Bebek Kamerası

Bebek Telsiz, Kamera ve Dedektör Ürünleri

Anne baba olmaya hazırlanan çiftlerin, bebek yapmaya karar verdiklerinde heyecanla birçok aşamasının her detayıyla tek tek keyifle ilgilenirler. Hem anne baba olma heyecanı, hem de dünyaya yeni bir canlının geleceği çok mutluluk vericidir. Onunla beraber yaşayacakları için evdeki tüm alanı tüm düzeni, yeni doğacak olan bebekleri için tasarlamaktan çok büyük keyif alırlar. Bu süreçte bazı ebeveynler çocukları için oda hazırlamaz, bazıları da henüz çocuk doğmadan bile oda hazırlığına başlarlar. Bu hem en genişlik alanlarına bağlı bir durum, hem de çocuk henüz doğmamışken daha fazla vakit bularak daha detaylı alışverişler yapabilme düşüncesi farklılığı da olabilir. Bazılarımız çocuk doğduktan 8 ay veya 1 yıl sonrasında çocuklarını ayrı odada yatırırlar, bazıları da çocuk daha doğduğu ilk günden itibaren hem ayrı yatmaya alışabilirsin diye, hem sonradan zorluk çekmemek açısından doğumdan itibaren kendi odası ve kendi yatağında uyumaya alıştırırlar. Bebek yeni doğduğu zamanlarda anne sütüyle beslenir. Çocuklar anneleriyle bağ kurmak için genelde yanlarında yatmak isterler, bunun için anne yanı yataklarda çok kişi tarafından kullanılır. Bu hem yeni doğan çocuğun uyku esnasında herhangi bir çarpma düşme gibi durumlardan korunmasına fayda sağlar, hem de anne açısından gece uykusundan defalarca uyanan bebeği emzirirken yataktan kalkarak uykusu bölünmemiş oluyor.

Bebeğinizin, odasındayken uyku halinde veya oyun halindeyken çıkardığı sesleri ve yaptığı hareketleri takip edebilmemiz için kullanılan bir sistemdir.Bu sistemde mikrofon ve görüntü sayesinde sürekli çocuğunuzun yanında olmadan da takip edebilirsiniz.

Çocuğum Odasında Uyurken Bebek Telsizi ile Onu Duymak

Ses uyarısı özelliği olan telsizlerde, kendi odanızda uyuduğumuzda bebeğinizin ağlama sesini duyar ve görüntüden de hareketlerini görebilirsiniz. Bazen çocuklar sağdan sola dönerken de hafif mırıldanırlar ve sonrasında uykularına kaldıkları yerden devam ederler.Bu tarz durumları takip ederek, görüntü özelliği sayesinde uykunuza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Bebek Telsizi Radyo Dalgalarının Tehlikesi

Yapılan araştırmalar sonucunda, bebeklerin telsizinden çıkan cihazlarından yayılan ses dalgalarının veya farklı çeşitlerdeki dalgaların bebeğinize zarar verebiliyor olacağını düşünmeniz gayet normaldir. Odasında yalnız uyuyan çocuklarımız için, onların güvende olup olmadıklarına her an bakabilmek açısından, ilerleyen yaşlarında da kullanabilirsiniz.Önemli kullanılması gereken yaş aralığı yeni doğduğu andan itibaren başlanmalıdır

Sonuçta sadece gece uyurken değil, gün içerisinde odasında tek başına veya arkadaşlarıyla oyuncaklarıyla oyunlar oynadığında, kendisine zarar verip vermediğinden emin olmak istersiniz. Sizler de diğer odada kahvemizi içerken veya kitabımızı okurken takip edebiliriz. Tabii ki çocuklar her zaman yalnız başlarına vakit geçirmekten çok sıkılıyor olsalar da, küçüklük dönemlerinde hem bireysel hem de arkadaşları ile oynamaktan keyif almalılar.

Genelde tek çocuklu ailelerde kardeşi olmayan çocukların yaşadığı bir problem, oyuncaklarını ve oyun alanlarını paylaşmayı bilmiyor olmaları. Sürekli anne veya babalarıyla oyun arkadaşlığı etmek isterler, haliyle bu durumdan gün içerisinde sıkılabilen anne babalar çocuklarının odalarında bireysel vakit geçirmelerini istiyor olabilirler. Bu durumda çocuklarını oyuncaklarıyla odasında oyun oynarken gönül rahatlığıyla kameradan takip ederek bırakabilirler.

Bebek Telsizi Kurulumu Nasıl Olur?

Bu ünite vericileri çocuğunuzun bulunduğu odaya yerleştirilmiş mikrofonlu bir kamera görüntülü düzenekten oluşmaktadır. Bebek üniteleri ses videolar ve radyo dalgaları veya Wi-Fi bağlantısı ile ebeveyn alıcısına uyarı gönderilir.

Bebek Telsizleri Kaç Metre Alandan Erişim Sağlar?

Ortalama markalara göre örnek alacak olursak eğer, açık alanlarda 300 metreye kadar çekim alanına sahiptirler. Telsiz çekim mesafeleri her telsiz çeşidi ve markasına göre değişkenlik gösterebilir. Tahminen bir oran verecek olursak eğer 4 km ile 30 km arasında artış ve azalış göstererek çekim kalitesi gösterebilir. Bu ölçümlerin belirlenmesinde kullanılan alanın coğrafi konumu ve şartlarının etkisi yüksektir. Telsizin üzerinde bulunan ayar düğmeleri ile çok oynayıp değiştirmemiz gerekir hangi kanalda iletişim kuruyorsunuz bu kanalda sabit kalmalısınız. Telsiz cihazının üzerinde bulunan anten telsizin çekim gücünü belirlemektedir. Bu yüzden telsizin anteninden çok tutup oynatmamak önemlidir. Kullandığınız telsizde bir bağlantı kopukluğu veya bir arıza durumunda, garanti kapsamındaki yetkili servislere götürmelisiniz, kendiniz için açıp tamir etmeye çalışmayınız. Bu elektronik cihazların bataryaları çok hassas olmaktadır, bu yüzden bataryasını yetkili servisler gözetiminde sökülmesi gerekiyorsa söktürmenizde fayda olacaktır. Telsizin kurulumunu yaparken, üzerindeki anteni doğru taktığınızdan emin olmadan çalıştırmayınız.

Kamera Nedir Ne İşe Yarar?

Özellikle son dönemlerde neredeyse herkesin evinde kamera sistemi bulunuyor. Zaten tüm işyerlerinde, şirketlerde küçük büyük fark etmeden her kapalı alanda, kamera kullanmak her açıdan oldukça avantajlıdır. Olabilecek küçük kazalar, hırsızlıklar ya da iş yerinin önünde park halinde duran aracınıza bir yaya veya bisiklet sürücüsü ya da bir otomobil sürücüsü, zarar verebilir. Bu durumu bile tespit edebilmemiz açısından kamera işyerleri için, kesinlikle kullanılması gereken bir düzenektir. Evlerimiz içinde kullanım alanları oldukça geniş ve önemlidir, bazılarımız apartman dairelerinde, bazılarımız güvenlikli sitelerde yaşıyoruz. Evlerimizde de kamera sistemini kesinlikle kullanmalıyız. Evimizde oluşabilecek hırsızlık veya yaşanabilecek olumsuz durumları kontrol altına alabilirsiniz. Tabii ki biz burada ev tipi ve işyeri tipi için kamera sistemlerini değerlendirdik ama bilmediğimiz çok fazla çeşit de kamera modelleri ve çeşitleri bulunmaktadır. Çocukluğunuza ve kendi çocuklarınıza en büyük hatıralarınız, mutlu anları kalıcı hale getiren kamera kayıtları, video kayıtları sayesinde olmaktadır. Her dönemde bu kayıtları ölümsüzleştirmek için yeterli teknolojiye sahip olmamış olabilirsiniz ancak, artık günümüz de çocuklarınızın, doğanın her anını kalıcı hale getirebilirsiniz.

Profesyonel bir fotoğrafçı aslında sadece fotoğraf çekiyor gibi görünüyor olsa da,birçok ayar ve mercek kullandığı durum olabiliyor. Bu aynı zamanda, kamera yönetmenlerinin çektikleri filmin kamera kullanım çeşitlerini de kapsamaktadır. Profesyonel sporcular da bu kamera düzeneklerine oldukça meraklı olan kitledirler, nedeni yaptıkları hız ve aksiyon sporlarını kasklarının üzerine yerleştirdikleri kamera sayesinde, kayıt altına alıp kendilerini izlemek ve hatıra olarak saklamak fırsatına erişebilirler.

Kamera Çeşitleri

  • Video kamera
  • Fotoğraf makinesi
  • Aksiyon ve animasyon kameraları
  • Kapalı devre televizyon kamerası
  • Dijital fotoğraf ve film kamerası

Acil bir iş toplantısına katılmak zorunda kaldığınız anlarda da, telefon kameranızdan ya da yanınızda bulunan herhangi bir teknolojik cihazdan faydalanabilirsiniz.Her mekânda yaşanabilecek kaza, tartışma veya olay sonrasında kamera kayıtlarına bakmak istediğinizde, hukuka aykırı olarak görüldüğünden dolayı o kurumun yetkilisinden izinsiz ses ve görüntü kayıtlarına kesinlikle erişemezsiniz.Çünkü herhangi bir durum yaşandığında bu kayıtlar deli niteliği taşımaktadır. Bu yüzden izin alarak erişim talebinde bulunmalısınız. Bunların içinde evlere veya kişilerin özel araçlarına yerleştirilen küçük böcek tipi adı verilen kameralarda geçerlidir.

Dedektör Nedir Çeşitleri Nelerdir?

Dedektörler neredeyse her alanda hayatımızda fazlasıyla yer almaktadır. Yeraltı görüntüleme, sualtında görüntüleme ve toplu alanların girişlerindeki güvenlik önlemlerini görüntüleme amaçlı kullanılır. Bunların çok çeşitleri vardır, içerisindeki manyetikten aldığı sinyallerle her metal algıya bir uyarı vermektedir.Mesela parfüm şişesinin kapağına da uyarı verir, anahtar ya da tehlike niteliğinde sayılabilecek kesici aletlerinde tespitinde uyarı alabilirsiniz. Kapı tipi metal arama dedektörleri, Örneğin bir binanın içerisinde o binayı kullanan kişiler tarafından silah bıçak ve benzeri gibi eşyaları tespit ederek güvenlik görevlisine uyarı verir.Çalışma prensibi olarak, ses frekansı ile uyarır ya da, kurulan ekranlara kırmızı yeşil sarı gibi çizgilerle uyarı verir.dedektör kabini içerisinden geçen herhangi bir çanta, valiz, poşet gibi eşyaların içerisinde metal olarak algıladığı cisimleri tehlikesine göre renklerle sınıflandırılır.Kırmızı renkle uyarılan bir cisim tehlikeli sayılmaktadır.

El Dedektörü

Güvenlik görevlileri tarafından kullanımı kolay hafif elle taşınabilir küçük cihazlardır. Tespit mesafelerine yaklaştırıldığında, mesela para birimi cinsinden örnek verecek olursak demir 1 TL’yi düşündüğümüzde bu metali yaklaşık olarak on santim öteden algılar 35- 40 santimden sonra da daha büyük cisimleri tespit edebilir.Bu cihaz tipleri metale karşı duyarlı aletlerdir, ev tipi metal nesneleri tespit edebilmek amacıyla kullanırız, bu uyarıyı sesli ışıklı ve titreşimli olarak verirler. Üretici firmaların kullanma kılavuzlarında belirttikleri gibi kullanılması gerekmektedir. El dedektörlerinin sağlık açısından zararlı olup olmadığı durumu çoğu kişi tarafından farklı yorumlanır. Neticede birçok uzman tarafından araştırmalar sonucu bu tarz cihazların hiçbir zararının olmadığı kanıtlanmış durumdadır.Muhtemelen bu cihazların zararı olsaydı eğer uçakla seyahat etmek zorunda kalan insanlar veya güvenlik görevlileri bu durumdan dolayı ciddi sorunlar yaşıyor olurlardı. Güvenlik işinde çalışmayan veya dedektör kullanılması gereken bir sektörde olmayan kişilerde el dedektörü satın alabilirler ve yanlarında bulundurabilirler, bir kişinin bunu taşıyor olması bir suç teşkil etmez.

Şarjı Nasıl Doldurulur?

Şarj ile çalışan bu cihazlar USB girişli şarj kablolarının B tipi denilen ucunu şarj aletine takılır.Diğer ucunu elektrik gücünü aldığınız kaynağa taktığınızda el dedektörünü şarj istasyonuna yerleştirebilirsiniz.

Tarama Cihazları Hassasiyeti

Aslında sizin ne amaçla kullanmak istediğinize bağlı bir durum, üretim anından itibaren tüm dedektörler toplu iğne veya bozuk paraya bile ötebilme hassasiyet seviyesinde üretilmiştir. Eğer her metale hassasiyet gösterip uyarı vermesini istemiyorsanız, bunun kademe olarak seviyesini düşürebilirsiniz. Akıllı telefonları da, dedektör olarak konumlandırabiliyoruz. Teknolojinin akıllı telefonlar, tabletler, bilgisayarlar cihazların diğer farklı telefon içerisinde kullanılıyor olmasına alışkın olsak da, bu telefonlarla metal ölçme özelliğini de aktif hale getirebiliyoruz.Ancak ilerleyen teknoloji ile öğrendik ki sinyal gücü ile bağlanan telefonlarımızdan, metal cisim alıcısı ihtiyacını karşılıyorsunuz.

Üretim aşamaları planlaması geliştirilirken bu alıcı tiplerinin hepsinde, altın para bilezik gibi takıların defineler da yüksek oranda altınları ayırma özelliğine sahip olduğu belirlenmiştir. Metal alıcı ile maden ararken her zaman o cismi en derinde arar, bu yüzden maden için arama yapmak istediğinizde satın alacağınız dedektör de ilk önce dikkat etmeniz gereken özellik, en derin arama özelliğine sahip olan metal cisim alıcısı olmalıdır.

Dedektör Çeşitleri

  • Alan tarama
  • Metal tarama
  • Yeraltı görüntüleme ve sualtı görüntüleme
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bebek Telsiz, Kamera ve Dedektör Ürünleri

874 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
İndirimli Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 874 ürün
DSACategoryId/2147483639/301128/60002087