Biberon Isıtıcı

Biberon ısıtıcıları anne sütü ya da diğer besin maddelerinin tavsiye edilen sıcaklık değerlerinde, verimli ve sağlıklı bir şekilde ısıtılmasını sağlar. Biberon ısıtıcısının diğer bir avantajı, süt hazırlama süresinden tasarruf ederek, bebek bezinin değişmesi veya kucaklama gibi bebeğinizin diğer ihtiyaçlarına odaklanabilmenizdir. Isıtma yöntemine ve biberon şekline göre farklı ısıtıcı modelleri bulunur.

Biberon Isıtıcı Ne İşe Yarar?

Anne sütü bebeğiniz için en önemli besindir. Ancak aşırı ısınma anne sütünün bozulmasına neden olabilir. Anne sütünü 40 dereceden yüksek sıcaklıklara ısıttığınızda, bebeğinizin sağlığı ve bağışıklığı için çok önemli olan  beslenme ve immünolojik değerleri bozulmaya başlar. Bununla birlikte, sıcaklık 45 derecenin üzerine çıkana kadar bozulma ciddileşmez. 45 derecede 10 dakika ısıtılan anne sütü, % 10 oranında temel aktif enzimlerin kaybeder. 55 derecede sadece 1 dakika ısıtma, % 50 oranında aktif enzim kaybına neden olur. Ancak 40 derecede sütün faydalı bileşenlerinde önemli bir azalma meydana gelmez. Bu nedenle hekimler vücut ısısı ve daha altındaki sıcaklıkları önerir. İdeal anne sütü sıcaklığı vücut ısısı yani 37 derece civarındadır. Biberon ısıtıcısı anne sütünü ve diğer besin kaynaklarını, sağlıklı ve güvenli bir şekilde ısıtmanın en verimli yoludur.

Biberon Isıtıcı Nasıl Çalışır?

Biberon ısıtıcıları farklı şekillerde ve boyutlarda gelir ve bebeğinizin yemeğini ısıtmak için iki farklı yöntem kullanır. Bunlar sıcak su ya da buhar yöntemidir. Su hazneli ısıtıcılar, anne sütünü veya mamayı, şişenin etrafına ılık su akışı sağlayarak yavaşça ısıtır. Temel avantajı, ısı seviyesinin yavaşça artmasından ötürü besinlerin, anne sütündeki antikorların ve diğer faydalı bileşenlerin korumasına yardımcı olmasıdır. Buhar hazneli biberon ısıtıcılarında, hazne içindeki su, buhar üreten bir iç ısıtma elemanı (sıcak plaka gibi) ile temas eder. Bu yöntem genellikle su hazneli modellerden daha hızlı ısınır. Şişenin dış kısmı genellikle bir ısı döngüsünden sonra çok sıcaktır. Bu nedenle bebeğinizi beslemeden önce biberonun biraz soğumasını gerektirir. Düzensiz ısıtma, önemli sıcaklık değişimlerine neden olabilir.

En iyi Biberon Isıtıcı Hangisi?

Biberon ısıtıcıları çeşitli kriterlere göre değerlendirilebilir. Kullanımı ve bakımı kolay bir ısıtıcı, bebeğinize daha fazla vakit ayırmanızı sağlar. Çok yönlü tasarıma sahip biberon ısıtıcıları farklı şekillerdeki biberonlarla birlikte kullanılabilir. Biberonlar dar, geniş, kısa veya uzun olabilir. Bu nedenle, bazı şişeler şişe ısıtıcı bölmesinin içine sığmayabilir. Ayrıca, malzeme sınırlamaları, belirli bir ısıtıcının, belirli biberonlarla uyumlu olmadığı anlamına gelebilir. Bebeğiniz henüz doğmamışsa, hangi biberon tipini ve meme ucunu tercih edeceğini bilmediğiniz için tüm şişe boyutlarına ve malzemelerine uygun bir biberon ısıtıcısı seçmek en iyi tercih olabilir. Otomatik kapanma özelliğine sahip bir biberon ısıtıcı güvenli ve sağlıklı kullanım için önemli bir özelliktir. Çoğu ısıtıcı, bir zamanlayıcı veya sıcaklık okumasına bağlı olarak otomatik olarak kapanır. Zamanlayıcılar bazı ayarlamalara izin verir ve bebeğiniz için en uygun zaman ayarını bulduğunuzda, bir sonraki kullanım için beslenme zamanını hatırlamanız daha kolaydır. Otomatik kapanmadan sonra biberon haznede bırakıldığında aşırı ısınma gerçekleşebileceğinden uyarı sesi oldukça kullanışlıdır.

Hangi Biberon Isıtıcıyı Almalıyım?

Yukarıdaki özelliklere ek olarak markadan markaya değişebilen diğer seçenekleri göz önünde bulundurmak, en iyi ısıtıcı için seçenekleri daraltmanıza yardımcı olabilir.

Isınma Verimliliği: Bir biberon ısıtıcısının temel amacı bebeğinize hızlı ve konforlu bir şekilde ılık bir besin sunmak olduğundan, biberonun her zaman tutarlı bir şekilde ısınması en önemli önceliktir.

Kullanım Kolaylığı: Biberon ısıtıcısının günlük rutininize sorunsuz bir şekilde uyum sağlayabilmesi için kolay kullanılması gerekir. Ayar seçenekleri, ısıtma tabloları ve hatırlama opsiyonları ile kullanıcı dostu bir ısıtıcı seçmek beslenme sürecini konforlu hale getirir.

Su Deposu: Bazı ısıtıcılar her seferinde hazneye su eklemenizi gerektirir. Bazı modellerde ise su seviyesini izleyen ve birkaç döngü boyunca kullanıma olanak sağlayan dahili bir hazne bulunur.

Biberon Şekli: Yukarıda belirtildiği gibi, bazı ısıtıcılar, ekstra geniş tabanlı biberonlara uyum sağlamayabilir.  Bazı modeller, geniş ağızlı ve dar şişelerle kullanım için adaptör sunabilir.

Bekleme Süresi: Son olarak, ısıtıcıların birçoğu, ısınma döngülerini ardışık olarak çalıştırmak için önerilen bir bekleme süresine sahiptir. Örneğin ikiz bebekleriniz için iki ya da daha fazla şişeyi arka arkaya ısıtıyorsanız, yeni bir ısıtma döngüsüne hızlı bir şekilde başlayabilmeniz için bekleme süresini bilmek çok önemli olabilir.


ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Biberon Isıtıcı Fiyatları

66 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Değerlendirme Puanı
 3. Markalar A-Z
  1. Chicco Biberon Isıtıcılar
  2. Philips Avent Biberon Isıtıcılar
  3. Weewell Biberon Isıtıcılar
  4. Mamajoo Biberon Isıtıcılar
  5. Bebedor Biberon Isıtıcılar
  6. 59S Biberon Isıtıcılar
  7. Nuk Biberon Isıtıcılar
  8. Beurer Biberon Isıtıcılar
  9. Tommee Tippee Biberon Isıtıcılar
  10. Baby Brezza Biberon Isıtıcılar
  11. Dr.Browns Biberon Isıtıcılar
  12. Spectra Biberon Isıtıcılar
  13. Tefal Biberon Isıtıcılar
  14. Xiaomi Biberon Isıtıcılar
  15. Arzum Biberon Isıtıcılar
  16. Arçelik Biberon Isıtıcılar
  17. Babyx Biberon Isıtıcılar
  18. Beaba Biberon Isıtıcılar
  19. Dunhome Biberon Isıtıcılar
  20. Gmair Biberon Isıtıcılar
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Ürün Tipi
 7. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483639/60002072/301166
Başa dön