Bebek Diş Kaşıyıcılar & Çıngırak Seti

Çıngırak Ve Bebek Diş Kaşıyıcı 

Çıngıraklar, bebeklerin severek oynadığı ilk oyuncaklar arasında yer alır. Çok amaçlı kullanıma sahip olan çıngıraklar bebeklerin eğlenirken motor becerilerinin gelişmesine katkı sağlar. Bebeklerin daha çok 6.aydan sonra diş çıkarırken dikkatlerini dağıtmalarına yardımcı olur. Bebeğin ilk dişlerini çıkarmaya başladığı andan itibaren kullanılan diş kaşıyıcılar zorlu dönemi kolay atlatmalarını sağlar. Çıngırak ve bebek diş kaşıyıcı bebeklerin 6-7 aylık döneminde kullanıma daha çok uygundur. Bebeklerde ateş, halsizlik, huzursuzluk, acı gibi ortaya çıkan sorunların hafiflemesini sağlar. Çıngırak ve kaşıyıcı olarak ayrı ürünler yer alırken hem kaşıyıcı hem de çıngırak olarak kullanılan çeşitlerinde de mevcuttur. Sağlıklı malzemeler kullanılarak üretilen diş kaşıyıcıları bebek sağlığına hiçbir zarar vermez. Sizler de bebeğinizin diş çıkarma sürecini kolaylaştırmak ve ona destek olmak istiyorsanız dilediğiniz figürde kaşıyıcı ve çıngırak alabilirsiniz. 

Hem kız hem de erkek bebekler için birbirinden güzel tasarımlar mevcuttur. Kız bebekler için daha çok pembe renk tonlu kaşıyıcılar ön plana çıkarken erkek bebekler için daha çok mavi ve yeşil tonlu modeller ön plana çıkmaktadır. Dikkatlerini çekmesi ve kullanımlarına pratik kazandırması adına bebeklere özel figürler, semboller ve içerikler kullanılarak tasarlanırlar. Bazı modellerde çıngırak ve kaşıyıcıları set şeklinde bulmanız da mümkündür. Oldukça uygun fiyatlar dahilinde satışa sunulmakta olan bu modeller sayesinde bebeklerinizin zorlu geçecek olan diş çıkarma dönemini olabildiğince keyifli ve kolay bir hale getirebilirsiniz. Aynı zamanda diş kaşıyıcıları kaynar suda temizledikten sonra buzlukta dondurarak bebeğinize donuk bir şekilde de verebilirsiniz. Böylece hem damaklarını rahatlatır hem de ateşinin azalmasına yardımcı olur. 

Çıngırak Modelleri

Bebekler etraflarındaki çoğu şeyi duyuları ile keşfederler. Çıngıraklar günümüzde bebeklerin bağımsız bir şekilde oynayabileceği oyuncaklardandır. Bebekle iletişim kurabilmeye yardımcı olan çıngıraklar yumuşak malzemelerden üretilir. Yumuşak çıngırak hem oyuncak hem de diş kaşıyıcı olarak kullanılabilir. Kendine has sesleri ile bebeğin dikkatini çekerek diş çıkarma esnasında yaşadığı huzursuzlukları ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Bebeğin tüm eliyle beraber tutabileceği bu oyuncak konforlu kullanıma uygundur. Elleri ve parmakları güçlendirmeye yardımcı olurken işitsel duyularını da güçlendirir. Çıngırak modelleri erkek bebekler için aslan, zürafa, kurbağa, maymun, ayı, köpek gibi figürler kız bebekleri için kedi, inek, civciv gibi figürler mevcuttur. Yumuşak çıngırakların yanı sıra sert malzemeden üretilenler modeller de mevcuttur. 6 ve 7. aydan sonra emeklemeye ve hareket etmeye başladığında uzağa erişebilmesi için önüne koyularak oynaması sağlanabilir. Bu tarz eylemler için çıngırak modellerini kullanarak bebeğinizin çok daha verimli ve hızlı bir şekilde gelişimine de destek olabilirsiniz. Her zaman online bir şekilde temin edebileceğiniz bu ürünler sayesinde bebeklerinizin zorlu sürecini onlar için daha az sancılı bir sürece çevirebilirsiniz. 

Bebek Diş Kaşıyıcı Çeşitleri

Diş çıkarma dönemi bebeklerin en zorlu dönemleri olmasının yanı sıra ebeveynler için de oldukça zordur. Bebeği huzursuz ve ağrılı olan anneler zaman zaman ne yapacağını bilemez. Bebek diş kaşıyıcı bu dönemde damakları rahatlatarak bebeğin huzursuzluklarını ortadan kaldırır. Böylece anneler de bebeğinin huzurlu olmasıyla birlikte tedirgin durumdan kurtulur. Farklı model ve materyallerden üretilen diş kaşıyıcıları daha çok silikon ve kauçuktur. Tamamen doğal olduğundan sağlığa zarar vermez. Diş çıkarma süreci bitene kadar güvenle kullanılabilir. Silikon diş fırçası şeklinde, mısır kaşıyıcı, kaktüs kaşıyıcı, halka kaşıyıcı, diş kaşıma eldiveni gibi birbirinden güzel ve kullanışlı modeller vardır. Çıngırak ve diş kaşıyıcının bir arada yer aldığı modellerde balık figürlü, yıldız çıngırak, sulu diş kaşıyıcı, halka kaşıyıcı modelleri kız ve erkek bebekler için uygundur. Canlı renkler ve ilgi çekici figürleri tercih ederek bebeğinizin dikkatini toplayabilirsiniz. 

Kaktüs Bebek Diş Kaşıyıcı

Silikon ve kauçuk malzemeden üretilen bebek diş kaşıyıcıları çeşitli figürler ile bebeklerin dikkatini çekmeyi başarıyor. Diş kaşıyıcı kaktüs modeli silikon malzemeden üretilmiştir. Gri, yeşil, pembe, mavi gibi güzel renk seçenekleri mevcuttur. Üzerinde yer alan yumuşak pütürleri damağı kaşımayı sağlar. Minik eller ve parmaklar için tasarlanan kaktüs kaşıyıcı bebeğin sakinleşmesine yardımcı olur. Tadı ve kokusu yoktur. Farklı uzunluktaki kolları ağzın tüm kısmına ulaşmasını sağlar. Diş çıkarma yöntemi keyifli anlara dönüştürmek istiyorsanız bebeğiniz için kaktüslü model tercih edebilirsiniz. Sterilize kullanıma uygundur. Diş çıkarmaya başladığı andan 24 aya kadar kullanabilir. Bebeğiniz iki eliyle beraber kavrayarak elinden düşmeden dişleri kaşındığı her an ağzında gezdirebilir. Dilerseniz boyuna asma aparatı kullanarak ulaşımının daha kolay olmasını sağlayabilirsiniz. Bebeğiniz için en sevdiğiniz renk seçeneğini tercih edebilirsiniz. Bu dişlikler aynı zamanda bebeğinizin ağzınıza yabancı bir madde atmasını engeller. Bebeğiniz için güvenle tercih edebilirsiniz. 

Mısır Bebek Diş Kaşıyıcı

Günümüzde en sevilen ve konforlu kullanıma sahip olan diş kaşıyıcılardan biri de mısır figürüdür. Flafat ve lateks içermeyen üründen üretilen mısır bebek diş kaşıyıcı ağzın içerisini temizlemeye de yardımcıdır. Diş çıkarma döneminde bebeklerin damakları hassaslaşır ve acı hissi meydana gelir. Bu kaşıyıcı diş etlerine masaj yaparak rahatlama sağlar. Mısır figürü üzerinde yer alan yumuşak kabarcıkları kusursuz derecede diş kaşıma işlevi sunar. Son derece hafiftir ve minik parmaklar tarafından kolaylıkla kavranır. Bebek diş kaşıyıcı diş fırçası grubunda yer alan bu ürün, yumuşak yapısı duygusal ve fizyolojik tepkilerin canlanmasını sağlar. Bebeğin rahatlıkla çiğneyebilmesine uygundur. Bükülebilir yumuşaklıkta olduğundan bebeğin damak ve diş etlerine zarar vermez. Kullanmadan önce buzdolabına koyarak soğutabilirsiniz. Böylece bebeğinizin diş etlerinin daha kısa sürede rahatlamasını sağlayabilirsiniz. Parlak renk tasarımı ile bebeğinizin motive olmasını sağlar. Gün boyu kullandıktan sonra sıcak suda sterilize ederek yerine kaldırabilirsiniz. Yolculuklarınızda yanınıza alarak bebeğinizin huzursuzlandığı anda eline verebilirsiniz. 

Bebek Diş Kaşıyıcı Eldiven 

Günümüzde oldukça yaygın kullanımı olan bebek diş kaşıyıcıları birbirinden güzel tasarımlardadır. Bebek diş kaşıyıcı eldiven en konforlu modellerden biridir. Eldiven şeklinde olup bebeğinizin eline geçirdiğinizde elinden düşmez. Standart diş kaşıyıcıların yanı sıra elden kayıp gitmez. Silikon ucu üzerinde yer alan yumuşak pütür kısımlar diş etlerini kaşımaya katkı sağlar. Diş çıkarma sürecini en konforlu şekilde atlatmalarına yardımcı olur. 3-12 ay arasındaki bebeklerde kullanıma uygun yapıya sahiptir. Hem sağ hem sol elde kullanıma uygundur. Bebeğin eline geçirdikten sonra cırt cırtını kapatabilirsiniz. Kullandıktan sonra hem makinada hem de elde yıkamaya uygundur. Yeşil ve mor renk seçenekleri mevcuttur. Kendine özgün tasarımı ile ebeveynler tarafından sevilerek satın alınıyor. Uzun süreli kullanımda yıpranma ya da aşınma yaptığı taktirde yeni bir kaşıyıcı ile değiştirebilirsiniz. 

Sulu Bebek Diş Kaşıyıcı Nasıl Kullanılır?

Bebek diş kaşıyıcıları en zorlu diş çıkaran bebeklerde bile rahatlık sağlayan ürünlerden biridir. Bebek için diş kaşıyıcı modelleri sulu, silikon ve kauçuk şeklindedir. Sulu diş kaşıyıcıları bu dönemin daha rahat geçmesini sağlar. Genellikle halka şeklinde yer alan sulu kaşıyıcıları kullanmadan önce buzluğa atarak dondurmak gerekir. Kendiliğinden yer alan suyu donarak damak ve diş etlerine soğuk baskı yapar. Bu sayede yumuşama sağlar ve ateşi varsa düşmesine yardımcı olur. Ortalama olarak 3-7 ay arasında bebeğe verilmeye başlanabilir. Erken kullanıma başlandığı takdirde zorlu diş çıkarma sürecine kolaylık sağlar. Özellikle gece saatlerinde ortaya çıkan huzursuzlukların yatıştırılmasına yardımcı olur. Kullanımları son derece pratik aynı zamanda konforlu olan sulu diş kaşıyıcılarında eğlenceli figür tasarımları mevcuttur. Bebeğiniz için en ilgi çekici figürler arasından satın alabilirsiniz. Böylece hem renk hem tasarım açısından dikkatlerini çektiğinde ellerinden bırakmak istemeyecekler ve amacınıza ulaşmış olacaksınız. 

Bebek Diş Kaşıyıcı Faydaları

Bebeği, anne ve babayı, çevredeki kişileri en çok zorlayan diş çıkarma dönemini keyifli anlara dönüştürmek için diş kaşıyıcıları üretiliyor. Bebek diş kaşıyıcı silikon modelleri faydaları oldukça fazladır. Bebekler içgüdülerinden dolayı zaman zaman emzikleri ve biberon uçları ile dişlerini kaşıma gereği duyabilir. Bebeğin diş kaşıma işlemini rahat yapabilmesi için özel olarak tasarlanan kaşıyıcıları kullanmak gerekir. Diş etlerini yumuşatarak dişlerin daha kolay çıkmasını sağlar. Bebeğin acısının azalmasına yardımcı olur. Diş etlerinde meydana gelen şişlik ve kızarıklıkları hafifletir. Salya oluşumunu azaltır. Pek çok faydası olan diş kaşıyıcıları sancılı süreci kolay atlatmaya yardımcıdır. Bebek silikon diş kaşıyıcı modelleri bebeklerin ağzında herhangi bir tahrişe de neden olmaz. Kaşıntıyı kesmesinin yanı sıra ağızlarını sürekli meşgul ederek ağlamanın önüne geçilmesini de sağlar. Üstelik hem normal ısıda hem de dondurulmuş bir şekilde kullanıma uygun olan diş kaşıyıcılar bebeklik döneminin olmazsa olmaz ürünleri arasında yer alır. Mutlaka bebek alışverişi yapılırken temin edilmesi gereken bu kaşıyıcı ürünler bebeklerin sancılı diş çıkarma dönemini olabildiğince az hasarla atlatmasına olanak sağlar. 

Bebek Diş Kaşıyıcı Fiyatları 

Birbirinden kaliteli markaların ürettiği diş kaşıyıcıları günümüzde bebeklik döneminde en çok kullanılan ürünlerden biridir. Diş kaşıyıcı ve çıngıraklar bebeklerin eğlenerek diş çıkarma sürecini atlatmasını sağlar. Bebek diş kaşıyıcı fiyatları markalara göre değişkenlik gösterir. Üretimde kullanılan malzemenin kalitesine göre fiyatları artar veya azalır. Çıngıraklı diş kaşıyıcı modelleri yalnız kaşıyıcılara oranla daha yüksek fiyatlıdır. Sulu diş kaşıyıcılar günümüzde son derece popüler olup uygun fiyatlı kaşıyıcı çeşitlerindendir. Çıngırak ve bebek diş kaşıyıcı fiyatları figür ve tasarımlara göre değişir. Bütçenize uyumlu birden çok seçenek bulabilirsiniz. Bebeğinizin cinsiyetine uygun renk seçimi yapabilirsiniz. Çıngırak ve bebek diş kaşıyıcı fiyatı indirimlerini takip ederek birden fazla ürünü uygun fiyata satın alabilirsiniz.

Çıngırak ve Bebek Diş Kaşıyıcı Ürünleri Nasıl Temizlenir?

Hem çıngırak modelleri hem de diş kaşıyıcı modelleri ilk kullanımdan önce mutlaka kaynar suda bekletilmeli, soğuduktan sonra durulanarak temizlenilmelidir. Kullanım aralarında ise herhangi bir kimyasal maddeye yer vermeden silinerek ya da sıcak suda bekletme yapılarak temizlenmesi gerekir. Genellikle yapısı sağlıklı silikon ve sert plastik malzemeden elde edilen çıngırak ve bebek diş kaşıyıcı ürünlerinin temizliği bu şekilde yapıldığında çok daha sağlıklı ve uzun ömürlü bir kullanım avantajı sunar. 

Çıngırak ve Bebek Diş Kaşıyıcı Ürünler Ne Zaman Kullanılmaya Başlanır?

Çıngırak ve bebek diş kaşıyıcı ürünleri bebekler diş çıkarmaya başladığı andan itibaren kullanılabilir. 3 aydan önce verilmesi çok uygun değildir. Özellikle de bu ürünleri seçerken herhangi bir ufak parça içermemesine de dikkat edilmelidir. 

Çıngırak ve Bebek Diş Kaşıyıcı Ürünler Damaklara Zarar Verir mi? 

Çıngırak ve diş kaşıyıcı ürünlerin temel amacı damaklardaki ağrı, acı ve kaşıntıyı en aza indirmektir. Bu nedenle damaklara herhangi bir zararı olduğundan bahsetmek doğru değildir. Bebekler için daha faydalı ve daha işe yarar ürünler olduğu söylenebilir. Damaklardaki kaşıntıyı alarak rahatlamalarını sağlar. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Çıngırak ve Bebek Diş Kaşıyıcı

3449 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 40 / 3449 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?