3 tekerlekli Bebek bisikleti

Oyuncak Bisiklet ve Çocuk Scooter

Çocuklar sürekli gelişim çağında olan varlıklardır ve gelişimlerini tamamlayana kadar koşmak, eğlenmek ve oynamak ister. Bununla birlikte hem fiziksel hem de zihinsel gelişimleri için oyun oynamak, bulmaca çözmek veya etkinlikler içinde bulunmak oldukça önemlidir. Bu noktada çocukları bilinçlendirmek için onlara yardımcı olan kişi ise ebeveynlerdir. Zihinsel gelişimin yanında fiziksel gelişim de oldukça önemlidir. Çocuklar her geçen gün büyürler ve ergenliğe bir adım daha yaklaşırlar. Gelişim çağında bacaklarının güçlenmesi, el ve ayak hakimiyetinin artması için oyuncak bisikletler veya scooterlar oldukça işe yarar olur. Bisikletler sadece yetişkinlerin veya gençlerin kullanacağı araçlar değildir. Farklı model ve boyutlarda üretilmiş bisikletleri çocukların da rahatlıkla kullanması oldukça mümkündür. Bunun için oyuncak bisiklet mini boy olanlar tercih edilebilir. Özellikle yeni yeni sosyalleşen ve bacakları güçlenen çocuklar bu boyla çok daha rahat alışırlar. Fiziksel gelişimlerinin yanında çocukların özgüven kazanabilmeleri için de erken yaşta bisiklet kullanımı fayda sağlar.

Çocukların hem fiziksel hem de kişisel gelişimde katkı sunan bir diğer araç ise scooter olur. Birbirinden farklı çocuk scooter modelleri ile çocukların hem eğlenmesi hem de bir şeyler öğrenmesi mümkündür. Scooterlar genel olarak daha basit bir çalışma prensibine sahiptir. Scooterlar genel olarak kaykay tarzındaki bir zeminle iki küçük tekerlek ve uzun bir direksiyon parçasından ve direksiyondan oluşur. Çocuklar için olanlarında üç tekerlek genellikle vardır. Bu tekerleklerin iki tanesi önde olmak üzere arkada da bir tane bulunur. Bu sistem çocukların daha kolay scooter öğrenebilmeleri için tasarlanmıştır. Çocuklar henüz gelişimlerini tamamlamadıkları için denge sistemleri de tamamlanma aşamasındadır. Bunun yanında bisiklet, scooter gibi araçlar sonradan öğrenilen yetilerdir. Dolayısıyla öğrenme kısmının daha kolay olması için tekerlek sayısının fazla olması oldukça doğaldır. Bunun için çocuklar 3 tekerlekli oyuncak bisiklet tercihinde de bulunabilirler. Bu bisikletlerin boyutları, özellikleri ve işlevleri çocuğun yaşına göre değişiklik gösterir. Çocukların maksimum rahatlığı ve konforu göz önünde bulundurularak üretilmiş bisiklet ve scooter modelleri sayesinde çocuklarınızın hem eğlenmesini sağlayabilir hem de beden gelişimine katkıda bulunabilirsiniz. Çocuklar park gibi yerlere gitmeyi, gezmeyi, keşfetmeyi ve arkadaşlarıyla oyun oynamayı sever. Bunun yanında yardım almadan kendi başlarına mesafe kat etmek, birçok çocuğun hoşuna gider. Aynı zamanda onun karakterine de olumlu yönde yansır. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda scooter ve bisiklet kullanımı çocuğunuz için eğlenceli ve öğretici bir tercih olur.

Her Yaşa Uygun Farklı Özellikteki Çocuk Bisikletleri

Çocuk scooter çeşitleri ve çocuk bisiklet modelleri birbirinden farklı boyutları ve özellikleriyle kullanıcıların karşısına sunulmuştur. Bisiklet ve scooter yetişkinlerin kullanabileceği araçlardan arasında yer alsa da bunları küçük çocukların da kullanması oldukça mümkündür. Özellikle küçük çocuklar için bisikletler genellikle üç tekerlekli olarak kullanıma sunulur. Bisikletler veya scooterlar taşıdığı özelliklere göre belirli bir yaş aralığı için tasarlanmıştır. Ancak yaş aralığı modelden modele. Dolayısıyla ebeveynlerin çocukları için alacağı bisiklet ve scooterların uygun yaş aralığında olup olmadığına dikkat etmelidir. Bunun yanında bazı bisiklet modelleri çocuğunuz büyüdükçe farklı kullanımlara da evirilebilir. Örneğin bazı modellerde bisikletin tekerlekleri çocuğunuzun ilerideki yaşlara kadar kullanabilmesi için çıkarılabilir. Bu aşamalardan bir tanesi ebeveyn tipidir.  Çocuklar ilk başta ebeveyn direksiyonu ile güvenli bir şekilde sürüş yapabilirler. Ebeveyn direksiyonu sayesinde anne veya babalar çocuklarına sürüş esnasında yardım edebilir ve olası kazaları önleme şansı elde edebilirler.

Küçük oyuncak bisiklet çocuklar tarafından sevilerek ve rahatlıkla kullanıldığı gibi oyuncak araba, traktör ve motor da oldukça fazla tercih edilir. Motor olanlar genellikle olabildiğince oval bir tasarımla anne ve babaların beğenisine sunulmuştur. Bu oval tasarım sayesinde çocukların zarar görme ihtimali minimum seviyede tutulur. Bunun yanında küçük lastikleri olabildiğince zemini iyi kavrayan yapıya sahiptir. Bu sayede motorun devrilmesi veya kayması gibi bir sorunla karşılaşılmaz. Bisiklet gibi motor kullanımı da çocukların reflekslerinin iyileşmesi, bacak ve kol kaslarının gelişmesi ve direksiyon hâkimiyetinin artması için oldukça önemlidir. Böylece çocuklar daha küçük yaşlardan itibaren oyuncak da olsa bu tarz araçlara alışmaya başlar. El ve zekâ becerilerinin gelişmesi için bu tarz araçların kullanımı oldukça işe yarar olur. Bisiklet ve motorun yanında bir diğer araç ise oyuncak arabadır. Hem kız hem de erkek çocukların ilgisin çeken, onları heyecanlandıran bu arabalar farklı tasarımlardadır. Tasarımlardaki farklılığın oluşmasını temel sebepleri arasında çocukların yaşlarının farklılık göstermesi yer alır. Yaşın yanında diğer araçlarda olduğu gibi araçlarda da belirli bir taşıma kapasitesi bulunur. Kilo sınırına dikkat edilmelidir. Aksi halde araçların devrilmesi sorunuyla karşılaşılabilir. Bazı oyuncak araba modelleri çıkarılabilir direksiyon, farklı seslerdeki korna, hareketli ayna, şık görünüş ve ergonomik kullanımla anne ve babaların dikkatini çeker. Bunun yanında biraz daha büyük olan traktörler de çocukların oldukça dikkatini çeker.

Konforlu Tasarım ile Çocuk Scooter Modelleri

Söz konusu çocuklar olduğunda hem eğlenmeleri hem de öğretici aktivitelerde bulunmaları fiziksel ve kişisel gelişimleri için oldukça önemlidir. Sağlıklı bir vücut beraberinde sağlıklı bir kişisel gelişimi de getireceğinden çocukların özellikle gelişim çağlarında spor yapmaları oldukça önemlidir. Spor birçok noktadan çocukların hayatına dahil edilebilir. Oyuncak bisiklet ve scooter kullanımı da bunlar arasında yer alır. Özellikle çocukların kendi başlarına bu oyuncak araçları sürmeleri onların kendilerine olan özgüvenini arttırmakla kalmaz. Aynı zamanda, fiziksel olarak da güçlenmelerine yardımcı olur. Scooter bisikletin aksine ayakta kullanılan,  genellikle bacak hareketlerine ve büyük ölçüde dengeye dayanan bir araçtır. Bu yüzden anne ve babaların çocuklarına scooter almak için kararsız kalmaları oldukça doğaldır. Ancak kask, kolluk ve dizlik gibi gerekli önlemler alındığında endişelenecek pek de bir şey kalmaz. Çocukların yaşına göre scooter modelleri değişiklik gösterir. Çok daha küçük yaştaki çocuklar için scooterlar iki tekerlek yerine üç tekerlekli olarak üretilir. Bunun yanında anne ve babalar dilerse çocuk scooter oturaklı modellere yönelebilir. Oturaklı modellerde, diğer scooterlardan farklı olarak orta bölmede bisiklet selesi mantığında bir oturak bulunur. Bu oturak sayesinde çocuklar yoruldukları zaman buraya oturabilirler. Böylece bir nevi bisiklet mantığı devreye girmiş olur. Oturaklı modellerin yanında çocuk scooter elektrikli modeller de tercih edilebilir. Elektrikle çalıştıkları için herhangi bir bacak gücüne ihtiyaç duyulmaz. Çocuklar doğru dengede durduklarında birçok scooteri rahatlıkla kullanabilir. Çünkü, pek çok ürün çocukların konforu göz önünde bulundurularak üretilmiştir.

Kullanım rahatlığının ve güvenliğin yanında scooterların görünü de oldukça önemlidir. Çocuklar genellikle renkli, ışıltılı ve dikkat çekici şeylerden hoşlanır. Bunlar arasında yer alan ışıklandırmalı alternatifler de tercih edilenler arasında yerini alır. Bu noktada scooter seçiminde de çocuk scooter ışıklı modellere yönelebilirsiniz. Bu modellerde yer alan ışıklandırmalar genellikle renkli ve darbeye karşı dayanıklı olarak üretilir. Scooterların tekerleklerinde ve ön kısmında bulunan bu ışıklandırmaların çocuklar tarafından beğenilmesi ve eğlenceli bulunmasının yanında aynı zamanda güvenlik açısından da katkıda bulunur. Karanlıkta veya akşam saatlerinde küçük çocuklar caddede veya sokakta gezmek istediklerinde diğer arabalar tarafından bu ışıklandırma sayesinde fark edilir. Tekerlekte ve gövdede bulunan bu ışıklandırmalar suya, çamura ve rüzgara dayanıklı üretilmişlerdir. Böylece hem eğlence hem de güvenlik açısından pek çok şey sunan bu ışıklı scooterlar çocuklarınızı sevindirmek için iyi bir sebep olabilir.

Çocuk Bisikleti Ve Scooteri Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Pek çok anne ve baba çocukları için en iyisini tercih etmek ister. Özellikle ebeveynlerin oyuncak seçiminde sağlıklı, kullanışlı ve konforlu ürünlere yönelmek istemeleri oldukça doğaldır. Hemen hemen pek çok çocuk oyuncak motor, bisiklet ve araba kullanarak büyüyebilir. Bu hem çocukların kas ve iskelet gelişimi hem de zihin gelişimi için oldukça önemli bir yere sahiptir. Çocuklar zamanının büyük bir kısmını bu oyuncaklarla ve oyuncak araçlarla geçirdikleri için olabildiğince sağlıklı ve güvenli olanları kullanmaları önemlidir. Bu noktada oyuncak bisiklet veya scooter almadan önce ebeveynlerin bazı noktalarda dikkatli olması gerekir. Çünkü bu araçlar her ne kadar oyuncak olsalar da çocukların nadiren yaralanmasına sebebiyet verebilir. Dolayısıyla olabildiğince yuvarlak hatlarda kullanıcıların karşısına sunulmuş oyuncak araçlara yönelmek mantıklı olur. Böylece düşme veya çarpma gibi bir durumda çocuğunuzun yaralanma ihtimali en aza inmiş olur. Çocuklar sürekli hareket eden, şakalaşan, keşfeden ve sosyalleşen varlıklardır. Hareket alanını daraltmak yerine güvenli hareketlerde bulunmasına yardımcı olan oyuncak araçları tercih etmek çok daha mantıklı olur. Bununla birlikte, bisikletlerde kademeli olarak ayarlanabilen direksiyonlara sahip ürünler tercih edilebilir.

Bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise çocukların seveceği bisiklet ve scooter modellerin tercih edilmesi gerektiğidir. Her ne kadar konforlu ve kullanışlı olsa da çocuklar bu araçları sevmediklerinde kullanmaları pek mümkün olmayabilir. Dolayısıyla anne ve babaların çocukların sevebileceği renkteki oyuncak bisikletlere ve scooterlara yönelmeleri doğru bir tercih olur. Rengin yanında çocuğunuzun sevdiği bir çizgi film karakterinin bulunduğu bir bisikleti ve scooteri da tercih edebilirsiniz. Bu noktada örneğin pepe ışıklı bisiklet oyuncak tercih edilebilir. Çocuğunuzun sevdiği bir kahramanın yer aldığı aracın üzerinde oynaması onun oyuncağa daha çabuk alışması için kolaylık sağlar. Böylece ilk defa bisiklet kullansa dahi alışması uzun sürmeyebilir. Bu tarz baskılı oyuncaklar seçmeden önce kullanılan baskıların kaliteli olduğundan emin olmak mantıklı olur. Yağmur, çamur veya birkaç bakımda baskının çıkması ve rengin solması oyuncağı değişime uğratabilir. Bunun yanında bisikletin destekli ve direksiyonun kolay hareket ettirilebilir olmasına dikkat edilmelidir. Bisiklet kullanımı çocuklara denge ve özgüven kazandırdığı gibi aynı zamanda direksiyon hakimiyeti de kazandırır. Bu da ilerde kullanacağı araçlarda zorluk çekmesini azaltabilir. Dolayısıyla seçilen ürünlerin güvenli, rahat kullanılabilir ve kanserojen maddelerden üretilmemiş olmasına önem verilmelidir.

Yardımcı ve Güvenliği Sağlayan Çocuk Scooter Ekipmanları

Oyuncak bisiklet modelleri birbirinden farklı özellikte ve konforda üretilmesinin yanında sadece kaliteli bir bisiklet ya da scooter almak yeterli olmayabilir. Çocuklar oldukça hareketli ve keşfetmeyi seven varlıklardır. Dolayısıyla çocuklar bisiklet veya scooter kullanırken her zaman dikkat etmek yetmeyebilir. Bu noktada devreye yardımcı sürüş ekipmanları girer. Bisiklet ve scooter modelleri, her ne kadar çocukların vücut yapıları için uygun olarak üretilseler de oyun sırasında hafif yaralanmalar söz konusu olabilir. Bunun yanında çocuklukla ergenlik arasındaki süreçte kullanılabilen bu bisiklet ve scooter modelleri daha ileri özelliklerde de seçilebilir. Dolayısıyla güvenli bir scooter veya bisikletin yanında ekipmanların da alınması bir kaza anında çocuğunuzun en az hasarla çıkmasına yardımcı olabilir. Bunlar arasında kask, dizlik, dirseklik, el ve ayak bilekleri için olan destek ürünleri akla gelir. Özellikle baş gölgesi çocuklarda hassas olabilir. Dolayısıyla oyun anında aracın devrilmesi durumunda baş bölmesi bu kask sayesinde korunmuş olur. Dizlikler de yine düşme anında yaralanmaları olabildiğince engeller.

Bu ekipmanların seçilmesinde de yine scooter ve bisiklet seçimindeki özen gösterilmelidir. Olabildiğince sağlam ve kullanımı rahat olan koruyucu ekipmanların seçilmesi mantıklı olur. Dayanıklılık uzun süreli kullanımı da beraberinde getireceğinden bütçe dostu bir yaklaşım da benimsenmiş olur. Ayrıca kullanım rahatlığı çocukların beden sağlığı ve hareket kabiliyetinin sınırlanmaması için oldukça önemlidir. Bu ekipmanları ayrı ayrı alabileceğiniz gibi alacağınız scooter modellerinin yanında da bulabilirsiniz. 2 yaş çocuk scooter çeşitleri arasında bu koruyucu ekipmanlarını barındıran ürünleri tercih edebilirsiniz. Yaş dolayısıyla iki ve üç yaşındaki çocuklar daha çok korunmaya ihtiyaç duyduğundan, koruyucu ekipmanların bulunduğu bir scooter türün seçmek mantıklı bir tercih olur.

Her Bütçeye Uygun Oyuncak Bisiklet ve Çocuk Scooter

Oyuncak bisiklet fiyatları bisikletlerde kullanılan malzemenin kalitesine, kullanılan tekerlek sayısına, güvenlik önlemlerine göre değişiklik gösterir. Model farklılıkları da fiyatlarda değişiklik ortaya çıkaran bir diğer durumdur. Söz konusu bisiklet olduğunda ise konforu arttıran özelliklerin bulunması fiyatlarda değişikliği açığa çıkaran bir diğer noktadır. Bisikletlerde yer alan yüksek ve geniş sırtlı dolgu koltuk, çıkartılabilen ve ayarlanabilen güneşin zararlı ışınlarından çocukları koruyan güneşlik, konfor alanını genişleten özelliklerden bir kaçıdır. Konfor alanının yanında emniyet de oldukça önemlidir. Bu yüzden geniş güvenlik önlemlerinin alındığı ürünlerin fiyat farklılıkları taşıması oldukça doğaldır. Bisikletlerde bulunan emniyet kemerlerinin kademeleri ve konforlu olup olmadıkları da fiyatlarda belirleyici olan bir unsurdur. Bisikletin fren yapıları da yine fiyatlarda etkilidir. Kaliteli bir fren sistemi çocukların güvenliği açısından önemlidir. Bu yüzden uzun süre kullanmak üzere tasarlanmış kaliteli fren sistemine sahip bisikletler fiyat olarak farklılık taşır. Bunun yanında bisikletlerin arkalıklarının çıkarılıp çıkarılmaması veya ayak koyma yerinin ve selenin istenilen şekilde ayarlanabilir olup olmaması da fiyatlarda etkili olan bir diğer noktadır.

3 tekerlekli çocuk scooter çeşitleri de modellerine, taşıdığı özelliklere, kullanım rahatlığına ve sahip olduğu güvenlik önlemlerine göre farklılık taşır. Scooterlar, bisikletlerden farklı bir yapıya sahiptir. Genellikle iki teker üzerinde giden bir sisteme sahip olmasının yanında çocuklar için tasarlanmış scooter modelleri üç tekerlekli olarak kişilerin karşısına sunulmuştur. Bu scooterlerin fiyatlarını belirleyen şeylerden birisi de tekerleklerin, genel gödenin ve direksiyonun sağlamlığıdır. Sağlamlığın yanında yapımda kullanılmış olan malzemelerin kanserojen madde olup olmamasına dikkat edilmelidir. Direksiyon kısmı çocuklar tarafından sürekli tutulduğundan özellikle buranın daha sağlıklı malzemelerden üretilmiş olması önemlidir. Fiyatlarda genellikle en büyük farkı yaratan unsur markadır. Marka, birçok noktayı bünyesinde barındırdığından kişiler direkt belirli marka tercihlerine yönelir.  Bu noktada kişilerin çocukların ihtiyaçlarına, zevklerine ve isteklerine uygun oyuncak araçları almaları önemlidir. Bunun yanı sıra bütçe de göz önünde bulundurulmalıdır. Uzun süreli bir kullanım için kaliteli malzemelerden üretilmiş kaliteli araçlara yönelmek bütçe dostu bir yaklaşım olur. Bisiklet veya scooter alışverişi yapmadan önce kullanıcı yorumlarını okuyabilir, diğer alıcıların deneyimlerinden yararlanabilirsiniz. Böylece almayı düşündüğünüz ürün hakkında ekstra bilgi edinmiş olursunuz. Aradığınız tüm çocuk için bisiklet ve scooter modellerine Hepsiburada’dan ulaşabilir, dilediğiniz oyuncağı satın alabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Oyuncak Bisiklet ve Çocuk Scooter Fiyatları

3301 ürün listeleniyor
Anne / Bebek / Oyuncak
Anne / Bebek / Oyuncak
Oyuncak
Oyuncak
Bisiklet, Scooter ve Paten
Bisiklet, Scooter ve Paten
Çocuk Bisikleti
Çocuk Bisikleti
Çocuk Scooter
Çocuk Scooter
Pedallı ve Sürümeli Araçlar
Pedallı ve Sürümeli Araçlar
Çocuk Kaykay
Çocuk Kaykay
Çocuk Paten
Çocuk Paten
Kask ve Güvenlik Aksesuarı
Kask ve Güvenlik Aksesuarı
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler