Bahçe Oyuncakları

Günümüzde çocukların birçoğu odalarında tablet veya telefonla vakit geçirmeyi dışarda olmaktan daha çok tercih hale geldi. Fakat teknoloji kullanımının olumlu tarafları olduğu kadar çocukları olumsuz etkileyen yönleri de bulunuyor. Eğer evinizde bahçeniz varsa bu durumu tersine çevirmek için oldukça şanslı olduğunuzu bilmelisiniz. Çocukların odalarından çıkıp tablet ve telefon alışkanlıklarından uzaklaşmaları, hareket etmeleri ve gelişimlerinin desteklenmesi için bahçenizi onun seveceği şekilde tasarlayabilirsiniz. Çocuğunuz bahçenin mevcut halinde kendine oyun fikirleri yaratmakta zorlanabilir ve sıkılıp her zaman yaptığı alışkanlıklarına dönmek isteyebilir. Bahçenizi çocuğunuzun da keyif alacağı ve iyi vakit geçireceği bir yere dönüştürmek için sayısız bahçe oyuncakları seçeneklerinden yardım alabilirsiniz.

Bahçe Oyuncakları Çeşitleri

Oyun evi: Minyatür ev şeklinde tasarlanmış olan oyun evleri, ahşap veya dayanıklı plastik malzemeden üretiliyor. Oyun evleri, çocukların yaratıcılığını ve sosyal becerilerini geliştirmesine yardımcı oluyor. Çeşitli eklentilerle tasarlanan oyun evleri, çocukların saatlerce sıkılmadan oynamalarını sağlıyor.

Havuzlu Kaydırak: Bahçenize çocuklarınıza özel oyun parkı kurmanızı sağlayan kaydırak modelleri, farklı yaş gruplarına özel boyutlarda tasarlanıyor. Kaydırak çeşitleri içinde yürümeye yeni başlayan çocuklar için yüksek güvenlikli modeller ve daha büyük çocuklar için tünel eklentili, tırmanma duvarlı ve spiralli modeller yer alıyor.

Salıncak: Bahçe oyuncakları içinde en çok sevilen ürünlerden biri olan salıncaklar, her yaştan çocuğun keyifle vakit geçirmesini sağlıyor. Salıncak, çocukların hareket etmek için kaslarını çalıştırmalarına ve kaba motor becerilerinin gelişmesine yardımcı oluyor. Sallanma aktivitesi, dinlenme ve sakinleşme etkisi yaratıyor. Bebek ve çocuklar için tasarlanmış salıncaklar, yüksek güvenlik aparatları, dayanıklı malzeme ve kolay kurulum avantajı ile geliyor.

Top Havuzu: Çocukların hem fiziksel hem de zihinsel gelişimini destekliyor. Top havuzunda oynamak çocukların kaslarını geliştiriyor ve denge becerilerini artırıyor. Esnek ve rengarenk topları tutmak ve atmak ince motor becerilerini geliştiriyor.

Oyun Kumu: Çocukların hijyenik ve güvenli şekilde kumda oynamasını sağlamak için özel oyun kumları kullanılabilir. Kumla oynamak, dokunma, sıkma, bırakma gibi el becerilerini geliştiriyor. Çocuklar oyun kumunun üzerinde yazı yazabilir, baskı veya resim yapabilir. Hayal güçlerini harekete geçiriebilir. Oyun kumu dokunma duyusunun gelişmesine yardımcı olur. Kepçe, kova, kürek gibi aletlerle bina yapma, çukur kazma gibi beceriler geliştirilir.

Trambolin: Çocuklar, zıplamayı çok sever. Enerjilerini atmaları ve egzersiz yapmaları için en keyifli araçlardan biri trambolinlerdir. Trambolinler; zıplama, sıçrama, konsantrasyonu ve dengeyi sağlama, koordinasyon ve motor becerilerini geliştirmelerine yardımcı oluyor.

Tırmanma Oyuncakları: İp merdiven ya da mini tırmanma duvarları ile oyun parkı çeşitlendirilebilir. Kasları geliştiren, denge ve koordinasyon sağlamayı öğreten tırmanma aktiviteleri, aynı zamanda çocukların özgüven sağlamalarına da yardımcı oluyor.

Piknik Masaları: Çocukların birlikte oynamaları için harika bir oyuncak olan piknik masa ve setleri, sosyal becerilerinin gelişmesine yardımcı oluyor. Bahçenizde kendi masanızın yanına konumlandıracağınız piknik masasında, çocuklarınız çay saatleri düzenleyebilir, piknik yapabilir ya da el sanatları ve masa oyunları oynayabilir.

Bahçe Oyuncaklarının Faydaları

Bahçe oyuncakları, çocukların açık hava faaliyetlerini keyifli ve güvenli bir şekilde gerçekleştirmelerini ve dışarıda daha uzun süreler eğlenceli vakit geçirmelerini sağlıyor. Bahçenizi çocuklarınızın oyun alanı olarak dizayn etmek, onların fiziksel, zihinsel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlıyor. İnce ve kaba motor becerilerinin gelişmesine yardımcı oluyor. Dışarıda hareket alanının genişliği daha fazla fiziksel aktivite ve daha özgür hissetmek anlamına geliyor. Kalabalık gruplar içinde oynamak, sosyal becerilerinin gelişmesini sağlıyor. Açık havada olmak, daha fazla temiz hava ve D vitamini almalarına imkân tanıyor. Geniş alanlarda kurulan oyunlar, çocukların keşfetmelerine, öğrenme düzeylerinin gelişmesine ve yaratıcılıklarının artmasına katkı sağlıyor.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Bahçe Oyuncakları & Havuzlu Kaydırak

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 984 ürün
DSACategoryId/2147483639/23031884/80138057/10350