Bebek Banyo Küveti

Yenidoğan bebeğinizi yıkamak için özel olarak dizayn edilen bebek küvetleri, birçok ebeveynin doğum sonrasında ilk olarak edindiği ürünlerin başında geliyor. Bebeklerin hassas ciltlerine ve narin vücutlarına zarar vermeden banyo yaptırabilmek adına onlar için özel bir küvet almak neredeyse bir zorunluluk halini alıyor. Birçok anne-baba bu süreçte hangi kriterleri göz önüne alarak bir küvet seçimi yapılması gerektiğini bilmiyor. Her şeyde olduğu gibi küvet seçerken de bazı kriterlere dikkat edilmesi gerekiyor.

Bebek Küveti Nasıl Olmalı?

Küvetin yapıldığı madde, bebek küveti seçimlerinde önemli kriterlerin başında geliyor. Bu madde ne kadar sağlam olursa, bebeği yıkamak da o kadar kolay oluyor. Bu sebeple, küvet tercihini öncelikle kalın plastikten yapılmış modellerden yana yapmak gerekiyor. Benzer şekilde, sık sık küvet değişikliği yapmamak adına büyümekte olan bir bebeğe göre uzun soluklu bir model seçmek anne-babalar adına daha avantajlı oluyor. Banyo sonrası için ise küvetin dibinde bulunan bir tıpa, banyo suyunu boşaltmada büyük bir kolaylık sağlıyor. Dolayısıyla böyle bir küvet modeli tercihinde bulunan ebeveynler, büyük bir yükten kurtulmuş oluyor. Ayrıca küvetlerin bebeklere zarar vermeyecek sertlikte kenarlara sahip olmaları gerekiyor. Katlanabilir küvet modellerinin tercih edilmesi ise seyahatlerde kolay taşınabilirliği ile ergonomik bir çözüm sunuyor. Böylece, bir yerden başka bir yere her gidildiğinde bebek küvetinin nasıl taşınacağı ve arabaya sığacağı gibi durumları düşünme problemi de ortadan kalkmış oluyor. Bütün bu kriterler göz önüne alınarak bebekler için en doğru küvet tercihi yapılması gerekiyor.

Bebek Küveti Nasıl Kullanılır?

Her ebeveyn bebeğine yaptırdığı ilk banyosunda belirli zorluklar yaşıyor. Bebeğe zarar vermeme iç güdüsüyle ‘Acaba canını yakar mıyım?’, akıllara ilk olarak gelen sorulardan biri oluyor. Bebek küveti tam da bu şüphe ve korkuları ortadan kaldırmaya yönelik olarak dizayn edilen bir ürün olarak ebeveynlere kolaylık sağlıyor. Birçok farklı aparatla beraber kullanılan küvetler, bebeklere keyifli bir banyo deneyimi yaşatıyor. Kullanımı oldukça kolay ve pratik olan küvetler, bebeklerin bir yerine herhangi bir zarar gelmeden banyo zamanını geçirmesinde oldukça yardımcı oluyor. Şeffaf ve renkli modelleriyle küvetler, bebeklerin banyodan korkmasına engel oluyor ve aynı zamanda da eğlenceli zamanlar geçirmesine olanak sağlıyor. Sabun ve şampuan koyma bölümleri ise annelerin işini son derece kolaylaştırıyor.

Bebeklere banyo yaptıran ebeveynler de bazı sağlık sorunları ile karşı karşıya kalabiliyor. Özellikle çok fazla eğilme ve kalkma hareketlerinin yapılması vücudun çeşitli bölgelerinde ağrılara yol açıyor. Ayrıca çok alçak banyolar hareket kabiliyetini kısıtlayarak bazı kazalara sebep oluyor. Ayaklı küvet modellerinin tercih edilmesi ise bu tip durumların yaşanmasını engelliyor. Kullanım pratiği açısından diğer modellerden hiçbir fark bulunmayan ayaklı bebek küvetleri, ebeveynlerin ve bebeklerin daha sağlıklı banyo süreçleri geçirmelerini sağlıyor. Ayaklı küvetler, özellikle bel, sırt gibi sağlık sorunları yaşayan anne veya babaların bebeklerini yıkamasında büyük avantajlar sağlıyor.

Bebek Küveti Nasıl Temizlenir?

Sabun veya şampuan birikintileri zamanla küvetlerin yıpranmasına yol açıyor ve daha kısa süreli kullanım sonuçları doğuruyor. Bu nedenle çok kolay bir şekilde gerçekleşen bebek küvetlerinin temizlenme işleminin ihmal edilmemesi gerekiyor. Sadece su yardımıyla kolaylıkla temizlenen küvetler, istenildiği takdirde çeşitli temizlik malzemeleri kullanılarak da yıkanıyor. Dibinde tıpa olan küvetler tercih edildiğinde ise biriken suyun kolaylık boşalması sağlanıyor. Böylelikle hem zaman hem de iş yükü azaltılmış oluyor. Ayaklı küvet modellerini temizlemek içinde aynı işlemlerin yapılması gerekiyor. Yetişkin küvetine ya da duşakabine yerleştirilen bebek küveti rahatlıkla yıkanıyor ve temizliği gerçekleşiyor.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Bebek Küveti

148 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Pilsan
  2. Okbaby
  3. Sevi Bebe
  4. Moje
  5. Baby Jem
  6. Erkoç
  7. Baby Design
  8. Hobby Life
  9. Sema Baby
  10. Ships Baby
  11. Cam
  12. Dünya Plastik
  13. Follow Me
  14. Hiper
  15. Tuffex
  16. Şenyayla
  17. Poly Time
  18. Primera
  19. Shower
  20. Akyüz
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Renk A-Z
 6. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483639/80383031/80383032/80383033
Başa dön