Sürüş deneyiminin ilk kez yaşandığı oyuncaklardan birisi olan 3 tekerlekli bisiklet, çocukların hem güzel vakit geçirmelerini, hem de fiziksel olarak aktif olmalarını sağlar. El ve ayak koordinasyonunun geliştirilmesinde oldukça etkili olan bu oyuncak, çocukların kemik ve kas gelişimlerini de destekler. Küçük boyutları ile kolaylıkla taşınabilen bisiklet modelleri, araba bagajlarında da fazla yer kaplamadan istenen her yere pratik şekilde taşınabilirler.

3 Tekerlekli Bisiklet

3 adet tekerleğe sahip bisiklet modellerinde arkada bulunan 2 adet tekerlek önde yer alan tekerleğe göre daha küçük ebatlıdır. Bu modellerde bisiklet hareket kabiliyetini ön tekerleğe sabitlenmiş olan pedallardan alır ve ön tekerlek pedalın döndürülme sayısı kadar döner. Bu durum bisikletin çok hızlı gitmesini önler ve istenmeyen kazalar bu şekilde engellenmiş olur. Ön tekerleğe sabitlenmiş olan pedal ayrıca bisikletin geri manevra yapabilmesine de olanak tanır. Bu da çocukların kurdukları oyunlarda bisikletleri ile ileri-geri birçok hareket yapabilmelerini sağlar. 3 tekerleğin oluşturduğu dengeden dolayı kolaylıkla devrilmeyen bu modeller bu özellikleri ile küçük çocukların ilk bisiklet deneyimleri için oldukça idealdir. Bazı durumlarda bu bisikletlerin dengesi bozulsa bile çocuklar ileriye doğru uzanmış olan ayakları ile yere basarak bisikletin dengesini kolaylıkla sağlarlar ve bu müdahaleler de çocukların özgüvenlerini geliştirir. Çocuklar ayrıca bu modelleri sürmenin yanında onlarla evde çeşitli eşyaları taşıma ve oyuncaklarını gezdirme gibi oyunlar da oynadıklarından dolayı, 3 tekerlekli bisiklet modelleri çocukların yaratıcı oyunlar oynamalarında da etkilidir.

3 Tekerlekli Bisiklet Modelleri

3 tekerlekli bisikletler, çocukların ilgisini çekecek ve beğenilerini kazanacak geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Genellikle canlı renklere sahip olan modellerde erkek çocuklar için mavi ve kız çocuklar içinse pembe tonlarında ürün seçenekleri bulunabileceği gibi her iki cinsiyet için de tercih edilebilecek sarı, turuncu, yeşil, beyaz ve siyah gibi renk tonlarına sahip modeller arasından da seçim yapılabilir. Renk çeşitliliğinin yanında bisiklet modelleri aynı zamanda çocuklar tarafından oldukça beğenilecek figürlere de sahiptir. Bu modellerde en çok tercih edilen figürler ise ayı, kedi, köpek ve tavşan figürleridir.

3 tekerlekli bisikletler bebeklerin kendi başlarına rahatlıkla ve uzun süre oturabildikleri dönemden itibaren kullanılabilir. Ancak ilk etapta ayaklarla bisikletin kontrolü mümkün olmaz. Bu durumda arkadan itilerek hareket ettirilen ve tutamağından döndürülerek yönlendirilen modeller tercih edilmelidir. Bu modeller küçük çocukların kullanımına yönelik tasarlandıklarından dolayı ekstra güvenlik önlemlerine de sahiptirler. Bu modellerde bebeklerin düşmeden, sabit şekilde oturabilmeleri için emniyet kemerleri bulunur. Bu kemerler ayrıca bisiklet hareket halindeyken bebeklerin ayağa kalkmalarını da engeller. Emniyet kemerinin yanında bu modellerde bebeklerin ayaklarını koymaları için özel bölümler de bulunur.

3 Tekerlekli Bisiklet Fiyatları

3 tekerlekli bisikletler, ürün modelinin malzeme kalitesine ve sahip olduğu fonksiyonel özelliklere göre değişik fiyat etiketlerine sahiptir. Bisiklet gövdesinde kullanılan plastik, alüminyum ve çelik alaşım gibi malzemeler fiyatlandırmada doğrudan etkilidir. Ürünün kolaylıkla hasar görmemesi ve daha uzun süreli kullanılabilmesi için öncelikli olarak çelik alaşım gövdeli ürünler tercih edilmelidir. Bunun yanında bisikletin tekerleklerinin özellikleri de ürün fiyatını belirler. Daha düşük fiyat etiketlerine sahip ürünlerde kullanılan plastik, içi boş ya da dolgu tekerlekler genel kullanım için yeterlidirler. Ancak daha yüksek fiyatlı ürünlerde tercih edilen şişme tekerlekler ise bisiklet kullanımının daha konforlu ve sessi olmasını sağlar. Bazı modellerde kullanılan ekstra parçalar ise ürün fiyatının belirli ölçülerde artmasında etkili olur. Özellikle bebeğin açık hava sürüşlerinde güneşten korunmasını sağlayan güneşlik ve tenteli modeller ve bebek güvenliği için ekstra önlemlerin alınmış olduğu modellerin fiyatları diğer modellere göre biraz daha yüksektir.

ARA
Loading interface...
Loading interface...

3 Tekerlekli Bisiklet

BabyHope
Pilsan
Dolu
Baby Hope
Smoby
Geotech
Dilaver
Furkan Toys
Trangol
Baby Poufi
Bebelow
Rival
Akar Oyuncak
First Sourcer
Lorelli
Akar
GUCLU
Güçlü Toys
Mgs Oyuncak
Acr Ciciko
Toplam 24 / 287 ürün
DSACategoryId/2147483639/23031884/295869/60006532