Temassız Ateş Ölçer Çelitleri

Ateş Ölçer

Ateş ölçer her evde ve sağlık kuruluşunda olması gereken medikal bir cihazdır. Ateş, özellikle bebeklerde sıkça görülen bir hastalıktır ve önlemini almamak ciddi sağlık sıkıntılarına sebebiyet verebilmektedir. Bu yüzden evinizde ateş ölçer bulunması gerekmektedir. Herhangi bir sağlık kuruluşuna gitmenize gerek kalmadan ateşi saptayabilir ve sonrasında uzmanlara danışabilirsiniz. Ateş ölçerler gün geçtikçe teknolojinin de ilerlemesi ile birlikte değişimlere ve gelişimlere uğramıştır. Teknolojik açıdan donanımlı olan ateş ölçerleri almayı tercih edebilirsiniz. Ateş ölçerlerin birkaç çeşidi bulunmaktadır. Şu an üç farklı çeşitte termometre bulunmaktadır. Bunlar cıvalı termometre, kızılötesi termometre ve dijital termometreler olmaktadır. Bu üç termometre çeşidine sahip ateş ölçerler vardır. Cıvalı termometreler sağlık kuruluşların sağlığa uygunluk sebebinden ötürü pek fazla tercih edilmemektedir. Fakat kişisel olarak almak isteyeceğiniz bir ateş ölçeri cıvalı termometre olarak tercih edebilirsiniz ve evinizde bulundurabilirsiniz.

Ateş; koltuk altından, alından, ağızdan ya da kulaktan ölçülebilmektedir. Ateş ölçerin amacı ani vücut ısısı değişimlerini saptamaktır. Böylelikle oluşabilecek sağlık sorunlarının önüne geçilmektedir. Günümüzde cıvalı ateş ölçerler yerine dijital ateş ölçerler tercih edilmektedir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte kızılötesi ateş ölçerler geliştirilmiştir ve şu an yaygın olarak kullanılmaktadır. Vücut enfeksiyon kaptığında ya da bakteri veya virüs algıladığında vücuda giren zararlı organizmaları yok etmek için savunmaya geçmektedir. Bu olay vücut sıcaklığının yükselmesine ve ateşin çıkmasına yol açmaktadır. Vücut ısısı 38 derecenin üstüne çıktığında ateş olarak kabul edilmektedir. 40 derecenin üstüne çıkan vücut ısısı tehlikeli bir durumdur. Bu yüzden kendinizde ya da herhangi birinde ateş saptarsanız hemen bir ateş ölçer ile ölçmeniz gerekmektedir. Ateş ölçer fiyatları ve modelleri için sayfamızı inceleyebilir ve dilediğiniz bir ateş ölçeri satın alarak her türlü ihtimale karşı evinizde bulundurabilirsiniz.

Ateş Ölçer Özellikleri ile Etkin Kullanım

Vücuda giren bakteri ya da virüslere vücut tepki vermektedir. Bu tepki kendini korumak için oluşturduğu savunma olmaktadır. Vücudun içinde yaşanan bu olay dışarıya ateş olarak çıkmaktadır. Ateş özellikle bebeklerde görülmektedir ve her insan hastalandığında ateşi çıkabilir. Evde olduğunuz bir zamanda böyle bir hastalık durumu yaşanabileceği için evinizde ateş ölçer bulundurmak mantıklı bir fikir olabilir. Ateş ölçerlerde birçok model ve özellik bulunmaktadır. Üç çeşit ateş ölçer bulunmaktadır. Bunlar cıvalı ateş ölçer, dijital ateş ölçer ve kızılötesi ateş ölçerdir. Cıvalı ateş ölçer diğerlerine göre çok daha eskiden beri kullanılan bir medikal cihazdır. Dijital ateş ölçerler sıkça tercih edilen medikal cihazlardan biridir. Kızılötesi ateş ölçer teknolojinin de gelişmesi ile çıkmış olan bir medikal cihazdır ve temassız ateş ölçer olarak da bilinmektedir. Temassız olması hijyen açısından daha cazip gelmektedir. Özellikle bebeklerin ateşini ölçerken büyük kolaylık sağlamaktadır. Bebekler ateşliyken ağızdan, koltuk altından, alından ya da kulaktan ateşlerini ölçmeye çalışırken rahatsız olabilir ve tepki gösterebilirler.

Temassız ölçüm yapan kızılötesi ateş ölçerler böyle bir şeye neden olmamaktadır. Bu yüzden kullanımı oldukça rahattır. Sadece bebekler için değil diğer kullanan kişiler için de hem hijyenik hem de rahat bir kullanıma sahiptir. Dijital ateş ölçer çeşitleri de kullanıcılar için ideal bir ölçüm aletidir. Dijital modellerin birçok özelliği bulunmaktadır. Bebekler için geliştirilmiş olan uçlara sahip dijital ateş ölçer mevcuttur. Bunun yanı sıra ölçümleri kaydeden hafıza, otomatik kapanma, 10 saniyede ölçüm yapma gibi özelliklere sahiptirler. Bazı gelişmiş dijital ateş ölçerlerde suya dayanıklılık, LCD ekran ve uyarı sesi çıkarma gibi özellikler de yer almaktadır. Alından ateş ölçer kullanmak istiyorsanız üç çeşit cihazdan herhangi birini tercih edebilirsiniz. Kızılötesi ateş ölçerler temassız şekilde ölçüm yapabilirken diğer ikisi temasa ihtiyaç duymaktadır. Vücut ısısı 38 derecenin üstüne çıktığında bu ateş sayılmaktadır. Yüksek ateş 39,5 ile 40 derece ve tehlikeli yüksek ateş 40 derecenin üstü olmaktadır. Ateşiniz olduğunu fark ettiğinizde hemen ulaşabileceğiniz bir ateş ölçer olması iyi bir fikir olabilir. Böylelikle eğer ateşiniz varsa önlemlerinizi alabilir ve bir sağlık görevlisinden yardım isteyebilirsiniz. Ateş küçük bir şey gibi görünse de sağlığımız ile ilgili olan her şey gibi bu da önemlidir. Ateşiniz çıktığında önlem almadan geçmesini beklemek ya da önemsememek ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Her zaman ateş konusunda dikkatli olunmalıdır. Bu yüzden evinizde bir ateş ölçer bulundurabilirsiniz.

Evinizde Bulundurmanız Gereken Ateş Ölçerler

Ateş ölçerler vücut ısısını ölçmek için kullanılan tıbbi cihazlardır. Her sağlık kuruluşunda bulunması zorunlu olan ateş ölçerler evde de kullanılmaktadır. Neredeyse her evde bulunan ve bulunması tavsiye edilen tıbbi cihazlardan biri olmaktadır. Vücut bakteri ve virüslere karşı oluşturduğu savunmayı dışarıya ateş olarak yansıtmaktadır. Ateş yükseldikçe tehlikeli bir hal almaktadır. Bu yüzden ateşe yakalandığınızda hemen önlemlerinizi almanız gerekmektedir. İlk önlemleri sağlamak için yapabileceklerinizden biri evinizde ateş ölçer bulundurmaktır. Böylelikle durumunuzun ne olduğunu hemen öğrenebilirsiniz. Bunun yanı sıra ateş bebeklerde de çokça görülebilmektedir. Bebekler için ayrı ateş ölçerlere sahip markalar bulunmaktadır. Bebek ateş ölçer ayrı şekilde bebeklere özel olarak satılmaktadır. Bebeğinize özel bir ateş ölçer tercih edebilirsiniz. Bu cihazların kendilerine has farklı özellikleri bulunmaktadır. Yumuşak ve hassas uç gibi özellikleri vardır. Bebeğinizin ateşini dijital ateş ölçerlerde bulunan yumuşak ve hassas uç ile daha rahat bir şekilde bebeğinizi rahatsız etmeden ölçebilirsiniz. Bunun yanı sıra temassız model olarak bilinen kızılötesi ateş ölçer de tercih edebilirsiniz. Hiçbir şekilde temasa gerek kalmadan ölçtüğü için kullanımı daha hijyenik ve rahat olmaktadır.

Ateş kulaktan, ağızdan, koltuk altından ve alından ölçülebilmektedir. Hepsi için farklı kullanımlar bulunmaktadır. Kullanılacak cihaz da farklılık göstermektedir. Kulaktan ateş ölçümü yapılacağı zaman üstüne yatılan kulaktan ateş ölçmek sonucu olduğundan daha yüksek gösterebilmektedir. Bu nedenle üstüne yatılmayan kulaktan ölçüm yapılması daha iyi olmaktadır. Aynı zamanda her zaman aynı kulaktan ölçüm yapılması daha doğru sonuçlar vermektedir. Ölçüm yaparken dış faktörleri de göz önüne almak gerekmektedir. Örneğin yeni duştan çıkmışsanız ya da yüzdükten sonra ateş ölçümü yapacaksanız ölçmeden önce en az 30 dakika beklemeniz gerekmektedir. Bu bekleme sizin daha doğru bir sonuç almanıza yardımcı olmaktadır. Ayrıca bazı durumlarda kulaktan ateş ölçmek mümkün olmamaktadır. Bu durumlar; kulak içi için ilaç kullanmak, kulağın içinin kir olması, kulakta enfeksiyon olması ve kulakta akıntı ya da kan akması olarak sıralanabilir. Bu durumlarda kulaktan ateş ölçmek yerine alnınızdan ya da ağzınızdan ölçmeniz yararlı olmaktadır. Ayrıca ölçüm yaptığınız cihaz filtreli ise kulaktan yapılan her ölçümden sonra filtrenin değişmesi sağlık açısından oldukça önemlidir ve dikkat edilmesi gerekmektedir.  Sayfamızdan ateş ölçer tavsiye ve değerlendirmelerini inceleyebilir ve sonrasında karar verebilirsiniz. Birçok markanın üretmiş olduğu ateş ölçer modellerinden herhangi birini tercih edebilirsiniz.

Farklı Çeşitleri ile Ateş Ölçerler

Her evde bulunması gereken tıbbi cihazlardan biri ateş ölçerler olmaktadır. Ateş ölçerler ateş ölçümü yapan cihazlardır. Vücut ısısının olması gerekenden yüksek olduğu duruma ateş denilmektedir. Ateşli hastalıklar ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Bu yüzden ateş konusunda herkes bilinçli olmalı ve önlemlerini almalıdır. Bu önlemlerin başında gelen şey evde ateş ölçer bulundurmaktır. Ateş ölçerler üç çeşide ayrılmaktadır. Cıvalı ateş ölçer, dijital ateş ölçer ve kızılötesi ateş ölçer olarak çeşitlendirilmiştir. Cıvalı ateş ölçer en eski bulunmuş ateş ölçer olmaktadır. Günümüzde çokça tercih edilmese de hala kullanan kişiler vardır. Dijital diğer adı ile elektronik ateş ölçer çoğu kişi tarafından tercih edilmekte olan ateş ölçer çeşididir. Dijital ateş ölçerler cıvalı olan modellere göre daha dayanıklı olduğundan yere düşünce kırılmaz ya da darbelere karşı dayanıklıdır. Bunun yanı sıra sesli uyarı sistemi, LCD ekran, belli bir süreden sonra otomatik olarak kapanma ve son ölçümleri hafızasına kaydetme gibi özellikleri de bulunmaktadır. Bu özelliklerinden dolayı oldukça ergonomik bir cihaz olmaktadır.

Temassız ya da uzaktan ateş ölçer olarak da bilinen kızılötesi ateş ölçerler yeni teknolojik gelişmeler sonucu üretilmekte olan tıbbi cihazlardır. Kızılötesi ışınları sayesinde vücudun herhangi bir yerine temas etmeden ölçüm yapabilme özelliğine sahiptirler. Bu yüzden sağlık kuruluşları tarafından çokça tercih edilmektedir. Kullanım esnasında daha hijyenik ve rahat olduğu için birçok kişi de temassız ateş ölçerlerden tercih etmektedir. Bu ateş ölçerlerden farklı olarak bant şeklinde olan ve kulaktan ölçüm yapan termometreler de bulunmaktadır. Bant şeklinde olan termometreler alın kısmına ya da bileğe uygulanmaktadır. Doğru sonuçlar elde edilebilmektedir fakat kullanımı yaygın değildir. Kulaktan ölçüm yapan termometreler filtre içermektedir. Pratik ve hızlı bir sonuç vermesinin yanı sıra filtrelerin her kullanımda değiştirilmesi gerekmektedir. Ateş ölçer kullanımı her çeşitte farklı olabilir. Bunun yanı sıra alından, koltuk altından, ağızdan ya da kulaktan ölçülebildiği için nereden ölçüldüğüne bağlı olarak da farklı kullanım yöntemleri bulunmaktadır. Doğru sonuçlara ulaşabilmek için yöntemleri bilmek ve uygulamak gerekmektedir. Ateş ölçer almadan önce bu faktörleri göz önünde bulundurarak kullanımı sizin isteğinize ve ihtiyacınıza uygun olan bir modelini seçmeniz daha iyi bir seçenek olacaktır. İsteğinize, bütçenize ve ihtiyacınıza uygun ateş ölçerler birbirinden farklı marka ve çeşit seçenekleri ile sayfamızda yer almaktadır. Dilediğiniz bir ateş ölçeri sayfamızda inceleyebilir, değerlendirebilir ve hemen satın alabilirsiniz.

Herkesin Kullanabileceği Ateş Ölçerler

Kullanımı açısından kolay olan ateş ölçerler her evde bulunması gereken tıbbi bir cihaz olmaktadır. Herkesin kolayca kullanabileceği pratiklikte ateş ölçer modelleri ve çeşitleri bulunmaktadır. Gelişen teknoloji ile birlikte ateş ölçerlerde de farklı tasarımlar ortaya çıkmaktadır. Ateş ölçerler üçe ayrılmaktadır. Bunlar; cıvalı ateş ölçer, elektronik ya da dijital ölçer ve kızılötesi ateş ölçerdir. Kızılötesi ateş ölçerler temassız ya da uzaktan ateş ölçer olarak bilinmektedir. Kızılötesi ışınlar kullanılarak üretilen bu cihazlar sıfır temas ile ateş ölçebilmektedir. Böylelikle daha hijyenik ve rahat bir kullanıma sahip olmaktadır. Sağlık kuruluşları bu özelliklerinden dolayı temassız ateş ölçer modellerini tercih etmektedir. Bunun yanı sıra bebeklerin ateşini ölçmek için de oldukça rahatlık sağlamaktadır. Ateş özellikle bebeklerde sık görüldüğü için bebeğiniz varsa mutlaka bir ateş ölçere sahip olmanız gerekmektedir. Ateşin yükselmesinin sebebi vücutta algılanan virüs ya da bakterileri etkisiz hale getirmek için vücudun savunmaya geçmesidir. Ateş bir çeşit hastalıktır ve erken fark edildiğinde daha hafif atlatılmaktadır. Erken fark etmeniz için yapmanız gerekenlerden biri ise evinizde ateş ölçer bulundurmaktır. Böylelikle ilk fark ettiğiniz an ölçüm yapabilir ve duruma göre hemen bir sağlık görevlisinden yardım isteyebilir ya da kendiniz müdahale edebilirsiniz.

Ateş ölçerlerin üç çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan en uzun süredir var olanı civalı ateş ölçer olmaktadır. Cıvalı ateş ölçer ile ölçüm bebek ve küçük çocuklarda rektal yoldan yapılmaktadır. 2-3 yaşından sonraki çocuklarda koltuk altından ölçüm yapılmaktadır. Cıvalı ateş ölçer diğer çeşitlerine göre ölçüm sonucunu biraz daha geç vermektedir. Ayrıca yere düştüğünde ya da kullanırken kırılabilme tehlikesi bulunmaktadır. Bu yüzden dikkatli kullanılması gereken hassas bir cihazdır. Diğer ateş ölçer çeşidi elektronik ya da diğer adı ile dijital ateş ölçer olmaktadır. Dijital olan modellerde birçok işlevsel özellik bulunmaktadır. Bunlardan bazıları kullanılmadığında otomatik kapanma, son ölçümleri hafızasına kaydetme, sesli uyarı sistemi özellikleridir. Çoğu kişi dijital ateş ölçerleri tercih etmektedir. Cıvalı olan modellere göre daha dayanıklıdır böylelikle düştüğünde kırılma ya da darbelere karşı dirençsizlik gibi sorunlar yaşanmamaktadır. Yeni teknolojik gelişmelerden faydalanılarak üretilmekte olan kızılötesi ateş ölçerler ise hiçbir temasa ihtiyaç duymayan tıbbi cihazdır. Ateş ölçüleceği zaman vücuda temas edilmesine gerek yoktur çünkü cihaz ateşi kızılötesi ışınlardan faydalanarak ölçebilmektedir. Ateş ölçer markaları ve sunduğu birçok model ile sayfamızda yer almaktadır. Dilediğiniz ya da ihtiyacınız olan ateş ölçeri hemen sipariş edebilirsiniz.

İnsan Sağlığı İçin Önemli Olan Ateş Ölçerler

Vücutta hissedilen yüksek sıcaklık ateş olarak bilinmektedir. Vücuda virüs ya da bakteri girdiğinde vücut kendini korumak için savunmaya geçmektedir. Bunun vücut dışına yansıyan sonucu ateşin yükselmesidir. Ateş ve ateşli hastalıklar sağlık için tehlikeli olmaktadır. Özellikle bebeklerde sıkça görülen ateş anlaşıldığı andan itibaren hemen kontrol altına alınmalıdır. Ateşten şüphelenildiğinde hemen ateş ölçer ile ölçülmesi gerekmektedir. Ateş ölçer vücut ısısını ölçebilen tıbbi bir cihazdır. Herkesin kullanabileceği kolaylıkta bir cihazdır ve her evde bulunması gerekmektedir. Böylelikle evde ateşi olan biri varsa ya da ateşi olan kişi sizseniz hemen ölçerek durumunuzu öğrenebilir buna göre kendiniz müdahale edebilir ya da bir sağlık çalışanından yardım alabilirsiniz. Ateş ölçerlerin üç çeşidi bulunmaktadır. Cıvalı ateş ölçer, dijital ateş ölçer ve kızılötesi ateş ölçer olarak adlandırılmaktadırlar. Kızılötesi ateş ölçerin diğer bilinen adları temassız ve uzaktandır. Kızılötesi ışınlar yardımı ile çalışmakta olan bu cihaz ateşi ölçmek için hiçbir temasa ihtiyaç duymamaktadır. İsterseniz alnınızdan isterseniz de bileğinizden temassız ve mesafeli bir şekilde ateş ölçümü yapabilirsiniz. Bu özelliği ile diğer ateş ölçerlere göre daha hijyenik olmaktadır. Sağlık kuruluşları da kızılötesi ateş ölçerleri tercih etmektedir.

Temassız ölçüm yapabilme özelliği kullanan kişilere rahatlık sağlamaktadır. Cıvalı ve dijital ateş ölçerlerde temas gerekmektedir. Ateş ölçümü ağızdan, koltuk altından, alından ya da kulaktan yapılabilmektedir. Fakat ölçümden önce ve ölçüm sırasında dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Ağızdan ölçüm yapılacaksa ölçümden en az yarım saat önce soğuk ya da sıcak bir şey tüketilmemiş olmalıdır. Koltuk altı ölçümlerinde koltuk altının terli olmaması gerekmektedir. Kulaktan ölçüleceği zaman kulak içinde kir olmaması, kulaktan kan ya da akıntı bulunmaması, kulak içi yolundan ilaç kullanılmamış olması ve kulakta enfeksiyon bulunmaması gerekmektedir. Bu durumlarda ateşin diğer herhangi bir uzuvdan ölçülmesi daha sağlıklı olmaktadır. Ateş önemli bir rahatsızlıktır ve oldukça dikkat etmek gereklidir. Evinizde ateş ölçer yoksa ve almak istiyorsanız hepsinin fonksiyonlarını göz önünde bulundurarak herhangi birini tercih etmeyi düşünebilirsiniz. Ateş ölçer fiyatları, modeline, markasına ve çeşidine göre değişiklik göstermektedir. Sayfamızda birçok markanın birbirinden farklı modellere sahip çeşitli ateş ölçerleri yer almaktadır. Ateş ölçerleri detaylıca araştırabilirsiniz ve seçenekleri karşılaştırabilirsiniz. Ateş ölçer önerileri ve değerlendirmelerini sayfamızda kolaylıkla bulabilir ve inceleyebilirsiniz. İhtiyacınıza ve bütçenize uyan bir ateş ölçeri Hepsiburada’dan hemen sipariş verebilirsiniz.

Ateş Ölçer Nasıl Kullanılır?

Temaslı ateş ölçerlerde kulak, ağız, koltuk altı ya da alından ölçüm yapılabilmektedir. Temassız ateş ölçer alın ya da bilek gibi yerlerden ölçüm yapabilmektedir.

Hangi Ateş Ölçer Alınmalı?

Üç çeşit ateş ölçer bulunmaktadır ve hepsinin kullanımı farklılık göstermektedir. Sizin ihtiyacınıza ve zevkinize uygun olan ateş ölçeri almalısınız.

Ateş Ölçer Nasıl Olmalı?

Doğru ölçüm yaptığından emin olunan bir ateş ölçer olmalıdır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Ateş Ölçer

1005 ürün listeleniyor
Hepsiburada Limiti
Güncel Değerlendirme
Fotoğraflı Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 45 / 1005 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?