Sling

Sling, bebeğiniz ile birlikte özgürleşmekten keyif alacağınız yenilikçi bir ana kucağıdır. Gezileriniz ya da yapmakta zorunlu olduğunuz günlük işleriniz için bebeğinizi taşımada konfor sağlar. Sizin yaşamınızı kolaylaştırırken, bebeğinizin içgüdüsel gereksinimlerini karşılar. Doğmadan önce anne karnında güvende olan bebeğiniz, bu yeni hayata alışmaya çabalarken, sık sık size ihtiyaç duyar ve dokunmak ister. Sizin şefkat ve korumanıza en çok ihtiyacının olduğu yenidoğan döneminde, sling kullanarak, ona kabul gördüğünü hissettirebilir, güven duygusunu geliştirebilirsiniz. Sling ile bebeğinizi vücudunuza sararak, dilediğiniz yere, özgürce birlikte gidebilirsiniz. Mahremiyetinizi koruyarak, gönül rahatlığıyla, istediğiniz ortamda bebeğinizi emzirebilirsiniz. Bebeğinizi kendinize bağlayıp anne karnında gibi hissetmesini sağlayabilir, bu şekilde saatlerce yorulmadan onu taşıyabilirsiniz. Serin havalarda, bebeğinizin ihtiyaç duyduğu anne sıcaklığını tümüyle ona verebilirsiniz.

Sling Ne İşe Yarar?

Sling ile bebeğinizi anne karnında gibi taşıyarak, herhangi bir ağrı ya da acı hissetmeden, uzun yürüyüşlere çıkabilirsiniz. Kalabalık ortamlarda, hem bebeğinizin güvenliğini sağlayabilir hem de hızlı hareket edebilirsiniz. Yük dağıldığı için belinize baskı yapmadan bebeğinizi taşıyabilirsiniz. Bebeğinizin huzurlu şekilde uyumasına imkân veren sling ile onun gaz sancısını, huysuzluğunu ve koliği (ağlama nöbeti) azaltabilirsiniz. Sling, oldukça esnek bir yapıda olduğu için bebeğinizi zahmetsizce içine yerleştirebilirsiniz. Yenidoğan bebeğiniz prematüre ise doğumundan itibaren güvenle onu taşıyabilirsiniz. Bebeğinizi sling içerisindeyken, daha rahat şekilde emzirebilirsiniz. Terletmeyen özel bir kumaştan yapıldığı için yaz mevsimi dâhil her mevsim, özgürce sling kullanabilirsiniz. Sling çantanızda yer kaplamayacağından, her an yanınızda bulundurabilirsiniz.

Hangi Sling Daha İyidir?

Kumaşı esnek olan sling, daha fazla kullanım kolaylığı ve konfor sunar. Terletmeyen, kaliteli kumaştan yapılmış olması önemlidir. Bebeğinizin omurgasına baskı yapmayan, ayarlanabilir, doğal boyalarla boyanmış ve sağlığı tehdit etmeyen malzemeden üretilmiş sling, hemen hemen tüm beklentinizi karşılayacak düzeydedir. Yıkandıkça çekme ve tüylenme yapmaması, esnekliğinde azalma olmaması ürünün kalitesini yansıtır. İhtiyacınıza göre bel destekli, Wrap ya da ring tipinde olanlardan birini tercih edebilirsiniz.

Sling Hangi Kumaştan Yapılır?

Sling genel olarak pamuk ağırlıklı, terletme yapmayan, sağlıklı kumaştan yapılır. Kimi sling, %95 oranında pamuk ile % 5 oranında spandex karışımından oluşurken, kimi özel örme tekniği kullanılmış polyester ya da % 100 pamuklu interlok kumaştan imal edilir.

Sling ile bebeğinizi yenidoğan döneminden, 14 - 15 kg. ağırlığa gelene dek gönül rahatlığıyla taşıyabilirsiniz.

Sling Nasıl Kullanılır?

Slingi, omuzunuza tam oturttuktan sonra, bebeğinizin oturma kısmını açıp, onu içine yerleştirerek kullanabilirsiniz. Bebeğinizin bacaklarını dışarıda bırakmaya dikkat etmelisiniz. Bebeğinizin kalçası ve sırtını tutması için slingi genişleterek, bir elinizle desteklemelisiniz. Sling, bebeğinizin diz altından geçmelidir. Doğru pozisyonu sağlamak ve daha rahat bir taşıma için bebeğinizin diz eklemi, poposundan yukarıda olmalıdır. (M şekli) Sling kumaşı esnek olduğundan, bebeğiniz ağırlaştıkça, bağlama sıkılığını ayarlamalısınız. Bebeğiniz aşağı sarkarsa, çözüp, bebeğinizi dışarı çıkararak, biraz daha sıkı bağlayınız. Eğildiğinizde, bebeğinizi öpecek kadar uzaklıkta olmanız, ideal mesafedir. Eliniz alıştıkça, sıkılık ayarını daha kolay kontrol edebilirsiniz. Bebeğinizin burnunun ve ağzının kapalı olmadığına emin olunuz. Eliniz bebeğinizin çenesinin altına girecek kadar pay bırakmalısınız ve sık sık kontrol etmelisiniz. Bebeğinizin rahat ve sağlıklı şekilde oturabilmesi için kalça bandını bebeğinizin diz kapaklarının altına gelecek biçimde ayarlayınız.

Sling Kaçıncı Aya Kadar Kullanılır?

Sling, desteksiz olarak oturmaya başlayan bebekler için ideal bir kullanım sunar. Uzmanlar tarafından, özellikle prematüre bebekler için tavsiye edilir. Sling kullanımı, genel olarak, doğumdan itibaren başlar ve 8. aya kadar tercih edilebilir. 15 kg taşıma kapasitesine sahip olduğundan, doktorunuza danışarak, bebeğiniz 3 yaşına gelene kadar da kullanabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Sling

238 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 238 ürün
DSACategoryId/2147483639/80383003/80383004