Kaliteli ve Ucuz Oyuncaklar

Her yaştan çocuğun dünyasında yer edinen oyuncaklar, onların hayal dünyasını genişleten ve destekleyen eğlenceli arkadaşlıklar yaratır. Oyun, bir çocuğun keyifli ve verimli vakit geçirmesini sağlamanın yanı sıra hayata dair pek çok kavramı öğreten ayrıntılarla dolu bir etkinliktir. Çocuklar için alınan oyuncakların, onların keyifle eğlenmesini sağlamanın yanı sıra hayallerini ve geleceğini destekleyecek yapıda olması da önemlidir. Her yaş grubu ve cinsiyete göre seçeneklerin olduğu binlerce oyuncak arasından hangisinin çocuğunuzu daha fazla mutlu edeceğini onu tanıyarak ve ne istediğini anlayarak belirleyebilirsiniz.

Araba tutkunu bir çocuğunuz varsa, onun sevdiği modelleri öğrenebilir ve ona uygun bir oyuncak bulabilirsiniz. Bir şeyler üretmeyi ve birleştirmeyi seven bir çocuğunuz varsa motor becerilerini destekleyecek ve geliştirecek eğitici oyuncaklarla gelişimine büyük bir destek sağlayabilirsiniz. Oyuncaklarıyla konuşan ve onlarla birlikte oturup oyunlar kuran bir çocuğunuz varsa birbirinden sevimli pelüş oyuncaklarla onun oyun dünyasını genişletebilirsiniz. Binlerce çeşit oyuncağın bir arada bulunduğu hepsiburada.com'da siz ve çocuklarınızı mutlu edebilecek oyuncaklar bulmak her zaman mümkün. Tek yapmanız gereken çocuğunuzun hayal dünyasına girip onu ve gelişimini zenginleştirecek oyuncakları belirlemek. 

Çocukların Hayallerini Süsleyen Akülü Araçlar

Çocuklar küçük araba ve benzeri oyuncaklarla oynarken kendilerini o oyuncaklar içerisinde hayal ederler. Kurdukları küçük oyunlarda seçtikleri araba ile diğerleriyle yarışır ve onun hep en hızlı ve en güzeli olduğunu düşünürler. Bu hayallerini gerçek kılan akülü araçlar, bir arabanın veya motorun kontrolünü kendi ellerine alabildikleri, oldukça heyecan verici bir etkinliktir. Çocuğunuzun bu hayallerini gerçek kılan akülü araçlar içerisinde birbirinden farklı tasarımlarda onlarca ürün bulunur. Özellikle akülü araba modelleri içerisinde bulunan spor arabalar, çocuklarınızın hayallerini süsleyen tasarımlarla oldukça benzerlik gösterir. Çocuklar, ileri ve geri viteslere sahip bu araçlarla, gerçek bir araba deneyimini düşük ve güvenli hız limitlerinde yaşayabilirler. Emniyet kemeri barındıran akülü arabalar ile daha güvenli bir sürüş sizlere sunulur. Akülü araba modelleri içerisinde bulunan akıllı anahtar sistemi ile çocuklarınız kolaylıkla arabasının hakimiyetini eline alabilir ve öğrenebilir. Aynı zamanda uzaktan kumanda içeren akülü araba modelleri ile sizlerin de kontrolü her an çocuğunuzun üzerinde olur. 6V ve 12V modeller içerisinden dilediğiniz modeli tercih edebilirsiniz.

Akülü araçlar içerisinde iki ve üç tekerlekli motor oyuncaklar da bulunur. Motor tutkunu çocuklarınız için oldukça eğlenceli bir aktivite sunan akülü motorlar, ergonomik tasarımlara sahiptirler. 2-4 yaş arası çocuklarınız için 3 tekerlekli motorları tercih edebilir ve daha dengeli bir sürüşe sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Üç tekerlekli motorlar içerisinde de 6V ve 12V güç seçeneklerini barındıran çeşitli modeller bulunur. Eğimli ve güç isteyen araziler için 12V gücündeki akülü motorlar sizlere daha büyük kolaylık sağlayacaktır. İki tekerlekli araçları sürebilen çocuklarınız için tercih edebileceğiniz akülü motorlar ise çocuğunuza daha geniş bir manevra kabiliyeti sunar. Akülü araçlar içerisinde jip, traktör ve ATV tasarımında da ürünler bulunur. Çocuklarınızla birlikte onların seveceği akülü bir araç bulabilmeniz tüm bu seçenekler içerisinde oldukça kolay. Üstelik farklı tasarımlarına karşın otomatik fener, ileri ve geri vitesler, kolay şarj edilebilir aküler ve hareket anında yanan ışıklar gibi özellikleriyle birçok akülü araç modeli sizlere kullanışlı özellikler sunar. Akülü araçlar için ihtiyacınız olabilecek birçok yedek parça da seçenekleriniz içerisinde yerini alır.

Bebekler İçin Eğitici ve Öğretici Oyuncaklar

Çocuk gelişimi bebeklerin daha ilk aylarında dünyayı algılamaya başladıkları andan itibaren başlayan bir süreçtir. Bebeğinizin gelişimini destekleyen, kaba ve ince motor becerilerini geliştiren oyuncaklar ile eğlenerek büyümelerini sağlayabilirsiniz. Yalnızca motor beceriler değil temel kavramları da öğrenmesini sağlayan eğitici oyuncaklar da seçenekleriniz içerisinde yerini alır. Bebek yatakları için tasarlanan dönenceler ile uyku öncesinde bebeğinizin ilgisini çekecek hareketli ve ışıklı bir atmosfer yaratabilirsiniz. Dönenceler üzerinde bulunan minik figürler bebeğinizin dikkatini çeken renklere sahip olurlar ve onlara ulaşmaya çalışıp tepki verirken huzurlu bir uykuya dalabilirler. Projektör özellikli oyuncaklar ile çocuğunuzun odasına çeşitli figürlerde tatlı yansımalar sağlayabileceğiniz gibi gece lambası ihtiyacını da karşılayabilirsiniz.

Özellikle 0-24 aylık bebekler için tercih edilen sağlıklı oyuncaklar içerisinde ahşap oyuncaklar da yerini alır. Çeşitli geometrik şekillerin yerlerini bulabileceği renkli ahşap oyuncaklar ile motor becerilerini destekleyebileceğiniz gibi ahşap yapboz oyuncaklarla da bunu sağlayabilirsiniz. Ahşap blok oyuncakları ile hayal dünyasında ne varsa onu inşa edebilir veya ahşap otopark gibi oyuncaklarla kendisine yeni bir oyun alanı yaratabilir. Oyun mutfakları, koordinasyon oyunları veya müzik aletleri gibi oyuncaklar içerisinde de ahşap malzemeden imal edilen güvenilir oyuncaklar yerini alır. Diş çıkarma dönemlerinde kaşınma ihtiyacını gidermek için bebekler sürekli olarak ağızlarına bir şeyler almak isterler. Bu ihtiyaçlarını gidebilecekleri çıngırak ve dış kaşıyıcılar ile bebeğinizin rahatlamasını sağlayabilirsiniz. Renkli yapıları ve sağlığa zararlı maddeler içermemeleri yönüyle diş çıkarma döneminde eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.

Bebeğiniz uyurken huzursuz hissediyorsa, birlikte uyuyabileceği uyku arkadaşlarını tercih edebilirsiniz. Yumuşak yapılı uyku arkadaşları bebeğinize temas ettiğinde onu rahatlatacak sevimlilikte tasarlanırlar. Gürültü sensörlü, emzikli veya masal anlatma özellikli ürünler de uyku arkadaşları içerisinde değerlendirebileceğiniz seçenekler içerisindedir.

Süper Kahramanlar ve Karakterlerle Keyifli Oyunlar İçin Figür Oyuncaklar

Çocukların dünyasında çizgi filmler büyük bir önem taşır. Çizgi film izlemedikleri zamanlarda da hayal dünyalarını süsleyen çizgi kahramanlarla oyunlar kurarlar. Çocuklarınızın kurduğu bu oyunlarda daha renkli bir dünya yaratmak için kahraman figür oyuncaklarıyla onları mutlu edebilirsiniz. Üstelik yalnızca süper kahramanların değil hepsiburada.com'da birçok çizgi film karakterinin de figürlerini bulabilmeniz  mümkün. Pijama Maskeliler, Ben 10, Super Man ve Harika Kanatlar gibi birçok kahramanın ve karakterin figürü çocukların sevdikleri başlıca oyuncaklar içerisinde bulunur. Figür oyuncaklar yalnızca çizgi film veya sinema karakterlerinden oluşmazlar. Dinozorlar, çiftlik hayvanları veya yabani hayvanlar gibi birçok canlının da figür oyuncakları bulunur. Bu oyuncaklar ile çocuğunuzun diğer canlılarla ilişkisini sağlayabilir ve dış dünya ile olan bağlarını güçlendirebilirsiniz.

Figür oyuncak setleriyle farklı canlılar veya kahramanların bir arada bulunduğu eğlenceli ve kalabalık bir oyun alanı yaratabilirsiniz. Çocuklarınız için farklı figür setleri ile aksiyon dolu bir oyun kurabilir; bebek figür setleri ile sevimli bir evcilik oyunu yaratabilirsiniz. Robot figür oyuncaklar içerisinde bulunan akıllı oyuncaklar ile çocuğunuzu yapay zekayla tanıştırabilir veya bilgisayar oyunu karakterlerinin figürleriyle gerçek dünyada da bu karakterlerle oyunlar oynamasını sağlayabilirsiniz. Figür oyuncaklar içerdiği çeşitlilikle, eğlenceli ve hareketli oyunların kurulmasına olanak sağlar ve çocukların favori oyuncakları içerisinde yerini alır. Çocukların izlemeyi sevdikleri kahramanlar, karakterler veya canlıların gerçek oyun dünyası içerisinde de yer alabileceğini göstermek bu gelişimi destekleyen etkinliklerden birini oluşturur. Telefon, tablet veya televizyonda karşılaştığı karakterleri gerçek hayatta oyunlarına taşımak çocukların oyun ile gelişimini büyük oranda destekler.

Meslekleri Tanıtan Eğitici Oyuncaklar

Çocukların oyun dünyası içerisinde büyüklerinden gördükleri veya başka mecralarda karşılaştıkları meslekler heyecan verici nitelikler taşır. Bu sebeple çocuklar büyüyünce olmak istedikleri birçok meslek belirlerler ve oyunları içerisinde bu meslekleri taklit ederler. Gelişimlerinin bu aşamalarında meslekleri öğrenebilmeleri, gerçek hayat içerisinde nasıl bir yer edindiklerini anlayabilmeleri için meslek oyuncaklarını çocuklarınıza alabilirsiniz. Örneğin oyuncaklarının içini sürekli merak eden ve bu sebeple parçalayan çocuklar mekanik ve tamir içeren mesleklere ilgi duyarlar. Aksesuarlı alet çantaları ile kendisinin söküp birleştirebildiği oyunlar yaratabilirsiniz. Çocukların ilgisini en çok çeken mesleklerden biri de doktorluktur. Çocuğunuzun arkadaşlarıyla veya sizlerle oynamak istediği doktorculuk oyunlarında kullanabileceği doktor setleri bulunur. Bu setler sayesinde çocuklar bir doktoru oldukça keyifli bir şekilde taklit edebilir ve mesleklerin içeriğini deneyimleyerek öğrenebilirler. 

Meslekî oyuncaklar içerisinde mutfak setleri de çocukların ilgisini çeken ürünler içerisindedir. Ayrıca ev içerisinde de önemli bir yer olan ve ebeveynlerinin de mutfakta zaman geçirdiğini gören çocuklar için mutfaklar hareket alanının geniş olduğu eğlenceli yerlerdir. Kendi oyuncak mutfak setleri ile evcilik oynayabilir veya aşçılık oyunları üretebilirler. Aynı zamanda yemek yapabilmenin hayat içerisinde ne denli önemli bir yer edindiğini oyunlar içerisinde eğitici bir şekilde çocuklarınıza aşılayabilirsiniz. Oyuncak temizlik arabası ve kasiyer seti gibi oyuncaklarla da her türden mesleğin hayatın bir parçası olduğunu ve önem taşıdığını çocuklarınıza öğretebilirsiniz. Bu oyunları oynayabilecekleri oyun çadırları da seçenekleriniz içerisinde yerini alabilir.

Hız Tutkunları İçin Birbirinden Farklı Oyuncak Arabalar

Oyuncak dünyası içinde oyuncak arabaların önemli bir yeri vardır. Özellikle erkek çocuklar oyunlarında arabaları tercih etseler de çoğu kız çocukları da oyuncak arabalar ile oynamayı severler. Büyük bir çeşitliliğe sahip olan oyuncak arabalar boyut, sürüş biçimi, kumandalı veya kumandasız gibi pek çok farklı model seçeneği ile üretilirler. Araba markalarının küçük figürlerini içeren set halindeki oyuncaklar, araba seven çocukların en fazla tercih edttikleri oyuncaklar arasındadır. Tekli veya farklı sayılarda çeşitli setlerle sunulan oyuncak arabalar ile çocuklarınızın seveceği büyük bir oyuncak araba koleksiyonu oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda bir diğer sevilen oyuncak olan yarış pistleri ile keyifli oyunlar kurabilir ve çocuğunuzun eğlenceli vakitler geçirmesini sağlayabilirsiniz. 

Çek bırak arabalar ile çocuğunuzun hareketli bir oyuna dahil olmasını sağlayabilirsiniz. Çek bırak arabalar çalışmak için elle kullanımı gerektirir ve içerisindeki yayların süresi bittiğinde hemen yeniden çekilmesi gerekir. Bu sayede çocuğunuzun kaba motor becerileri desteklenir. Çocukların ilgisini çeken oyuncaklar içerisinde robota dönüşen arabalar da bulunur. Bu arabaları istediği zaman araba ve istediği zaman robot olarak kullanabilen çocuklar, çok yönlülüğü sayesinde uzun zaman sıkılmadan oynayabilirler.

Oyuncak arabalar içerisinde en çok heyecan uyandıran çeşitlerden birini ise uzaktan kumandalı araba modelleri oluşturur. Uzaktan kumandalı arabalar içerisinde birçok spor araba modelinin yanı sıra takla atan veya robota dönüşebilen modeller de bulunur. Takla atan arabalar ile sorunsuz bir şekilde arabasıyla oynayabilir ve can sıkan durmalarla karşılaşmaz. Aynı zamanda polis arabası, ambulans veya kepçe gibi meslek temalı uzaktan kumandalı arabaları da çocuklarınızın ilgi alanlarına göre değerlendirebilirsiniz.

Oyuncak Dünyasının Vazgeçilmez Parçası Lego ve Yapı Oyuncakları

Eğitici ve öğretici yönleriyle oyuncaklar içerisinde ilk sıralarda yer alan lego ve yapı oyuncakları çocukların hayal güçlerini ortaya çıkaran özellikleriyle oldukça eğlencelidirler. Lego oyuncaklar içerisinde bu oyuncakların ismini aldığı Lego markası veya birçok markanın çeşitli ürünleri bulunur. Bu oyuncaklar ile çocuklar istedikleri figürleri yaratabilirler. Ev, araba, uçak veya canları neyi yapmak istiyorsa lego veya blok parçalarını birleştirmeleri yeterli olacaktır. Üstelik sıkıldıkları zaman bu oyuncakların parçalarını ayırıp hemen bir yenisini yapabilmeleri de yapı oyuncaklarının uzun süre boyunca çocukların ilgisini çekmesinde etkendir. Lego oyuncaklar içerisinde farklı konseptlerde özel parçalardan oluşturulan birçok oyuncak da bulunur. Ev yapım setleri, spor araba modelleri, süper kahraman figürleri gibi  farklı oyuncaklar yapılabilen legolar ile çocuklarınız kendi oyuncaklarını eğlenerek inşa edebilirler. Yapı oyuncakları içerisinde legolardan esinlenerek üretilen farklı formlara sahip oyuncaklar da bulunur. Her biri birbirine eklenebilen çubuk yapı oyuncakları ile çocuklarınız farklı geometrik şekiller yaratabilir veya çeşitli yapılar inşa edebilirler. Lego ve yapı oyuncakları ile etkin bir oyun kurarak çocuklarınızın ince motor becerilerinin gelişimini destekleyebilir ve hiç sıkılmadan yeniden farklı şeyler yaratabilecekleri oyunlar oynamasını sağlayabilirsiniz.

En Sevimli Oyun Arkadaşları İçin Pelüş Oyuncaklar

Oyuncaklar içerisinde özel bir yere sahip olan pelüşler, çocukların başka oyuncaklarla birlikte oyun kurduğu bir oyun arkadaşı görevi de görürler. Bu sebeple küçük yaşlardan başlayarak büyüyene kadar birçok çocuk pelüş oyuncaklarla oynamaya devam eder. Yumuşak ve sevimli yapılarıyla genellikle hayvanlardan esinlenerek tasarlanan pelüşler, uyku vakti geldiğinde bile çocukların ellerinde olurlar. Pelüş oyuncaklar, bir anlamda çocukların ilk yakın arkadaşlıklarından birini oluşturur. Çocuğunuzun sevdiği hayvanların veya çizgi karakterlerin pelüşleri ile onlara sevimli bir oyun arkadaşı sağlayabilirsiniz. Pelüş oyuncaklar içerisinde konuşabilen, yemek yiyebilen ve çocuğunuzla uyuyabilen teknolojik yönden gelişmiş oyuncaklar da bulunur. Aktif ve çocuğunuzu keyiflendiren bir oyun arkadaşı için fonksiyonel özellikli pelüşleri tercih edebilirsiniz.

Çocuklara Sportif Bir Başlangıç İçin Bisiklet Scooter ve Patenler

Çocukların tam anlamıyla yürümeye başladıkları ve ayakları güçlendikleri zamanlarda dengelerini kolaylıkla sağlayabilecekleri ilk bisikletlerini sürebilirler. Genellikle üç tekerlekli olan ilk bisikletler küçük çocuklar için ergonomik bir şekilde dizayn edilirler. Çocuğunuzun kaba motor becerilerini destekleyen ve onun bahçede veya geniş alanlarda eğlenmesini sağlayan bu bisikletler ile bedensel gelişimini de destekleyebilirsiniz. Ebeveyn kontrollü üç tekerlekli bisikletlerle çocuğunuz bisikleti kullanırken yanlış yönlere saptığında kolaylıkla düzeltebilir ve güvenli bir şekilde bisikletini sürmesini sağlayabilirsiniz. Çocuğunuzun sevdiği renklerde ve tasarımlarda bir bisiklet bulmak hepsiburada.com'daki çeşitlilik içerisinde her zaman mümkün. 

Scooter'lar da çocukların keyifle bindiği araçlardandır. Dengesini sağlayamayacak kadar küçük olan çocuklarınız için üç tekerlekli scooter modellerini tercih edebilirsiniz. Işıklı tekerleklere sahip olan modeller çocuğunuz için eğlenceli bir alternatif de olabilir. İki tekerlekli scooter modelleri ile manevra kabiliyeti daha çabuk gelişebilir ve daha keskin dönüşler yapılabilir. Üstelik scooter modelleri içerisinde kask ve dizlik içeren modeller ile çocuklarınıza daha güvenli bir sürüş imkânı tanıyabilirsiniz. Birbirinden farklı kaykay ve paten modelleri de sportif başlangıçlar için seçenekler içerisinde yerini alır. Çocuğunuzun hareketli oyunlar oynamasını sağlamak ve gelişimini sportif yönden desteklemek için çocuğunuzun ilgi duyduğu alana yönlendirebilirsiniz.

Sanatsal ve Bilimsel Yönden Geliştiren Oyuncaklar

Çocuklarınızın gelişiminde onları sanata ve bilime yönlendirmek, bu alanlarda temellerini oluşturmak sağlıklı bir kişilik gelişimi için önem taşır. Oyun hamurları, parmak boyaları, slime çeşitleri ve kinetik kum gibi ürünler ile çocuğunuzun sanatsal etkinlikler yapmasını sağlayabilirsiniz. Üstelik zihin dünyalarındaki birçok ayrıntıyı gerçeğe taşıyabilmeyi öğrenebilir ve sanat ile kendini ifade etmenin başka biçimlerini keşfedebilirler. Kodlama algoritma oyuncakları ile zihinlerini geliştirebilir, ilk sözcükler setleriyle temel kavramlara hakim olabilir veya temel fizik kurallarının eğlenceli biçime döküldüğü çeşitli oyuncaklar ile maddenin farklı formlarını, yer çekimini, rüzgarın nasıl oluştuğunu öğrenebilir.

Oyuncak Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Gündelik hayat içerisinde çocuklarınızın heyecanlandığı, özel olarak ilgi gösterdiği, çok sık sorular sorup veya çok sık konuşmak istediği konular üzerinden oyuncak tercihini gerçekleştirebilirsiniz. Gelişiminde eksik kaldığı yönler olduğunu düşünüyorsanız, bu yönlerden onu destekleyecek ve eğlenerek eksiklerini giderecek oyuncaklar seçmek de dikkat edilmesi gereken noktalardan birini oluşturur.

Kız Çocuklarına Bebek, Erkek Çocuklarına Araba mı Alınmalı?

Oyuncak dünyasında tüm çocuklar için ortak olarak tercih edilebilecek binlerce çeşit ürün bulunur. Bu ürünler içerisinde kız çocukları için araba veya erkek çocuklar için bebekler de bulunur. Çocuklara oyuncak alınırken cinsiyetini göz önüne almadan önce neyi sevebileceklerini ve nelerden heyecan duyabilecekleri ön görerek gelişimlerini destekleyecek spesifik oyuncaklar tercih etmeniz çocuklar için daha mutluluk verici olacaktır. Yalnızca araba veya bebeklerle değil farklı çeşitlerde oyuncaklar seçerek hayal dünyalarının gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Kimsayal İçerikli Oyuncaklarda Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Boyalar, oyun hamurları veya slime gibi ürünlerin içerisindeki etken maddeleri kontrol etmeli ve sağlığa zararlı içeriklerden arındırılmış ürünler olduğundan emin olmalısınız. Bu oyuncakları ağzına almadan oynayabilecek erişkinlikteki çocuklarınız için tercih etmeli ve oyun sonrasında ellerini bol su ve sabunla yıkamalarını öğretmeniz faydalı olacaktır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
1/6
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

En Güzel Oyuncaklar

10.000+ ürün listeleniyor
Anne / Bebek / Oyuncak
Anne / Bebek / Oyuncak
Oyuncak
Oyuncak
Parçalı Setler
Parçalı Setler
Akülü Araç
Akülü Araç
Bebek Oyuncağı (0-24 Ay)
Bebek Oyuncağı (0-24 Ay)
Oyuncak Bebek ve Aksesuar
Oyuncak Bebek ve Aksesuar
Figür Oyuncağı
Figür Oyuncağı
Meslek Oyun Seti
Meslek Oyun Seti
Sanat & Bilim & Beceri Oyuncakları
Sanat & Bilim & Beceri Oyuncakları
Taşıtlar & Kumandalı Araçlar
Taşıtlar & Kumandalı Araçlar
Dış Mekan ve Spor Oyuncağı
Dış Mekan ve Spor Oyuncağı
Peluş Oyuncak
Peluş Oyuncak
Bisiklet, Scooter ve Paten
Bisiklet, Scooter ve Paten
Parti Malzemesi, Kostüm
Parti Malzemesi, Kostüm
Çocuk Multimedya
Çocuk Multimedya
Oyun Odası
Oyun Odası
Çocuk Kutu Oyunu
Çocuk Kutu Oyunu
Eğitici ve Öğretici Oyun
Eğitici ve Öğretici Oyun
Yurt Dışından Ürünler
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Fiyat Aralığı
Toplam 48 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?