Bebek Telsizi

Bebeğinizi beşiğinde uyurken dinlemenizi sağlayan bebek telsizleri, ebeveynlerin daha iyi bir gece uykusu almalarına yardımcı olur. Bebek telsizlerinin kullanımı oldukça kolaydır. Oda içinde yer alan diğer sesleri filtreleyerek sadece sese odaklanan bebek telsizleri, bebeğinizi gün boyu rahatlıkla ve güvenle takip edebilmenize yardımcı olur. Pek çok bebek telsizi modelinde kademeli uyarı özelliği de bulunur. Işıklı uyarı özelliği sayesinde sistem sessiz konumda olsa dâhi bebeğinizin ağlama sesinin yükseldiğini rahatlıkla fark edebilirsiniz. Monitörlü bebek telsizi modelleri ise dilediğiniz anda bebeğinizin görüntüsüne ulaşabilmenize olanak tanır.

Bebek Telsizi Nasıl Çalışır?

Bebek telsizleri; analog, dijital ve DECT olmak üzere başlıca üç modele sahiptir. Yaygın olarak kullanılan analog telsizler, tıpkı bir radyo istasyonu gibi 49 MHz ile 900 MHz arasında frekans iletişimi sağlar. DECT dijital bebek telsizleri, genellikle 1,9 GHz frekansta çalışır ve ortam gürültüsünü filtreleyebilen üst düzey mikrofonlara sahiptir. DECT, dijital olarak geliştirilmiş kablosuz telekomünikasyon anlamına gelir ve kablosuz cihazlar arasında yaygın olarak kullanılan bir teknolojidir. Kullanım esnasında karşılaşılan cızırtı ve paraziti ortadan kaldırmak ve daha canlı ses almak için DECT teknolojisini üzerinde taşıyan ürünleri kullanabilirsiniz. Kullanım esnasında hem kaliteli ses alabilmek hem de görüntülü bir şekilde bebeğinizi takip edebilmek için ise videolu dijital bebek monitörlerini tercih edebilirsiniz.

Bebek Telsizi Kurulumu Nasıl Yapılmalıdır?

Teknik ve fonksiyonel olarak birbirinden farklı özelliklere sahip olan bebek telsizlerinin kurulum aşamasında da belli farklılıkları bulunur. Telsizin bağlantı birimi, iletişim özellikleri ve teknik detayları takip edilerek kurulum işlemi kolayca gerçekleştirilebilir. Kablolu ya da kablosuz telsizlerde, kapsama alanına uygun olarak kurulum yapılabilir. WIFI veya 3G bağlantısı üzerinden çalışan dijital bebek telsizleri ve monitörleri ise bebek ve ebeveynler arasındaki mesafeyi sınırsız hale getirir. Mobil uygulamalar üzerinden sisteme bağlanarak bebeğinizin görüntüsüne ve sesine anlık olarak ulaşabilmek mümkün olur. Bebek monitörü ve telsiz sistemi; tablet, akıllı cep telefonunu veya akıllı TV gibi diğer elektronik cihazlara kablosuz olarak bağlanabilecek şekilde ek özelliklere de sahip olabilir.

Bebek Telsizi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bebek telsizi alırken dikkat edilmesi gereken detaylar, bebeğin hareketlerine ve uyku alışkanlığına bağlı olarak değişebilir. Uykusunda yüksek ses çıkaran ve oldukça hareketli olan bebekler için geleneksel analog bebek telsizleri yeterli olmayabilir. Çünkü her ses veya hareket, bebeğin uyandığı anlamına gelmez. Bu tür durumlar için geliştirilen monitörlü bebek telsizleri, bebeğinizin anlık hareketlerini yerinizden kalkmadan takip edebilmenize olanak tanır. Bebeğinizin sessiz ve sakin bir uyku düzeni varsa veya ihtiyaç duyduğu durumlar dışında nispeten sessizse, geleneksel bebek telsizi modelleri kullanılabilir. Eğer kablolu bebek telsizi kullanılacaksa kurulum ve kablo düzenine özellikle dikkat etmek gerekir. Telsiz kablosu, bebeklerin kesinlikle ulaşamayacakları mesafede konumlandırılmalı ve toplu bir şekilde düzenlenmelidir. Üst düzey güvenlik için kablosuz monitörler ve dijital telsizler de tercih edilebilir.

Bebek Telsizi Fiyatları Nasıldır?

Zengin bir ürün yelpazesine sahip olan bebek telsizleri içinden bütçenize uygun olarak seçim yapabilmek mümkündür. DECT dijital ses teknolojisi, kamera sistemi, akıllı sensörler, aydınlatmalı uyarı sistemi ve monitörle takip gibi yeni nesil donanımlara sahip olan cihazlar ile geleneksel analog bebek telsizleri arasında belli fiyat farkları bulunabilir. Genel olarak bebek telsizi fiyatları ise cihazın markası, modeli, türü, donanımları, fonksiyonları, kalitesi ve teknik özellikleri gibi farklı hususlara bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

İhtiyaçlarınıza ve beklentilerinize en uygun bebek telsizi modellerine Hepsiburada ayrıcalıkları ile ulaşabilir, seçtiğiniz ürünü sepete ekleyerek kolayca satın alabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bebek Telsizi Fiyatları

122 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Toplam 24 / 122 ürün
DSACategoryId/2147483639/301128/301154