Peluş aslında kadife kumaştan imal edilen eşyalara denir. Peluş oyuncak ise yumuşak ve tüylü yapısı ile ön plana çıkar. Bu tür oyuncaklar günümüzde daha çok kız çocuklarının oynadığı oyuncak türleri olsa da, erkek çocuklar için de bazı modeller bulunur. Hatta yetişkinler kendileri için ya da bir başka yetişkine vermek üzere peluş oyuncak satın alır. Bu oyuncaklar sevimli görünümlere sahiptirler. Herhangi bir hayvan figüründen peluş oyuncak yapılabileceği gibi bazı sinema ve çizgi film kahramanlarının da peluş oyuncakları bulunur.

Peluş Oyuncak Çeşitleri Nelerdir?

Peluş oyuncak çeşitleri arasında öncelikle hayvan figürleri ön plana çıkar. Özellikle peluş ayı en çok bilinen peluş oyuncak modelidir. Gerek küçük çocuklar gerekse büyükler için peluş ayı modelleri bulunur. Üstelik boyut seçenekleri de oldukça fazladır. Avuç içine sığacak kadar küçük peluş ayılar olduğu gibi insan boyunu geçen peluş ayı oyuncakları da bulunur. Peluş ayılar sevimli görünümleri ile tüketicileri cezbeder. Ayı dışında sevimli olan bir başka oyuncak da peluş fildir. Filler de gerçek hayatta ayılar gibi devasa büyüklükte canlılardır. Büyük olmalarına rağmen sevimli hayvanlardır ve bu sebeple peluş fil oyuncakları da sık sık kullanılırlar. Bu peluş oyuncaklar şapka ya da kıyafet gibi çeşitli detaylarla da desteklenir ve daha sevimli hale gelirler. Fil peluş haline sokulduğunda sadece oyuncak fil olarak satılmaz. Aynı zamanda uyku fili ürünleri de bulunur. Uyku fili bebekler ve küçük çocuklar için bir yatak görevi görür. Kaplan, penguen, koala, dinozor ve hatta ahtapot gibi pek çok hayvan peluş oyuncak olarak çocukların karşısına çıkar. Hayvanlar dışında çizgi film karakterleri de peluş oyuncağa konu olabilir. Niloya bebek de son dönemlerde oldukça popüler olan çizgi film oyuncakları arasında yer alır. Ayrıca Tazmanya Canavarı gibi Looney Tunes karakterleri de sıkça kullanılan peluş oyuncaklar arasındadır. Hayvan ve çizgi film karakterleri dışında amigurumi bebek çeşitleri de son zamanlarda popler olan ürünler arasında yer alır. Amigurumi oyuncaklar arasında koyun figürü oldukça popülerdir. Koyun dışında başka hayvanlar ile mısır ve kaktüs gibi çeşitli bitkiler de amigurumi oyuncak olarak karşınıza çıkar.

Peluş Oyuncak Ne Şekilde Kullanılır?

Peluş oyuncaklar daha çok küçük çocukların oyun oynaması için satın alınır. Dolayısıyla çocukların oyun arkadaşı olarak kullanılır. Çocuklar bu oyuncakları birbirlerine fırlatsalar bile zarar görmezler. Yumuşak yapıları ile bu anlamda tehdit oluşturmazlar. Yine de kanserojen madde ihtimaline karşı peluş oyuncak alırken dikkat etmek gerekir. Oyun arkadaşı olmak dışında peluş oyuncaklar hediyelik eşya olarak da satın alınırlar. Arkadaşınıza ya da küçük bir akrabanıza peluş oyuncak hediye edebilirsiniz. Peluş oyuncaklar bazen bir elçi olarak da görev yaparlar. Üzerinde kalp figürü bulunan peluş bir ayı ile eşinize onu ne kadar sevdiğinizi ifade edebilirsiniz. Aynı şekilde bu yöntemi ebeveynleriniz için de kullanabilirsiniz. Peluş oyuncakları bir diğer kullanma şekli ise süslemeden geçer. Peluş oyuncaklar çeşitli organizasyonlar süsleme amacıyla kullanılır. Süsleme eşyalarının arasında peluş oyuncaklara da yer verilir. Ayrıca şahsi olarak pek çok kişi arabasının camını süslerken peluş oyuncaklara yer verir. Yine daha küçük peluş oyuncaklar anahtarlık olarak kullanılır. Peluş oyuncaklar hem bir oyun arkadaşı hem de işlevsel bir yardımcı olarak geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Peluş Oyuncak Fiyatları Nasıldır?

Peluş oyuncak modelleri yüzlerce çeşide ayrılır. Bazı peluş oyuncaklar pil ile çalışarak ses çıkarabilir ve hareket edebilir. Peluş oyuncaklar sahip oldukları özelliklerin yanı sıra boyut olarak da birbirlerinden ayrılırlar. Tüm bu etkenler sebebiyle peluş oyuncak fiyatları oldukça geniş bir skalada yer alır. Çok düşük fiyatlı peluş oyuncaklar olduğu gibi çok yüksek fiyatlar satılan ürünler de mevcuttur.

Siz de Hepsiburada ile bütçenize uygun peluş oyuncağa sahip olabilirsiniz.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Peluş Oyuncak Fiyatları

5.671 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Hediye Dükkanı Peluş Oyuncaklar
  2. Selay Toys Peluş Oyuncaklar
  3. Ty Peluş Oyuncaklar
  4. Halley Peluş Oyuncaklar
  5. Sunman Peluş Oyuncaklar
  6. Bambi Toys Peluş Oyuncaklar
  7. Disney Peluş Oyuncaklar
  8. Selay Peluş Oyuncaklar
  9. Neco Plush Peluş Oyuncaklar
  10. Vardem Peluş Oyuncaklar
  11. Özgüner Peluş Oyuncaklar
  12. Kızılkaya Peluş Oyuncaklar
  13. Animals Of The World Peluş Oyuncaklar
  14. Özgüner Oyuncak Peluş Oyuncaklar
  15. Stuffed Toys Peluş Oyuncaklar
  16. Ejoya Peluş Oyuncaklar
  17. Buyfun Peluş Oyuncaklar
  18. Birlik Oyuncak Peluş Oyuncaklar
  19. Damla Oyuncak Peluş Oyuncaklar
  20. Sole Peluş Oyuncaklar
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Karakter / Tema A-Z
  1. Hayvan
  2. Aksesuar
  3. 101 Dalmaçyalı
  4. Animals Of The World
  5. İnsan
  6. Mickey Mouse
  7. Bambi
  8. Oyuncak Hikayesi
  9. Ice Age
  10. Minnie Mouse
  11. Şirinler
  12. Mickey Mouse Kulüp Evi
  13. Winnie The Pooh
  14. Star Wars
  15. Fur Real
  16. Tsum Tsum
  17. Among Us
  18. My Little Pony
  19. Pepee
  20. Angry Birds
 5. Yaş Aralığı
 6. Cinsiyet
 7. Peluş Tipi
 8. Fotoğraflı Değerlendirme
 9. Güncel Değerlendirme
 10. Fırsat Ürünleri
 11. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483639/23031884/23020733
Başa dön