Kaliteli ve Ucuz Oyuncaklar

Bir çocuğunuz varsa ya da çocukları seviyorsanız mutlaka oyuncaklar kategorisini incelemeniz gerekiyor. Oyuncaklar kategorisinin içerisinde çocuğunuz için çeşitli oyuncaklar satın alabilir, çocuğunuz yoksa da hediye oyuncaklar alıp çevrenizde yer alan çocukların mutlu olmasını sağlayabilirsiniz. Küçük büyük her çocuk için oyuncakların ayrı bir yeri bulunmaktadır. Farklı görünümleri ve işlevsellikleriyle çocukların ilgisini çekmeyi başaran oyuncak markaları, küçüklerde olduğu kadar büyüklerde de ilgi uyandırmayı başarıyor. Çocuklar için oyuncak almaya karar verdiğinizde en dikkat etmeniz gereken husus çocuğa alacağınız oyuncak ile çocuğun yaşının uyumlu olmasıdır. Çocukların yaşına uygun olmayan oyuncaklar tercih etmeniz halinde hem çocuğun ilgisini çekmeyecek, hem de çocuğa zarar verecek parçalar barındırıyor olabilir.

Çocukların kendisini, çevresini ve hayatı tanırken oyuncaklardan yararlanmaktadır. Almış olduğunuz oyuncaklar sayesinde çevresinde yer alan insanlarla iletişim kurmaya çalışacaktır. Bu olay da çocuğunuzun zekasının olumlu yönde etkileyecektir. Oyuncaklar sayesinde çocuğunuz yalnızca zekası değil becerileri, bilgisi, duyguları da gelişim gösterecektir. Sürekli oyuncaklar ile uğraşacak olan çocuklar, hayal dünyalarını da ileri seviyeye taşıyacaktır. Birçok doktorda çocuklar için oyuncak alınması gerektiğini vurguluyor. Çocuğunuzun eğlenirken öğrenmesini istiyorsanız mutlaka ona çeşitli oyuncaklar almalısınız.

Çocuğunuzun oynadığı oyuncaklarda nelerin ilgisini çektiğini keşfedebilirsiniz. Çocuğunuza oyuncak tercihi yaparken ona olumlu etki sağlayacak oyuncaklar seçmeye özen gösteriniz. Eğitici, öğretici oyuncaklar seçmeniz durumunda etkisini kısa süre içerisinde göreceksiniz. Eğitici ve öğretici oyuncaklar seçerken başta da bahsettiğimiz gibi yaş kısmını göz ardı etmeyiniz.


Oyuncaklarda Cinsiyet Ayrımı


Çoğu kişi çocuklara oyuncak alırken kızlar ve erkekler için ayrı sınıflandırmalar yaparlar. Örnekler üzerinden gitmek gerekirse, kız çocuğu olan birisi kızı için araba oyuncağı almak istemez. Doktorlara göre bu konuda yapılan bir yanlış bulunuyor. Çocuğunuzun her türden oyuncak ile oynayıp, hayatını şekillendirmesine izin vermeniz gerekiyor. Ayrıca çocuğunuzu karşı cinsiyete göre üretilmiş oyuncaklardan uzaklaştırmaya çalıştıkça, çocuğunuzda sahip olamama duygusuyla bu oyuncaklara olan ilgi artacaktır. Tüm bunları göz önüne alıp çocuğunuza hiçbir engelleme yapmamaya özen gösteriniz.


Oyuncak Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?


Oyuncaklar konusunda marka algısıyla yapılan bir yanlış bulunuyor. Oyuncak alacağınız sırada fiyatını ve markasını göz önüne almamanız gerekiyor. Çocuğunuzun sağlığına zarar vermeyecek bir oyuncak gördüğünüz zaman çocuğunuz istiyorsa alınız. Bilinmemiş markaların üretmiş olduğu bir oyuncak, çok kaliteli bir markaya ait oyuncağa göre daha fazla olumlu etki yaratabilir. Oyuncak alırken yaş konusunu ihmal ederseniz çocuğunuzun oyuncağa karşı ilgisizliğiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu durum çok fazla ailede sıkça yaşanmaktadır. 

Yalnızca özel olarak üretilmiş oyuncaklar değil, çocuğun ilgisini çeken her şey onun için oyuncak anlamına gelmektedir.


Yaşa Göre Oyuncak Seçimi


0 – 1 Yaş: Çocuğunuz bir yaşına gelene kadar ona fazla karmaşık oyuncaklar almamanız gerekiyor. Ses çıkartmakta olan, çıngırak özelliğine sahip oyuncaklar tercih edebilirsiniz. Bu oyuncakların dışında diş kaşıyıcı tarzı ürünler tercih etmeniz hem onu eğlendirecek, hem de diş sıkıntılarını ortadan kaldıracaktır. Sitemizde oldukça fazla sayıda bebek oyuncakları bulunuyor.

Emekleme Süreci: Bebeğiniz emekleme sürecine geldiği zaman artık oyuncak tercihlerini biraz değiştirmeniz gerekiyor. Bu süreç içerisinde bebeğin ilgisini arabalar, bez oyuncaklar, hayvanlar çekmeye başlayacaktır. Bu sebepten dolayı da bu süreci iyi değerlendirip çocuğuna çeşitli yeni oyuncaklar almalısınız.

Yürüme Dönemi: Bebeğiniz artık yürümeye başladıysa oyuncak tercihlerini de biraz değiştirmeye başlayabilirsiniz. Bebeğinizin yürüme becerilerini geliştirmesi için iterek yada çekerek oynayabileceği çeşitli yeni oyuncaklar satın alabilirsiniz. Bu dönemde alacağınız oyuncaklar inkar edilemez derece de faydası olacaktır.

2 – 3 Yaş: Bu dönemde artık çocuğunuzun normal oyuncaklar ilgisini çekmemeye başlayacaktır. Bu sebepten dolayı da ona mini takım oyuncaklar, tamir aletleri satın alabilirsiniz. Bu yeni oyuncaklar sayesinde çeşitli ürünlere karşı bilgi sahibi olmaya başlayacaktır.

4 - 6 Yaş: Artık çocuğunuz büyüdü. Bu sebepten dolayı normal oyuncaklar tercih etmeyi bırakabilirsiniz. Puzzle tarzı oyuncaklar ile vaktini geçirmesini sağlayabilirsiniz. Bu oyuncakların yanı sıra sosyalleşmesini sağlamak için dışarda oyunlar da oynaması gerektiğini aklınızdan çıkartmayınız.


Çok Oyuncak Almak Doğru mu?


Birçok aile çocuğuna çeşit çeşit, en kalitelilerinden seçimler yaparak sürekli oyuncak almaktadır. Bazı çocuklar yeni oyuncaklara gerek duymadan sahip olduğu oyuncaklar ile oynamayı tercih ederler. Bazıları da sahip olduklarıyla yetinmeyip sürekli farklı oyuncak arayışına girerler. Burada aileye büyük rol düşüyor. Çocuğunuza oyuncak seçimi yaparken çok fazla almamaya özen gösteriniz. Çocuğunuza alacağınız gereğinden fazla oyuncaklar, bir süre sonra onun doyumsuz olup çevresindeki kişilerin oyuncaklarını da almaya çalışmasına yol olabilir. Bu ara sınırı tamamıyla sizin çocuğunuz hakkında düşüncelerinize göre belirlemeniz gerekiyor.Oyuncak Seçimini Kim Yapmalı?Ailelerin büyük bir çoğunluğunda birde bu problem bulunmaktadır. Çocuğunuza oyuncak almaya karar verdiyseniz onun da isteklerini göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Sabahtan akşama kadar çocuğunuzla beraber olduğunuzdan dolayı nelere karşı ilgisi olduğunu muhtemelen tahmin ediyorsunuzdur. Bunu göz önüne alıp onun için en uygun oyuncakları almaya özen gösteriniz. Eğer çocuğunuzun ilgisini göz önüne alarak beraber tercihler yaparsanız, çocuğunuz oyuncak ile normalden daha fazla oynayacaktır. Kendi istediği bir oyuncağa sahip olma duygusuyla ona daha fazla bağlanacaktır. Seçim sırasında çocuğunuz istiyor diye etki sağlamayacak oyuncaklar da almamalısınız. Aldığınız her oyuncağın çocuğunuza olumlu bir etki sağlayacağına emin olmalısınız. 

Sitemizde çok fazla çeşit oyuncak bulunmaktadır. Bebeklerden, büyük çocuklara kadar her yaş grubu için seçilmiş oyuncaklar yer alıyor. Çocuğunuz için oyuncak almaya karar verdiyseniz, sitemizde yer alan filtreler sayesinde yaş aralığını belirleyebiliriz. Sizlere sunmuş olduğumuz her üründe belli yaş sınırlamaları giriyoruz. Bunları göz önüne alarak tercihler yapmanız halinde, doğru oyuncakları almış olma ihtimaliniz normale oranla çok daha yüksektir. Bazı çocuklar yaşıtlarının oynadığı oyuncaklar ile oynamayı sevmeyeceklerdir, eğer sizin de çocuğunuz bahsettiğimiz çocuklar arasında yer alıyorsa onun ilgisini göz önüne alıp yaş sınırını ortadan kaldırmanız gerekiyor. Yaş sınırını ortadan kaldırdıktan sonra ona zarar verebilecek oyuncaklar asla almayınız.


Oyuncak Fiyatları


Çoğu kişi için oyuncak fiyatları da ayrı bir problem haline gelmektedir. Çünkü oyuncaklar arasında çok uygun fiyatlara oyuncaklar bulunurken, çok yüksek ücretlere de oyuncaklar bulunuyor. Sizin bu konuda hassas davranmanız gereken nokta bütçenize uygun oyuncakları belirlemeniz yönündedir. Eğer bütçenize uygun ve kaliteye sahip olan oyuncakları belirlerseniz, çocuğunuza uygun fiyatlı ürün almanızın hiçbir sıkıntısı yoktur. Oyuncağın fiyatının yükseldikçe kalitesinin arttığı algısından da vazgeçmeniz gerekiyor. Doktorlara göre de pahalı oyuncak iyidir algısı tamamen bir yanılgı üzerine kuruludur.

Yazımız içerisinde sizlere sunmuş olduğumuz bilgileri göz önüne alarak kolayca siparişinizi geçebileceksiniz. Eğer marka algısından vazgeçemiyorsanız, bütçe sıkıntınız da bulunmuyorsa Chicco, Fisher-Price gibi markaları bulabilirsiniz. Bu markalar kalitesiyle kendini kanıtlamayı başarmışlar arasında yer almaktadır. Bu markaların dışında kalitesiyle kendini kanıtlayan Nerf, Lego, Pilsan gibi çeşitli markalar da bulunuyor. 

Sitemizde yer alan kampanyaları takip ederek de uygun fiyatlı oyuncaklar satın alabilirsiniz. Sizler için sürekli farklı oyuncakları uygun fiyatlar ile sunuyoruz. Bu oyuncakların arasında mutlaka sizin beğeneceğiniz oyuncaklar denk gelecektir.

En Güzel Oyuncaklar

34.275 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Vardem
  2. LEGO
  3. Pilsan
  4. Sunman
  5. Disney
  6. Clementoni
  7. Akademiloji
  8. Barbie
  9. Maisto Tech
  10. Dolu
  11. SihirliParti
  12. intex
  13. KullanAtMarket
  14. Mattel
  15. Rubies
  16. Roxo
  17. Nani Toys
  18. Wooden Toys
  19. Bruder
  20. Fisher-Price
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Cinsiyet
 6. Yaş Aralığı
 7. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483639/23031884
BAŞA DÖN