Biberon Isıtıcı

Yeni annelere ve çalışan annelere sağladığı kolaylık ile öne çıkan biberon ısıtıcıları, pratik kullanımları ve çok fonksiyonlu olmaları ile dikkat çeker. "Biberon ısıtıcı ne işe yarar?" sorusuna verilebilecek en sade yanıt "içinde anne sütü veya formül mama adı verilen sıvı mamaların bulunduğu biberonları, bebek için ideal sıcaklığa getiren ve belirli bir süre sıcak tutan cihazlar" olur. Yerli ve yabancı markalar tarafından onlarca modeli üretilen biberon ısıtıcılarının bazıları aynı zamanda sterilizatör olarak da kullanılacak şekilde tasarlanmıştır. Bu cihazlar, halk arasında biberon steril makinesi olarak da bilinir. Peki, biberon sterilizatör ne işe yarar? Sterilizasyon fonksiyonu bulunan söz konusu biberon ısıtıcı cihazlar mama ısıtmanın yanı sıra biberon, biberon başlığı, emzik, diş kaşıyıcı, bebek bardağı, kaşık gibi bebek eşyalarının mikroplardan arınmasına yardımcı olur. Çok fazla kıvrım ve çıkıntılara sahip olan bebek eşyaları elde veya makinede yıkansa dahi mikroplardan tam olarak arınmaları mümkün değildir. Bu noktada devreye giren biberon sterilizasyon cihazı, bebeğinizin kullandığı eşyaları mikroplarından arındırarak fark yaratır. Biberon ve içindeki gıdanın çok kısa sürede istenilen ısıya ulaşmasını sağlayan hızlı biberon ısıtıcı cihazlar, aynı zamanda bebeklerin mama ve sütü ideal sıcaklıkta tüketmesini da sağlar. Sterilizatör özellikli cihazlar elektrik enerjisi ile çalışırken sadece biberon ısıtma özelliği olan cihazlar arasında araç içi, şarjlı ve elektrikli modeller bulunur.

Biberon Isıtıcı ve Sterilizatör Özellikleri

Özellikle sütünü, bebeği için sağıp işe gitmek zorunda kalan çalışan annelere büyük bir kolaylık sağlayan biberon ısıtıcılar sayesinde bebek, annesi yanında olmasa bile anne sütü almaya devam eder. Formül süt veya devam sütü adlı bebek mamalarının da her zaman hazır ve sıcak olmasını sağlayan biberon ve mama ısıtıcı cihazlar, marka ve modele göre farklı fonksiyonlara sahip olabilir. Ev tipi kullanım için üretilenlerin yanı sıra taşınabilir, araç içi, şarjlı biberon ısıtıcı gibi çeşitleri bulunan cihazlar, genel olarak biberon ve biberon boyutundaki cam kavanozların içindeki bebek gıdalarını ısıtmaya ve sıcak tutmaya yarar. Biberon ısıtıcı kullanımı, sık sık acıkan bebekler için her zaman ideal sıcaklıkta hazır mama veya süt bulundurma avantajı sağlar. Biberon ısıtıcı kullananların tam puan verdiği sıcak tutma özelliği, enerji tasarruflu ısıtıcılar sayesinde bütçeye ek yük oluşturmaz.

Anne ve babalar için oldukça zor bir dönem olan doğumdan sonraki birkaç haftalık süreçte büyük bir kolaylık ve konfor sağlayan biberon ısıtıcılar, sterilizatör özelliğine sahip olan modelleri ile ekstra avantaj sağlar. Sık beslendiği için beslenme eşyalarının da sık sık temizlenmesi gereken bebekler, henüz bağışıklık sistemleri yeterince gelişmediği için mikrop ve bakterilere karşı savunmasız olur. Evler ve eşyalar temiz olsa da bebeklerin hastalanmasına neden olabilecek mikrop ve bakterilerden tamamen kurtulmak mümkün değildir. Bu sebeple anne sütü sayesinde bağışıklık sisteminin geliştiği ilk 6 ay bebeğin sadece sterilize edilmiş eşyalara temas etmesi önerilir. Bu süreçte ne kadar dikkat edilirse edilsin bebekleri tam anlamı ile korumak mümkün olmasa da biberon sterilizatör cihazları ile beslenme eşyalarının tamamen mikroplardan arındırılması mümkündür. Bu cihazlar, eşyaları sıcak su buharı ile sterilize eder. Modelden modele değişse de genel olarak su haznesine konulan suyu kısa sürede 100 dereceye ulaştıran cihazlar, biberondan emziğe kadar tüm eşyaları ortalama 10 dakika boyunca sıcak ve yoğun su buharı ile sterilize eder. Biberon sterilizatör kullananlar tarafından övgüyle söz edilen bir diğer özellik ise bazı modellerde bulunan buharda mama pişirme fonksiyonudur. Gelişmiş sterilizatör modellerinde bulunan bu fonksiyon, bebek gıdalarını sadece buharda pişirerek vitamin ve mineral gibi faydalı içeriklerin korunmasını sağlar. Uzmanların biberon sterilizatör tavsiyeleri ise daha çok kısa sürede sterilize edilebilen cihazların tercih edilmesi yönündedir.

Biberon Isıtıcı Sterilizatör Modelleri

Bebeği ve küçük çocuğu olan ebeveynler için zaman zaman hayat kurtarıcı olabilen biberon sterilizatör kurutuculu, buharlı, taşınabilir, şarjlı veya araç içi gibi farklı model seçenekleri sunar. Markadan markaya değişen modeller arasında ısıtma haznesi, su kapasitesi, zaman ayarlama modu, ısı ayar seçenekleri, LCD ekrana sahip olup olmaması ve cihazın çalışma prensibi gibi farklılıklar bulunur. Biberon emzik sterilizatör olarak da bilinen bazı modeller sadece bebek eşyalarını sterilize ederken bazı modeller sadece biberon ısıtmaya yarar. Hem biberon ısıtıcı hem de sterilizatör olan pek çok model bulunur. Tek fonksiyonlu cihazlara göre daha fazla avantaj sunan bu modeller arasında nadir de olsa mama pişirebilen ve yumurta haşlanabilen modeller de yer alır. Uzmanlar ve deneyimli kullanıcılar tarafından yapılan biberon sterilizatör önerileri ise sterilizatörün ek fonksiyonlarından ziyade kapasitesine ve ne kadar sürede sterilizasyon yapıldığına dikkat edilmesi yönündedir.

150 ml'lik içi dolu bir biberonu ortalama olarak 4 dakikada ideal ısıya ulaştıran biberon ısıtıcılar, mama ısıtmayı hem kısa sürede hem de zahmetsiz olarak gerçekleştirerek kolaylık sağlar. Bazı modeller bu ısıtma işlemini sadece 90 saniyede gerçekleştirebilir. Eğer sadece biberon ısıtıcı alınacaksa ısı ayarlarına, tek seferde ısıtabileceği şişe/biberon boyutuna, ne kadar sürede istenilen ısıya ulaştığına ve sıcak tutma fonksiyonunun olup olmadığına bakılmalıdır. Kullanıcılar tarafından yapılan biberon ısıtıcı yorumlarında da cihazların ısıtma ve sıcak tutma özellikleri değerlendirilir. Öte yandan halk arasında genel olarak biberonların mikrodalga fırınlarda da ısıtılabileceği yönünde bir inanç vardır. Mikrodalga fırınlar, çalışma prensibi gereği gıdaların istenilen ısılara ulaşmasını sağlama konusunda yeterli değildir. Başka bir ifadeyle mikrodalga fırında biberon içinde mama ısıtmaya çalışmak mamanın yeterince ısınmaması, homojen olarak ısınmaması veya çok fazla ısınması ile sonuçlanabilir. Ayrıca mama mikrodalga fırında ısıtıldığında sıcaklığının kontrol edilmesi gerekir. Bu da zaman kaybına neden olur. Bu sebeple uzmanlar, bebek gıdalarının ideal şekilde ısıtılması ve içindeki faydalı içeriklerin zarar görmemesi için biberon ısıtıcı tavsiye eder.

Bütçe Dostu Biberon Sterilizatör Fiyatları

Seyahatlerde ve dış ortam aktivitelerinde kullanıma uygun taşınabilir şarjlı biberon ısıtıcı modellerinden buharlı pişirme de yapan sterilizatörlere kadar pek çok çeşidi bulunan söz konusu cihazlar, marka ve modele göre farklı fiyat seçenekleri ile kullanıcıların beğenisine sunulur. Daha fazla fonksiyona sahip olan modellerin farklı bir fiyatlandırma ile sunulduğu biberon ısıtıcı ve sterilizatörler, sağladıkları avantajlara kıyasla uygun fiyatlı cihazlar arasında yer alır. Enerji tasarruflu modelleri bulunan, yoğun kullanıma karşı dayanıklı olacak şekilde tasarlanan ve pratik bir kullanım vadeden biberon ısıtıcı fiyatları hemen her bütçeye uygun alternatifler sunar. Sterilizatörler ise ev konforunda bebek eşyalarının mikroplardan kolaylıkla arındırılmasını sağlar. Emzik, biberon ve diş kaşıyıcısı gibi sık yere düşen eşyaları dakikalar içinde mikroplardan arındıran sterilizatörler, sizi bebek eşyalarını saatlerce suda kaynatma zahmetinden de kurtarır.

Siz de bebeğinizin eşyalarını zahmetsizce mikroplardan arındırmak, mamasını kısa sürede olması gerektiği gibi ısıtmak ve uzun süre sıcak kalmasını sağlamak için biberon sterilizatör cihazına sahip olabilirsiniz. Hepsiburada’nın yüzlerce seçenek sunan zengin ürün yelpazesi sayesinde beklenti ve ihtiyaçlarınıza uygun bir cihazı hemen satın alabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Biberon Isıtıcı Fiyatları

317 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 36 / 317 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?