir şekilde çay demlemenize imkân sağlamaktadır. Özellikle kalabalık misafirlerin ağırlandığı günlerde, sıcak suyun kalmadığı durumlarda kişiler mağduriyet yaşayabilmektedirler. Çaycılar ise geniş su haznesi ve suyu hızlı biçimde ısıtan yapısı ile bu tür sorunların önüne geçebilmeyi başarmaktadır. Hızlı kaynatma özelliğinin yanı sıra suyu sıcak tutma özelliği ile de oldukça kullanışlı bir üründür. Sıklıkla tercih edilen diğer bir ürün ise Korkmaz kahve makinesi modelleridir. Farklı modellerde kahve makinelerinden söz etmek mümkündür. Bunlar arasında Türk kahvesi makinesi ve filtre kahve makinesi yer alabilir. Türk kahvesi yapmak için kullanılan makineler yalnızca Türk kahvesi pişirebilmekle birlikte, bazı modeller salep gibi ekstra içecekleri de hazırlayabilecek niteliktedir. Filtre kahve makinesi ise çoğunlukla kendi metal süzgecine sahiptir, kullanıcılar dilerlerse makinenin kendi filtresini kullanabilirler, dilerlerse tek kullanımlık kâğıt filtrelere yönelebilirler. Filtre kahve makineleri, geniş hazneleri ile kalabalık aileler ve arkadaş ortamları için yeterli bir kullanım imkânı sunmaktadır. Buna benzer şekilde, birçok farklı modeldeki Korkmaz ürünleri ile mutfağı çeşitlendirmeniz ve mutfak deneyiminizi daha keyifli hale getirmeniz mümkündür. 

Korkmaz ile Kendinizi Şımartın

Günümüzün hatırı sayılır bir bölümünü mutfakta geçirdiğimizi göz önünde bulundurunca, bu alanda kullandığımız ürünlerin niteliği de büyük ölçüde önem kazanmaktadır. Yemek yaparken kullandığımız ürünlerin niteliği, hem yemeklerimizin lezzeti üzerinde, hem de bizim mutfakta geçirdiğimiz sürenin bize ifade ettiği anlam konusunda belirleyici özelliğe sahiptir. Bu nedenle tercih edilecek ürünlerin özenli bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekebilir. Bu alanda Korkmaz markalı ürünlerin mutfak deneyiminizi bir adım öteye taşıyacağına hiç şüphe yoktur. Örneğin; standart malzemeler ile yapılan bir çorba, hem yapım aşamasında kullanıcıya yeterince tatmin edici bir deneyim yaşatmayabilir, hem de lezzet açısından belli noktalarda yetersiz kalabilir. Ancak Korkmaz blender ile kıvama getirilen bir çorbanın hem lezzetinde gözle görülür bir değişim meydana gelecektir, hem de kişi mutfak deneyiminden daha çok keyif alacaktır. Keskin bıçakları ile Korkmaz markalı blenderlar oldukça tatmin edici bir kullanıma sahiptir. Bunun yanında, bazı çorbaları normal tencere ile yapmaktansa düdüklü tencere ile pişirmek daha sık tercih edilmektedir. Bu noktada Korkmaz düdüklü tencereler, kullanıcıların imdadına koşmaktadır. Hem güvenli kullanımı, hem de dayanıklı malzemesiyle son derece tatmin edici sonuçlar doğurmaya imkân tanıyan bu mutfak malzemeleri, kişilerin kendi evleri ile olan ilişkilerini de olumlu yönde etkileyecektir.

Mutfakta art arda başarısızlık yaşamış birinin mutfağa girme motivasyonu da düşük olacaktır. Korkmaz markalı ürünlerin ortaya koyduğu başarılı işler, bu motivasyonu yükseltecek niteliğe sahiptir. Mutfakta geçirdiğiniz süreyi çeşitli Korkmaz ev aletleri ile çeşitlendirmeniz, yaratıcılığınızı beslemenin yanında işlerinizi de büyük ölçüde kolaylaştıracaktır. Örneğin; blender kullanımı yerine çırpma aleti kullanmak hem zahmetlidir, hem de yetersiz bir kullanım sunar. Bu nedenle mutfağınızda her ihtiyacınızı karşılayacak, detaylı biçimde düşünülerek tasarlanmış ürünler bulunması size kendinizi iyi hissettirecektir. Yemek yaparken kullanılan sebzelerin lezzetinden ve tarifin doğru şekilde uygulanmasından ziyade, önemli olan diğer bir mesele de mutfak eşyalarının yeterli bir kullanım imkânı sunmasıdır. Eğer kullandığınız malzemeler yeterli bir kullanım olanağı sunmuyorsa, mutfakta yaşayacağınız başarısızlıklar sizi yıldıracak noktaya getirebilir. Bunun üstesinden gelebilmek için ise tatmin edici özelliklere sahip mutfak eşyalarına yönelebilirsiniz. Sıklıkla yaptığınız yemekleri gözden geçirerek bunun için gerekli olan mutfak aletlerini belirleyebilirsiniz. Buna uygun olarak, kullanacağınız ürünler arasından Korkmaz’a ait düdüklü tencereler, blender modelleri ve diğer Korkmaz küçük ev aletleri ilginizi çekebilecek niteliktedir. Çeşitli seçenekler arasında göz gezdirebilir, sizin için uygun olan ürünleri belirleyerek güven içerisinde kullanmaya bir an önce başlayabilirsiniz. 

Korkmaz Sağlığınızı Düşünür

Mutfak eşyaları söz konusu olduğunda, en çok önemsenen konulardan biri de sağlık meselesidir. Mutfakta kullanılacak ürünlerin insan sağlığını kötü etkilememesi ve aynı zamanda tatmin edici bir kullanım imkânı sunması beklenir. Bu ihtiyaçların aynı anda karşılanması kimi zaman zor olabilmektedir. Korkmaz ise piyasaya sürdüğü ürünler ile kullanıcıların bu taleplerine karşılık verebilmektedir. Kullanımında sıklıkla tereddüt edilen granit tavalar, güvenilir bir marka adı altında kullanıldığında sağlık açısından bir tehdit meydana getirmeyecektir. Korkmaz markalı granit tavalar, yapışmaz özellikleri ile pişirdiğiniz yemeğin yanmasının ve yapışmasının önüne geçebilecek niteliktedir. Bununla birlikte, granit yüzeye metal cisim değdirilmediği ve bulaşık makinesinde yıkanmadığı durumlarda oldukça uzun ömürlü bir nitelik arz eden bu tavalar, kullanım kaidelerine uyulduğu takdirde sağlık açısından bir tehdit oluşturmaz. Bununla birlikte, Korkmaz, diğer mutfak eşyalarında da aynı hassasiyeti göstermeyi sürdürmektedir. Örneğin; modern yaşamda sıklıkla tercih edilen kahve termosları, belli hassasiyetlere uygun biçimde üretilmediği durumlarda sağlık açısında sakınca meydana getirebilmektedir. Korkmaz markalı termoslar ise paslanmaz çelik iç yüzeyi ve BPA içermeyen yapısı ile sağlık üzerinde olumsuz herhangi bir etkiye sahip değildir. Vakum izolasyonu ile içeceğinizin ısısını uzun süre muhafaza etmenize imkân sağlayan bu termoslar, oldukça tatmin edici bir kullanıma sahiptir.

Korkmaz markalı ürünler, insan sağlığı üzerine gösterdiği hassasiyetler ile bilinmektedir. Mutfak aletlerinin üretiminde kullanılan malzemeler üzerine düşünülerek belirlenmiştir. Bu nedenle bu ürünleri gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Özellikle çocuklu evlerde Korkmaz ürünler sıklıkla tercih edilmektedir. Çocuğun gelişimini olumsuz yönde etkileyebilecek herhangi bir etkeni ortadan kaldırmak isteyen aileler, gönül rahatlığıyla Korkmaz markalı ürünlere yönelebilmektedirler. Çocuklu ailelerin en sık tercih ettiği ürünler arasında waffle makineleri yer almaktadır. Bu ürünler çoğunlukla granit iç yüzeye sahiptir. Bu nedenle waffle makinesi tercih edilirken son derece özenli olmak gerekir. Sağlık açısından herhangi bir tehdit oluşturmayacak ürünlerin tercih edilmesi oldukça önemlidir. Bu nedenle aileler çoğunlukla Korkmaz markalı waffle makinelerine yönelmektedirler. Hafta sonları ya da güzel bir günü kutlarken çocuklarına sürpriz yapmak isteyen ebeveynlerin öncelikli olarak başvurduğu mutfak aletlerinden biri olan Korkmaz waffle makinesi, son derece kolay bir kullanıma sahiptir. Waffle hamurunu hazırladıktan sonra malzemeyi makineye yerleştirebilir, kısa süre içerisinde pişmiş waffle hamurunuzu elde edebilirsiniz. Bu makine ile hazırladığınız yiyecekleri gönül rahatlığıyla çocuğunuza servis edebilirsiniz. Hangi alanda olursa olsun, Korkmaz markalı ürünlere güvenmeniz ve sağlığınızı gönül rahatlığıyla emanet etmeniz mümkündür. Korkmaz, bu alanda sergilediği ilkeli tavır ile sıklıkla takdir toplamakta ve kullanıcılarının güvenini kazanmaktadır. 

Korkmaz ile Uzun Süreli Bir Birlikteliğin Kapılarını Aralayın

Korkmaz ürünleri, pratik kullanımı ve sağlık dostu özelliklerinin yanı sıra, uzun ömürlü yapısıyla da kullanıcıların beğenisini kazanmayı başarmıştır. Ürünlerin sağlam yapısı, uzun süreli bir birlikteliği mümkün hale getirmektedir. Ancak kullanım esnasında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Farklı ürünün kullanım kaideleri çeşitlilik gösterebilir; bunun için ürünün kullanım kılavuzuna göz atmanızda fayda vardır. Ancak genel olarak ifade etmek gerekirse, elektronik aletlerin kullanımı bittikten sonra fişten çekilmesi gerektiğini söylenebilir. Elektrik akımında meydana gelebilecek dengesizlikler elektronik eşyanızın kullanımını olumsuz yönde etkileyebilir. Bu nedenle, güvenli bir kullanım için kullanımını tamamladığınız ürünleri fişten çekmeniz önerilir. Bu durum Korkmaz çay makinesi için de geçerli bir durum olarak görülebilir. Kullanıcılar, genellikle Korkmaz kettle gibi sürekli kullanım gerektiren ürünleri fişten çekmeyi tercih etmemektedirler. Eğer bulunduğunuz yer elektrik akımının düzensiz olduğu bir bölge değilse, bu durum bir sorun teşkil etmeyebilir. Kullanıcı durumun gerekliliğini kendisi muhakeme edebilir. Bunun yanında, granit yüzeylere sahip ürünlerin sert cisimlere maruz bırakılmaması oldukça önemlidir. Örneğin; granit yüzeye sahip Korkmaz tost makinesi kullanırken tostunuzu metal yüzeye sahip bir tutucu ile çevirmemeniz gerekebilir. Bunun yerine ya da plastik yüzeye sahip ürünler tercih edebilirsiniz. Bu sayede cihazlarınızın kullanım ömrünü uzatabilirsiniz.

Bazı ürünler özel kullanım gerekliliklerine sahiptir. Bunlardan biri de Korkmaz termos modelleri olarak görülebilir. Bu ürünlerin kullanımını gerçekleştirirken ürünün temizliğini özenli bir şekilde yapmak gerekebilir. Termosların bulaşık makinesinde yıkanması birçok açıdan sakıncalıdır. Bu nedenle ürünün elde yıkanması gerekir. Bunun yanı sıra, ürünün içerisinde gereğinden uzun süre içecek tutmak, içeceğin kokusunun kalıcı olarak termosa yerleşmesine sebep olabilir. Bu nedenle termos kullanırken bu detaylara dikkat etmek gerekir. Bu kaidelere uyulduğu takdirde termosun uzun süreli bir kullanım imkânı sunacağını söylemek mümkündür. Bunun dışında Korkmaz bıçak seti de özenli bir kullanım gerektirebilir. Genel olarak, bıçakların bulaşık makinesinde yıkanması, bıçakların körelmesine ve ilk günkü gibi keskin olmamasına neden olabilmektedir. Bu nedenle bıçaklarınızı kullandıktan sonra elde yıkamayı ve yıkadıktan hemen sonra kurulamayı tercih edebilirsiniz. Bunun yanında, düzenli aralıklar ile bileyeceğiniz bıçaklarınız keskinliklerini koruyabilecektir. Korkmaz çaydanlık kullanırken ise musluk suyu kullanmamayı tercih edebilirsiniz. Musluk suyu, çoğunlukla çaydanlığın kireçlenmesine ve kullanım ömrünün azalmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle kullanıcılar çoğunlukla çaylarını içme suyu ile demlemeyi tercih etmektedirler. Ancak bulunduğunuz muhitte musluk suyunda kireç oranı az ise musluk suyu kullanmanızda bir sakınca olmayabilir. 

Korkmaz Bütçe Dostudur

Mutfak alışverişi gerçekleştirirken ya da yeni ev düzerken kişilerin zihnini en çok meşgul eden meselelerden biri de ürünlerin fiyatlandırmalarıdır. Kişiler, olabildiğince kolay şekilde bu masrafların altından kalkmak isteyebilmektedirler. Bu nedenle çoğunlukla kaliteden ödün vererek ucuz fiyatlı ürünlere yönelebilmektedirler. Bununla birlikte, alınan ev eşyaları kısa süre içerisinde kullanılamaz hale gelmekte, kişiler kısa zaman aralıkları içerisinde yeniden alışveriş yapmak durumda kalabilmektedirler. Bu gibi durumlarda, az para harcamak, çok para harcamak anlamına gelebilir. Öte yandan, sürekli yeniden alışveriş yapmanın yanı sıra, insanların sağlıklarından ödün vermeleri de birçok sakıncalı durumu beraberinde getirmektedir. Bu gibi durumlardan kaçınmak için, alışverişin en baştan özenli bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekir. Bu alanda güvenilir bir firma olarak Korkmaz’a ev alışverişinizi teslim edebilirsiniz. Alacağınız ürünler, ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılamanın yanı sıra, hem uzun süreli kullanım imkânı sayesinde tekrar tekrar mutfak alışverişi yapayı gerektirmeyecek, hem de sağlıklı bir kullanım olanağı sunacaktır. Eğer evinizi sıfırdan kuruyorsanız, buna uygun olarak Korkmaz çeyiz paketi gibi seçeneklere yönelebilirsiniz. Bunun yanında, Korkmaz yemek takımı ve Korkmaz çelik tencere seti gibi seçenekler de ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek niteliktedir. Ürünleri tek tek edinmektense Korkmaz yemek takımları gibi seçeneklere yönelmek, hem mutfak takımlarınızın uyumlu olmasına imkan tanır, hem de fiyatlandırma açısından daha avantajlıdır.

Alışverişinize başlamadan önce ihtiyaçlarınızı belirlemenizde fayda vardır. Öncelikli olarak ihtiyacınız olan ürünlerin bir listesini çıkarmak ve buna uygun şekilde hareket etmek hem zamandan tasarruf etmenize imkân tanır, hem de alışverişinizi içinden çıkılmaz bir hale gelmekten kurtarır. Bu listeye uygun olarak sitemiz üzerinden kriterleri belirleyebilir, ihtiyacınız olan ürünleri tek bir sayfa üzerinde listeleyebilirsiniz. Listelenen ürünler arasında bir fiyat karşılaştırması yapmak ve en uygun ürünü belirlemek oldukça basittir. Alışverişinizi adım adım gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin; tencere setine ihtiyacınız varsa, öncelikli olarak Korkmaz tencere setleri arasında bir fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Tercih edeceğiniz ürünler size uzun süreli bir birliktelik sunacaktır; bu nedenle bu ürünler zaman içerisinde tekrar alışveriş yapma ihtiyacı doğurmaması dolayısıyla kendi fiyatını ödeyen ürünler olarak da görülebilir. Korkmaz tencere paslanmaz yapısı ile hem sağlık açısından olumlu etkiye sahiptir, hem de tekrar tekrar alışveriş yapmayı gerekli kılmaz. Bu sebeple, ev ihtiyaçlarını gidermek isteyenlerin ilk olarak yöneldikleri firmalar arasında Korkmaz yer almaktadır. Hemen hemen her ihtiyaca karşılık gelebilecek bir mutfak eşyası ile kullanıcıların karşısına çıkması, Korkmaz markasını çekici kılan unsurlardan biridir. Çeşitli seçenekler arasında göz gezdirmek ve ihtiyacınız olan ürünlerini belirleyebilmek için dilerseniz Hepsiburada’yı ziyaret edebilir; hızlı, kolay ve güvenilir alışverişin tadını çıkarabilirsiniz.

1- Korkmaz Ev Aletleri Dayanıklı mıdır?

Korkmaz ev aletleri, son derece dayanıklı malzemelerden elde edilmiştir.

2- Hangi Korkmaz Ev Aletleri Seçilmeli?

Korkmaz ev aleti seçimlerinizi ihtiyaçlarınız dâhilinde belirleyebilirsiniz.

3- Korkmaz Setlerinde Hangi Ürünler Bulunur?

Korkmaz setleri, çeşitlilik gösterir ve içeriği de buna göre farklılık gösterebilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Korkmaz

2508 ürün listeleniyor
Ev Dekorasyon
Bilgisayar
Telefon
Ev Elektroniği
Beyaz Eşya / Mutfak
Spor Outdoor
Giyim / Ayakkabı
Anne / Bebek / Oyuncak
Kırtasiye / Ofis
Yapı Market / Bahçe / Oto
Kuponlu Ürünler
Hepsiburada Limiti
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler