Oyuncak Araba Fiyatları

Oyuncak Araba

Pek çok farklı rengi ve tasarımıyla öne çıkan oyuncak araba modelleri erkek ve kız çocukların severek oynadığı oyuncak çeşitlerindendir. Çocukların hem eğlenceli vakit geçirmeleri hem de hayal güçlerini geliştirebilmeleri için ilgilerini çeken oyuncakları tercih etmek iyi bir seçenek olur. Oyuncak arabaların uzaktan kumandalı, çekmeli ya da kendinden hareketli gibi çeşitli modelleri vardır. Evde kullanılabilen oyuncaklar dışında çocukların yaz tatilinde kumsala gittikleri zamanda el becerilerini geliştirecek oyuncak arabaları da tercih etmeniz mümkündür.

Rengarenk tasarımlara sahip olan oyuncak araba modelleri çeşitli çizgi film ya da animasyon karakterlerini içerebilir. Bu çizgi kahramanlar çocukların dikkatini çeken ve onları oyun oynamak için heveslendiren tasarımlardır. Çocuklar oyun sırasında sosyal becerilerini geliştirerek daha özgüvenli bir birey olurlar. Hem bireysel hem de arkadaşlarıyla grup halinde oynamaları mümkün olan pek çok oyuncak araba çeşidi vardır.

Farklı Boyutlara Sahip Olan Oyuncak Arabalar

Oyuncak arabalar her çocuğun yaş grubuna hitap edecek şekilde tasarlanır. Küçük boyuttaki oyuncak arabalar çok fazla yer kaplamadığından dolayı kolay bir şekilde muhafaza edilebilir. Bu modeller genellikle daha küçük yaş grubu için tercih edilen ve ağırlık olarak daha hafif olacak şekilde tasarlanan ürünlerdir. Küçük boyuttaki arabaların bazılarının iç kapısı açılmayabilir ve kurmalı ya da çekmeli olarak kullanılabilir. Küçük boyuttaki oyuncak araba modelleri koleksiyoncular için de uygundur. Fazla yer kaplamayan bu tür oyuncaklar vitrinde de güzel bir süs olarak kullanılabilir. Aynı zamanda özellikle küçük yaş grubu için daha uygun olan, metal ve sert yapıdaki üretim malzemesi içermeyen ve daha yumuşak bir yapıdaki peluş oyuncaklar da tercih edilebilir. Peluş oyuncaklar yumuşak dokusu sayesinde çarpma ve düşmelere karşı dayanıklıdır. Peluş oyuncaklar için genellikle hayvan figürleri tercih edilir. Bu sayede çocuklara hayvan sevgisi aşılanabilir. Çocuklar peluş oyuncaklar ile aralarında bir bağ kurarak hayal güçlerini ve sosyal becerilerini geliştirir.

Büyük ebattaki oyuncak araba modelleri ise daha ileri yaştaki çocuklar için uygundur. Pek çok detaya sahip olan bu arabaların uzaktan kumandalı, akülü motorlu ya da led ışıklı gibi çeşitli seçenekleri vardır. Bazı oyuncak araba modelleri yüksek menzilleri sayesinde uzun süre şarjı bitmeden kullanılabilir. Bunun yanı sıra bataryalı modeller de verimlilik açısından tercih edilir. Büyük araba modelleri barındırdıkları pek çok detay ve şık görüntüleriyle ilgileri üzerine çeker. Büyük ebatta olan araba modellerinin araç kapıları, bagaj kısımları ya da kaputları açılıp kapanabilir şekilde tasarlanabilir. Bu tarzdaki ürünler gerçekçi yapısı ve detaylarıyla dikkat çeker. Siz de çocuğunuzun sevebileceği ve keyifli vakit geçirebileceği oyuncak araba modelleri için detaylı bir araştırma yapabilirsiniz.

Oyuncak Araba Modelleri

Geçmişten günümüze kadar pek çok çocuğun oynamaktan en çok keyif aldığı oyuncaklardan biri arabalardır. Arabaların türü çocuğunuzun ilgisini çekecek şekilde kamyon, uçak, tren ya da otobüs şeklinde tasarlanır. Bunlar arasında en çok tercih edilen modellerden biri uzaktan kumandalı arabalardır. Daha önceden araba ile senkronize edilmiş olan bu kumanda sayesinde çocuğunuz arabasını istediği şekilde yönlendirerek keyifli vakit geçirebilir. Bu yönlendirmeler kumanda aracılığı ile gönderilen sinyallerle iletilir ve aracın ileri, geri, sağ ya da sol yönlerinde hareket etmesi sağlanır. Pek çok çeşide sahip olan oyuncak araba modelleriyle çocuklar el becerilerini geliştirir, hayal güçlerini kullanır ve arkadaşlarıyla araba yarışı yaparak oyun kuralları düzenleyebilir. Kaliteli malzemelerden üretilen oyuncak araba modelleri parkede, düz zeminde ya da ev içerisinde uzun süre kullanıma dayanıklıdır. Ev içerisinde rahatlıkla kullanıma uygun olan oyuncak araba modelleri sayesinde çocuğunuzla vakit geçirebilir ve siz de onların oyun kurallarına dahil olabilirsiniz. Bu sayede aile içinde yapabileceğiniz sosyal aktivitelerin ve eğlenceli oyunların sayısı artar. Oyun sırasında çocuğunuzun karakterini daha iyi keşfedebilir ve yetenekleri doğrultusunda ilerlemelerine öncülük edebilirsiniz. Bazı modeller ise dış arazi kullanımına da uygun olarak tasarlanır. Aynı zamanda çocuğunuzun el becerilerini daha da geliştirmek için lego oyuncakları tercih edebilir ve görsel zekasının ilerlemesine olanak sağlayabilirsiniz.

Bazı oyuncak araba modelleri ise meslek temalarına uygun olarak tasarlarlanır. Bu sayede çocuklar ilgi duydukları mesleğe daha kolay bir şekilde karar verebilir. Örneğin itfaiye araçları, polis arabaları, ambulans araçları ya da taşımacılık işleminde kullanılan nakliye araçları bunlardan bazılarıdır. Böylelikle çocuklar ilgi duydukları oyuncak arabalar ile oynayarak keyifli vakit geçirir. Arkadaşlarıyla takım olarak oynadıkları oyunlarda ise sosyal becerileri, duygusal zekaları ve analitik düşünme yetenekleri gelişir. Oyun oynarken aynı zamanda bu meslekler hakkında bilgi edinen çocukların genel kültür seviyeleri de yükselir. Mesleklerin hangi konuda nasıl çalıştığı ile ilgili bilgi sahibi olan çocuklar çevreye ve topluma karşı daha duyarlı davranışlar sergileyebilir.

Birbirinden Renkli Oyuncak Arabalar

Oyuncak araba modellerinde pek çok renk ve tasarım seçeneği mevcuttur. Kırmızı, pembe, mavi, beyaz, siyah ya da turuncu bunlardan bazılarıdır. Kırmızı oyuncak arabalar ürüne canlılık ve enerji katarak çocukların ilgisini çeker. Siyah renk ise şık duruşuyla oyuncak arabalara farklı bir hava katar. Çok geniş ürün yelpazesine sahip olan oyuncak araba modellerinin renkleri her zevke hitap edebilecek şekilde tasarlanır. Bazı araba modellerinde ise canlı renklere ek olarak ışıltılar eklenir. Işıklı tekerleklere ya da farlara sahip olan bu arabalar daha havalı ve şık bir görünüm sağlar. Bunun yanı sıra ahşap modele sahip olan oyuncak arabalar da vardır. Siz de çocuğunuzun yaş grubuna ve ilgisine göre dilediğiniz renk ve modele sahip olan ürünleri inceleyebilirsiniz.

Oyuncak Araba Fiyatları

Oyuncak araba fiyatları ürünlerin markasına, üretiminde kullanılan malzemelerin kalitesine, ürünün modeline, sahip olduğu teknik özelliklere, oyuncağın hitap ettiği yaş aralığına ve ürünün boyutuna göre değişkenlik gösterir. Aynı zamanda el işlemesine sahip olan ahşap oyuncak arabalar metal ya da plastik oyuncaklara göre farklı fiyatlandırmalarla satışa sunulabilir. Fiyatı etkileyen unsurlardan biri de oyuncak arabanın sahip olduğu teknik özellikleridir. Led ışığa sahip olan ya da aküllü oyuncak arabalar, diğer araba çeşitlerine göre fiyat konusunda farklılık gösterebilir. Özellikle çocukların oynamaktan en çok keyif aldığı oyuncak araba modelleri hediye almak için de uygun bir seçenektir. Siz de sevdiklerinizi mutlu etmek ve onların eğlenceli vakit geçirmesine imkan tanımak için oyuncak araba modellerini tercih edebilirsiniz.

Oyuncak Arabalar ile Koleksiyon Yapılabilir mi?

Koleksiyon yapmaya meraklı olan yetişkinler de klasik model oyuncak arabaları satın alarak koleksiyonlarına ekleme yapabilir. Özellikle ahşap modeller nostaljik duran görüntüsüyle öne çıkar ve hem koleksiyon yapan kişiler hem de çocuklar için uygun bir seçenek sunar.

Kurmalı ve Çekmeli Oyuncak Arabalar Arasındaki Fark Nedir?

Kurmalı oyuncakların kurulma işleminden sonra düz bir zemine bırakılarak hareket etmesi beklenir. Bu tür oyuncakların kendi kendine ileri yönde hareket etme özelliği vardır. Çekmeli modele sahip olan oyuncaklar ise düz bir zemine koyularak rahatlıkla çekilebilir.

Oyuncak Arabalar Dış Arazide Kullanılabilir mi?

Bazı oyuncak arabalar  sadece ev içerisinde değil dış arazilerde de kullanılabilir. 4x4 olarak üretilen oyuncak araba modelleri çıkıntılı, dik ya da engebeli yollarda rahatlıkla kullanılabilecek şekilde tasarlanır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Oyuncak Araba

10.000+ ürün listeleniyor
Anne / Bebek / Oyuncak
Anne / Bebek / Oyuncak
Oyuncak
Oyuncak
Taşıtlar & Kumandalı Araçlar
Taşıtlar & Kumandalı Araçlar
Oyuncak Otobüs & Minibüsler
Oyuncak Otobüs & Minibüsler
Oyuncak Kamyon & İş Makineleri
Oyuncak Kamyon & İş Makineleri
Oyuncak Helikopter & Uçaklar
Oyuncak Helikopter & Uçaklar
Oyuncak Trenler
Oyuncak Trenler
Oyuncak Motosikletler
Oyuncak Motosikletler
Oyuncak Gemiler
Oyuncak Gemiler
Oyuncak Uzay Gemileri
Oyuncak Uzay Gemileri
Oyuncak Araç
Oyuncak Araç
Yarış Pisti
Yarış Pisti
Uzaktan Kumandalı Araçlar
Uzaktan Kumandalı Araçlar
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Fiyat Aralığı
Toplam 32 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?