Oyun Hamuru

Oyun hamuru çocuklar arasında en fazla sevilen oyuncaklardan biridir. Hem eğitici hem de eğlenceli olması dolayısıyla çocuklar kadar ebeveynler tarafından da sıkça tercih edilir. Çocuklar için daha cazip olması için farklı renkler ve boyutlarda üretilirler. Sadece tek parça olanlar değil, fazla sayıda olanlar veya set şeklinde tasarlananları da görmek mümkündür. Çeşitliliğin fazla olması çocukların çabuk sıkılmasını engellemiş ve her bir parçası daha fazla ilgi odağı olmaya başlamıştır. Oyun hamurları çocuklar ve aileler için uzun süren saatler boyunca keyifli vakit geçirmek ve geçirilen vakti eğitici şekilde değerlendirmek için kullanılabilecek en değerli oyuncaklardır.

Çocuğunuzun Yaratıcığı Gelişsin

Oyun oynarken çocuğunuzun gelişimine katkı sağlamak istiyorsanız oyun hamurları sizin için iyi bir tercih olacak. Oyun hamurlarının oyun oynarken çocuğunuzun yaratıcılığını geliştirdiğine yönelik bilimsel çalışmalar mevcuttur. Bilimsel araştırmaların dışında gözle görülebilir değişiklikler olduğunu siz de kolay bir şekilde gözlemleyebilirsiniz. Oyun hamurunun yapısı dolayısıyla çocuklarınız hamura hayal ettiği tüm şekilleri kolayca verebilir ve bundan yola çıkarak yeni şekilleri kendisi ortaya çıkarabilir. Üstelik çocuklar bunu yaparken eğlenceli vakit geçirir ve bundan oldukça keyif alırlar. Oyun hamurlarının elle şekil verilmeye uygun kıvamda olmasına dikkat edilmelidir. İstenilenden katı ya da daha yumuşak kıvamdaki bir hamur şekil almakta zorlanırken aynı zamanda çocuğunuzun ondan aldığı keyfi de minimuma indirir. Ayrıca dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta da sağlık yönüdür. Hamur elle temas ettiği için sağlığa uygun olması beklenir. Bunun için gerekli test ve analizler yapılmış olmalı ve gerekli sertifikalara sahip ürünler kullanılmalıdır.

Oyun hamurlarının çocuğunuzun gelişimine sağladığı katkılardan bir diğeri de motor becerilerinin gelişmesine yardımcı olmasıdır. Motor becerileri küçük yaşlardan itibaren gelişmeye başlar. Bu katkıyı en fazla sağlayan oyun türlerinden biri de oyun hamurlarıyla oynanan oyunlardır. Motor becerisi gelişen çocuklar ilerleyen zamanki hayatlarında başarılı birer birey olma yolunda oldukça fazla yol kat etmiş olurlar. Motor becerisi gelişmesi demek elini, kolunu ve parmaklarını daha rahat kullanabilir hale gelmeleri ve kasların çok daha işlevsel olması durumudur. Bütün bunların ışığında, oyun hamurlarının bir oyuncaktan öte çocukların gelişimine oldukça faydalı ve eğitici birer materyal olduğu bilinen bir gerçektir. Bu nedenle çocuklarınızın oyun hamuru ile oynama sürelerini sıklaştırmanız onlar için oldukça faydalı olacaktır.

Oyun hamuru denildiğinde akla pek çok aktivite gelebilir. Özellikle artan oyun hamuru ve oyun hamuru setlerinin çeşitliliği bu alanı fazlaca genişletmiştir. 4’lü, 5’li, 6’lı, 8’li oyun hamurları ve bunların farklı kreasyonlarda oluşturulan set ürünleri arasından yüzlerce farklı oyun oluşturulabilir. Setlere bakıldığında hamurlara biçim verilebilen etkinlikler, farklı şekiller almasının sağlanabildiği etkinlikler ve bunun gibi pek çok etkinliğin olduğu görülür. Çocuğunuz bu parçaları kullanarak kendine yeni oyuncaklar tasarlayabilir. Yeni oluşturduğu oyuncaklar ile yeni oyunlar kurabilir. Oluşturduğu oyuncaklardan çağrışımla sizlerin bile aklına gelmeyen yeni nesneler meydana getirebilir. Bu şekilde devam eden bir oyun ile çocuğunuz gelişimine yüksek bir hızla devam eder. Hamurların verdiği destekle yaratıcılığı artan çocuğunuzun zeka gelişimi de bununla doğru orantılı olarak artar. Aslında oyun oynamak ve eğlenceli vakit geçirmek için çıkılan bu yolda, çocuğunuzun olumlu gelişimler göstermesi ve bu gelişimlerin onun ilerleyen zamandaki yaşantısını olumlu yönde etkileyecek olması olayı daha verimli hale getirmiştir.

Oyun hamurlarının çocukların gelişimini olumlu etkilediği gerçeği uzmanlar tarafından da onaylanmıştır. Uzmanlar bilimsel araştırmalardan ve tecrübelerinden yola çıkarak oyun hamurlarının eğitici ve öğretici oyuncaklar olduğunu doğrular nitelikte açıklamalar yapar. Uzmanlar özellikle set halinde bulunan hamurların yaratıcılığı daha fazla oranda artırdığını savunurlar. Çünkü bu setler sıradan düşünceler ile bir araya getirilmemiş aksine gerekli araştırmalar yapılarak ortaya konulmuştur. Setler içerisinde bulunan aksesuar ve parçaların farklı şekiller yapabilme, şekilleri bir araya getirebilme ya da ayırabilme gibi olumlu gelişim sağlayan hareketlerin gelişmesi açısından faydalı olduğu uzmanlar tarafından savunulan bir diğer bilgidir. Günümüzde setlerin çeşitliliği ve içerdiği parça sayıları da sürekli olarak artmaktadır. Farklı şekiller yapılabilen, farklı mesleklerin tanınmasına olanak veren, farklı çocuk oyunlarını tanıtan ve anlatan ve bunun dışında onlarca farklı konseptte, parça sayısında ve çeşitte ürün bulunabilir. Bu setler içerisinden çocuğunuz için faydalı olabileceğini düşündüğünüz herhangi bir seti temin edip çocuğunuzun gelişimine katkıda bulunabilirsiniz. Ürünü alırken ilk olarak bakılması gereken sağlık yönü, unutulmaması gereken bir ayrıntıdır. Boyar maddeler, diğer kullanılan malzeme ve materyaller çocuğunuzda ya da sizde bir sağlık problemine yol açabilir. Gerekli sağlık sertifikaları ve belgeleri olan ürünler almaya dikkat etmeniz gerekir. Sağlık yönünden de sizi tatmin eden ürünleri gönül rahatlığı ile satın alabilir ve kullanabilirsiniz. Çocuğunuz için her zaman en iyisini istiyor, eğlenirken aynı zamanda öğrensin de istiyorsanız oyun hamuru tercihi çok doğru bir tercih olacaktır. Seçeneklerin fazlalığı sizin ya da çocuğunuzun ilgisini çekebilecek bir ürünü mutlaka bulabilmenizi sağlar. Hamur setleri içerisinden doğru seçimi yaptığınızda, çocuğunuzun sağlığını ya da psikolojik ve fiziksel gelişimini olumsuz etkileyecek bir noktasının bulunmayacağına emin olabilirsiniz. Tüm parça ve aksesuarları kullanarak çocuğunuzun hem fiziksel hem de zeka gelişimine katkıda bulunabilirsiniz. Bunu yaparken çocuğunuzla birlikte eğlenmenin de tadını çıkarırsınız.

Çocuğunuz İçin En Faydalı Oyun Hamurları

Her anne baba, oyuncaklar arasından çocuğu için en iyi olanı seçmek ister. Bunu tahmin etmek düşünüldüğü kadar kolay olmayabilir. Çünkü ürünlerin çeşitleri, fiyatları, kaliteleri her oyuncakta olduğu gibi oyun hamurlarında da oldukça değişkendir. Ürünün çeşitleri arttıkça fiyatları değiştiği gibi kalitesi ve içeriği değiştikçe de benzer şekilde fiyatı yine farklılık gösterir. Bu nedenle fiyata göre ürün seçmek yerine belirlediğiniz bütçe içerisinde bir ürün seçmeniz sizler için çok daha faydalı olacaktır. Bütçenize uygun olarak tercih etmenizin yanında çocuğunuzun yaşı da göz önünde bulundurulması gereken önemli bir noktadır. Daha küçük yaştaki çocuklar için daha az parçalı oyun hamurları tercih edilirken yaşı daha büyük olan çocuklar için ise çok daha karmaşık yapılı oyun setleri tercih seçilebilir.

Oyun hamuru setlerine baktığınızda yüzlerce farklı ürünün olduğunu görebilirsiniz. Bu setlerin içerisinde rengârenk hamurlar, kesim için aparatlar, şekil verici parçalar ve buna benzer pek çok aksesuar bulunur. Çocuklarınız bu parçaları kullanırken hem eğlenir hem de aynı zamanda fiziksel ve zihinsel gelişimini sağlar. Nesneleri başka nesnelerle bağdaştırarak farklı sonuçlar ortaya koyar. Temel nesne ve şekillerden farklı yan şekiller ortaya çıkarır. Bu aşamada sizlerin desteği onları daha ileri boyuta taşır. Daha önceden sadece konuşarak öğretmeye çalıştığınız bilgileri görerek ve hissederek öğrenir. Bu da bu bilgileri kalıcı olarak hafızasına yerleştirmesini sağlar. En basit hamur setlerinde bile çocuğunuzun küçük yaşta öğrenmesi gereken temel şekiller, en basit kesim aparatları gibi basit parçalar bulur. Set boyutu arttıkça içeriğine de daha fazla ve komplike parçalar eklenir. Bunları kullanmak istemeyenler ise hamurları her evde bulunan basit aletlerle de şekillendirebilirler. Bunu yaparken de yine çocukların zihninde farkındalık yaratmış olurlar. Ancak setlerin içerisinde farklı oyunlar ya da meslekler gibi alternatiflerin de bulunduğunu unutmamak gerekir. Bunlarla oynarken çocuklar hem oyunun içeriğini oluşturan alanda bilgi sahibi oluyor hem de daha fazla ilgisini çektiği için çok daha fazla eğleniyor.

Setler içerisinde hamura şekil vermek veya kesmek için küçük makineler de bulunur. Bu mini makineler çocuğunuzun eğlenceli bir şekilde vakit geçirmesini sağlarken aynı zamanda el becerilerinin de pozitif yönde etkilenmesini sağlar. Evde kullandığınız aletler ve nesneler ile oyun hamurunun daha faydalı olduğunu düşünüyorsanız sadece oyun hamuru bulunan ürünleri de tercih edebilirsiniz. Farklı renkleri bulunan bu ürünler de çocuğunuzun ilgisini çekmeyi başaracaktır. Tüm bu ayrıntıları göz önüne alarak çocuğunuzun yaşına, ilgi alanına ve bütçenize uygun oyun hamurunu seçebilirsiniz. Oyun hamurunu daha önceden almış olan ebeveynler için ise sadece şekil verici aparatlar da bulmak mümkündür.

Eğitici Aktivitenin En Eğlenceli Hali

Çocuğunuz için eğlenceli aktiviteler arıyorsanız oyun hamuru alternatifini mutlaka düşünmelisiniz. Oyun hamuru kolay şekil alması ve yumuşak olması gibi özellikleri sayesinde her çocuğun ilgi alanına girer. Renklerinin de çocukların ilgisini çekebilir şekilde tasarlanması neticesinde çocuğunuz için oyun hamurunun yeri her zaman ayrı olur. Çocuğunuzun en sevdiği ve sizinle yapmaktan en çok hoşlandığı aktiviteler arasına girer. Çocuğunuzun gelişimini en güzel şekilde tamamlamasını istiyorsanız oyun hamuru oyuncağı ile keşfetmesine ve öğrenmesine katkı sağlamalısınız. Küçük yaşlarda eğlenerek öğrendiği bilgiler sayesinde çocuğunuz ilerleyen yaşlarda başarı basamaklarını hiç zorlanmadan çıkar. Oyun hamuru bu noktada çocuklarınıza çok büyük bir avantaj sağlar. Hem eğlenmeye hem öğrenmeye açık olan çocuğunuz bu sayede kalıcı hafızasına kendi ortaya koyduğu ve geliştirdiği bilgiler eklemiş olur. Bu, çocuğunuzun gelişimi için oldukça doğru bir adım olur.

Oyun hamurunun tek başına faydası olduğu gibi set içerisinde yer alan parçalarla daha da yararlı olur. Set içerisinde çocuğunuzun görsel hafızasına da katkı sağlayacak şekiller, kalıplar ve farklı aparatlar bulunur. Bu aparatların da sağlık açısından bir probleme yol açmaması için gerekli incelemeler yapılmıştır. Oyun hamuru oynamak için tasarlanmış parçalar için de farklı alternatifler oluşturulmuştur. Sadece bir parça halinde, birkaç parçadan oluşan setler halinde ya da oyun hamuru ve şekillendiriciler ile birlikte oluşturulan büyük setler halinde satın almanız mümkündür. Bu daha önceden almış olduğunuz setin herhangi bir parçasının zarar görmüş ya da kaybolmuş olması durumunda spesifik olarak o parçanın alınmasına olanak sağlar. Oyun hamurlarının eğitici ve öğreticiliğine kanıt olarak anaokullarında uzman öğretmenler tarafından kullanılıyor olması da gösterilebilir. Anaokulundaki öğrencilere oyun hamurları kullanılarak onlarca farklı etkinlik yaptırılır. Bunun amacı anaokulu çağındaki öğrencilerin eğlenirken aynı zamanda yaratıcılıklarının gelişmesinin sağlanmasıdıe. Okula gitmeyen anaokulu çağındaki çocuklara da benzer etkinlikler evde ebeveynleri tarafından yaptırılabilir. Ürün seçimi yaparken karşınıza pek çok alternatif marka çıkar. Bunların bazıları uzun yıllardır duyduğunuz markalar olabilir. Bunun dışında az duyduğunuz ya da daha ilk defa duyduğunuz markalar ile de karşılaşabilirsiniz. Markanın duyulmamış olması ürünlerinin kötü ya da kalitesiz olduğunu düşündürmesin. Adını yeni öğrendiğiniz ama oldukça kaliteli ve sağlıklı onlarca ürün bulunduğunu unutmayın. Gerekli kalite belgelerine sahip olan ürünleri gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Eğlenceli Ürünleri Seçerken Sağlık Yönüne Dikkat Edin

Oyun hamurları seçenekleri oldukça geniştir. 4’lü, 5’li, 6’lı ve bunun gibi farklı sayılardan oluşan setler bulmak mümkündür. Çocuğunuz ile yapacağınız aktivitelerde eğlenceli ve öğretici dakikalar geçirebilirsiniz. Genellikle setler içerisinde yer alan renkler ana renkler olarak karşımıza çıkar. Ancak set içerisinde bulunan oyun hamuru sayısı arttıkça renkler ana renklerin dışındaki renklere kayar. Bunu düşünerek kendi ara renk çalışmanızı kendiniz yapmak isterseniz sadece ana renklerden oluşan ürünleri tercih edebilirsiniz. Bu çalışma ile çocuğunuza daha fazla katkı sağlarsınız. Oyun hamurlarının yapısı gereği de hemen bozulmayan kalıcı ürünler çıkarabilirsiniz. Kolay şekil alabilen yumuşak oyun hamurlarının aynı zamanda kurumaya karşı dirençli olan çeşitleri de bulunur. Bu sayede dışarıda unutsanız bile hamur ilk günkü gibi yumuşak kalmaya devam eder. Pek çok oyuncakta olduğu gibi oyun hamurları için de klinik araştırmalar yapılır. Bu klinik araştırmalar kalite belgeleri olan tüm ürünler için aynıdır. Gerekli sağlık testlerinden geçemeyen ürünler bu kaliteleri belgelerini almaya hak kazanamazlar. Dolayısıyla siz belgeleri tam olan ürünleri tercih ettiğinizde sağlık açısından hiçbir risk almamış olursunuz. Bu durum hamurların içerisinde yer alan ya da ayrı olarak satılan tüm aparatlar için de geçerlidir. Bu parçalar da satışa sunulmadan önce testlere tabii tutulur. Testi geçen ürün sağlık kriterini karşılamış olarak satışa sunulur. Satın alacağınız ürünün belgeli olduğundan emin olduğunuz durumda seçtiğiniz oyun hamurunu çocuğunuza gönül rahatlığı ile verebilirsiniz. Sağlık açısından dikkat edilmesi gereken diğer bir detay da hamurun yumuşaklık kıvamıdır. Yumuşaklığının doğru ayarlanamaması çocukların motor becerilerine yeterli katkıyı sağlayamaz. Gereğinden fazla yumuşak ya da katı olması durumunda çocuğunuz için yeterince faydalı olmayabilir. Oyun hamuru satın alırken bunu da göz önünde bulundurmanız çok önemlidir.

Oyun Hamurları Konusunda Sizler de Dikkat Edin

Gerekli klinik testleri yapılan, kalite ile alakalı aşamalarını tamamlamış olan oyun hamur ve oyun hamuru aparatları kaliteli oyuncaklar olarak kabul edilir. Sağlık açısından hiçbir olumsuz duruma yol açmazlar. Sizlerin veya fiziksel ve zihinsel gelişimi henüz tamamlanmamış olan çocuklarınızın sağlığını olumsuz etkileyecek bir probleme yol açmazlar. Sağlık açısından korkulan bir nokta hamurların açık ortamda oynanması neticesinde bakteri oluşumuna neden olmasıdır. Ancak bu duruma karşı oyun hamuru üreticileri hamurun içerisinde bakteri bulundurmayacak şekilde üretim yaparlar. Üreticiden bunu sağladıktan sonra ikinci adım olarak kendinizin ve çocuğunuzun el hijyenine dikkat etmeniz de gerekir. Her ne kadar bakteri oluşumunu önleyici faaliyetler yapılıyorsa da, bunlar yüzde 100 koruma adına kesinlik içermez. Bunun dışında, oyunun sonunda mutlaka el yıkamasını sağlamalısınız. Bunlara dikkat ettiğiniz durumda çocuğunuz için oluşabilecek tüm riskler ortadan kalmış olur. Dolayısıyla artık çocuğunuzun güzel vakit geçirmesi ve öğrenimine katkı sağlaması için gönül rahatlığı ile oyun oynayabilirsiniz. Oyun hamurlarını standart oyuncaklar ile aynı kategoride düşünmemelisiniz. Oyun hamurları kesin bir şekilde eğitici ve öğretici oyuncaklar sınıfında yer alır. Bazen yaptığı bir şekilden yola çıkan miniğiniz çok farklı yaratıcılıklar ile yoluna devam eder. Bazen hiç bilmediği bir rengi oluşturarak sizleri şaşırtmayı başarabilir. Bu konuda yapılan bilimsel araştırmalar oyuncaklar içerisinde gelişime en fazla katkı sağlayan ürünlerin oyun hamurları olduğunu ortaya koymuştur. 

Oyun hamurları uzun yıllardır özellikle okul öncesi dönemdeki çocukların en çok oynadığı oyuncaklardan biridir. Okul öncesi kurumlarda uzman öğreticiler de oyun hamuru ile yaptıkları etkinlikleri oldukça sık tekrarlarlar. Çünkü bilimsel araştırmalar ve uzun yıllardır süre gelen eğitim öğretim hayatı oyun hamurlarının çocukların hem ince motor gelişimine hem de zihinsel aktivitelerine olumlu katkı sağladığını gösterir. Okul öncesi çağda bulunan çocuklar için çok fazla etkinlik planlanabilir. Boya etkinlikleri, kesme-yapıştırma etkinlikleri, jimnastik etkinlikleri gibi yüzlerce aktivite yapılabilir. Ancak bazıları sadece bedensel gelişime etki ederken bazıları sadece zihinsel gelişime etki eder. Oyun hamuru aktiviteleri ise çocuklarınız için bu gelişimlerin hepsini aynı anda verir. Bundan daha önemlisi çocuklar hamur ya da çamur gibi kendilerinin şekil verebildiği oyunları daha fazla sever. Bu da daha çok ilgilenmeleri ve daha fazla gelişmeleri olarak onlara geri döner.

Çocuklarınızla birlikte yapılabilecek en basit oyun hamuru aktivitesi sayıları öğrenmektir. Yaşları gereği öğrenmeleri gereken bu konuyu daha hızlı ve pratik şekilde öğrenirler. Sayıların dışında öğrenebileceği diğer bir aktivite şekiller aktivitesidir. Geometrik şekilleri öğretmesini istediğiniz çocuğunuza siz de destek olarak basit şekilleri öğretebilirsiniz. Şekillerin isimlerini öğrenmesini kolaylaştırıcı bu aktivitenin ardından ikinci bir adım olarak da bu şekillerin ingilizce karşılıkları da öğretilebilir. Bu etkinliklerin tamamı oyun hamurları ile gerçekleştiği için oldukça hızlı ve akılda kalıcı olur. Diğer bir aktivite meslek gruplarının kullandığı aletler olabilir. Örneğin bir aşçının kullandığı kaşık, bir doktorun kullandığı stetoskop gibi aletleri yapmaları, bunların ne için kullanıldıkları ve isimlerinin ne olduğu gibi bilgileri öğrenmelerinde oldukça etkili olur.

Oyun hamuru aktivitelerinin öğretici ve eğitici bir diğeri ise hamuru kesme işlemidir. Düzgün bir çizgi halinde kesmeye çalışması, bir çember olarak oluşturabilmesi gibi aktiviteler ilerleyen zamanda el ve kol kaslarını daha rahat kullanmalarını sağlar. Bütün bunları yaparken okul öncesi kurumdaki bir öğretmeni ya da ebeveynleri olarak sizin yanlarında olmanız da oldukça önemlidir. Her attığı adımda destek olmanız, hatalarını daha kolay bulmalarını sağlamanız, bazen yol göstermeniz onlara asıl faydayı sağlayan durumdur. Birileri tarafından desteklendiklerini bilmek bir çocuğa hissettirilebilen en etkili duygudur. Oyunlarını onunla oynayan bir anne babaya sahip olması ve bu oyunların ona en faydaları oyunlar olarak seçilmiş olması çocuğun gelişimini en üst seviyeye çıkarır.

Çocuğunuz İçin En Sağlıklı Oyun Hamuru Hangisidir?

 Oyuncak dünyasında yer alan ürünlerin bir takım testlerden geçmesi ve gerekli kalite belgelerinin alınmış olması gerekir. Bu kalite belgelerine sahip olması demek sağlık açısından hiçbir soruna yol açmayacağının bir garantisi anlamına gelir. Çocuğunuza aldığınız oyun hamurunun en sağlıklı olmasını istediğiniz durumlarda bu belgeleri sorgulayarak satın alma yapabilirsiniz. Gerekli belgeleri olan ürünler sizin ya da çocuğunuzun sağlığına karşı hiç bir tehdit oluşturmaz.

 Oyun Oynarken Zekaları ve Yaratıcılıkları Nasıl Gelişir?

 Oyun hamurları seçerken çocuğunuza hitap eden türde bir seçim yapmanız durumunda gelişimine verdiğiniz katkı çok daha fazla artar. Çocuğunuz için en faydalı ürünü arıyorsanız bu kuşkusuz onun en çok ilgisini çeken ürün olur. İlgisini çekmeyen bir ürün ne kadar faydalı olursa olsun çocuğunuza hiçbir yarar sağlamaz. Çocuğunuzun onunla ilgilenmesi, her yönüyle değerlendirmesi sonucunda katkı sağlanabilir. Aksi takdirde çocuğunuzun dikkatini çekemez, belki de çocuğunuz onunla hiçbir zaman oynamaz.

 Oyun Hamuru Aktiviteleri Nelerdir?

 Oyun hamuru aktiviteleri olarak ne yapabilirim diyen ebeveynlere uzmanların ilk tavsiyesi basit nesneler ile başlamalarıdır. Basit nesne denildiğinde bunun içerisinde harfler, rakamlar, yaşam alanındaki eşyalar gibi çocuğun zihninde çok hızlı belirecek unsurlar yer alır. Anaokulu çağında olup rakamları öğrenmeye çalışan bir çocuğa kendi eliyle yaptığı rakamlardan daha kolay bir rakam öğretme yöntemi olamaz. Bunu yapması için de oyun hamurları en uygun tercih olur.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Oyun Hamuru Fiyatları

2872 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
HepsiLojistik Ürünleri
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 2872 ürün
DSACategoryId/2147483639/23031884/80123020/23020688