Sanat & Bilim & Beceri Oyuncakları

Çocukların yeteneklerini geliştiren; eğlenirken öğrenmelerini de sağlayan sanat, bilim & beceri oyuncakları, hem çocukların hem de anne ve babaların beğenisini topluyor. İyi vakit geçirmek için olduğu kadar zeka gelişimi ve görsel hafıza için de faydalı olan oyunlar, çocukların zamanlarını en iyi biçimde geçirmelerini amaçlıyor. Her yaş grubuna özel tasarlanan sanat, bilim & beceri oyuncakları, bebek yaşlardan itibaren beyinsel gelişim ve kolay öğrenme gibi konularda çocukların en yardımcısı oluyor.

Sanat, bilim & beceri oyuncakları seçiminde ilk olarak dikkat edilmesi gereken, oyuncakla oynayacak çocuğun yaş grubu oluyor. Kendi yaş grubuna uygun oyuncak seçimi, hem çocuğun oyundan edineceği faydayı etkiliyor hem de oyuncaktan alacağı zevki ve oyun isteğini artırma konularında önem taşıyor. Çocuğunuzun yaş grubuna uygun bir sanat, bilim & beceri oyuncağı edinmek için oyuncağın kutusunda ya da paketinde yer alan yaş grubu bilgisine dikkat etmek gerekiyor. Kendi beceri seviyesine uygun bir oyuna daha kolay adapte olan çocuklar, daha fazla beceri kazanabiliyor.

Çok küçük yaşlardaki çocuklar için önerilen daha büyük parçalı, görsel açıdan daha etkili ve kolay kavranabilen basit oyunlar tercih sebebi oluyor. Dikkat çekici renklerdeki sanat, bilim & beceri oyuncakları, küçüklerin ilgisini çekerek keşfetme isteğini ortaya çıkarıyor. Görsel ve tasarım yeteneklerini geliştirmede başarılı olan hamur oyunları, hem renk renk seçenekleri hem de birbirinden farklı şekillendirme imkanları ile miniklerin oyundan zevk almasını sağlıyor. Boyama kitapları, erken yaştan itibaren hayal dünyasını genişletirken çocukların kendi zevklerine uygun sonuçlar elde etmesine olanak tanıyor. Çocuğunuzun sevdiği bir hayvan figürü, renkleri öğrenme ve şekilleri kavrama açısından beceri kazandırıyor.

Farklı boyut ve parça sayısında olabilen yapbozlar, zeka gelişiminde önem teşkil ediyor. Masal kahramanlarından manzara resimlerine, haritalardan hayvan figürlerine kadar birçok desenle üretilen oyuncaklar, görsel hafıza gelişimini de olumlu yönde etkiliyor. Rengarenk parçaları ile çocukların ilgisini toplayan çıkartma kitapları, çocuklara dört işlem, hayvan isimleri, günler ve mevsimler gibi temel bilgileri öğretmede alternatifler sunuyor. Çocuklar için özel üretilen müzik aletleri, erken yaşta müzikle ilgilenmede ve yetenekleri erkenden keşfetmede çeşitli yöntemler sunuyor. Çocuklarınızın beğenisini toplayan sanat, bilim & beceri oyuncakları sayesinde çocuğunuz hayal dünyasını genişletme imkanı buluyor.

Eğitici beyin zihinsel aktiviteler arasında yer alan oyunlar, büyük bilim deneylerini çocukların anlama düzeyine uyarlayarak fizik ya da kimya gibi bilimsel olaylarla çocukları tanıştırmayı hedefliyor. Çocukları ile birlikte bilimle ilgilenen anne ve babalar da çocukları ile birlikte keşfedip, eğlenceli zamanlar geçiriyor. Minik deneylerle mantıksal gelişim sağlayan çocuklar, dünyayı ve bilimsel kavramları daha kolay anlayıp tanımlamaya başlıyor. Üç boyutlu maketler, görsellik algısını geliştirirken binaları ve yapıları anlamalarını, uzam bilgisi edinmelerini sağlıyor.

Bulmaca ve akıl yürütme gerektiren sanat, bilim & beceri oyuncakları, zeka gelişimini desteklerken birbirinden farklı çeşitleri ile her yaştan çocuğun beğenisine sunuluyor. Oyun içeriğini kullanarak birbirinden farklı sonuçlar elde etmeyi, çözüm üretmeyi sağlayan beceri oyunları, problem çözme yeteneğini geliştirmede oldukça yararlı araçlar oluyor. Mekanik tasarımlı, fiziksel yetenek geliştirici oyuncaklar, motor becerilerini geliştirirken bilimsel yetenekler de kazandırıyor.

Yaş grubu, kattığı beceriler ve parça boyutlarına göre tercih edilecek sanat, bilim & beceri oyuncakları, erken yaşlardan itibaren becerikli ve kavrama yeteneği gelişmiş çocuklar yetiştirmeye yardımcı oluyor. Hem çocuklar hem de anne ve babalar için eğlenceli olan bu ürünler müzik, resim gibi sanatsal yeteneklerin yanında fizik ve matematik gibi bilimsel kavramları da geliştiriyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Sanat & Bilim & Beceri Oyuncakları

10.000+ ürün listeleniyor
Anne / Bebek / Oyuncak
Anne / Bebek / Oyuncak
Oyuncak
Oyuncak
Sanat & Bilim & Beceri Oyuncakları
Sanat & Bilim & Beceri Oyuncakları
Eğitici Oyuncaklar
Eğitici Oyuncaklar
Çocuk Boyası
Çocuk Boyası
Kinetik Kum
Kinetik Kum
Beceri Oyuncakları
Beceri Oyuncakları
Slime
Slime
Oyun Hamuru
Oyun Hamuru
Takı, Moda Tasarım Seti
Takı, Moda Tasarım Seti
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 48 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?