Bebek Telsizi

İletişime hayatın her alanında ihtiyaç duyuluyor. İnsanlar günlük hayatlarında birçok işlemi iletişim araçlarıyla gerçekleştiriyor. İletişim bazı zamanlarda yüz yüze bazı zamanlarda ise uzak mesafeler arasında kuruluyor. Uzak mesafe arası iletişim için birbirinden farklı teknolojilerle donatılan cihazlardan yararlanılıyor. Bu iletişim araçlarından biri olan el telsizi, radyo sinyalleri aracılığıyla iletişim kurmayı mümkün kılıyor. Kablosuz kullanılabilen el telsizlerinin kullanım alanı oldukça geniş. Kesintisiz konuşma ve hızlı arama yapabilme seçenekleri sunan el telsizleri işlevsellikleri ile ön plana çıkıyor. Hem kapalı hem de açık alanlarda kullanıma uygun olan el telsizleri güvenlik ve haberleşme sektörlerinde sıklıkla kullanılıyor. El telsizi çeşitlerinden biri olan bebek telsizi, gelişmiş özellikleri ile çocuklu ailelerin hayatını kolaylaştırıyor. Bebek odalarının ve özellikle annelerin vazgeçilmezi haline gelen bebek telsizleri hayat kurtarıyor. Anneler bebek telsizleri ile hem bebeklerini kontrol edebiliyor hem de ev işlerini gerçekleştirebiliyor. Bebek telsizleri dışında bebek kameraları da kullanıcıların hayatını kolaylaştırıyor. Ebeveynlere bebeklerini uzaktan dinleme ve izleme imkanı sağlayan bebek telsizleri ve kameraları çeşitli markalar tarafından satışa sunuluyor. Bebek telsizi ve bebek kamerası çeşitlerine Hepsiburada’nın anne bebek ürünleri ve oyuncak kategorisinden ulaşabilirsiniz.

Bebek Telsizi ve Bebek Kamerası Çeşitleri

Bebek telsizi ve bebek kamerası çeşitleri ebeveynlerin birçok alanda hayatın kolaylaştırıyor. Bebek odasını kamera ve telsiz yardımıyla izleyen ve dinleyen ebeveynler gönül rahatlığıyla hem ev içinde hem de ev dışında işlerini gerçekleştirebiliyor. Bebek kameralarında gece görüşü, hafıza kartına kayıt ve ses kaydı iletimi gibi farklı özellikler bulunuyor. Buna kıyasla bebek telsizleri ise hareket ses ve görüntü olmak üzere farklılaşıyor. Bebeklerin hareketlerini belirli bir görüş açıklığına göre tespit eden bebek kameraları ebeveynlere en doğru bilgiyi aktarıyor. Kapsama alanı geniş olan bebek telsizleri büyük odalar ya da evler için uygunluk gösteriyor. Bazı bebek telsizleri ebeveynler kapsama alanının dışına çıktığında uyararak bilgi veriyor. Bu sayede ebeveynler tekrar doğru konuma dönebiliyor. Bebeğe daha kısa sürede ulaşmayı mümkün kılan bebek telsizleri önem arz ediyor. Çok fazla yer kaplamayan bebek kameraları, telefona bağlandığında istenilen zamanda bağlantı kurmayı sağlıyor. Böylece ebeveynler bebeklerini yanı başındaymış gibi izleyebiliyor. Bebek telsizlerinde bir cihaz bebek odasında diğer cihaz ise ebeveynlerin yanında kalıyor. Ebeveynlerin kumandasında ısı, pil ve ses özellikleri yer alıyor. Bazı bebek telsiz modellerinde ninni ya da gece lambası özelliği de bulunuyor. Bebek telsizleri bebeklere uyku düzeni kazandırma konusunda yardımcı oluyor.

Bebek Telsizi ve Bebek Kamerası Özellikleri

Teknolojinin gelişmesi, zamanın daralması ve hayatın yoğunlaşması ile beraber aynı anda birden çok işi yapmak önem arz ediyor. Özellikle bebekli ve çocuklu aileler bu konuda ekstra yardımcı ekipmanlara ihtiyaç duyuyor. Ebeveynlerin hayatını kolaylaştıran bebek telsizi ve kameraları her kesimden insan tarafından tercih ediliyor. Çünkü anne ve babalar bir yandan işlerini halledip diğer yandan çocuklarına vakit ayırıp onlarla ilgilenmek istiyor. Termometre olarak da kullanılan bebek telsizleri uzaktan kontrol edilebiliyor. Bazı bebek telsizi modelleri gece lambası görevi görüyor. Ninni söyleyecek sisteme sahip olan bebek telsizleri bazı zamanlarda seslenerek bebeği sakinleştirebilir. Zaman ayarı bulunan bebek telsizleri ile ebeveynler bebekleri için uyku ya da alt değiştirme zamanlarını bir düzene koyabilir. 3 metre kadar bir açıklığa konulan bebek telsizleri bebeklerin nefes alış verişini ya da mırıldanmasını anne ve babaya iletiyor. Bu sayede ebeveynler bebeklerinin yanına ağlamadan önce varabiliyor. Bebek telsizleri farklı mesafe verilerine sahip olarak çalışıyor. 2 tane cihazdan oluşan bebek telsizlerinin biri bebeğin odasına yerleştiriliyor, diğeri ise ebeveynlerin yanında kalıyor. Pratik bir kuruluma sahip olan bebek telsizleri kolayca eşleştirilerek kullanıma hazır bir hale getiriliyor. Oda sıcaklığını da telsiz ekranında gösteren bebek telsizleri aynı zaman ebeveynler sesli ortamdayken ışık sensörüyle bebeğin ne durumda olduğunu kullanıcıya bildiriyor. Cep telefonu, tablet ya da bilgisayara bağlanabilen bebek kameraları, ebeveynlerin her an bebeklerini uzaktan izlemesini mümkün kılıyor. Ayrıca bebek kameraları yardımıyla ses kaydı yapılarak bebeğe iletilebilir. Böylece bebekler ebeveynlerini her zaman yanlarında hissediyor. Bebek telsizleri ve kameraları sayesinde ebeveynler hem ev hem iş hem de çocuklarıyla ilgilenebilir.

Bebek Telsizi Satın Alırken Hangi Özelliklerine Dikkat Edilmeli?

Bebek telsizi ya da bebek kamerası satın alırken ebeveynlerin dikkat etmesi gereken birkaç özellik bulunuyor. Bebek telsizi seçiminde ses kalitesi ve kapsama alanı önem arz ediyor. Arka plandaki sesleri dahi kaliteli bir şekilde ebeveynlere ileten bebek telsizleri avantaj sağlıyor. Bu sayede ebeveynler bebeklerini rahatsız eden ya da tehlike oluşturan unsurları kolayca tespit edebiliyor. Sese duyarlı ışık özelliği sunan bebek telsizleri de oldukça kullanışlı. Çünkü ebeveynler her zaman sessiz bir ortamda bulunmuyor. Müzik dinlerken, evi süpürürken, TV izlerken ya da banyo yaparken ışıklı bebek telsizleri ebeveynleri uyarıyor. Bebek telsizi seçiminde pil ve şarj ömrüne de dikkat edilmesi öneriliyor. Pil gücü yüksek olan bebek telsizleri daha az şarjla uzun süre gidiyor.

Bebek Telsizi Bakımı

Bebek telsizi ya da bebek kamerası bakımı ürünlerin uzun süre sorunsuz çalışmasını mümkün kılıyor. Güvenli bir ağ sistemiyle kurulan ve aralıklarla kullanılan bebek telsizi ve kameralarına doğru şekilde bakım yapıldığında uzun ömürlü bir performans gösteriyor. Birçok elektronik alet gibi bebek kameralarına da hassas bir bakım gösterilmesi öneriliyor. Toza ve darbeye karşı hassas olan bebek kameralarının temizliğine özen gösterilmesi tavsiye ediliyor. Özellikle bebek kamerası lenslerine toz kaçırılmaması ve lenslerin arada bir silinmesi oldukça önemli. Bebek telsizi ya da kamerası ile ilgili herhangi bir sorun yaşandığında doğrudan müdahale etmek yerine servise götürülmesi öneriliyor. Kamera dışında bebek telsizlerinin de düzenli olarak silinerek temizlenmesi önem arz ediyor.

Bebek Telsizi Nasıl Kullanılır?

Bebek telsizi iki ana üniteden meydana geliyor. Bunlar ebeveyn ve bebek ünitesi olarak isimlendiriliyor. İki ünite arasında farklılıklar gözlenebilir. Bazı ebeveyn üniteleri şarj olarak çalışırken, bazı bebek üniteleri doğrudan prize bağlı olarak çalışıyor. Bebek ünitelerinde melodi tuşu, gece lambası, ses artırıp azaltma düğmesi ve konuşma tuşu yer alabiliyor. Bu sayede bebeğin uyanma ihtimali minimize ediliyor. Ayrıca bebek uyansa bile konuşma tuşu özelliğiyle ebeveynler bebeklerini sakinleştirebiliyor. Ebeveyn ünitelerinde ise ekrandan tüm faaliyetler izlenebiliyor. Kumanda üzerindeki tuşlar yardımıyla bebeğin durumu kontrol edilebiliyor. Tek tuşla kullanılabilen bebek telsizleri ebeveynlerin hayatını büyük bir oranda kolaylaştırıyor.

Bebek Kamerası Nasıl Çalışır?

Bebek kameraları kutu içerisinde hazır olarak satışa sunuluyor. Kutu içerisinde döner başlıklı kameranın yanında şarj cihazı ve istenilen yere sabitleme imkanı tanıyan bir aparat yer alıyor. Ancak bu özellikler satın alınan bebek kamerasına göre de değişiklik gösterebiliyor. Kurulumu oldukça basit olan bebek kameraları için cep telefonlarına ürünle uyumlu bir uygulama indiriliyor. Daha sonra bebek kamerası ve cep telefonu arasında bağlantı kurularak programı etkinleştirmek yeterli oluyor. Bebek kamerası devreye girerek her türlü ses ve görüntüyü cep telefonu ekranına yansıtıyor.

Bebek Kamerası Ne İşe Yarar?

Bebek kamerası ebeveynlere ya da bebeğe bakmakla yükümlü olan kişilere büyük bir kolaylık sağlıyor. Odadaki kamera sayesinde ebeveynler odada olmasa bile bir yandan kendi işlerini hallederken diğer yandan bebeğini ya da çocuğunu uzaktan izleyebiliyor. Güvenlik açısından tüm soru işaretlerini ebeveynlerin kafasından kaldıran bebek kameraları, bebeklerin ihtiyaçlarını karşılaması adına ebeveynlere gerekli ve yeterli bilgiyi sunuyor.

El Telsizi Nedir?

Radyo frekansları kullanan bir iletişim aracı olan el telsizi, uzaktan iletişim kurmaya yarıyor. Çeşitli nedenlerden dolayı el telsizleri farklı seçeneklerden oluşuyor. Cihazın çalıştığı mesafe modelden modele değişiklik gösteriyor. Bazı el telsizleri uzun mesafe bazısı ise kısa mesafe çalışıyor. Bas - konuş tekniği ile çalışan el telsizleri, üzerinde yer alan aparatlar yardımıyla kıyafete monte edilebiliyor. Uzun mesafeli el telsizleri oldukça geniş bir alanda iletişim kurmayı mümkün kılıyor. Kısa mesafe el telsizleri ise yakın alanlar içerisinde kullanılıyor. Uzun mesafe el telsizleri kesintisiz ve güçlü bir iletişim ağına sahipken, kısa mesafe el telsizlerinin sinyal ve çekim gücü daha düşük.

El telsizleri analog veya dijital çalışma şekline sahip. Analog el telsizleri tamamen elle kurularak kullanıma hazır hale getiriliyor. Üst kısmında yer alan bölgeye tuşlar yerleştirilerek el telsizi ayarı yapılıyor. İki kanalı aynı anda dinleyebilme özelliği sunan el telsizleri seçilen kanalı sesli bir şekilde bildiriyor. Bu el telsizleri genellikle küçük işletmeler tarafından tercih ediliyor. LCD ekrana ve tuşlara sahip olan dijital el telsizleri, diğer el telsizlerine kıyasla daha yüksek bir teknoloji ile donatılıyor. 1000 ile 3000 aralığında bir kanal kapasitesine sahip olan dijital el telsizi, kullanıcıları istediği frekansa rahatça bağlıyor. Ayrıca bu telsizlerin acil arama özelliği de bulunuyor. Hızlı kanal seçimi yapabilen dijital el telsizleri bilgisayar yardımı ile programlanarak kullanılabiliyor. Farklı konuşma gruplarını takip edebilme imkanı sunan dijital el telsizleri kendi içerisinde lisanslı el telsizi ve özel mobil radyo telsiz olarak ikiye ayrılıyor. Özel izin gerektiren lisanslı telsizler, özel güvenlik gibi sektörlerde kullanılıyor. Ayrıca bu cihazlar için özel belgelere ihtiyaç duyuluyor. PMR el telsizleri ise herkes tarafından rahatlıkla tercih edilebiliyor.

El Telsizi Ne İşe Yarar?

El telsizi bir noktadan başka bir noktaya iletişim kurma konusunda yardımcı oluyor. Kara, deniz, hava gibi her türlü ulaşım ağında yaygın olarak kullanılan el telsizleri, özel kullanımlar için de uygunluk gösteriyor. Bebek odalarında veya yakın mesafede yer alan yaşlı bireylere bakma konusunda el telsizleri kişilere yardımcı oluyor. Okuma yazmaya gereksinim duyulmayan el telsizi herkes tarafından rahatlıkla kullanılabiliyor. Çiftli veya daha fazla cihaz ile beraber kullanılabilen el telsizleri, güçlü bir frekans ayarına sahip olduğu için 12 km’ye kadar geniş bir görüş mesafesi sunabiliyor. Titreşim özelliğine sahip olan el telsizleri kullanıcıları erkenden uyarıyor. Aydınlatma özelliğine sahip olan el telsizleri özellikle bebekli ve çocuklu aileler için uygunluk gösteriyor. Doğrulama sinyali özelliği ile kişiler el telsizleri yardımıyla hattın diğer ucundaki kişiye kolayca ulaşabiliyor.

Bebek Telsizi Fiyatları

Bebek telsizi fiyatlarına Hepsiburada’nın anne bebek ürünleri ve çocuk kategorisinden ulaşabilirsiniz. Farklı markalar tarafından satışa sunulan bebek telsizleri arasında fiyat farklılıkları görebilirsiniz. Bütçenize ve ihtiyacınıza uygun olan bebek telsizini hemen satın almak için ürünü sepetinize ekleyerek ödeme kısmına geçebilirsiniz. Beğendiğiniz bebek telsizleri arasında fiyat ve özellik karşılaştırması yaparak fiyat performans ürününüze ulaşabilirsiniz. Online alışveriş ile hem zamanınızdan hem de bütçenizden tasarruf edebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bebek Telsizi Fiyatları

241 ürün listeleniyor
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 36 / 241 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?