Oyun oynayarak büyüyen çocuklar, oyun esnasında düşüp yaralanma tehlikesi ile karşı karşıya kalıyor. Özellikle açık alanda kullanılan bisiklet, kaykay veya paten gibi hıza dayalı olan ve bir nebze daha tehlikeli sayılan oyuncaklar ile oynarken düşme ve yaralanma riskleri oldukça yüksek oluyor. Bilhassa kaldırım gibi sert zeminlere düşme sırasında çocuklar, ciddi şekilde yaralanabiliyor. Bisiklet, paten gibi hıza dayalı çocuk aktivitelerinde çocuklarınızı korumak için çeşitli koruyucu aksesuarlar bulunuyor. Özellikle paten veya kaykay gibi oyuncaklar için satılan koruyucu aksesuarlar, çocuklarınızın düşme sırasında yaralanma tehlikesini azaltmak için geliştirilen ürünler oluyor.

Çocuk koruyucu aksesuarlar, temelde kask ve koruyucu dizlikleri kapsıyor. Farklı modellerde ve farklı yaş aralıklarında çocuklara yönelik üretilen aksesuarlar, tek parça kask ya da dizlik olarak satılabildiği gibi her iki parçayı kapsayan takımlar olarak da kullanıcıya sunuluyor. Günlük oyun aktivitelerinden ziyade açık alanda bisiklete binerken ya da kaykay, paten veya scooter gibi gereçler ile kayarken kullanılmak üzere tasarlanan ürünler, dayanıklı ABS dış yüzeye sahip oluyor. Kasklar, sağlam dış kaplamaları ile düşme sırasında başa alınacak ciddi darbelerin önüne geçtiği için bulundurulması gereken temel parçalar arasında yer alıyor. Dış kaplaması ile birlikte kask çeşitleri arasında ayarlanabilir ürünler de bulunuyor. Ayarlanabilir yapıları ile çocuğunuzun kafasına göre kolayca ayarlayıp takabileceğiniz ürünler, oynarken kayıp düşme tehlikesi taşımıyor. İç kısmında yumuşak sünger dokuyla kaplı olmaları sayesinde rahatsızlık hissi vermeyen ürünler, konforla takılabiliyor. Kask çeşitlerinde güçlü plastikten üretilerek benzer ürünlerden ayrılan modeller de bulanabiliyor.

Dizlik çeşitlerinde ise iki adet dizlik, iki adet dirseklik ve ellik gibi parçalar yer alıyor. Set olarak ya da değişen içeriği ile yalnızca dizlik ve dirseklik olarak satılan ürünlere erişebiliyorsunuz. Esnek plastikten üretilen ve hareket kabiliyetini etkilemeden konforlu bir kullanım sunan ürünler, düşme sırasında en fazla zarar gören diz, el ve dirsek bölgelerini koruyarak yaralanmaları azaltıyor. Standart bedene sahip olan ürünler, kolay açılıp kapanan çıt çıtlı bantları ile bedene göre ayarlanabildiği için sorun olmadan takılabiliyor. Diz ve dirseklerin yanı sıra ellik içeren ürünler de oldukça ilgi görüyor. Özellikle en ufak bir düşme sırasında dahi sürtünmeden dolayı ilk olarak yaralanan elleri koruyan ellikler, avuç içlerinde ve bilek kısımlarında tam koruma sunuyor.

Güvenli yapısı ile kullanımı gerekli olan çocuk koruyucu aksesuarlar, model olarak da kız ve erkek çocuklara göre değişiklik gösteriyor. Biçim olarak aynı olan; fakat tasarım olarak farklılık gösteren ürünlerde ürünlerin markasına bağlı olarak farklı temalarla süslü modeller bulunuyor. Kız çocukları için prenses figürleri ile süslü ürünlerin yanında Sindy, Minnie Mouse gibi daha özel desenlerin kullanıldığı ürünlere de erişebiliyorsunuz. Sevimli temaları ile özellikle ilgi gören ürünleri detaylıca inceleyerek çocuğunuzun beğeneceği modelleri seçebiliyorsunuz. Erkek çocuklar için ise "Ben 10", "Arabalar", "Spiderman", "Hotwheels" gibi çocukların takip ettiği çizgi film figürleri ile süslü ürünler öne çıkıyor. Özellikle çocuğunuzun severek kullanacağı modelleri tercih edebiliyorsunuz. Kask modellerinde herhangi bir süslemesi bulunmayan tek renk ürünler de yerini alıyor. Marka ve dayanıklılık açısından da farklılık gösteren tek renk ürünler, gözenekli üst yüzey gibi detaylara sahip oluyor.

Model, tasarım ve diğer özellikleri ile değişiklik gösteren çocuk koruyucu aksesuarlarında yaş sınırı ise 3 yaş üzeri oluyor. Ürün modeline bağlı olarak 3 yaş ile 8 ve 12 yaş aralığında çocuklara hitap eden modelleri bulabiliyorsunuz. Değişen koruyucu aksesuarlardan uygun olanı kolayca seçebilirsiniz.

Çocuk Koruyucu Aksesuarlar

19 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Furkan Toys
  2. Kartoy
  3. Engin Oyuncak
  4. Globber
  5. Prenses Sofia
  6. Disney Frozen
  7. Feber
  8. Furkan
  9. Spider-man
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Cinsiyet
 6. Yaş Aralığı
 7. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483639/23031884/295869/80138061
BAŞA DÖN