Komik görünümleri ve eğlenceli kullanım olanakları ile öne çıkan hacıyatmaz oyuncakları, her yaştan kullanıcıya hitap edebiliyor. Farklı yönlere doğru hızlıca hareket edebilmesi için yumurta gibi şekillendirilen hacıyatmazlar, enteresan tasarımlara sahip olacak şekilde üretiliyor. Mekanik bir denge elde edilebilmesi amacıyla, oyuncakların dibine belli ağırlıklara sahip materyaller ekleniyor. Hacıyatmaz oyuncaklarının ve aksesuarlarının kendine has pürüzsüz yarı küre şekli, oyuncakların kolayca yuvarlanmasına ve ardından tekrar ayağa kalkabilmesine izin veriyor. Yumurta şeklindeki hacıyatmazlar, ne kadar büyük olursa olsun serbest bırakıldıktan sonra yer çekimi etkisi ile tekrar dik konuma geliyor. İnsanlara, hayvanlara, sevimli canavarlara ve çizgi film karakterlerine benzeyecek şekilde tasarlanan çok sayıda ürün bulunuyor. Eğlenceli oyuncakların yanı sıra mobilya ve ev aletlerini tamamlayan çeşitli hacıyatmaz aksesuarları da bulunabiliyor. Hacıyatmaz ürünleri, tekli olarak temin edilebildiği gibi set hâlinde de satın alınabiliyor.

Hacıyatmaz Fiyatları

Hacıyatmaz fiyatları; ürünün markası, modeli, türü, ölçüleri, özellikleri, malzeme kalitesi ve tasarımı gibi farklı detaylara bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor. Ürünün malzeme kalitesi ve çeşitliliği arttıkça fiyat üzerinde de belli artışlar gözlemlenebiliyor. Hava ile şişirilen oyuncaklar ve sabit platformlar üzerine monte edilen oyuncaklar olmak üzere iki temel hacıyatmaz modeli bulunuyor. Geleneksel hacıyatmaz formatının dışında imal edilen farklı modeller de geniş ürün yelpazesi içinden tercih edilebiliyor. İçerisine çıngırak, top ve çeşitli hareket eden figürlerin yerleştirildiği ürünler, özellikle 2-4 yaş arası çocukların ilgisini cezbetmeyi başarıyor. 0-3 yaş için özel olarak tasarlanan çıngıraklı hacıyatmazlar, bebeklerin emeklemesine destek oluyor. Yuvarlanarak ilerleyen oyuncaklar, yumuşak yapıları sayesinde bebekler tarafından kolaylıkla yakalanabiliyor. Mavi, kırmızı, sarı, turuncu ve pembe gibi dikkat çekici renklere sahip olan ürünler, bebekler tarafından rahatlıkla ayırt edilebiliyor. Eğlenceli yapısı ile öne çıkan hacıyatmaz oyuncaklar, çocukların el ve göz koordinasyonunun gelişimine de katkıda bulunuyor.

Hava ile şişirilen modellerin kullanımı için tıpkı balon gibi hacıyatmazın şişirme aparatına üflemek, yeterli oluyor. Hava ile dolan oyuncaklar, orijinal şekline ve formuna hızla kavuşuyor. Ufak boyutlu oyuncaklar, ağız ile kolaylıkla şişirilebilirken, daha büyük hacimlere sahip olan ürünleri şişirmek için pompadan yardım almakta fayda bulunuyor. Hava basıncına dirençli bir valf ya da klasik bir sibop taşıyan hacıyatmaz oyuncakları pompanın ucuna bağlayarak saniyeler içinde şişirebilmek mümkün oluyor. Hazır hâle gelen hacıyatmazlar, oldukça büyük boyutlara ulaşabiliyor. Kum torbası gibi kullanılabilen ürünler, çocuklarınızın enerjisini eğlenceli bir şekilde harcamasına olanak tanıyor. Oldukça hafif ve yumuşak bir formda imal edilen hacıyatmaz balonunun gövdesi, oyuncağın güvenli bir şekilde kullanılabilmesini sağlıyor. Ayrıca, oyuncak içerisindeki hava boşaltılarak hacıyatmaz, bir yerden başka bir yere kolaylıkla taşınabiliyor.

Hacıyatmaz oyuncaklarının kendine has hareketlerini sergilemesi için ufak bir temas yeterli oluyor. Oyuncak, bir yöne doğru yattığında tabanda yer alan ağırlık merkezi, pivot noktasından farklı bir alana doğru kayarak sallanma hareketini başlatıyor. Hacıyatmaz, ivmesini uzun süre koruyabildiği için oyuncağın dik konuma geri dönmesi, belli bir zaman alıyor. Özetle, katı ve ağır olan alandan yumuşak olan alana güç aktarımı sağlanıyor. Farklı katmanlardan oluşan oyuncaklar, genellikle kapalı formda dizayn ediliyor. Oyuncağın içi, hareketin spontane bir şekilde devam edebilmesi amacıyla katı ve yumuşak olan çeşitli materyaller ile dolduruluyor. Hacıyatmazların ağırlık kısımları; metal, kompozit malzemelerin yanı sıra tahta, sert plastik ya da kum gibi yoğun parçalar ile destekleniyor. Yumuşak kısımlarda ise sünger, sentetik köpük, yün ve kumaş tarzında hafif malzemeler kullanılıyor. Tüm ürünlerin ağırlık merkezi, tabana ve kapalı bir alana konumlandırıldığı için eğlenceli oyuncakların kullanımı da son derece güvenli oluyor.

Hacıyatmaz

19 ürün var
 1. Markalar
  1. intex
  2. Bestway
  3. Tanny
  4. BlueZen
  5. Dahice
  6. Kızılkaya
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Cinsiyet
 6. Yaş Aralığı
 7. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483639/23031884/80138057/302243/80136013
BAŞA DÖN