Bebek telsizi, ebeveynlerin gün içerisindeki yapması gereken işleri gerçekleştirirken bebeklerini kontrol etmesine yardımcı olan cihazlardan biridir. Bebek sesini bir noktadan başka bir noktaya ileten elektronik sistem ile çalışan bebek telsizi, anne ve babaların günlük yaşamlarını oldukça kolaylaştırıyor. Bebek telsizi, uyuyan bir bebeği kontrol etmek için başında bekleme gibi durumları ortadan kaldırıyor. Mutfakta yemek yaparken veya salonda televizyon izlerken bebeğin uyanıp uyanmadığını telsiz aracılığıyla öğrenip hemen yanına gitmenizi sağlıyor. Bebek telsizleri, şarjlı ve pilli seçenekleriyle her ortamda rahatlıkla kullanılıyor. Bebek telsizleri; görüntülü, ateş ölçen ya da kritik durumlarda uyarılarda bulunan model seçenekleri ile ebeveynlere ve bebeklere daha güvenli ortamlar sağlıyor.

Bebek Telsizi Nasıl Kullanılır?

Ses ya da görüntüleri sizin yanınızdaki telsize aktaran teknolojisi ile bebeğinizin güvenli bir uyku uyuduğundan emin olmaya yarayan bebek telsizlerinden maksimum fayda sağlamak için doğru kullanımı bilmek gerekiyor. Öncelikle bebek telsizinin yerleştirileceği noktanın iyi belirlenmesi en üst düzeyde verim almayı sağlıyor. Kolay düşebileceği bir zemine oturtulduğunda ya da bebeğin uyku pozisyonuna uygun bir şekilde yerleştirilmediği takdirde sesler aktarımı güç hale geliyor. Telsizin bebeği gören ve sesinin rahatlıkla duyulabileceği mesafelere kurulması gerekiyor. Böylelikle bebek telsizinden istediğiniz verimi almak kolaylaşıyor.

Bebek Telsizi Ne İşe Yarar?

Bebek telsizleri, bebeğin uzaktan izlenmesine olanak sağlıyor. Ebeveynler, bebek telsizleri aracılığıyla bebeklerini uzaktan seyrederek diğer işleri gerçekleştirebilme imkanı buluyor. Telsizler, bebeğin uyuduğu odaya sürekli girilerek uyanmasını sağlayan gürültülerin ortadan kalkmasına yol açıyor. Böylelikle bebek telsizleri, hem bebeğin güzel bir uyku geçirmesine olanak sağlıyor hem de ebeveynlerin kendi işlerini halledebilmesi için zaman yaratıyor.

Hangi Bebek Telsizi Satın Alınmalı?

Ses iletim sağlayan bebek telsizi iki parçadan oluşuyor. Telsizlerden biri bebeğin başucunda bulunurken diğeri ebeveynin yanında yer alıyor. Bu sayede iki farklı ortamdaki ses alışverişi sağlanabiliyor. Bebek telsizi satın alırken dikkat edilmesi gereken özelliklerin başında kanal sayısı geliyor. Telsizler, evdeki diğer elektronik eşyalardan etkilenerek parazit oluşturabiliyor. Ses kalitesini etkileyen bu durum çok kanallı bebek telsizlerinde ortadan kalkıyor. Parazit oluştuğunu düşündüğünüz zamanlarda kanal ayarlarını değiştirerek ses iletimi kalitesinde artış sağlanıyor. Telsizin sesinin kısık olduğu zamanlarda bebeğin ses tonunun ışık göstergeleriyle anlaşılabilmesini sağlayan ışıklı bebek telsizleri, ebeveynlere büyük avantajlar sağlıyor. Bebek telsizlerinin frekans özelliği de satın alım esnasında etkileyici faktörlerin başında geliyor. Verici ve alıcı gücü bebeğin sesini duymaktaki en önemli faktörlerden olarak öne çıkıyor. Frekans özelliğine dikkat etmek bebek telsizleri ile başka telsizler arasında seslerin karışıma ihtimalini ortadan kaldırıyor. Görüntülü bebek telsizleri de bebeğin sesi ile birlikte görüntüsünü ebeveynlere ulaştırıyor. Ayrıca evin büyüklüğü ve telsizlerin ses iletme mesafesine de satın alınırken dikkat edilmesi gerekiyor. İnternetten takibi mümkün kılan modelleri ise evin dışında bile bebeği izlemeyi olanaklı kılıyor.

Bebek Telsizleri Neden Cızırtı Yapar?

Telsizlerin ayarları dikkatlice yapılmadığı takdirde başka telsizlerle frekanslar ve sesler karışıyor. Ayrıca frekans ayarları birbirine uygun hale getirilmezse seslerde cızırtılar oluyor ve kalitesi ses performansı elde etmek mümkün olmuyor. Pilleri ya da şarjı düşük olan cihazlarda da cızırtılar meydana geliyor. İki telsizden birisi bebek telsizi ünitesinin menzili dışına çıkarsa seslerde parazitler oluşuyor ve ses aktarımı imkansız hale geliyor. İki ünitenin konumu birbirini oldukça etkiliyor. Bebek odasındaki ünite ile diğer yerdeki telsiz arasında çok fazla duvar, kapı ya da tavan olması ses kalitesinde düşüşler meydana geliyor. Bebek telsizlerinin çok yakınındaki cep telefonu, radyo, TV veya bilgisayar gibi yüksek frekans çeken cihazlarda cızırtılara yol açıyor ve kaliteli bir deneyim yaşamayı engelliyor.

Bebek Telsizi Fiyatları

45 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Loobex
  2. Motorola
  3. Weewell
  4. Beurer
  5. Chicco
  6. Philips Avent
  7. Kraft
  8. Snuza
  9. Bebevo
  10. Medisana
  11. Nuk
  12. Obebe
  13. Sızmaz Ticaret
  14. Tomy
  15. Vtech
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483639/301128/301154
BAŞA DÖN