Peluş Oyuncak

Yumuşacık dokusu ve sevimli görünümü ile büyük küçük herkesin ilgisini çeken peluş oyuncak popülerliğini hiç yitirmeyen bir oyuncak türüdür. Hassas bir dokuya sahip olmasından dolayı her yaştaki çocukların kullanımına uygundur. Peluş oyuncaklar farklı modeller ile üretilir. Başta havyan figürleri olmak üzere çeşitli çizgi dizi ve animasyon film kahramanlarının peluş oyuncaklarını görmek mümkün. Bu oyuncaklar sadece çocuğunuzun güzel vakit geçirmesi için değil, aynı zamanda dekorasyon olarak da kullanılabilir. Şık duruşları ve pofuduk yapıları kullanıldıkları ortama sıcak ve samimi bir hava katar. Kırılmayan, bozulmayan ve kolay kolay eskimeyen bir oyuncak olduğundan uzun ömürlüdür. Dayanıklı ve uzun ömürlü olması peluş oyuncakların daha çok tercih edilmesini sağlar. Bununla beraber bez bebek şeklinde olan peluş oyuncaklar da vardır. Niloya bebek peluş oyuncak bunlara en güzel örnektir. Bununla beraber Niloya dizisinde yer alan Tospik peluş karakter oyuncak da çocukların ilgisini çeker.

Peluş Oyuncak Modelleri

Peluş oyuncak modelleri birbirinden renkli ve eğlenceli şekilde karşınıza çıkar. Yumuşacık yapılı sade tasarımların yanı sıra pille çalışan hareketli modeller de mevcuttur. Hatta bu modellerin sesli konuşabilen, müzik çalabilen ve görsel açıdan ilgi uyandıran ışıklı peluş oyuncak çeşitleri de vardır. Bu kadar çok çeşitliliğin olması seçim yaparken kullanıcılara avantaj sağlar. Kullanıcılar kendi ilgi alanları ve kişisel zevkleri doğrultusunda tercihte bulunabilirler. Çocuğunuz için alıyorsanız çocuğun ilgi alanlarını ve sevdiği karakterleri göz önünde bulundurarak seçim yapabilirsiniz. Farklı figürler olan fare, penguen, ahtapot, dinozor, yılan, kurbağa peluş oyuncak modelleri renk ve dokuları sayesinde çok sevilir. Özellikle son zamanlarda popüler olan ahtapot peluş oyuncak mod değiştiren seçenekleri ile tüketiciye sunulur. Mutlu ve kızgın ya da kızgın ve daha çok kızgın olmak üzere iki farklı modu bir arada barındıran oyuncağı ufak oyunlar oynarken kullanabilirsiniz. Bu oyuncağın mod değiştirebilmesi için ters düz olarak çevirmeniz yeterlidir.

Bunun haricinde peluş oyuncak örme modelleri de bulunur. Örme oyuncaklar amigurumi olarak da bilinir. Bu model ince tığ tekniği ve örgü ipler ile örülerek hazırlandığı için el emeği olan bir modeldir. Ördükten sonra içi yün, elyaf ya da pamuk gibi doğal dolgu malzemeleri ile doldurulur. Doğal yapısı ve dokusu sayesinde ebeveynlere güven verdiği için amigurumi bebek modelleri sıklıkla tercih edilir. Bu bebekler yaratıcılığa göre şekil aldığı için yüzlerce farklı formda karşınıza çıkar. Peluş oyuncak sınıfında en çok rağbet gören modellerden biri olan amigurumi oyuncakları bebekler için de alabilirsiniz. Sağlığa zararlı maddeler içermemesi küçük yaştakilerin de kullanımına uygun olmasını sağlar. Amigurumi peluş oyuncak erkek çocuklarında ilgisini çeker. Örme araba ve hayvan modelleri ile oynamak onlar için de keyiflidir. Farklı boyutlara sahip bu oyuncakların genellikle ufak boyları ile karşılaşabilirsiniz. Bunun nedeni ise el yapımı olduklarından dolayı daha ufak şekilde dizayn edilmeleridir. Bu şekilde tasarlanan örme oyuncaklara son dokunuş olarak kurdele, düğme ya da boncuk eklenebilir. Fakat bu malzemeler eklenmeden tasarlanan modellere de rastlamak mümkün. Ufak çocuklar için alıyorsanız boncuk ya da düğme gibi kopabilme riski olan malzemelerin olmadığı modelleri tercih etmelisiniz.

En Sevilen Süper Kahramanların Peluş Oyuncakları

Peluş oyuncak çeşitleri arasında en sevilen süper kahramanların karakterleri de yer alır. Çocukların dünyasında önemli bir yere sahip olan bu karakterler; çizgi dizi, animasyon filmler hatta bazen reklam karakterleri bile olabilir. Çocukların hayal dünyası son derece renkli olduğundan dolayı izledikleri her şeyden kolayca etkilenirler. Etkilendikleri karakterleri de kolayca hayatlarına dahil edip onlar üzerinden çeşitli oyunlar kurabilirler. Bu durum çocukların hayal gücünü besleyerek daha yaratıcı olmalarını sağlar. En sevilen karakterler ise Şila, Kral Şakir, Mickey Mouse, Prenses, Niloya, Şirinler peluş oyuncak şeklinde sıralanabilir. Bu karakterler arasında kız çocuklarının dikkatini Prenses, Şila, Niloya oyuncak bebekler çekerken erkek çocukların dikkatini Kral Şakir karakteri çeker. Yıllardır popülerliğini koruyan ve sevimli halleri ile adından söz ettiren Mickey Mouse karakteri ise dünya çapınca ilgi uyandıran bir Disney kahramanıdır. Bunun yanında mavi beyaz renkleri, kendilerine has fiziksel özellikleri ile Şirinler de herkes tarafından beğenilen çizgi film karakterleri arasında yer alır.

Dikkat çeken bir başka çeşit ise peluş oyuncak unicorn modelleridir. Unicorn, rengarenk saçları, minik boynuzu, iri gözleri ve gökkuşağı kuyruğu ile son derece ilgi uyandıran ve masal kahramanlarını andıran bir figür. Yaldızlı ve simli olarak üretilen bu minik atın kanatları da mevcuttur. Mitolojiden esinlenilerek tasarlanan bu figür özellikle kız çocuklarının baş ucu oyuncağı olabilir. Sadece peluş oyuncak olarak değil, unicorn peluş ev ayakkabısı modelleri de ilgi uyandırır. Panduf ev ayakkabısı ile alınan unicorn oyuncağı çok cazip bir peluş oyuncak seti olabilir. Bunun dışında dekoratif hediyeler arayanlar için de son derece şık bir alternatiftir. Çocuk odalarında sergileyebileceğiniz nesneler arasında yer alan peluş oyuncak baykuş, flamingo, balık, timsah, goril, sincap modelleri olabilir. Birbirinden tatlı pembe flamingolar sadece renkleri ile değil dokuları ile de ön plana çıkar. Kadife yumuşaklığında olan hassas yapıları dokunulduğu zaman hoş bir his uyandırır.

Birbirinden Sevimli Hayvan Figürlü Peluş Oyuncaklar

Peluş oyuncak denildiği zaman akla ilk gelen ayıcıktır. Geçmişten bugüne kadar aynı güncellik ile devam eden oyuncak ayı sevdası sadece çocuklarda değil, yetişkinlerde de mevcuttur. Özellikle sevgiliye özel hediyeler alırken akla ilk gelen seçenekler arasında yer alır. Ayıcık olarak peluş oyuncak 10, 50, 60, 100, 120 cm boyutlarında üretilebilir. Neredeyse bir insan boyunda olan bu oyuncakların farklı figürleri de mevcuttur. Neredeyse her hayvanın peluş oyuncağını bulmak mümkün. Çeşitliliğin bu kadar fazla olması istenen modelin daha hızlı bir şekilde bulunmasını sağlar. Hayvan figürlü peluş oyuncaklar ile oynamak çocuklara küçük yaştan itibaren hayvan sevgisini aşılamanıza yardımcı olur. Ayrıca bu oyuncaklar sayesinde hayvanların isimlerini de öğrenebileceği için öğretici oyuncaklar kategorisinde yer alabilirler. Peluş oyuncak maymun, kuzu, eşek, inek, ördek figürleri ile de üretilir. Bu figürlerin çoğu gerçek hayatta da çocukların rastlayabileceği hayvanlar arasındadır.

Buna ek olarak peluş oyuncak ayı, kedi, köpek, tavşan, fil olarak da üretilir. Birbirinden sevimli olan bu havyanlar çocuklarda merhamet ve sevgi duygularını geliştirirken farklı türler ile iletişim becerilerini güçlendirir. Çünkü çocuğunuz bu hayvan figürleri ile tıpkı yaşıtları ile kurduğu gibi dostluk kuracaktır. Figür oyuncaklar günlük yaşamda karşılaşılmayacak hayvanlar da olabilir. Bu oyuncaklar sayesinde çocuklar dünyanın dört bir yanından farklı iklim ve coğrafyalara ait hayvan türleri ile tanışır. Örneğin at, panda, kaplan, aslan, zürafa, peluş oyuncak modelleri sokak hayvanlarının ötesinde vahşi doğada ya da farklı bir coğrafyada yaşayan hayvanları temsil ederler. Çocuklar bu hayvanlar ile karşılaşmasalar da televizyon veya internet üzerinde izledikleri, videolarda mutlaka görüp merak ederler. Merak duyguları çocukları hareketi geçirdiği için ebeveynlerine çeşitli sorular yöneltebilirler. Bu noktada çocuklara peluş oyuncak hayvanları alarak görsel örnekler üzerinden açıklamalarda bulunabilirsiniz. Bu durum onlar açısından son derece eğlenceli bir oyun gibi algılanabilir. Böylece eğlenirken öğrenme prensibi benimsenerek çocukların eğitimine katkıda bulunmuş olursunuz.

Hediye Olarak Peluş Oyuncaklar

Peluş oyuncak hediye olarak da sıklıkla tercih edilen bir alternatiftir. Sevimli, hoş ve kalıcı bir hediye olduğu için siz de tercih edebilirsiniz. Sadece çocukların değil, yetişkin bireylerin de oldukça hoşuna giden ürünler olduklarından dolayı her yaş grubuna hitap eder. Farklı formlarda karşınıza çıkan peluşların değişik modelleri hediye alternatiflerini çoğaltır. Peluş oyuncak yastık, çanta, anahtarlık, jet, sırt çantası gibi değişik modeller ile tasarlanır. Bu modeller yumuşak peluş oldukları kadar işlevsel birer eşya olabilirler. Örneğin, anahtarlık dekoratif ve şık bir ürün olduğu kadar anahtarlarınızın kaybolmasını önleyen bir eşyadır. Peluş anahtarlıkların örgü olan modellerini de tercih edebilirsiniz. Bunun yanında peluş yastıklar farklı figürlere sahip olarak ama son derece rahat ve konforlu olacak şekilde üretilir. Tatlı bir uykunun daha rahat ve huzurlu geçmesini sağlayacak olan bu yastıklar tam bir uyku arkadaşı konumunda sizlere eşlik edebilir. Peluş sırt çantaları da hem şık hem de işlevsel ürünlerdir. Özellikle ana okulu çantası olarak kullanılan bu modellerin içine muhafaza etmek istediğiniz eşyalarınızı koyabilirsiniz. Çocuğunuzun kalemlerini, silgilerini ya da özel eşyalarını muhafaza edebileceği bölmeleri ile son derece kullanışlıdır.

Dekoratif olarak dikkat çeken ve masa süsü niyetine kullanabileceğiniz hediyelik ürünler de vardır. Bu ürünlerden müzikli dans eden kaktüs modeli hem çocukların hem de yetişkinlerin ilgisini çekebilir. Dans etme ve müzik çalma fonksiyonunun yanında ışıklı özellikleri de bulunan oyuncaklar zamanınızın daha eğlenceli geçmesine yardımcı olur. Bu tarz bir peluş oyuncak büyük küçük herkesin ilgisini üzerine çekebilir. Amigurumi bebekler de güzel bir hediye seçeneği olabilir. El yapımı olan bu bebekler doğal malzemelerden üretildiği için son derece güvenilir ve dayanıklıdır. Uzun ömürlü bir hediye olduğu için sevdiklerinizde yıllarca kalabilir. Hareketli peluş oyuncakların en dikkat çeken modellerinden biri de yürüyen süslü minik köpeklerdir. Pil ile çalışan bu oyuncağın arka tarafında açma kapama düğmesi bulunur. Oyuncağı açıp yere bıraktığınız an sevimli bir şekilde ufak adımlar atarak yürümeye başlar. Bu yürüyen hareketli peluş oyuncak küçük köpek ya da kedi şeklinde üretilir. Pili bittiği zaman kolayca değiştirerek yeni piller takabilir ve kullanamaya kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Peluş oyuncaklar sevgili için de romantik ve duygusal bir hediye alternatifi oluşturur. Romantik bir ilişki içindeyseniz sevgilinize “Seni seviyorum” yazılı ya da elinde minik kırmızı kalp tutan bir ayıcık hediye edebilirsiniz. Klasik bir hediye olarak görülse de modası hiçbir zaman geçmeyen ve her zaman karşıdakini hoşnut edebilecek bir hediye türüdür. Bunun için Sevgililer Günü, doğum günü ya da yıl dönümü gibi özel günlerde hediye edilebilir. Bununla beraber sadece peluş oyuncak değil, çikolata ve çiçeklerden de yararlanabilirsiniz. Hepsinin bir arada olduğu şık hediye setleri de alabilir ve bu ihtiyacınıza pratik bir şekilde çözüm bulabilirsiniz. Peluş oyuncak markaları bütün ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak işlevsel ve kullanışlı ürünler üretir. Ürettikleri bu ürünlerin iç dolgularından dış kumaşlarına ve dikişlerine kadar dayanıklı olmasına özen gösterirler. Bu sayede sizlere hem kullanışlı hem de uzun ömürlü oyuncak modelleri sunulur.

Peluş Oyuncak Özellikleri

Peluş oyuncakların diğer oyuncak türlerinden ayrılmasına neden olan belli başlı özellikleri bulunur. Bunlar daha çok peluş oyuncakların yapımında kullanılan ana malzemelerin özellikleridir. Bazı özellikleri ise teknik olup oyuncakların mekanik hareketlere sahip olmasını sağlar. Peluş oyuncakların özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Peluş oyuncaklarda kullanılan malzeme kumaş türleri olduğu için uzun ömürlüdür. Çarpma ve düşmelere karşı dayanıklı olduğundan kolay kolay yıpranmaz. Bu avantajı sayesinde peluş oyuncak çocuklar arasında özgürce paylaşılabilir.
  • Yumuşak yapıları sayesinde peluş oyuncaklar yastık olarak da kullanılabilir. Bu sayede iyi bir oyun arkadaşı olabileceği gibi iyi bir uyku arkadaşı da olur.
  • Peluş oyuncaklar genellikle doğal malzemelerden üretilir. Bu malzemeler kadife, peluş, süet gibi kumaşlar olabilir. İç dolgu malzemesi olarak da yün, pamuk ya da elyaf kullanılır.
  • Peluş oyuncaklar pamuk türevlerinden oluştuğu için kırılmaz ve oyun oynarken olası bir yaralamaya neden olmazlar. Bundan dolayı güvenli oyuncak grubunda yer alırlar.
  • İçerisinde plastik ve benzeri maddeler yoktur. Genel olarak dokuma kumaşlar kullanılır. Bundan dolayı sağlıksız ürünler içermez.
  • Peluş oyuncaklar kolay temizlenebilir ve elde ya da makinede yıkanabilir. Oyuncakların yıkanabilmesi için içinde pil ile çalışan bir mekanizmanın olmaması gerekir. Aksi durumda oyuncağın fonksiyonunda aksamalar meydana gelebilir.
  • Peluş oyuncakların şarkı söyleyen ya da konuşan modelleri vardır. Bu modeller oyuncağın ortasına dokunduğunuz ya da elini sıktığınız zaman ses çıkarmaya başlar.
  • Peluş oyuncaklar yumuşak oldukları için hassas ve tahrişe meyilli bir cilde sahip olanlara da uyum sağlar. Çocukların hassas tenine karşı nazik bir dokuya sahiptir.

1. Peluş Oyuncak Nedir?

“Peluş oyuncak nedir?” sorusunu cevaplamak için öncelikle peluş kumaşın ne olduğunu açıklamak gerekir. Peluş kumaş, diğer kumaş türleri ile kıyaslanacak olursa uzun tüyleri bulunan ve sıcak tutma özelliği olan bir kumaş türüdür. Görünüm olarak da sıcak bir etki yaratan peluş kumaşlar oyuncakların daha samimi görünmesini sağlar. Kış aylarında sıklıkla tercih edilen bu kumaş türü dayanıklı bir yapıya sahiptir. Bundan dolayı peluş oyuncakların da uzun ömürlü olmasını sağlar. Birbirinden canlı renkleri kolay kolay solmayacağı için uzun süreler boyunca yeni gibi kalır. Hayvan postunun taklit edilmesinde en gerçekçi sonuçlar veren kumaş türüdür. Bundan dolayı hayvan figürlü oyuncakların peluş sayesinde oldukça gerçekçi oldukları görülür.

2. Peluş Oyuncak Fiyatları Nedir?

Peluş oyuncak fiyatları birden fazla etkene göre değişiklik gösterir. Bunlardan ilki, oyuncakların boyutlarıdır. Büyük peluş oyuncak modelleri ile küçük peluş oyuncak modelleri arasında fiyat farkı gözlemlemek mümkündür. Çünkü oyuncağın boyutu arttıkça kullanılan malzeme ve dolayısıyla üretim maliyeti de artacaktır. Fiyatları etkileyen diğer bir unsur ise peluş oyuncak üretimi yapan markaların fiyat politikalarıdır. Her markanın standardı farklı olduğundan ürettiği ürünler için belirlediği fiyatlar da farklılık gösterir. Peluş oyuncak fiyatları ortalama olarak her bütçenin alabileceği seviyede belirlenir. Bundan dolayı siz de kendinize, çocuklarınıza ya da sevdiklerinize peluş oyuncak hediye edebilirsiniz.

3. Peluş Oyuncak Neden Tercih Edilmelidir?

Peluş oyuncak tercih etmenin birçok sebebi bulunur. Yumuşacık dokusu ile sımsıcak bir karşılaşmayı andıran peluş kumaş sevimli oyuncakların ortaya çıkmasını sağlar. Bu oyuncaklar hafif, ergonomik ve kullanışlıdır. Kolay yıkanabilir olması temizlik açısından avantaj sağlar. Böylece çocuklarınız temiz ve hijyenik oyuncaklar ile oynamaya devam eder. Peluş oyuncak tercih etmenin bir başka nedeni ise güvenli olmalarıdır. Sert parçalara sahip olmadıklarından dolayı olası bir yaralama riski taşımazlar. Bebekler için üretilen oyuncaklarda düğme ya da boncuk gibi sonradan eklenen detaylar dahi bulunmaz. Bundan dolayı çocuğunuz oyuncağın herhangi bir parçasını koparıp ağzına atma riski altında kalmaz. Oyuncak dünyasının en sevimli ve yumuşak üyeleri olan peluş oyuncakları çocuklarınızı ve sevdiklerinizi mutlu etmek için tercih edebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Peluş Oyuncak Fiyatları

10.000+ ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Hepsiburada Limiti
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Sepette Kampanyalı Ürünler
Satıcı